Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116677 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #465 Dátum: 2015. December 07. 17:08 »
111

« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:37 írta kivancsi111 »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #466 Dátum: 2015. December 07. 17:17 »
Üdv. Uraim!   Véleményem szerint is jó megoldás lehetett volna a ZRT. (de nem érte meg anyuskám!) És nem a körülmények hanem az előkészítő személyek áldozata lett, de ezen már kár rugózni. Teljesen felesleges percenként vissza kiabálni a múltba. A jövő előttünk van a nehézségeivel, szakadékaival együtt, ha mindenki hátrafelé néz elkerülhetetlen a katasztrófa az ágazat minden szegmensében,egészségügy,felvásárlás,méhlegelő stb. a megoldásra váró problémák előttünk vannak erre kell koncentrálni a visszamutogatások helyett.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #467 Dátum: 2015. December 07. 17:56 »
Szerintem Robotur jól írta a gengszterváltás utáni krachokat.
Példának teljesen jó, bekövetkezhet 25 év késéssel. Eddig is többször csodálkoztam, miközben egész ágazatok mentek tönkre, vagy összetöpörödtek az elmult 25 évben, addig a méhészkedés szinte zavartalanul ment, nem bántotta senki, sőt az utóbbi években fel is fújták mint a lufit. Piaci zavar nélkül is könnyen zátonyra futhat, nem részletezem mivel jár ez a világviszonylatban is nagy méhsűrűség. Ettől én jobban tartok mint az 1100 forintos akáctól.
Nata! Hogy kinek mennyi van a bankban? Arra ne igyál mérget. A fiatal kezdők meg persze hogy optimistábbak főleg ha oldalba vágták egy pár millióval, de ha nem is vágták, ők még akkor sem voltak szívóágon, eddig csak a "napos oldalt" látták. Szemfényvesztés.
Egyébként én is bízok benne hogy jobb lessz, de a természetem miatt mindig a rosszra készülök, nem lessz meglepi  ;D.
Most dekkolok, tecnikai fejlesztés lefújva de nem is izgat annyira. Majd meglátom mi lessz tavaszra lehet inkább veszek 100 családot tokostul.

Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #468 Dátum: 2015. December 07. 18:09 »
Lassan írjam, hogy Kiváncsi111 is értse?  :)

Arról beszélgettünk eredetileg, hogy ha bekövetkezne egy teljes piacvesztés, most tekintsünk el ennek a vólószínűségétől.
Milyen méhészetek élnék túl?
 Nos ilyen, teljes piacvesztésekre találtam példát mondani a rendszerváltozás környékén. Elsősorban a nehéziparunk teljes megsemmisülésére gondoltam. Nem a mézkereskedőkre, én még nem méhészkedtem akkoriban. De miért kellet volna tönkremenniük, amikor eleve nyugatra exportáltak zömében. Ha már ennyire ragaszkodik, Kiváncsi111 ehhez a témához.
A másik, azt meg felesleges itt feszegetni hogy ki miből hozta létre a méhészetét és mekkorát. Ez mézpiaci szempontból lényegtelen. A kereslet számít, és az országban megtermelt méz össz mennyisége. Azt a kutyát nem érdekli, hogy Pista bácsi örököl hagyta fiára a  74 db méhcsaládját, vagy Kanifaszi Guszti kártyán nyerte. Sem ránk, sem a kereskedőkre ez nam tartozik. Nem kell magyarázkodnod, amíg nem a NAV kíváncsiskodik :)
De ha már felhozod és a nagyokat dicsőíted hogy pilyen piszok jól tudnak méhészkedni, persze az sem kizárt, de ott már másban kell főleg jónak lenni. Az már egy menedzser tipusú vállalkozószellemű irányítói képességgel rendelkező személyt feltételez. Az már nem a méhészkedésről szól. Igazából már nem pusztán  méhészek, hanem inkább cégvezetők.
De vélem, hogy még mindíg a kicsik termelnek összességében többet.
 

