Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112985 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #315 Dátum: 2015. Október 05. 23:15 »
A többéves rossz méztermés miatt piacot veszítettek a magyar mézkereskedők. Ezt visszaszerezni áremeléssel nem lehet. Pláne nem, ha ott a hulladék minőségű, de olcsó konkurens méz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #316 Dátum: 2015. Október 06. 09:00 »
Sziasztok!
Használ valaki otthon mosogatógépet mézesüveg(új OMME üveg pl) elmosásához?
Ha jól tudom az új üveg tartalmazhat ólmot, ami az emberi szervezetre káros, ezáltal el kell öblíteni első használat előtt!
Vásároltunk a családdal nemrég egy mosogatógépet és nagyon meglepődtem, hogy mennyire szépen (tükör tisztára) mosogatja el az üvegpoharakat.
Az lenne a kérdésem, aki használ ilyen gépet mosogató szert vagy öblítő szert használ hozzá?
Én egy kicsit tartok attól, hogy szert hagyna az üvegben! Vélemény?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #317 Dátum: 2015. Október 06. 09:08 »
zümi!

Csak annyit hagy, amennyit az evőeszközök, és az étkészleteken, poharakon, -ban szokott hagyni. ;D  ;D  ;D
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #318 Dátum: 2015. Október 06. 09:22 »
Mi mosogatunk gépben új üveget, délután megkérdezem a mamát, mit használ..:-)

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #319 Dátum: 2015. Október 06. 09:26 »
Atya!
Teljesen igazad van! Viszont nem szívesen töltenék mézet olyan üvegbe, ami mosogatószert minimális is tartalmaz ::)
Nem véletlen használunk sima meleg vizet üveg öblítéshez(csak öblítéshez)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #320 Dátum: 2015. Október 06. 09:26 »
Mi mosogatunk gépben új üveget, délután megkérdezem a mamát, mit használ..:-)

Ok! Köszönöm.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #321 Dátum: 2015. Október 06. 14:03 »
Még a vadonatúj üveget is elmosogatom a legrövidebb programmal a mosogatógépben. Csak a mosogatógéphez javasolt szert használom, most finish a neve, régen calgon volt a neve. Mindig gyönyörű csillogó az üveg.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #322 Dátum: 2015. Október 06. 17:00 »
Én a szűz üveget Domestosos vízben àztatatom, majd több lépésben öblítem. Hasonlóan bánok az új kupakokkal. Az általam címkézett csereüvegeket viszont csak forró vízben mosom és utána öblítem.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #323 Dátum: 2015. Október 06. 19:00 »
Gyerekek ezt azért én nem igazán értem. Most akkor mi birkák vagyunk,vagy vállalkozók? Nem vagyok én ehhez ideológiailag elég képzett.  :-[
Kicsit úgy csinálunk mostanában,mint a dacos kamasz. Egyrészt nem tetszik nekünk,ha a megkérdezésünk nélkül döntenek minket érintő dolgokról (ezért én is pipa vagyok), másrészt viszont elvárnánk,hogy szóljanak le a „nagy faluból”,hogy mikor kell atkát irtani,meg mikor és mennyiért kell leadni a mézet (ezt viszont mi döntjük el szűk családi körben)…

Tudjátok én már a „módszerváltás”után szocializálódtam, a tervgazdaság számomra már történelem. Manapság senki nem fogja megmondani a tutit,hogy mikor mit termelj. (Ha mégis,annak általában átverés szaga van…)
Végül is majdnem mindegy mit termelsz,csak legyen jó és jó sok  terméked,találd meg a piacodat és termelj alacsonyabb költségekkel,mint a többiek.

Nekünk azt tanították az oskolában,hogy nagy haszon ott van,ahol nagy a bukta lehetősége is…Ja meg azt is,hogy a tőzsde az kb. olyan,mint a szerencsejáték.
Nekem kicsit a mézpiacnak is olyan tőzsde szaga van. Szerintem van benne rendesen spekulációs kereslet is,ami torzítja a piacot,de nyitott vagyok a vitára ezzel kapcsolatban is….

A nagy többség, függetlenül a fejesek nyilatkozataitól, még ki sem pörgetett,de már „hosszra” játszott. (Mert,ha tavaly meg tudta adni a magas árat,akkor kicsikarjuk belőle idén is…Márpedig most aztán jól összefogunk és nem adjuk olcsón…) Az tegye fel a kezét,aki idén nem hallott ilyeneket!

