Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1113266 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #300 Dátum: 2015. Szeptember 08. 10:17 »
Jön az ősz, indul az majd felfelé. Pár napja már 1500-at mondott a kommersz akácra, 1750-et a bio-ra egy felvásárló egy szövetkezeti gyűlésen.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #301 Dátum: 2015. Szeptember 08. 23:26 »
Szövetkezet? Milyen szövetkezet?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #302 Dátum: 2015. Szeptember 18. 17:23 »
Tiszteletem !  Van esetleg valaki  az oldal látogatói között aki tudna mondani aktuális méz árakat ? Esetleg " aranynektárost" vagy  " pannonhonigost" vagy más baranyai felvásárló árait . Az estleges  választ előre is köszönöm !Üdvözlettel: nyuszt

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #303 Dátum: 2015. Szeptember 21. 19:11 »
Szép Napot!
Tud valaki mézárakról valami infót?

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #304 Dátum: 2015. Szeptember 21. 22:13 »
A vegyes virágméz ára elég masszívan tartja a 800 Ft/kg-os árat.
Az akácé elég bizonytalan.
Aki most szeretné leadni, halasztott fizetéssel 1.400 körüli árakat ajánlanak, kp.-ben 1.350 körül van csupán.
Azt ne kérdezzétek, hogy tartsátok e, vagy sem.
Akinek szüksége van a pénzre, úgyis odaadja.
Olyan 10 éve történt Tolna megyében, amikor 800 Ft volt az akác ára, és többen azt várták még több lesz.
Akkoriban szerintem az bomba árnak számított, de volt akinek az sem felelt meg, és várt.
Lett 780, akkor azt mondta a méhészünk, apró piaci zavar, de várt.
Lett 750, hűha ezek ijesztgetnek, jövő héten visszaáll az ár.
Lett 700.
Mit mondott a méhészünk?
Rába..tam.
Ez most nem biztos, hogy így lesz, de egyelőre az 1.500-as árnak integethetünk.
Nem kezdem el, hogy mit is mondott nem túl rég az OMME elnöke.
Majd úgyis meglátjátok az eredményt.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #305 Dátum: 2015. Szeptember 22. 20:20 »
Sziasztok!
Állítólag az akácméz kp-re nem jó árat írtam.
Ma hívtak többen.
Sajna az csak 1.300 Ft most.
Ajjaj Mészi, ez nem lesz így jó.
Mégsem felfelé ível az ár.(akárcsak a pályafutása)
Már nem csak a Kontroll Csoport, a termelők is zúgolódnak.
Alakul ez, csak nyugi.

Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #306 Dátum: 2015. Szeptember 24. 10:42 »
Attila, függetlenül a valóságtól néha olyan érzése támadhat az embernek, mintha egy felvásárló embere lennél... :) (bocs)

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #307 Dátum: 2015. Szeptember 24. 11:02 »
Belphegor!
Eddig ez a legnagyobb blődség amit itt a Méhészklubon olvastam!
Mint említettem, nekem is megvan az egész évi termésem, akác, hárs, virág minden.
Szerinted nekem érdekem lenne az árcsökkenés egy felvásárlóval szövetkezve?
Többen próbálkoztak már belőlem felvásárlót csinálni, vagy csupán legyek "mézfelhajtó"!
Senkinek nem sikerült.
Ezeket az árakat olyan helyekről kaptam, akiktől most vitték el a mézet!
Csupán arra szeretnék rávilágítani, hogy mi a valóság.
Az OMME szerint áremelkedés várható, és valójában örülünk annak ha nem csökken jelentősen.
Egyébként nem tudom megfejteni, hogy jöttél arra a következtetésre, hogy én valamelyik felvásárló csicskása vagyok.
Kérem ezt fejtsd ki részletesen.
Jelenleg én a háznál és a méhészetemben üvegben adok le mézet, akácot 2.500-ért, a hársot ugyan ennyiért, a vegyes virágmézet 1.500 Ft-ért, a néhány kiló repcémet ami ott helyben lett 2.000-ért.
Szerintem ezzel nem töröm le az árakat, és nincs is ilyen szándékom.
Te mennyiért adod otthon a mézet?
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #308 Dátum: 2015. Szeptember 24. 11:26 »
Természetesen kifejtem...:-)
Tudod, Attila az írásos kommunikációnak az előnyei mellett hátrányai is akadnak. Pl. nem látni közben a másik arckifejezését, mosolyát, nem hallani hanghordozását. Ezért aztán egy ilyen hozzászólás félreértésekre adhat okot. Én a hozzászólásom végére tettem egy mosolygós arcot és zárójelben írtam, hogy "bocs". Azt hiszem, hogy most mindketten az írásban történő kommunikáció csapdájába estünk...