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #469 Dátum: 2015. December 07. 18:30 »
Megtoldom annyival hogy nem csak a nehéz iparunk ment tönkre!
A kétezres évek elejére az állat tartás és a hozzá kapcsolódó iparnak annyi lett!!!!!  Vagy csak árnyéka önmagának. Ja és az összes!!!!
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #470 Dátum: 2015. December 07. 19:43 »
Bár az üzleti életben az efektív teljesítmények számítanak. Na de e azért mégis, szóval ott van az az egyszeri gyári munkás akki szabadidejét nem a kocsmában töltötte el. No meg a konyhapénzből sem az italra, hanem deszkára szegre és más szükséges holmira szorított ki. De csak olyan mértékben, hogy ne szenvedjen a családja hiányt semmiben. Akkor lett először egy, majd a tél folyamán tavaszra már vagy 7 üres új kaptárja. De mennyi minden is állt rendelkezéshez ehhez, kezdetben volt egy kézigyalu és egy barkácsolt kezdetleges körfűrész...  De majd kellettek méhek is, rajok munkáért lettek cserébe, majd a nagymama  ajándékaként 2 vásárolt méhcsalád.... ez volt a kezdet. Napi 10 órás munka mellet, szombaton esetleg elég volt délig dolgozni, a vasárnapot meg csak ritkán kellet a vállalat javára ténykedni. Az összes többi idő mind az enyém volt. Igen magamról írok, az első pergetőm, és az első füstölőm minden eszközöm a sajátmagam készítettem..... Most ebből élünk, és mi a túrót szégyeljek ezen, bár nem lettem giga méhész de elvagyunk belőlle, nem is írom le hogy mekkora (kicsi) az állományom mert rögtön vizsgálódna  a NAV.... a nagyoknál, hogy akko menyit tagadnak le abból a bazi nagy méhészet jövedelméből. :) Persze az is igaz, hogy nem a Bermudákon nyarolok, és nincs villám se csak fedelező, no meg a ganajozó. :)

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #471 Dátum: 2015. December 07. 20:23 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:37 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #472 Dátum: 2015. December 07. 21:06 »
Kiváncsi 111!
Te most provokálsz, vagy mi a célod. Hogy a jó fenébe ne lennék érdekelt a méz árának alakulásába ezt honnan olvastad már megint ki?
Már megint felülületes vagy!
Igen számít az ár, 2010-től csak méhészkedéssel foglalkozunk.
Most mit akarsz te itt bizonygatni? Mi a célod a sértegetéseiddel?
Nem azon múlt, hogy mit készítettem el vagy vettem, hogy mire telt, hanem az hogy mire voltam képes!
Nem értessz semmit, a kezdetekről beszéltem! Arról hogy nem mindegy, és soha a nem is lesz az hogy ki honnan indul. Nem írígykedek a nagyokra, ez csak neked a fóbiád. Csak tudod amikor jönnek nagy arccal, hogy mit elértek a saját erejükből, tényleg a saját erőből?
De azt sem értem hogy hogyan jön ide az, hogy a dolgozó töri a fúrót a munkahellyen? Te úgy születtél hogy egyből méhész lettél? Soha nem voltál alkalmazott, vagy munkavállaló?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #473 Dátum: 2015. December 07. 21:15 »
Mennyi lesz még ??

http://www.ma.hu/belfold/266385/Ujabb_mezhamisitasi_botranyra_derult_feny?place=srss

Atyám!

Nem ártana vetnie egy szempillantást a hír megjelenésének dátumára... Ezen a híren kár most borongani, szakállasabb az, mint Chuck Norris és Joulupukki együtt...

