Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116393 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #345 Dátum: 2015. Október 21. 09:40 »
Sziasztok ! Ha talán nem egymásra mutogatnánk , és a hibákat keressűk a nagy méhészet és a kis méhészet kőzőtt .  Te mint profi méhész  , és én a kicsi méhész  ugyan azt akarjuk nem ? Jól eladni a mézet . A méhek- kel pedig ugyan úgy bánunk mint más méhész , csak sokkal kevesebb méh családal . Az egészség űgyis  minket is ellenőriz , az adó bennűnket is súlyt . Az atka pedig minket is meg talál . Akkor van kűlőnbség ?  Ja a család száma .  Na , akkor  lesz őssze fogás ?    Űdv . Antal

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #346 Dátum: 2015. Október 21. 11:57 »
Egyetértek, de van egy kis bibi ;D.
Üdv:robi

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #347 Dátum: 2015. Október 21. 19:09 »
QUQURIQ !!!

El tudnám képzelni Őket furettózni!
Kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #348 Dátum: 2015. Október 21. 23:05 »
Nem vagyok biztos benne Kiskakas, hogy szabad e erről ennyire nyíltan beszélni. Biztosan tudod, hogy a „Furetto” olasz szó, és elsődleges jelentése „vadászgörény”, viszont az olaszok így nevezik a „méretes szerszámot is”. Olyasmi, mint a magyarban a „lompos”. Elhiszem, hogy szívesen „furettóznál” a hölgyekkel, de talán szerencsésebb lenne burkoltabban fogalmaznod.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #349 Dátum: 2015. Október 21. 23:09 »
Kiskakas!

Most az egyszer telitalálat!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #350 Dátum: 2015. Október 22. 19:44 »
QUQURIQ !!!

Annyira szeretem, hogy a fekete-fehéren ennyi művelt ember(méhész) van!
Mindenki átlát a szitán...
Nem, hogy furettózni, de az ágyamat is meg vettetetném a kedvsekkel!
Egy a lényeg, hogy érzéki és odaadóak legyenek...
A lelkük a lényeg....

A "nagy tarajos" Kiskakas!


*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #351 Dátum: 2015. Október 25. 13:30 »
KINEK AZ ÉRDEKE A DEMONSTRÁCIÓ?
Olvasom a következő cikket és eltöprengtem a dolgokon...
http://magyaridok.hu/gazdasag/nagyito-ala-kerulhetnek-az-import-mezkeverekek-68873/

Van ez a mondat: "A sokszor magyar trikolórral díszített csomagolás sokakat megtéveszt, a fogyasztók a vásárlás során az olcsóbb terméket választják"
 
Nem-e a nagy halak csatája és a termelő méhésztömeg csak azért kell hozzá, hogy tömeg legyen?
A két demonstrációszervező Cserényi meg Takács. Mindkettőnek van mézüzeme. Ha sikerül a demonstráció lesöprik az olcsó mézet az áruházak polcairól és beteszik a sajátjukat. Ennyi...

Azt vázolja föl nekem valaki, hogy az egyszerű termelő méhészeknek miért lesz jó  /főleg , hogy 1-2 napjuk kiesik az utazással demonstrálással/

Mitől fognak több mézet venni esetleg magasabb áron a termelőtől??

Magyarországon két kategória van: 1 közvetlen a méhésztől termelői mézet vásárló vevő / ő tudja miért a termelőtől kell vásárolnia
                                                       2 aki szereti a mézet de sokallja a termelői árat  ezért csak az olcsó pancsoltat veszi.

Az 1-számú vásárlói kör nem változik
A 2 esetében viszont olcsó mézek megszűnnek, helyette drágább kerül a polcokra amit már kevesebben vesznek meg, itt a kereslet már csökken. A pancsoló mézüzemek tönkremennek ezek sem vesznek már a méhésztől mézet
 Tehát a 2-es esetből kifolyólag kevesebb mézre lenne szükség a termelőtől?
Esetleg a 2-es vásárlók kis százaléka elbattyog a méhészhez mézért?

Ahogy elnézegettem mikor még 1400ért vásárolták az akácot pont az Aranynektár kezdett el ezerkettőzni melynek következtében megindult az akác ár lefele....

Egyébként az ötlet jó,csomagolják külön a különböző minőségű mézeket . / ehhez mi köze a méhészeknek?

De a méhész pénztárcájának mitől lesz jobb ha elmegy demonstrálni ezt mondja meg valaki!!!

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #352 Dátum: 2015. Október 25. 15:30 »
A bolti olcsó katyvalékok nekünk sem jók, mert a piacon vásárlók bizonyos részét is a boltba tereli. A postaládák a multik szórólapjaitól dagadnak, szóval értesülnek az "ákciós" árakról a háziasszonyok.
Én akkor vagyok nyugodt ha a boltok árainál  olcsóbban tudom adni a mézem. Mert sokaknak még fontosabb a minőségnél az ár.
A másik az, ha kínai ragacsot hoznak bagóért, akkor kinek adod el a hordós mézed? Mert sejtem hogy annyiért nem adnád.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #353 Dátum: 2015. Október 25. 16:41 »
Nem csak belföldi fogyasztás van, elfelejtettétek az exportot. Lehet, hogy abba is belevegyült az olcsóbb méz?

