Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1117595 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #541 Dátum: 2015. December 16. 08:22 »
"Van másik!"

Szerintem mégis van valami eredménye a Brüsszeli figyelemfelkeltésnek!
Eredményesen zárult a figyelemfelkeltés a magyar mézet illetően.? A sok ellenjavaslat, és a nagyon fárasztó utazás ellenére, büszke vagyok magamra, és azokra a méhészkollégákra, akik itthon álltak helyt, és akikkel Brüsszelbe voltunk ez ügyben.
Akár itthon, akár Brüsszelben demonstrálók, mind egytől egyig magyar méhészek, OMME tagok.

http://mno.hu/gazdasag/mez-az-aldi-es-a-tesco-is-a-helyes-uton-1319147


A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #542 Dátum: 2015. December 22. 18:24 »
Bogár Tamás!
A szakmapolitikában lévő írásodra válaszolok, mert az nem jó helyen van.
Ha a mézet nem éri fény, zárt, fedett helyen van a HMF érték alig változik.
Amikor még szaktanácsadó voltam, meglátogattunk egy labort és ezt a kérdést akkor én tettem fel.
Vittem magammal 2 éves akácmézet, és teljesen jók voltak a paraméterei.
Ez nem azt jelenti, hogy a méz korlátlan ideig megőrzi a pergetéskori minőségét.
Az illat, íz, aroma lassan csökken, tehát veszít élvezeti értékéből.
A Pörbölyi Méhész Múzeumban van 32 éves akácmézem.
Olyan fekete mint a korom, de nem kristályos!
Tehát az akácméz (a többi mézről nincs infom) idővel sötétedik.
A legkiválóbb méz a frissen pergetett, szerintem ezt nem kell magyarázni.
1-2 év alatt nem veszít jelentősen a minőségéből.
Senkit nem szeretnék felcseszni, de én is adtam el 3 éves mézemet tavaly ilyenkor 2.000-ért laborvizsgálat után.
Minden OK volt vele.
Most az idei talán 1.100 lenne?
Akkor marad még egy picit, kiüvegezve megy 2.500-ért.

Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #543 Dátum: 2015. December 22. 18:35 »
Köszönöm! Bocs, ha nem jó helyre került a kérdés, nem vettem észre.
Nekem is van eltéve nagyon régi akácmézem egy üveggel, én is ezt tapasztaltam, hogy hőhatás nélkül is megsötétedik, az enyém is teljesen barna lett, olyan mint a vegyes méz, de még ez is folyékony. De felvásárlónak még nem kínáltam régit, max. előző évit.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #544 Dátum: 2015. December 22. 21:53 »
Idézetet írta: Kitin - 2015. December 20.  00:21

    Miért éppen most kellett felkavarni az iszapot amikor mindenkinek a hordóban volt a méze?
    Ha nem lettek volna ezek a cirkuszok állítom, hogy jobb áron adhattuk volna oda a mézeinket.

pink panther írta:
"Ez óriási tévedés. Én napraforgó pörgetés előtt voltam egy felvásárlónál /kb. július 20/, több száz hordó 1500 ft-os akácmézzel volt tele az udvara. Ő mondta, hogy "k..va nagy koppanás" lesz hamarosan, neki is mert csak veszteséggel tudja továbbadni a mézet, meg a méhésznek is. Utána már ő nem is vásárolt csak vegyest. Ez az  egész egy folyamat volt, csak a kifutása eltartott szeptemberig. Tehát a tüntetés meg a "cirkuszok" egy következmény, nem pedig az ok.  "

Teljesen így volt ahogy írtad, tudom és várható is volt az árcsökkenés, viszont én azt vettem észre, hogy a tüntetések hírére illetve a tüntetések következtében  hirtelen felgyorsult a számláló és itt megint idézek egy korábbi Geddekasnak szánt írásomból:
"kínai méz, mint már megtudhattuk évek óta stabilan jelen van, nem ugrál 100 forintokat.
Ha nem csak a szakirodalmi adatokkal és a felvonulásokkal lettél volna elfoglalva és idegesen hívogattad volna folyamatosan a felvásárlókat, mint én akkor neked is szépen kirajzolódott volna, hogy minden egyes megmozdulás és hír után vagy megállt a felvásárlás vagy pedig zuhant 100 ft-ot.
Tüntettek? Ég a kaptár? -100ft.
Eltüzelitek a mézet, -100ft
Még mindíg beszéltek, nem volt még elég? -100ft
JÉÉ van még mézetek -100ft."

No hát ez bánt engem, hogy szerintem mesterségesen lett elpuskázva az ár.
Volt szó arról, hogy azért nem kell az akácmézünk, mert a kínai méz...
Mese habbal!   Atya írta, hogy a méhészek 70-80%-a  már eladta a mézét.
Jéé! Akkor mégiscsak kellett az a méz? Madzagon rángatják a méhészeket.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #545 Dátum: 2015. December 22. 22:09 »
Kitin!