Egyébként meg botrány lesz még bőven! Először azért, mert amíg megéri komolyabb büntetéstől mentesen hamisítani, csalni, addig hamisítanak, csalnak tovább, rendületlenül. Másodszor meg azért, mert a csalási, hamisítási esetek megszellőztetése, a botránykeltés az egyetlen komolyabb fegyver a mézpiac szereplőinek bel- és külháborúiban, elvégre egy elemi erejű köríves rúgással csak Chuck Norris képes felvenni az egész világ ellen a harcot. Ilyen háborúk pedig lesznek a jövőben is, reménykedhetünk tehát, hogy nem maradunk jó szaftos botrányok nélkül ezután  sem. Mindig lesznek, akiknek megéri a botránykeltés, ráadásul az árutermelő méhészek túlnyomó többsége kiválóan manipulálható, s aránylag könnyen elhiszi, hogy a botrány "érte van". Eszébe sem jut, hogy őt most éppen manipulálják, kikaparja tehát a gesztenyét azoknak, akik "megetették"... Jenő szokta idézni Fekete Istvánt, aki azt írta a Vuk-ban: "...és a disznóólban Csám horkolt, és azt hitte álmában, hogy őt az ember szeretetből eteti." Hát egy fityfenét! Csámot a sonkájáért, kolbászáért, hurkájáért "szereti" az ember, a méhészt meg a mézéért a kereskedő. Azért a mézéért, amit tisztes nyereség mellett el lehet adni. Ha éppen nem lehet nyereséggel eladni, akkor már nem is "szereti" annyira. Nem idézném a mézbotrányok, mézpiaci háborúk hazai történéseit, a régi motorosok pontosan emlékeznek a szereplőkre és a botrányok kimenetelére is. Csak nem mindenki akar közülük pontosan emlékezni. Azok meg főleg nem, akiknek valamilyen érdeke fűződik az amnéziához.
Sajnos kevesen látják itt is világosan a hátsó szándékokat, s még kevesebben vannak, akik ki is mondják: a "király" bizony meztelen. Itt talán Jenő, amott meg Bükk...Mások mintha valamilyen álomvilágban élnének, elrévednek a "hungarikum" akácmézünk mákonyától, mintha a globális világpiac nem is létezne. Pedig létezik, s nem tudom, hogy akik szereplői ennek a piacnak, miért etetik azzal a méhészeket, hogy itt csak a "kínai szutyok" okozza a bajt. Ha a kínai szutykot majd már nem lehet eladni a világpiacon, akkor kit okolnak a piacvesztésünkért? Vietnamot, Indiát, Argentínát, Brazíliát? Már egy ideje, hogy Kína után Törökország és Ukrajna a legnagyobb méz-beszállítók a világpiacon, s mostanság mindkettő az Unióba törekszik! Nem nehéz megjósolni, hogy ha "előszobások" vagy tagországok lesznek, mi a jövője az uniós mézpiacnak, s azon belül a magyar akácméz-hegemóniának, ráadásul mindketten kiszorulni látszanak az orosz piacról... Majd találnak maguknak másik, új piacokat, a piac ugyanis elsősorban kereslet, azon belül pedig főként ár kérdése. Talán az sem titok, hogy a magyar méhész nem volt, s ma sem hajlandó a valódi szövetkezésre, Bross már a Méhészet 2006. májusi számában megírta a Magyar Méhész Zrt. nekrológjában. Bár Bross "meglátásairól", látnoki képességeiről egyébként megvan a külön-itt cseppet sem népszerű- véleményem, de a magyar méhész szövetkezési habitusáról vázolt portréja nagyjából helytálló. Ez közel tíz éves történet. Már csak az a kérdés, miért nem akkor mondott le az elnöki posztról, mikor szembesült azzal, hogy az akkori szervezett és nem szervezett magyar méhészek 30 %-a sem támogatta az elképzelését? Nagyernyei Attila szerint ma sem érett a helyzet egy ilyen szintű összefogásra, s ezt el is hiszem neki. Más kérdés, hogy Bross látnoki szerepének megítélésében nem képes átmosni az agyam, a brossi tavaszvárós-titanicos agyrém-előadás pozitív értékelésének érdekében képtelen épkézláb érvekkel