Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116803 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #240 Dátum: 2015. Augusztus 13. 16:52 »
Milyen helyzet "kényszerítheti" a kereskedőket arra, hogy esetleg többet kínáljanak a mézünkért? (nyilván van egy határa mindennek)
Milyen lehetőségek vannak a kezünkben, amit nagyjából mindenki megért, elfogad, támogat? Amiről írtam, az ugyebár kb.10 éve volt és akkor még más volt az egyesületi élet. Mi a véleményed, mi a javaslatod? Hogy látod ezt a dolgot, mit kéne tenni? Hogy tudnánk magunkon segíteni, ha nagyon akarnánk?

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #241 Dátum: 2015. Augusztus 13. 20:56 »
A piaci helyzet azért összetettebben működik, minthogy így egymást okolva le tudnánk írni. Valóban, kényszerítő erő nélkül semmit nem lehet elérni. De nemcsak a mézpiacon, hanem pl. a beporzás terén sem. Nem divat a méhésznek bármit is adni, mert úgyis eljön. Ha nem ő, majd másik méhész. Esetleg néhány almáskertben hallottam róla, hogy fizetnek megporzásért, de ez a kényszerítő helyzet miatt van. Ki kell harcolnunk vagy közösségi formában, vagy más csoportrendszerben, hogy egyenrangú felek legyünk az egyezkedésnél. Ne döntsenek nélkülünk!

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #242 Dátum: 2015. Augusztus 14. 00:27 »
No, akkor beszélgessünk már egy kicsit erről a témáról is, had pezsdüljön már fel ez a topic is! :-) Sokan olvassák a MÉHÉSZKLUBOT nem regisztrált felhasználóként is....
Kinek mi a véleménye, a javaslata? Vajon mennyi lenne az aktuális mézár, amiért szívesen odaadnánk most a mézünket? :-) (gondolom erre a kérdésre nem biztos, hogy sokan válaszolnak) :-) Segítség képpen: tavaly a kevés gyenge minőségűt is magas áron megvették. Sőt akiről tudták, hogy úgy etetett, attól is megvették 1200 -ért legalább. Na, most a kiváló minőségért mennyit adnának? Közepes évünk volt. Nem volt jó, de a tavalyinál lényegesen jobb.
Azt ugye látjuk, hogy egyénileg mennyire nincs befolyásunk a dolgokra de vajon közösségben mennyire lennénk hatással? Egyáltalán tudnánk-e közösségbe szerveződni? Beszélgessünk... ;)

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #243 Dátum: 2015. Augusztus 14. 00:31 »
Milyen helyzet "kényszerítheti" a kereskedőket arra, hogy esetleg többet kínáljanak a mézünkért? (nyilván van egy határa mindennek)
Milyen lehetőségek vannak a kezünkben, amit nagyjából mindenki megért, elfogad, támogat? Amiről írtam, az ugyebár kb.10 éve volt és akkor még más volt az egyesületi élet. Mi a véleményed, mi a javaslatod? Hogy látod ezt a dolgot, mit kéne tenni? Hogy tudnánk magunkon segíteni, ha nagyon akarnánk?


