Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1118470 megtekintés
*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #405 Dátum: 2015. December 01. 20:45 »
Belekutyulnak a lépes mézbe is???? Elképesztő! Hogy lehet ez??
Én azt hittem, hogy azt a lépet a méhek zárják le, akkor pedig csak úgy készülhetne, ha az eu legelőin gyűjtenek egy kicsit aztán hirtelen bezárja a méhész a kaptárt , elviszi eu-n kívülre, ott is gyűjtenek, majd lekergetik róla a méheket s becsomagolva megy a boltokba.

hihetetlen....

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #406 Dátum: 2015. December 01. 20:59 »
QUQURIQ !!!

Mindenki 100 % tudja, hogy ez így volt???
...vagy csak a barátom nagymamájának a volt szeretője mondta, fél részeg állapotban????

Kiskakas!

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #407 Dátum: 2015. December 01. 21:24 »
Nocsak Kiskakas nem is tud róla, hogy létezik ilyen?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #408 Dátum: 2015. December 01. 21:28 »
QUQURIQ !!!

A jó pap is holtig tanul...

Kiskakas!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #409 Dátum: 2015. December 01. 21:35 »
Kakaska!
Vigyázz miket írsz, mert abrikter úr folytatni fogja a mondatodat, hogy "fogást" találjon rajtad!!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #410 Dátum: 2015. December 01. 22:10 »
QUQURIQ !!!

Fogást az akar találni, aki csirkefogó...

Kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #411 Dátum: 2015. December 01. 22:33 »
Kitin!
Feletetik a magyar méhekkel a kutyulékot!
Jó a válasz? Hangszórót kapok?
Elárulnád ki tesz ilyet, és vajon Te láttál ilyet?
Lépes mézként árulják? Hol?

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #412 Dátum: 2015. December 01. 23:48 »
Bercsényi!

Mindent a maga idejében! Egyenlőre véleményeket várok, minél több véleményt  /Attilától és Jani Bátyótól is !! /
Milyen dolog ez, hogy lehet, hogyan készülhet? Ez most nagyon érdekelne....
Aztán természetesen hamarosan lesz hangszóró is csak lehet hogy erősen le kell tekerni a hangerőt, mert ettől garantáltan hanyat esik az összes szakértő gárda.

Egyenlőre ennyit szeretnék a dologról  mondani  TÉNY        LÉTEZIK és kapható!!!!!  Mit szóltok hozzá?

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #413 Dátum: 2015. December 02. 05:53 »
Van ötletem, hogyan készíthetik (részben a méhek, részben emberek), le is írtam, de nem küldöm el. Nem biztos, hogy ezt le kell írni...