előrukkolni a Klubvezető. Az előadás egyébként ma is fent van a Klub "XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakmai Konferencia" témájában, visszahallgatva egy vak hang sem hangzott el a mézpiac várható nehézségeiről. Brossnak fogalma sem volt -mert nem is lehetett- a valódi problémákról, helyette összelapátolt pár masszív kép- és fogalom-zavart (Titanic, ruderális területek vö. biodiverzitás, C 3-as cukrok), s nekiment egy csomó dolognak, ami az ő "királyságának" termése volt (támogatási rendszer, versenyképesség és hatékonyság növelése, méhsűrűség, telephely-nagyság, méhegészségügy, méhész- és méhcsaládszám-növekedés, ="amerikás modell", stb.). Furcsállottam, hogy el kellett ahhoz hagynia a "trónt", "trónok egy részét", hogy feltisztuljon a látása... Abban viszont egyet tudok vele érteni, hogy "a rövid távú személyi érdekek [érvényesítésének és érvényesülésének szándéka] egyértelműen nem segítik az ágazat hosszú távú érdekeit" [a zárójelben lévő kiegészítés az értelmezés javításához tőlem származik], valamint a magam részéről javasolnám kiterjeszteni e meglátást a hosszú távú személyi érdekekre is, az egykori elnök elég hosszan (mintegy 17 évig) időzött az érdekképviseletben ahhoz, hogy mindezt helyesen fel tudja mérni. Már csak ezért sem vélem helyesnek restaurálásának gondolatát és szándékát, noha be kell látnom, hogy sokan szeretnék őt újra pozícióban látni. Jobban tenné, ha a konfliktusmentes érdek-képviseleti munka érdekében belátná, hogy a felmelegített székelykáposzta ugyan lehet finomabb, mint a friss, de ez az érdekképviselet elnöki posztjára nem feltétlenül érvényes. Támogatóinak is javasolnám, hogy ne feltétlenül erőltessék a restaurációt, bár ha újra befagyna a Duna, s annak jegén a magyar méhésztársadalom újfent királlyá óhajtaná kikiáltani a már egyszer távozott elnököt, nem lenne okom ellene mondani a közakaratnak. Mint szokás mondani "Ü szakajtá, Ü es szagujja...". Az sem lehetne már akadálya a megválasztásának, hogy nem tagja az OMME-nek, mint hallom, mostanság a tolnai Egyesületet erősíti ... Csak azt a hülye önkorlátozást ne említette volna, s az sem vált volna ártalmára az előadásának, ha Hankiss mellett megemlíti, hogy a hankissi példa eredetileg Garrett Hardin "The Tragedy of the Commons" című cikkéből meríttetett:  http://www.sciencemag.org/content/162/3859/1243.full
No, mindegy, legalább jó messzire sikerült elkalandoznunk az eredeti felvetéstől, s cselekedtük mindezt úgy, hogy eszünkbe sem jutott a méhészek védőszentjének, Szent Ambrusnak a közbenjárását kérni szándékaink érvényre jutásához. Pedig az egykori milánói püspök és egyházpolitikus nem tehet róla, hogy a jelen OMME vezetés és egy  szlovák mézlovagrend is megünnepelte névünnepét, ráadásként nem ártana egy autentikus védőszent sem az ágazatban, a mi Szent Ferencünk az évek hosszú során sem volt képes Európa letarolását követően Trianon-nyomorította kis hazánk méhészetét megváltani, bár ami csak késik, az nem okvetlenül múlik es... Ő -gondolom- rajta van...
Nos, ahogy olvasom, az írás közben szépen egymásnak feszültek a gondolatok, s próbálják néhányan megváltani az ágazatot is. Magam hajlamos vagyok Jenővel érteni egyet, ő ugyanis már letette a névjegyét a szakmában és a  boldogulásban is, és mintha összebeszéltünk volna, hasonlóan látjuk: nem a kakas rikoltozására kel fel minden pitymallatkor a Nap, s mint egy klasszikus közgazdásznak (Keynes) tulajdonított aranyköpés is mondja: "The money likes silence..."