Az a helyzet kényszerítketi őket hogy a méz nem kér enni elvan a hordoban nem tud nagyban kereskedni. Ha a méz olyan lenne mint a diszno vagy a tej már rég két háromszáz forint lenne ha egyáltalán őkegyelmessége elvinné! Mindkettőt átéltem + hízo marha.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 14. 00:55 írta robi 75 »
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #244 Dátum: 2015. Augusztus 14. 00:54 »
Közösségbe szerveződni nehéz lenne. A méhészkedés sikere erősen egyén függő. Mondok egy példát magamat. Nekem a repce és az akác nagyon jol sikerült két két pörgetés volt. A repcét 900 ért az akácot 1500 ért azonnal odaadtam pénzemnél voltam. Mit mondanak erre a méhészek? Akinek nem nagyon lett azt mondja de jo neked! Akit meg nem szorít a cipő az azt mondja hülye vagy te kisfiam! Na most tegyen valakil igazságot szinte lehetetlen .
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #245 Dátum: 2015. Augusztus 14. 01:00 »
Igen, talán ilyesmivel lehetne eredményt elérni..:-) Ha jó sokan, mondjuk úgy legalább 80%- nyian azt mondanánk, hogy nincs eladó mézünk, de majd lehet... Esetleg...Talán, de még azt is meggondoljuk...:-)
Elérhető-e egy ilyen állapot? Értené-e mindenki? Megtehetné-e mindenki, hogy tartsa a mézét addig amíg megfelelő árat kap érte? Kinek mi a megfelelő ár?
Jó úton járunk-e akár ágazati, akár egyesületi szinten? Mi lesz a következménye a jelen dolgoknak? Megmondta ezt már valaki egy szekszárdi tavaszvárón 2 évvel ezelőtt (írtam már róla egy másik topicban)... A kérdés az, hogy neki mennyi szerepe volt abban, hogy ide jutottunk? Miért "beteg" a mai méhésztársadalom? Egyáltalán miért beteg a mai magyar társadalom?
Mit gondolunk erről? Attila? NB18, Irido, zümi, atya, vivaldi, Geddekas, Fülemüle, robi 75, antalholecska és még sokan mások, mit gondoltok ti minderről? Mit lehetne tennünk, mit tudnánk tenni, mit kéne tennünk?



Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #246 Dátum: 2015. Augusztus 14. 01:22 »
Ilyen állapot nem érhető el esetleg svájcban. Itt a társadalom jo része a létfenttartással küszködik és a méhészek jo része sem milliomos egy kicsit sem. Mégha bejön egy egy nagyobb összeg akkor az megyeget is mert itt az iskola a lányom ballagott a menyem jövő honapban szül segítem mert szeretem őket+ a kocsi szétesik a seggem alatt és ez tényleg így van! Nálam ez van másnál meg más szoval kell a pénz nagyon legfeljebb még 1 honapot tudok várni és kakukk.
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #247 Dátum: 2015. Augusztus 14. 01:28 »
Gratulálok! :-)
Jó egészséget kívánok az egész családnak és a kis új embernek is!  :-*

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #248 Dátum: 2015. Augusztus 14. 06:42 »
Ilyen kivárást az eladással az tud csinálni, aki hosszú évek alatt felépítette a maga tartalék rendszerét mézben, pénzben, és sok tekintetben rendezett viszonyok veszik körül. Esetleg több lábon áll munkahely tekintetében is, nem kizárólag a méhészetből él.
Ha létrejönne egy összetartó eladói közösség, akkor az nyomást is gyakorol az egyes tagokra, hogy ne adják el a megállapított árszint alatt a mézüket. Nyomást gyakorolnak a tagokra a különböző élethelyzetek, amik miatt sürgősen pénzhez kéne jutniuk. Ezt az ember nem kívánja mások mérlegére tenni, különösen akkor, ha emiatt hülyének, vagy szószegőnek bélyegzik. "Szükség törvényt bont." Ezt a magatartást most sem tolerálja sok méhész (mindenféle jelzővel illetik azt, aki idő előtt eladja a mézét), pedig nincs ármegállapodás a méhészek között.
Az ország különböző részein más és más viszonyok vannak (munkanélküliség, az emberek pénzügyi helyzete), nem lehet minden régióban ugyanúgy gondolkodni.
Amikor azonos érdekek mentén lérejönnek emberi közösségek, mindig akadnak bomlasztó elemek, viselkedésformák, amik rombolják a közösséget. Pl. egyes tagok inkább kapni, mint adni akarnak, kihasználni azokat, akik jobban húzzák a szekeret. Rátelepülnek a közösségre, megtanulják, hogyan lehet hasznot húzni mások munkájából. Az ilyenek miatt a jó hozzáállású tagok egy idő után azt mondják: nem érdemes csinálni.
Aztán vannak, akiken nem lehet segíteni, mert nem is igazán akarják megtanulni a szakma művelését..., esetleg szándékosan zsiványságot csinálnak. Ez megfertőzheti, akár tönkre is teheti a közösség munkáját.
Valami hasonlóról írt Kíváncsi 111: segítette a környezetében lévő méhészeket az atkairtásban, de voltak akik nem követték a jó tanácsot, veszélyessé vált a hanyagságuk, feneketlen hordónak bizonyult az ügy..., ígyhát  Kíváncsi abbahagyta a segítségnyújtást. Igen, van olyan magatartás, ami kizárja, hogy egy közösség tagjai maradjunk.
Persze..., létezik olyan, hogy egy szervezet egszséges öntisztuláson megy keresztül...