Nincs ezzel gond, felnőtt emberek vagyunk, akik döntéseket hoznak és viselik döntéseik következményeit, akkor is, ha utólag kiderül, hogy tévedtünk…Vagy nem?

„Minden férfinak szüksége van egy feleségre, mert van egy csomó olyan dolog, amiért egész egyszerűen nem lehet a kormányt hibáztatni.”(Nagy Bandó András)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #324 Dátum: 2015. Október 06. 20:07 »
Lindzzy!
Utolsó sorodra szeretnék reagálni, ezt kérdezed:
"Nincs ezzel gond, felnőtt emberek vagyunk, akik döntéseket hoznak és viselik döntéseik következményeit, akkor is, ha utólag kiderül, hogy tévedtünk…Vagy nem?"
Amikor valaki hibázik illik neki bocsánatot kérni.
Az OMME elnöke állandóan a Méhészklubon "lóg", gyakorlatilag függő lett tőle.
Ezzel kezdi a napot, egyszerűen nem tud élni nélküle.
Itt pedig folyamatosan olvashatta a vészjelzéseinket, de ő, a nagy Ő!
Ez jellemző a mostani vezetésre, semmit nem ismernek el, inkább visszatámadnak.
Tegnap is elhangzott, hogy Brossnak milyen könnyű volt, mert őt nem támadták.
Hát ez az!
Akkor biztosan valamit jobban csinált.
Ez nem ebbe a rovatba tartozik, de Lindzzy kérdéséhez igen passzol.
A tavalyi gödöllői rendkívülit teljesen elbaltázta!
Szerinted bevallotta, vállalta a következményeit a rossz döntésének?
A frászt!
Visszatámadott a bíróságon, és még mindig a saját vélt igazát nyomja, ahelyett, hogy lemondana.
Több mint 4 milliós kárt okozott a méhészeknek, mivel szabálytalanul hozta össze a rendkívüli küldöttértekezletet, úgy, hogy én még előtte telefonon is mondtam neki, ne tegye!
Nem tanult belőle!
Ugyan azt a hibát vétette mikor szétkürtölte, hogy a méz ára emelkedni fog!
A Méhészet szaklapban feketén-fehérem leírták független piaci elemzők, hogy megtorpant a felfelé ívelő tendencia, árcsökkenés várható, és a magyar kereskedők is ezt prognosztizálták.
Nem utólag kell tőlük azt megkérdezni, hogy mondjam meg most a méhészeknek, nem fog emelkedni az ár, hanem sajnos csökken.
Bizony, bizony előtte kell tárgyalni nem utána sopánkodni, mert közeleg a választás, és ha így félrevezetik a méhészeket hírmagjuk sem marad.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #325 Dátum: 2015. Október 07. 18:55 »
zümi,

Az új üvegek is Somat tablettával vannak elmosogatva a mosogatógépben, 65 fokon...:-)


Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #326 Dátum: 2015. Október 07. 21:20 »
Sziasztok!
Ennyi üveget amennyi méz még kint van a termelőknél aligha lehet elmosogatni.
Ez az a pont a méhészkedésben ami mindenkit vénásan érint.
A méz, és méhészeti termékek ára, mert ezért dolgozunk.
Rettenetesen irritálónak, sőt felháborítónak tartom, hogy az OMME vezérkar semmilyen információt, nyilatkozatot nem ad ki a múlt heti kereskedő-OMME Hivatalban történt találkáról, gyakorlatilag ismét titkolódznak.
Ezzel bizonyítottnak látom, hogy rádöbbentek milyen súlyos hibát vétettek, csak nincs bátorságuk kiállni a méhészek elé.
Így megvezetni a termelőket komoly önbizalomra enged következtetni.
Természetesen nem az OMME elnöke tehet a méz ár csökkenéséről, viszont ha egy kicsit figyelmesebb lett volna, és időben kezeli az eseményeket, nem így állnánk.
Ez most olyan volt mint az "esemény utáni tabletta", amit elfelejtettek bevenni, és nem kívánt dolog lett belőle.
Akár, hogy csűrjük-csavarjuk ezt a témát, az OMME elnöke jobb ha ezek után nem nyilatkozik a várható mézpiaci árakról, inkább hagyja azokra akik értenek hozzá.
Ma ismét több felvásárlóval is beszéltem, nem jó hírekkel szolgáltak.
Aztán néhány elnökkel, és kérdeztem tőlük, hogy állnak a tagjai a mézzel.
Természetesen ebben az információ gyűjtésben csak a "mi elveinket vallókkal" tudtam értekezni, mert az "OMME kormánypárti oldal" még mindig védi őket, de egyre bizonytalanabbak már ők is.
Szegények, miért támadjátok folyamatosan őket, nem szégyellitek magatokat Attila?
Ez volt a legdurvább kérdés hozzám.
Mondtam az OV tagnak, tegye ezt a kérdést fel a szombati OV-n, szívesen válaszolok rá, hogy kinek kell szégyellnie magát a kialakult helyzet miatt, úgyis csak beszélgetni jövünk össze.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #327 Dátum: 2015. Október 08. 17:37 »
Sziasztok!
Úgy látszik ezt a rovatot csak mézkereskedők olvassák?
Ma az egyik felhívott, és háromnegyed órán keresztül ecsetelte a mézpiaci helyzetet.
Ő is ott volt a pénteki randevún, és érthetetlenül áll a dolog előtt, hogy miért nem ad ki az OMME semmi közleményt.
Amiről szó volt az nem titkos, semmi extra nincs benne, hacsak az nem tartja őket vissza, hogy pont ellenkező piaci események vannak mint amit beharangoztak.
Kínai méz van az üvegekben, közben magyar zászló "néz"a vásárlóval szembe?
A magyar kereskedők hozzák a mézet Ukrajnából, Bulgáriából,Szerbiából, Romániából?
A pollen alapján nem lehet beazonosítani, hogy az ott termett akácméz magyar vagy sem?
Nincs és nem is volt soha GMO-s méz, mert a pollen a méz természetes alkotó része?
Ezek a dolgok tegnap kerültek napvilágra?
Mi lenne az érdekvédelmi szervezet szerepe ebben az ügyben?
Rettenetesen sok kérdés fogalmazódik meg az emberben.
Véleményem szerint azonnal jogszabály-módosítást kell kérni, vagy kierőszakolni, hogy a címkén kötelező legyen feltüntetni a származási országot, és azt, hogy abból a régióban mennyi méz van az üvegben.
Most azt írják rá, hogy EU és EU-n kívüli országok mézeinek keveréke.
Tehát, ha 99%-a kínai, akkor a jelenlegi előírásoknak megfelel.
Az OMME állítólag tett arra már gyenge kísérletet, hogy ez kötelező legyen, csak egy kicsit "puhák".
Gondolom az köztudott, hogy én a kemény vonalat képviselem, és a mellébeszélést nem szorgalmazom.
Azonnal tenni kell valamit, mert ez nem mézpiac, hanem káosz!
Ismét a saját véleményem szerint későn ébredtek vezetőink, és még altattak bennünket is, hogy ácsi lesz ez még 1.500 Ft-nál is több.
Nagyon sokan erre várunk, de a mai beszélgetés után vannak kétségeim.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #328 Dátum: 2015. Október 12. 12:26 »
A multiknál ill. üzletláncoknál kapható "akácmézeknél" gyakran elég csupán az érzékszervi vizsgálat ahhoz, hogy rájöjjön az ember, hogy az nem "AKÁCMÉZ", az nem a HUNGARIKUM. Azért mert amit ma láttam az egyikben az már majdnem barna színű meglehetősen híg valami volt, akácméz cimkével. Szerintem ha már -még ha politikai kampány részeként is- de Hungarikum lett az akácméz és az akácfát is megvédték, akkor kéne már kezdeni valamit ezekkel a "mézekkel" is.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #329 Dátum: 2015. Október 15. 07:19 »
Sziasztok!

Tegnap volt egy érdekes beszélgetésem egy mézvásárlóval: kissé sokalta az árat, illetve nem is sokalta, hanem megkérdezte, hogy miért drágult, miért került ennyibe. Elmondtam neki, hogy a méhészkedés nem csak a pergetésből és a pénz számolásról szól, hanem rengeteg munkából, anyagi ráforordításból áll. Azt is megemlítettem, hogy nézze meg mennyibe kerül a kilós ár a nagyobb áruházakban, de az még a kisebbik gond. Beszéltem arról is, hogy miképp kutyulják mindenféle méznek nem nevezhető szarokkal a mi mézünket és adják el horror áron magyar akácként.... Csak egy kérdése volt: miért nincs a méhészeknek egy egyesülete ami felszólalna ez ellen, ami képviseli a méhészek érdekeit?
Nem folytatom.......

Üdv.: Nb18