No, veszekedés helyett inkább kívánja mindenki: Szent Ambrosius, méhészek védszentje, legyél velünk...! 

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #474 Dátum: 2015. December 07. 21:17 »

111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:37 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #475 Dátum: 2015. December 07. 21:37 »
" Jobban tenné, ha a konfliktusmentes érdek-képviseleti munka érdekében belátná, hogy a felmelegített székelykáposzta ugyan lehet finomabb, mint a friss, de ez az érdekképviselet elnöki posztjára nem feltétlenül érvényes."

Lassan kezdek megtörni ;).
Remélem és jó lenne haaz idézet szerzője nem csak ezt hanem teljes hozzászólását nem csak itt hanem így a választások előtt ott fent a "hivatalban" is előadná. Hátha valakik veszik a lapot ;D nem az ingyenesre gondolok.

Üdv. jani bátya

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #476 Dátum: 2015. December 07. 21:39 »
Robotur!  kiváncsi111 szerintem nem provokál, csak betette neki a " menedzser tipusú, irányító személy, ami már nem a méhészkedésről szól" fejezet., Itt mellé nyúltál, ő legfeljebb tavasszal saját magát irányíthatja, mivel ott egyedül ő a méhész, és villával fedeleznek. ( sok száz családról beszélünk)
Ha van is ilyen tipusú ember, az már az állomány méretéből adódik, de még nekik is rendszerint több évtizedes méhész multjuk van.


Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #477 Dátum: 2015. December 07. 21:41 »
Azt hiszem kicsi és a nagy vállalkozás közötti különbséget
Nagy Pista pécsi méhészboltos,kíváló méhész és "méhészíró"
barátom fogalmazta meg legjobban.
Ő azt mondja mindössze annyi az eltérés a kicsi és nagy
vállalkozás között,hogy mennyi nulla áll a számok mögött,
ugyanúgy kell számolni a hasznot,bevétel mínusz kiadás.
Én még annyit tennék hozzá Krisztus óta nincsenek csodák.
A méhészet nem tartozik a legjobban gépesíthető szakmák közé,így
aztán a nagy méhészetben is sokat kell dolgozni.
A szociban ha a "nagy"elvtársak dícső tetteit méltatták az első mondat
általában az ez volt:XY elvtárs mint egészen kis gyermek kezdte életét.
Bizony bizony,ez az egy mondat még igaz is volt.
Azt hiszem ez a méhészetekre is áll ez a szép szállóige,
 a gyevi bírók kivételével .

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 07. 23:11 írta Csányi Antal »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #478 Dátum: 2015. December 07. 21:49 »
Kiváncsi 111 Szóval akkor nem dolgoztál soha az életben másnak? Akkor mi a túróból kezdtél? Talán mégis a papa tolt, a zsebedbe pár millát a kezdéshez. De ne hidd hogy irigylem, nem a maga gazdája az aki a más farkával veri a csalánt. Egyébként meg nem tisztességesebb lett volna leírni, hogy már második vagy harmadik generációs méhész, vagy vállalkozó család sarja vagyok?
Ugyan már önerőből....
Hát nem volt veled a beszélgetés egy építő jellegű, tartogasd csak a mézed, bár tudom én is hogy lesz ez még az akác 2200 Ft, talán 2020 tájékán. A bankban, meg úgy sem érdemes most pénzt tartatni. Ez meg a másik igazság
Ha írígy beállítottságú lennék, szerintem eddig sem jutottam volna. Mert az igazi irígy emberek, csak a másikkal vannak elfoglalva de saját maguk érdekében képtelenek tenni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #479 Dátum: 2015. December 07. 21:57 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:36 írta kivancsi111 »