Te eldöntötted, hogy Takács letörte a méz felvásárlási árát, azzal, hogy a tüntetést meghírdette. Ez olyan betonkemény álláspont részedről, hogy atombombával se lehet megmozdítani.

Téged az se zavar, hogy Kárpát Medencéből 2014-ben a szokásos mennységnek a fele se lett felkínálva Nyugat Európa számára és ezért a hiányt bepótolták a nyugati kereskedők olcsó kinaival.

Aztán persze látták a nyugati mézkereskedők, hogy a nyugati mézfogyasztók és hatóságok nem veszik észre a különbséget, hogy a szar kínaival van beállítva a színe, íze a bolti méznek a jó minőségű magyar akác helyett.

Ezek után már mi a jó fenének vegyék meg két euróval drágábban a magyar akácot, ha a kínai trutymó se okozott problémát? Következésképpen 20 000 tonnával megugrott a kinai trutymó vásárlása.

Ne hidd el nekem amit írok, nézd meg az EU statisztikákat. Írd be az internetes keresőbe, hogy china honey import EU és láss csodát a betokemény álláspontod elolvad majd, mint márciusban a hó.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #546 Dátum: 2015. December 22. 22:14 »
Jéé! Akkor mégiscsak kellett az a méz? Madzagon rángatják a méhészeket.

Erről beszélek.Itt a faluban nem kellett 1400-1500.-ért az akác,érdekes mód 1100,-ért egyből elvitték az összeset.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #547 Dátum: 2015. December 22. 22:29 »
Geddekas! beírtam az általad diktált szöveget:


Az e burjánzó méz pénzmosás és a rekord mennyiségű kínai méz által megvásárolt nagy amerikai csomagolók bebizonyosodott, hogy megvizsgáljuk, a nemzetközi és kormányzati hajózási egyezik, vám- dokumentumok és interjúk néhány Észak-Amerika legjobb méz importőrök és kereskedők.

Suebee Co-Op, a nemzet legrégebbi és legnagyobb méz csomagoló és eladó, megkereste Élelmiszerbiztonsági Hírek annak érdekében, hogy válaszoljon ezekre a vádakat, és megtanulják, ahol ez lesz a méz. Ezek azonban csendben maradt, és nem válaszolt minden hívást, vagy e-maileket, hogy többször is kapott. Egyéb jelentős méz eladó is nem tért vissza a hívásokat és e-maileket.

Indiai méz használata nem csökkenti az EU

Az országok az Európai Unió és több más hivatalosan betiltották ezt a megkérdőjelezhető méz elején 2010. június Másrészt, és a másik oldalon az óceán, élünk, egy hely, ahol az FDA ellenőrzi néhány ezer szállítások keresztül érkező 22-amerikai kikötők minden évben.


Mi teszi a kínai méz káros?

2001-ben az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériumának kiszabott merev tarifa a 1,20 $ egy font kínai méz lebeszélni az adott országot a dömpinget a filléres termék az amerikai piacon, és arra kényszerítik több száz amerikai méhészek ki az üzletből. Ezután különféle illegális módszereket használt kínai honeymakers elrejteni az eredete a méz.

Ugyanebben az időszakban, a kínai méhészek látta, hogy egy baktérium járvány nyúlós betegség verseny révén a csalánkiütés a futótűz sebességgel, megölve több tízmillió méhek. Ezt a betegséget ellen harcolt segítségével több indiai gyártmányú állati antibiotikumok, így a chloramphenicol.

Kloramfenikol mint bizonyult, hogy számos káros hatások által orvosi kutatók, és a gyermekek adott kloramfenikol például egy antibiotikum találták, hogy érzékenyek a DNS-károsodás és rákkeltő. Nem sokkal ezután, a jelenléte az élelmiszerekben betiltották az FDA.

Ronald Phipps, vezetője a fő méz brókercég CPNA International.andco-elnök a Nemzetközi Bizottság támogatása Méz és Egészség hozzászólások ezen a helyzetet, kijelentve, hogy "meg kell importált méz ebben az országban.

De, amit nem kell megkerülése méz, méz, amely mislabeled, hogy a származási ország, méz, hogy szennyezett antibiotikumok vagy heavy metal. "Ez több, mint egy bölcs következtetést.
Olvassa el a teljes cikket itt: ázsiai Drágám, betiltották Európában, árasztja amerikai Élelmiszerbolt polcok
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 22. 23:40 írta Kitin »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #548 Dátum: 2015. December 22. 22:36 »
 dcsabi!    Ez azért nagyon sovány :'(, azt a .....r repcét műanyag üvegben, betonra kötve, elviszik 1200-ért. Sokat betartok, meg naprát is, rengetegen keresik azt se bánják hogy bekötött...így szeretik. Ezekből mindig több megy el mint akácból, nincsenek attól úgy hasra esve, mint ahogy szeretnénk.
Üdv:robi

