Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1113035 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #495 Dátum: 2015. December 08. 21:43 »
ejj kutya szerbia.(azért is)

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #496 Dátum: 2015. December 08. 23:29 »
Azt nem értem, hogy miért nem ment oda néhány valódi méhész és szét nem verte a kirakatot két perc alatt. Csak kétszer kéne megcsinálni és rend lenne. Ezek szerint az ottani méhészeknek se vér folyik az ereikben.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #497 Dátum: 2015. December 09. 05:38 »
Lehet nem tudod, de a hírekből az jön le, ott néha csak azért verik el az emberfiát mert MAGYAR, és még nem is csinált semmit.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 09. 05:45 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #498 Dátum: 2015. December 09. 08:16 »
Szerbiát semmilyen szempontból nem lehet magyarországhoz viszonyítani. Miközben mink az egyik legjobb méhészeti évünkben tobzódtunk 99-ben, ott még ilyen volt a hétköznap sok helyen.
Üdv:robi

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #499 Dátum: 2015. December 09. 18:07 »
Üdv. Uraim!! Attila !!!!! nem jól mondod, vagy direkt vagy véletlen!!! A szaktanácsadó elítéli,és egyébként TF saját harcának is tartja így helyes. Ha elvárod az igazmondást tedd azt TE is mindenkor következeteesen ahogy már többször is kértem!!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #500 Dátum: 2015. December 09. 18:33 »
Izso60!
Köszönöm a megnyugtató, megerősítő válaszod.
Én is így gondolom!
Ha a szaktanácsadó, Takács Ferenc egyéni harcának tartja a mézhamisítás elleni küzdelmünket, akkor ez engem igazolt.
Úgy pontosítanék.
Ez nem Takács Ferenc piacszerzési akciója csupán, hanem a méhésztársadalom érdeke is!
Tehát, szerintem aki nem mézet tesz az üvegbe, és mézként árulja, az egész ágazatnak betesz.
A szaktanácsadó, ha így mondta volna, akkor ez nem is hír.
Nem volt  véletlen a fogalmazásom, de megvallom ez a szaki egyébként is a bögyömben van, mert amíg végigutazta Bross mellett a fél világot, akkor nem volt ilyen "érzékeny".
Gyakorlatilag az összes szaktanácsadó (velem együtt) Brossnak köszönhettük, hogy kitalálta az egész Nemzeti Programunkat, és benne a szaktanácsadói hálózatot.
Akik hátraszúrják, szembeköpik jellemtelen emberek.
Az én tempóm egyenletes, kiszámítható.
Sosem nyaltam, és nem simultam, ezt az egyre gyakoribb emberi  tulajdonságot mindig elutasítottam.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 09. 18:39 írta Nagyernyei Attila »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #501 Dátum: 2015. December 09. 18:54 »
Üdv. Uraim!!!   Attila!  Sajnos Én nem látom azt az egyenletes tempót, de  lehet hogy a rövidlátásom az oka. Azt tudom hogy a "szaki" a bögyödben van, de ne feledd hogy T F -nek is voltak setét ügyei és erre had legyünk többen is érzékenyek, viszont Én magam képlékeny vagyok bárkivel hajlandó vagyok vitázni aki csöppnyi vonzalmat érez az ágazatunk iránt.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #502 Dátum: 2015. December 09. 19:55 »
izso60!

Szerinted ha T.F. eredményt fog elérni, ami a mézáron is meglátszik fog valaki foglalkozni a setét ügyeivel? (Már ha van neki egyáltalán ilyen.....)

Nb18

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #503 Dátum: 2015. December 09. 20:08 »
Izso60!
Pedig az én tempóm egyenletes, nagyon ritkán változtatok a véleményemen, de annak komoly oka szokott lenni.
Az, hogy kinek milyen sötét ügyei vannak, nem kell lebegtetni, szépen le kell írni, ha pedig nem tudod bizonyítani, csak hallottad valakitől aki hallotta másoktól, akkor el se kezd.
Amennyiben csak vádolsz és nincs bizonyítékod, vagy valótlant állítasz, abból mindig galiba van.
A "mézbiznisz"-nek mindig is voltak sötét oldalai, őket ki kell közösítenünk.
A kanadai repülőtéren fogtak le híres mézkereskedőket, ott már voltak bizonyítékok.
Látod az én tempóm egyenletes, ezzel nem is tudsz mit kezdeni.
A törvénysértők, szabálytalankodók, a közösség vagyonát elherdálók, notórius hazudozók ellen szoktam felemelni a szavamat.
Aki meg csak hablatyol, hogy valószínű, meg lehetséges, meg biztosan úgy van kinevetem őket.
A bizonyítható tények a beszédesek.
Ágazatunk iránt nem csöppnyi vonzalmat érzek, inkább aggódok, hogy olyan emberek vannak vezető pozícióban akik magukénak érzik azt az egyesületet ami a miénk.
Ha pedig valaki felemeli a szavát a mézhamisítás ellen, és az pont egy kereskedő, akkor ő már "setét".

Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #504 Dátum: 2015. December 09. 21:09 »
Ez a cikk is arról szól, hogy egy hosszabb válságra számíthatunk.
Az OMME elnöke ezt még pár hónapja nem tudta?
Azok akik felhívták a figyelmet a várható piaci zavarokra azok a méhészek ellenségei, vagy azok akik félretájékoztattak bennünket?
Az OMME elnökének is egyenletes a tempója.
Egyenletesen zuhan az egyébként is csekély népszerűsége.

http://alfahir.hu/ferfiak_es_asszonyok_ertetek_szallnak_a_magyar_mehecskek
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #505 Dátum: 2015. December 09. 21:40 »
Az a szerbiai fotó semmilyen összefüggésben nem áll a mostani mézhamisítással. Ha ott az állam annyira gyenge, hogy nem kergetik el a mézhamisítókat, akkor a méhészeknek kell megtenniük. De ez igaz az EU-ra is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #506 Dátum: 2015. December 09. 22:42 »
Azt nem értem, hogy miért nem ment oda néhány valódi méhész és szét nem verte a kirakatot két perc alatt. Csak kétszer kéne megcsinálni és rend lenne. Ezek szerint az ottani méhészeknek se vér folyik az ereikben.


A fotónak a mézhamisítás semmi köze, ez igaz.
Ennek a szerbiai :o megoldására tett javaslatodra tettem föl, nem valószínű hogy szerbiában működne. Frissek még a sebek, ne akrjál te ott senkit sem kergetni. Egyenlőre itthon sem vert be senki egy kirakatot sem, pedig hosszú évek óta folyamatosan jelen volt-van a silány méz, a hülye is látta.

Mink meg a rendrakás ;D? Abszurdisztánban??  Az államhatalomtól kezdve, mondjuk az alkotmánybíróságtól, a legkissebb egyesületig, egykaptafára működik mind. Valaki meglessz választva-bebetonozza magát-körbeveszi magát barátokkal és seggnyalókkal-a hatalom biztos megtartása érdekében ők vastagon meg vannak jutalmazva ;D. Most jön a poén ;D még elzavarni sem tudod őket, mert menetközben a törvényeket,(működési szabályokat) testre szabták ;D ;D. Mindezt a szemünk láttára, és halgatásunk közepette, ami felér egy igennel. A haverok meg a klánok országában élünk, már a románok is rajtunk röhögnek. 
Én így látom nagyvonalakba. De ha részletesen ismerném lehet mégjobban elkeserítene.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 09. 22:46 írta robi 75 »
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #507 Dátum: 2015. December 09. 23:28 »
Szerintem ha néhány tökös méhész körbeállná a hamis mézárust és csak elmondaná neki, hogy többet ne lássák itt, mert .... amit csinál sokat árt mindenkinek.
Legtöbb esetben elég ennyi is. Ez már csak azért se nemzetiségi kérdés, mert a szerb méhészek érdekeit is sérti az ilyen szemét hamisítvány.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #508 Dátum: 2015. December 10. 00:02 »
Értelek. Lehet egy - egy piacon működne is. Az állam ott nem nagyon avatkozik bele hogy miből él a lakosság, hiszen a polgárháborúból marad kézi fegyverek jelentős része "kint van". Délebben a 600 forintos méz mellé nyugodtan vehetsz magadnak akármit. Jobban idegesít hogy jövőre ukrajna itt lessz az unió piacán, vám mentes mezőgazdasági termékekkel.  Naggyon versenyképesek! Ha ukrajna méze vámmentesen rászabadul az eu ra, jobb ha már most a szabadkai árakat szokjuk. Máshova nem mehet 16- ttól oroszország teljes tilalma lép érvénybe, a mezőgazdasági termékekre. Mégcsak hamisítani sem kell nekik.
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #509 Dátum: 2015. December 10. 00:58 »
Én csak annyit akartam elmondani, hogy a szerbiai mézhamisítás primitív, tehát ha az ottani méhészek összefognak két perc alatt felszámolhatják.

Nézd meg a statisztikákat, az ukrán méz eddig is bejött EU-ba, ezen túl is be fog jönni. Az ukrán méz nem kinai gagyi. Ne terelj össze vissza senkit. A kinai méz 70 000 tonna mennyiségben jött be az EU-ba és pontosan a világos méz helyére, tehát a mi akácunk helyére ömlik be folyamatosan. ÉS EZ A PROBLÉMA! Nem Klenáncz-Takács párbajról van szó, ahogy az OMME vezérkarának egyes alakjai suttogó propagandával terjesztik, hanem az egész magyar méhészeti ágazat legsúlyosabb problémája. Ha néhány év múlva halomba lesznek az üres kaptárok az udvarokon és várjék a téli fűtési időszakot, akkor majd talán néhányan felfogák mit kellett volna néhány évvel ezelőtt megtenni. (Ne legyen igazam!)

Ezért akartam önálló topicot a kinai méznek. De ahogy látom, még az itteni moderátorok se értik, hogy mivel és hogyan kellene, lehetne ..... De nem folytatom, mert falra hányt borsó.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.