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #249 Dátum: 2015. Augusztus 14. 08:14 »
Gratulálok! :-)
Jó egészséget kívánok az egész családnak és a kis új embernek is!  :-*

Köszönöm! Kislány lessz. Azt akarom mondani hogy a közvetlen megélhetésem nincs veszélyben de azon kívül mindennel a mezsgyén vagyok. A dolgaim most történnek az automra is rá kell dobni 3 kilot mert a válto az utolsokat rugja. Na mindegy a lényeg nem tehetem meg hogy  kb 150 000 ft többletért betartsam a napraforgomat jövő januárig őszintén mondom. Attol függetlenül a napra hordos ára elkeserít egy kicsit a vacak repcét meg szo nélkül vitte 900 ért..... Megérteném ha világraszolo termés lett volna és a csapbol is az folyna de messze nem így van.  Egyszer már nem tudom pontosan 90 - 91 ben. 75 kilot emelkedtünk naprán nem sokat adtak érte akkori árakhoz viszonyítva sem de olyan sok volt hogy 100 család terméséből vagy egy házat vehettél vagy egy uj zsigulit. Piaci törvény ha sok van kevesebbet ad érte nem vagyok hülye megértem! De hol van itt sok napraforgo? Nyilván fogni akar a kupec is tudja hogy nicsen loszar sem a legtöbbnek komoly méhészete van képbe vannak nem a forumokrol szedegetik össze hogy ugyan kb mennyi lehet országosan? Szerintem éppen azért indul alacsonyan az ár mert fele a tavalyinak a mani meg neki is kell.
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #250 Dátum: 2015. Augusztus 14. 08:16 »
Ata 67!
Az öntisztulást a vezérkar cserével kell kezdeni!
Ezek a gondolatok, az összefogás, a szolidaritás, a mézpiaci információk, a méhegészségügy mind egy normális érdekképviselet feladatai lennének.
A "fejétől büdösödik a hal" kifejezést idéző jelbe kell tennem, mert indul ellenem az újabb etikai vizsgálat.
A kereskedőkkel tárgyalni kellene, sokkal égetőbb a mézhamisítás problémája mint gondolnátok.
A tisztességes termelő és kereskedő, aki mézet tesz az üvegbe, nem tud versenyezni a mocskokkal.
Ebben benne van az ember és a termék is.
Aki élelmiszert hamisít, meg kell büntetni.
Kínában drákói szigor van.
Azt talán nem kéne, de egy hűvös cellában elgondolkodtatnám azokat akik méznek nevezett mutyeszt árulnak saját termékükként, termelői mézként.
Az érdekképviseletnek óriási a felelőssége, hogy kiálljon a termelői mézek minősége mellett.
A zárszalagos mézek vizsgálatáról azért nem nyilatkoznék részletesen, mert viccnek tartom.
Majd privátban.
Mindenki tudja ebben az országban, hogy ki a fogó, de nem valamiért nem történik semmi.
A mézhamisítás nem magyar betegség.
Egész Európát elönti a moslék, ami a tisztességes termelők, és kereskedők érdekét súlyosan sérti.
Nem csak a levegőbe kéne jól csengő hangzatos kijelentéseket tenni, hanem leülni az ágazat szereplőivel.
Jászberényben próbálkoztak, de mi lett belőle.
Hogy lehet tervezni a jövőt, ha nincs korrekt mézpiaci információ?
Fejlesztést, bármilyen beruházást ha nem tudom előre termékemért mennyit kapok.
Az akác tavaly csúcson 2.100 volt, most 1300-1400!
A vegyes hol tart, 770-nél?
A halasztott fizetések is blokkolják az áremelkedést.
Kamat mentes kölcsönt ad a termelő a kereskedőnek.
A jelenlegi OMME vezetés nagyon mellette van a mézpiacnak.
Aki ehhez értett azt meg kicsinálták.
Ennek isszuk most a levét, viszont ahhoz még nem elég felvilágosult a méhésztársadalom, hogy átlássa az egész szakmapolitikát.
Ehhez kellenek az információk.
Jelentem, 24 óra alatt a különböző rovatokat 1769-en látogatták!
Egy IP címről csak egy kattintást számol a gép, tehát azért haladunk.
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #251 Dátum: 2015. Augusztus 14. 11:54 »
Idézet
No, akkor beszélgessünk már egy kicsit erről a témáról is, had pezsdüljön már fel ez a topic is! :-) Sokan olvassák a MÉHÉSZKLUBOT nem regisztrált felhasználóként is....
Kinek mi a véleménye, a javaslata? Vajon mennyi lenne az aktuális mézár, amiért szívesen odaadnánk most a mézünket? :-)