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #549 Dátum: 2015. December 22. 23:09 »
Egyébként ez a tüntetősdi hatása nem csak az én véleményem! Ha álruhába bújva járod végig az országot és kérdezgeted a méhészeket akkor egyre nagyobb százalékuk mondaná azt, hogy ezt nem így kelletett volna.
Csak annyira hirtelen zajlottak az események, hogy csak az időpontra és helyszínekre koncentráltak és nem kapott észbe senki.
Bocsánat, megint egy kicsit hosszúra nyúlt a szöveg ezért jöjjön egy kis méhészek kedvenc zenéje is különös tekintettel Mózes Albert figyelmébe:
https://www.youtube.com/watch?v=owL1HNAV8qs
Próbáltam itt a fórumon kezdeményezni, hogy gondoljuk át, de rögtön fejemhez lett vágva, hogy szégyelljem magam, ez itt most végre egy összefogás én pedig megosztanám a méhészeket.                   
Csöndbe maradtam aztán most láss csodát: megosztódtak maguktól.
Itt a fórumon Bercsényi hívott tüntetni, itt nem is reagáltam, hanem emailban világosan érthetően megírtam neki az álláspontom.
A mai napig nem válaszolt pedig legalább annyit vártam volna ha nem ért egyet, hogy hülye vagy fiam hordd el magad gyorsan a büdös fenébe...

Nem ismertek engem! Ha láttam volna, hogy valóban a méhészek érdekeiről van szó akkor azonnal mentem volna akár Kínába is gyalog és az első sorban hadonásztam volna a zászlóval.
Természetesen a saját pénzemből, hogy megmaradjanak a tagdíjjak herdálásra a jelenlegi illetve a jövőbeli vezetőség számára.
Arra viszont biztos nem tudtatok volna rávenni, hogy tüzeljem el a füstölőmet vagy a kaptáramat.
Soha nem lennék képes eltüzelni az eszközt amivel a kenyerem keresem illetve a méheim otthonát.

Hozok egy példát mondjuk az asztalosiparból, miért nem értem a mai napig se a tüntetés célját.
A laminált bútorlapok mérgező formaldehidet tartalmaznak ezért a fel nem használt alkatrészek veszélyes hulladéknak minősülnek. A forgácslapokba beledarálva sűrűn találkozhatunk műanyag, fém darabokkal és kaviccsal melyek előszeretettel teszik tönkre a 40 000ft-os fűrészlapokat.  A tömör fa felületeket favédőszerrel /idegméreg/ illetve még nagyon gyakran oldószeres lakkokkal  felületkezeljük .  Ezek a mérgező anyagok kivétel nélkül minden háztartásban megtalálhatók, folyamatosan párolognak rákot okoznak.  Figyelem! Még az OMME székházban is megtalálhatók.
Mégsem vonulnak fel az asztalosok és dörömbölve rázzák a bútoráruházak kilincseit, hogy ez felháborító  kérem azonnali hatállyal  tiltsák be az egész földkerekségen.     Ráadásul kínai csavarok és vasalatok tömkelege zúdul Magyarországra  és a szerszámok nagy többsége is az.


*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #550 Dátum: 2015. December 22. 23:15 »
Úgy tudom, hogy az akácméznek van egy olyan előnye is, hogy az akácvirágot nem permetezik ezért kicsit biobb  mint a repce vagy napraforgó én ezért szoktam javasolni.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #551 Dátum: 2015. December 22. 23:20 »
Kontroll csoportot kellene felállítani!
Ha egy szép napon vicces kedvetekben találnátok magatokat és egy mozdulattal hirtelen átcserélnétek az árcédulát,
A vegyes lenne 2500 az akác meg 1800  ::)
Ne félj rögtön ízlene az az akácméz, 100-szor jobban ,mint a vegyes.  :o

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #552 Dátum: 2015. December 22. 23:40 »
addig viccelünk míg úgy maradunk, az előző véleményed ,hogy az akác bióbb jobban tetszik.csak kérdezem ,hogy miért nem adjuk  egy árban a mézet ,mindegyik megtermeléséhez a költségek egyformák, a vetett kultúránál még nagyobb lehet a költség ha bekapsz egy mérgezést?
üdv Albert

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #553 Dátum: 2015. December 22. 23:55 »
Rejtély!  Főleg így, hogy állítólag nem is szeretik...

A másik rejtély:  Nézegetem itt a Geddekas által generált angol szövegeket, hát nem az én világom de megakadt a szemem valamin.
Azt mondja, hogy:
EU bans import of Indian honey, ComMin to try to resolve

vagyis:
Az EU betiltja behozatali indiai méz, Commin, hogy megpróbálják megoldani

Ez egy régebbi talán 2010-es cikk lehetett de akkor most indiai méz is mocorog?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #554 Dátum: 2015. December 23. 07:05 »
Minden méz mocorog, általában az idén a világban elfogadható lett a méztermés.
Üdv:robi