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #309 Dátum: 2015. Szeptember 24. 11:39 »
Akkor ezt teszem én is :) :)
Semmi gond!
Üdv:Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #310 Dátum: 2015. Szeptember 24. 11:42 »
Köszönöm.  :)

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #311 Dátum: 2015. Szeptember 24. 13:19 »
A Tescoban a "kilós" méz már csak 850g, régebben még 900g volt  :)
-----------
Eleve nem tervezek nagyobb mennyiségű leadást, mert ami termett kell a piacra. Talán csak repcét, mert  jelenleg nem annyira kedvelt méz, egyenlőre még kevesen keresik. A kilós árak pillanatnyilag környékünkön a következők, akác 2000, vegyes 1300, repce 1200.


 

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #312 Dátum: 2015. Szeptember 24. 15:35 »
Sziasztok!

Azért itt elég komoly eltérések vannak az üveges értékesítésnél!
Nálam a repce és a vegyes méz 1800, az akác 2400.

Nb18

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #313 Dátum: 2015. Szeptember 24. 17:36 »
Sajnos igen, ez kistérségenként változó, meghatározza a fizetőképes kereslet, és a kínálat. ...

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #314 Dátum: 2015. Október 05. 23:08 »
Ami sokk az sokk!
Tisztelt Méhészek!
Ritka pillanat amikor saját írásomból idézek, mert aktualitása lett.
Augusztus 26-án ezt írtam:
"Szerintem amit most tett és tesz az OMME elnöke, rendkívül veszélyes, sőt káros folyamat a mézpiacra, kárt okoz nekünk a  termelőknek.
Azt sugallni a méhészeknek,hogy nyugi az ár még emelkedhet, több is lehet 1.500 Ft-nál az akácméz, több mint bátorság.
A termelők nem adják le a mézet, a kereskedő így nem tud, mert nem mer szerződést kötni.
Mi lesz ebből?"
Tisztelt Elnök Úr!
Ismét egy történelmi vétség a tagság ellen?
Előre felhívtuk a figyelmét, hogy baj van a mézpiacon, mit tapasztaltunk Romániában, mik a nemzetközi mézpiaci tendenciák, ne kábítsa a tagságot!
Ismét nem hallgatott ránk!
És nagy baj lett!
Gyakorlatilag áll, vagy akadozik a felvásárlás, és nagyon rossz híreket hallottam ma is, több felől.
Le sem merem írni, vállalja a felelőtlen kijelentéseinek következményeit az OMME elnöke!
Be is rezelt rendesen!!!!!!!
A múlt heti OMME "Hivatalban" feltette a költői kérdést, hogy mondjam meg a méhészeknek, hogy jelentősen csökkenni fog a méz ára?
Nem lennék szívesen a bőrében.
A nép haragja az rettenetes tud ám lenni!
A mai Szekszárdi Méhészklubon előadtam, hogy vágott át tudatlanságával ismét mindenkit az OMME elnöke.
Felelős vezető ilyen felelőtlen kijelentést nem tehet, pláne akkor amikor felhívtuk a figyelmét a veszélyre, hogy mi más híreket hallunk.
Az, hogy a szaktanácsadói hálózatot, és legalább az elnököket, küldötteket nem tájékoztatják semmiről, csak hab a tortán.
Egyszerűen nem merik bevallnia az igazságot!
Szerintem le kéne sürgősen szállniuk a magas lóról, és meghallgatni az OMME Kontroll Csoport tagjainak vészjelzéseit, mert látható, hogy másfél hónappal az OMME elnöke előtt jártunk az információkkal.
Bevallom, néhány felháborodott kereskedő is felhívott, hogy mi lett az OMME elnökével, már népgazdasági kárt okoz, mert szerződéseket buknak el, így az országot is kár éri, mivel a mézet kemény "pengőben" fizetik ám.
Azt mondták nekem elég nagy a szám (pedig az egyik közülük tavaly igen ledorongolt), és abban bízik, hogy majd rám hallgat.
Tévedett!
Az OMME elnöke és vezető társai senkire nem hallgatnak, nekünk meg a szokásos kuss.
Azért minden rosszban van valami jó is.
Nem kell annyit görcsölnünk a leváltásukon, szépen megoldják ők maguk.
Azok a méhésztársak akik az 1.500 Ft-nál magasabb ár reményében megtartották a mézüket,(mint én is) mert ezt nyomta az OMME elnöke, most megtapasztalhatták miről beszélünk már évek óta.
A szavahihetőség, hitelesség az nem az erőssége.
Van megoldás!
Erről majd máskor, mert nem szeretnék idő előtt izgalmat okozni.

Nagyernyei Attila