Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116057 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #510 Dátum: 2015. December 10. 08:38 »
A kínai "méznek" nem kell önálló fejezet, mert az nem méz.
Ez a téma a mézhamisítás rovatba tartozik, és ez ügyben éppen jó helyre írtok.
Robi75 alábbi sorai még rajtam is túltesznek, de nagyon helyénvaló!
Ez a stílus passzol nekem a legjobban.
Nincs cifrázás, élesben leírja a frankót.
Ebből ért a magyar ember.
"Valaki meglessz választva-bebetonozza magát-körbeveszi magát barátokkal és seggnyalókkal-a hatalom biztos megtartása érdekében ők vastagon meg vannak jutalmazva ;D. Most jön a poén ;D még elzavarni sem tudod őket, mert menetközben a törvényeket,(működési szabályokat) testre szabták ;D ;D. Mindezt a szemünk láttára, és halgatásunk közepette, ami felér egy igennel. A haverok meg a klánok országában élünk,...."
Csak így tovább!
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #511 Dátum: 2015. December 10. 09:03 »
Idézet
Ezért akartam önálló topicot a kinai méznek. De ahogy látom, még az itteni moderátorok se értik, hogy mivel és hogyan kellene, lehetne ..... De nem folytatom, mert falra hányt borsó.

Sok topic nincs kihasználva! Csak van.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #512 Dátum: 2015. December 10. 09:26 »
Majd ki lessznek azok is használva szezonjukban :D. Most éppen ennek van "szezonja".
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #513 Dátum: 2015. December 10. 09:34 »
Szeretném veletek közölni, ha lesz egy csöppnyi ideje Webmesterünknek, szép rendet fog rakni.
Amikor ezt a honlapot létrehoztam, bevallom nem gondoltam, csak reménykedtem, hogy életképes marad.
Ez egy alap honlap, célját betölti.
Mindenki szabadon kifejtheti véleményét, legyen az szakmapolitika, szakma, vagy akár a mézpiac-mézhamisítás.
Többször volt apró működési zavar, rendszerkarbantartás, mert nem gondoltam arra, hogy folyamatosan ilyen terhelése lesz ennek az oldalnak!
Mára ez megszűnt, és kijelenthetjük, hogy a naprakész információkkal szolgálhatjuk a méhészeket, na meg az OMME vezérkart, akik mind rákattantak a Fekete-Fehér Méhészklubra.
Kis türelmeteket kérem, nincs falra hányt borsó, mindenkinek az igényét figyelembe vesszük!
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #514 Dátum: 2015. December 10. 10:17 »
[111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:35 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #515 Dátum: 2015. December 10. 11:04 »
Tisztelt Takács Fanok!

http://mno.hu/mezogazdasag/mezugy-az-auchan-is-jo-utra-ter-1318301
Hurrá, ha a Feri nem lép akkor nem történik itt semmi változás! Apropó változás:
Takács Feri a magyar méhészekkel van, lassan már olyannyira, hogy egyeduralkodó lesz a felvásárló piacon.
Azért illik elgondolkodnotok azon, hogy jó e a méhésznek az, ha egyeduralkodóként csak az Aranynektár fog mézet felvásárolni?
Ami most történik az egyértelműen piacszerzés. Az Aranynektár adott egy nagy pofont a Klenácnak, a méhészek asszisztálásával.
Megint félre fogtok érteni, de a véleményem az, hogy ki kell szűrni a hamis mézeket, de hogy épp egy multi által, sőt neki alátenni a lovat, még jó, hogy nem lett megszavazva az ingyenes laborálása.

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #516 Dátum: 2015. December 10. 11:38 »
Aztán ugyan miért lenne egyeduralkodó az Aranynektár? Rajta kívül van több tucat felvásárló, senki nem tiltja nekik, hogy reális áron mézet vegyenek. Az meg a méhészek számára teljesen érdektelen, hogy a felvásárló a mézüket kiüvegezve vagy hordósan értékesítve adja tovább.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #517 Dátum: 2015. December 10. 12:01 »
Akkor nézz körül, hogy most kinek a termékei kerültek be a szóban forgó áruházakba?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #518 Dátum: 2015. December 10. 12:03 »
Idézet
Megint félre fogtok érteni, de a véleményem az, hogy ki kell szűrni a hamis mézeket, de hogy épp egy multi által, sőt neki alátenni a lovat, még jó, hogy nem lett megszavazva az ingyenes laborálása.