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #414 Dátum: 2015. December 05. 07:49 »
Jó reggelt Méhészek!
Gondolom sokan olvassátok a Zöld Fórumot is, ajánlom figyelmetekbe a mézpiaci elemzéseket, aztán gyertek ide vissza.
A jelenlegi helyzetben sokan felcsapnak piackutatónak, gazdasági elemzőnek.
Én ebbe nem kívántam soha belemenni, csupán tényeket, híreket közöltem.
Most is ezt teszem, a teljesség igény enélkül.
Több kereskedővel is szoktam beszélgetni, néhányuk már előadó is volt egyesületünkben.
Ők mondták, hogy az OMME elnöke az egész ágazatnak, és az országnak is népgazdasági kárt okozott, a meggondolatlan kijelentéseivel.
Ugye amikor jöttek a hírek,  hogy a környező országokban nem veszik a mézet, sőt a világpiaci árak is megtorpantak, azzal érveltek az OMME vezetői, hogy kiváló minőségű a termékünk, erre biztosan nagy kereslet lesz. (Ne adjátok el, lesz ez még 1.500 Ft-nál több is)
Kereskedők mondták, hogy elnökünk fordítva ül a lovon, ebből nagy baj lesz. (Fazekas Gyula Jászberény)
Aztán baj lett.
Most pedig úgy látom, (ezt is kereskedők állítják), hogy a kínai veszedelem is óriási probléma, de nagyobb gond ennél, hogy a magyar méhészek nem elégedtek meg az 1.500 Ft-os árral, és még az OMME is ebben a hitükben erősítette őket, így a nagy európai mézkiszerelők más útvonalon pótolták a raktárkészleteiket.
Most úgy látom, mivel teljesen bedőlt a mézpiac, ez láncreakciót okozhat a méhészeti ágazatban.
Nem tudják megvenni a termelők a különböző méhészeti eszközöket, visszaesnek az amúgy is gyér vándorlások, műlép, keretléc stb.
Meg mondom nagyon borúlátó vagyok a közeljövőre nézve.
Az már most kijelenthető, hogy válságban van a méhészeti ágazat!
A paksi méhészklubon is elemezgettük ezt a kérdést.
Van e a jelenlegi helyzetnek egyáltalán pozitívuma, kijöhetünk ebből még jól is?
Véleményem szerint, egy szűk réteg igen!
Ez fogja normális szintre beszabályozni a méhészek számát.
Nem lesz olyan kecsegtető a külső szemlélők számára (nagy buli a méhészkedés).
Most fog eldőlni ki méhészkedik elhivatottságból, ki az aki anyagilag kibírja ezeket a mélypontokat, és ki az igazi szakember, aki a magyar átlag felett teljesít.
Ők simán túl fogják élni, akár az évekig való vajúdást, a gyengék lemaradnak.
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #415 Dátum: 2015. December 05. 08:36 »
Egyetértek Attila!  Személyes tapasztalatomat épp most szemléltettem odaát. Ez a jó árak ellenére benne volt a levegőbe. Már nem emlékszem pontosan 98-99-ben háztól 500 forintért vitték a disznót, ami akkor iszonyat jó volt :D. Nekünk is volt mindig a méhe mellett, meg más is. Na mindegy az idősebb parasztok is örültek de mondták is rögtön gyerekek innen már lefele visz az út. Talán azóta sem volt annyi, vagy esetleg mostanára nem tom már rég nincs. A következő turnus a kutyának sem kellett, ránk rohadt, nagysulyba elvitték keservesen szaré húgyé....
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #416 Dátum: 2015. December 05. 12:53 »
Az akác felvásárlási árakat ha visszanézték volna a méhészek úgy 4-5 évre. Akkor tiszta sor lett volna, hogy a tavalyi milyen kiugróan magas is volt, ezt nem lett volna szabad figyelembevenni az idei elvárásoknál. Tehát ha készítenénk egy grafikont az 1500-as ár simán illeszkedett volna egy emelkedő ágba, leszámítva az előző évi anomáliának is nevezhető rendkívűli kigró csúcsot.
Bevalom, én is utólag néztem meg, vagy 15 évre visszamenőleg a felvásárlási papírokat. De mivel többnyire szokásom az év végére hagyni a leadásokat, mert csak a közvetlen nem értékesíthető, becsült felesleget adom le. Így nem is dicsekedhetek hogy lám milyen előrelátó voltam, és nem is volna igaz. De így sem panaszkodom az 1300- ra sem
A méhészeket megtéveszthete az is, hogy az elmúlt 10 évben mindíg emelkedő tendencia volt. Annak ellenére hogy a kereskedők szinte minden évben, ennek az ellenkezőjét kommunikálták, évente változó de egységes blöff verziók terítésével.
Most azért vélhető lett volna, hogy nem erről van szó. Főleg az OMME fejének mert "valamivel" olyan magasról messzebre kellene látnia mint az akácerdők tisztásairól nézelődő méhésznek. Ha nem is saját kútfőből, de talán gazdaságielemzők segítségével okasabbat is tanácsolhatott volna.

De lényegében, a végső döntést mindíg a méhész hozza meg.

Vannak azért extrém furaszerzet méhészek is, amikor a "jellegű" mézéért is minőségi árat akar kapni. Idén semmi akadályba nem ütközött a minőségi akác termelése, legalább is ezen a részen.
Szerintetek hogyan lehet az akácot vaddohánnyal egybe pergetni? Nem kicsi idő van, a kettő hordása között. Mi a túrót csinált, hogy nem tudta kipergetni,csak majd egy hónap múlva.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #417 Dátum: 2015. December 05. 13:15 »
Énnekem meg egyszerűen tetszett az 1500 forint hordóba, csak úgy ahogy az isten megadta, a felvásárlóm kérte a mézet! Akkor? Naná!
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #418 Dátum: 2015. December 05. 14:03 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:39 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #419 Dátum: 2015. December 05. 14:11 »
Ha rutinszerűen mindíg nagyjából azonos időben adod le a mézed, és ez most is úgy történt akkor csak a szerencsén múlt.
Tapasztalatom szerint a méhészek zöme sajátos rutint alakít ki, valamilyen elv vagy elméleti önigazolás mellet. Így  ha törik, szakad akkor is abban az időben adja le a mézét évről évre. A felvásárló már adott kottából dolgozik és hívja a soronkövetkezőket.