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #354 Dátum: 2015. Október 25. 18:03 »
Kitin!
Az egész európai mézpiacot sakkban tartja a kínai méz(?)!
Az összes uniós méhész ezzel a problémával küzd, kivéve téged.
A magyar termelők méze hegyekben áll otthon, mert a kínait "dugnak" a magyar zászló mögé az üvegekbe.
Igazából nem is értem a kérdésed, hogy mit nem értesz.
Egyet viszont tisztán érzek, hogy azt a kereskedőt támadod, aki kirobbantotta a balhét, és végre nem csak beszél, hanem cselekszik.
Persze, hogy szeretné azokat a konkurenseit kiszorítani a piacról akik ezeket a pancsolmányokat forgalmazzák, ő pedig magyar mézet szerel ki.
Akkor lesz nekünk jaj, ha a te szemléleted nyer teret, és az Aranynektár is kínai mézet forgalmaz, a miénk pedig nem kell a kutyának sem.
Több helyen olvastam és hallottam, hogy Takács Ferenc üzletpolitikáját összemossák volt elnökünkkel Bross Péterrel.
Miért nem kérdezitek meg őket, talán még az igazság is kiderülne.
Ahogy figyeltem az eseményeket, és az OMME egyes vezetői kimondottan ellenségesen viselkednek az Aranynektár kft. tulajdonosával.
Nagyon örülök,hogy félretették a sérelmeiket,(ha egyáltalán volt ilyen) és a méhészek érdekében közösen lépnek fel azért,hogy nekünk jobb legyen.
Nézd meg az OMME elnökének körlevelét, a vastag betűs kiáltványt.
"EGYÜTT A MAGYAR MÉHÉSZEKÉRT!"
Te ezt kérdőjelezed meg.
Eddig mindig az volt a baj, hogy egy hangos kisebbség szétbomlasztja az egyesületet.
Végre van egy közös akarat, ahol kereskedő,  termelő és hála az égnek, az OMME vezetés akarata találkozik!
És Te azt kérdezed, hogy vázolja fel valaki,hogy ez a demonstráció egyszerű termelőnek miért jó?
Visszadobnám a labdát Kitin!
Kérdezd meg az OMME elnökét mit jelent az együtt a magyar méhészekért.
Régen akasztottak így ki.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 26. 06:33 írta Nagyernyei Attila »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #355 Dátum: 2015. Október 25. 18:17 »
Üdv. Uraim!      KITIN!  Légy szives ne ess tévedésbe mint ahogy teszik azt sokan a "méhészek " közül,maradjunk annyiban hogy nagyon téves és megosztó eszme az amikor valaki attól válik "profi méhésszé" mert min.150 méhcsaládot sanyargat,vagy akár sok százat. Álláspontom szerint a profizmus a legtöbbet kihozni a lehető leg kissebb állományból akár munkahely mellett akár fő állásúként. Jelentős képzavarban él aki igy akarja több részre szabdalni az ágazatot.Ha pedig Te profi méhésznek mondod magad és nem érted miért zavar rajtad kívül talán mindenkit a kínai "mézzel"való keverés  akkor valóban sötét jövő elé néz a méhészeti ágazat az összes profijával együtt.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #356 Dátum: 2015. Október 25. 19:01 »
Üdv. Tisztelt Nagyernyei Attila!  Könnyen lehet hogy vannak dolgok amiben nem teljesen értünk egyet, de örömmel olvasom hogy a magyar MÉZ,MÉHÉSZET érdekében történő összefogás szerű dologban Kitin-féle kivételektől eltekintve többnyire egyet értünk.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #357 Dátum: 2015. Október 25. 19:21 »
Álláspontom szerint a profizmus a legtöbbet kihozni a lehető leg kissebb állományból akár munkahely mellett akár fő állásúként.

Like!
Kiegészíteném azzal: Profi az, aki a termelési célkitűzéseket összhangba hozza a méhek és a fogyasztók egészségügyi szempontjaival.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #358 Dátum: 2015. Október 25. 20:10 »
Nem támadtam senkit, egyszerűen csak kérdeztem valamit!
Nem tartom magam profi méhésznek!!
Én sem szeretem a pancsolókat, kifejezetten utálom , csak azt kérdeztem látja -e valaki a jövőt , hogy a későbbiekben mennyi mézet vesznek meg majd tőlünk.

erre én lettem a gonosz.   Bocs!

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #359 Dátum: 2015. Október 25. 20:31 »
Üdv. Kitin!  Én nem egyszerű kérdésnek olvastam a kérdésed ,de ez lehet az én hibám. Ettől TE nem lettél gonosz csak nem pontosan kérdeztél és ha ezt a parányi összefogást,egyetértést vagy ennek miértjét ennyire nem érti a méhész,bocsánatot kérek egy picit ingerülté tesz.Az hogy mennyi mézet vásárolnak tőlünk az nem most dől el de egy igazi összefogás valószinűleg ebben is sokat segíthet.