Ha érthetően, és egyértelműen fogalmazol, nem leszel félreérthető!!
Egy kérdésre válaszolhatnál amit ki is emeltem; - Ez ügyben mit csinált az OMME vezetése ??
Azt mára már tudjuk hogy Takács Ferenc mit tett, és azt próbáljuk meg magyarázni hogy ez egyes egyedül csak neki jó.

Ui: Most kezdtem megsajnálni azokat, "akiknek nem jó".  ::) :o
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #519 Dátum: 2015. December 10. 12:05 »
Idézet
Akkor nézz körül, hogy most kinek a termékei kerültek be a szóban forgó áruházakba?

Ha az ami most fent van a polcokon az nem hamis, akkor nem értem mi a bajod.
Az OMME-nak mint érdek-képviseleti szervezet, most is módjában áll vizsgáltatni a polcon levő mézeket.  ::)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #520 Dátum: 2015. December 10. 12:53 »
http://index.hu/gazdasag/2015/12/10/kidobjak_az_aruhazak_a_kinai_kevert_mezet/

Lilahagyma!
akik összekeverték a magyar mézet a kínaival, azoktól nem sajnáltad a piacszerzést? miért nem? esetleg Te is azok közé tartozol?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #521 Dátum: 2015. December 10. 13:12 »
Megint félre fogtok érteni, de a véleményem az, hogy ki kell szűrni a hamis mézeket, de hogy épp egy multi által, sőt neki alátenni a lovat, még jó, hogy nem lett megszavazva az ingyenes laborálása.

Én eddig sem és ezután sem neki fogom leadni a mézem, DE...
A méhészeknek kárt okozott ezzel TF? szerintem NEM!
TF-nek kellett volna kezdeményezni és az élére állni a hamis mézek boltokból való kitiltásának? Szerintem NEM, az OMME-nak kellett volna, a méhészek érdekképviseletét Ő látja el!
Kevés volt amit az OMME csinált ez ügyben? Véleményem szerint IGEN!
TF a kínai mézek kitiltásából hasznot húz? Valószínűleg IGEN!
Sajnálom tőle? NEM!
Amennyiben TF szállít az áruházláncoknak, emelkedni fog a méz felvásárlási ára? Nem valószínű, csak remélem, hogy IGEN!
Amennyiben nem növekszik a felvásárlási ár, haragudni fogok TF-re? NEM! A magyar mézfogyasztást a hazai termelés többszörösen túltermeli! A felesleget EU-s országokba visszük. Amennyiben ott is leveszik a boltok polcáról a kínai mézet, véleményem szerint akkor fog növekedni a mézár!
Erre van reális esély? Véleményem szerint NINCS!

 

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #522 Dátum: 2015. December 10. 13:54 »
Lilahagyma!

Miért Te mit tettél a hamisítás ellen a méhészek érdekében? Utólag mindenki nagyon okos, és végre van valaki akit lehet okolni valamiért.

Tipikus magyar hozzáállás.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #523 Dátum: 2015. December 10. 17:00 »
Tisztelt Lilahagyma!
Így szólítasz minket:
"Tisztelt Takács Fanok!"
Még jó, hogy nem Farok!
És megnézted, hogy Takács Ferenc melyik országból származó mézzel tölti fel a készletet?
Bizony, a magyar méhészek termésével!
Szerintem Te Cserényi doki szárnysegéde van, mert ilyen hisztit Takács Ferenctől csak ő tud kapni.
Ez nagyon "Brossantó" lehet sokak számára.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #524 Dátum: 2015. December 10. 19:37 »
QUQURIQ !!!

Lila fejű hagyma!

Már megint közénk büdösítesz???
Még azt sem hallod meg, amit Te állítasz!
Szádba adják a .....mondanivalódat, ami oly tudatlan állításokat tartalmaz, hogy hagyma létedre vissza kellene fordulnod a föld alá!
Csak a konkrét tényekről beszéljél, mert csak így lehetsz hiteles...

A hagyma duggató Kiskakas!...