1800-Ft akác
1000-Ft virág

Hordósan ennyiért értékesíteni tudnám, meg lennék elégedve :)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

gewi

  • **
  • 78
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #252 Dátum: 2015. Augusztus 14. 17:31 »
Nem tudom. Lehet, hogy butaság ami eszembe jutott.
A mezőgazdaságban bevett szokás, hogy a terményt (kukorica, búza stb)  elfogadják a bankok fedezetként, rövid távú működési hitelekhez. Pont az a célja ezeknek a kölcsönöknek, hogy a gazdák ne kényszerüljenek rá, hogy alacsony áron értékesítsék a terményeiket.
Szerintem ez működhetne a méz esetében is.
Nagy Zoltán

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #253 Dátum: 2015. Augusztus 14. 18:15 »
A szigort valóban minden téren kellene fokozni. Aki vét, az számoljon a büntetéssel. Mézhamisítás, letelepedés be nem jelentése, méhegészségügyi problémák eltusolása, méhlopások stb. Ez  minden méhészre vonatkozzon, de ugyanígy a gazdák permetezésére is, tehát a gazdaság többi szereplőjére is. Amíg szemet hunyunk, elnézünk ilyen dolgokat, ne várjuk a változást. Itt valóban egyesületünk is tudna tenni, mert a vétők pl. nem kapnának támogatást, vagy ahogy Csincsa Tibor írja, nem kapnának vándorlási engedélyt stb. Aki viszont betart minden szabályt, az jogosan tevékenykedhessen a méhészet terén.
Ekkor  talán a mézértékesítés is kedvezőbb lehet, mert a mézpiacon csak legális szereplők lennének jelen, akiknek mézük is ellenőrizhető  lenne.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #254 Dátum: 2015. Augusztus 14. 21:12 »
Sziasztok!

Ha már meg lettem szólítva, elmondom az én elképzelésem az alapkérdésről azaz a nagybani árakra hogyan tudna hatni a méhésztársadalom.
A legnagyobb problémám az, hogy ki hallott már olyanról, hogy a boltban a vevő mondja meg, hogy mi mennyibe kerül....
De ha már így van, akkor ugyanmár miért nem állnak össze a kisebb közösségek közvetlen a pergetés után és beszélik meg azt, hogy mennyi az a minimum ár, amiért odaadnák a portékájukat. Higgyétek el, ez az összebeszélés működik. Helyi szinten évek óta megegyezünk az árban és ezt mindegyikünk betartja.Ezek a kisebb közösségek (lehetnének akár a méhészegyesületek) már jóval könnyebben tudnának kommunikálni egymással, mint mondjuk néhány méhész az ország különböző pontjaiból, gyakorlatilag ismeretlenül. Szóval ha a felvásárlás megkezdése előtt lenne a méhészeknek egy fix ára ami alatt nem adná oda a felvásárlóknak, máris megoldódna az esetlegesen szorult helyzetben lévő méhészek leadási kényszere, mert akár a vándortanyáról le tudná adni a termést jó áron.
Viszont amíg sok méhésznek abban kimerül az egyesületi tevékenysége, hogy kivonul, megsértődik, ordít, fenyeget, ha nem az általa támogatott egyén kerül bizonyos pozíciókba, addig ez a dolog nem hinném, hogy működne. Pedig ez mindenki érdeke lenne.
Amíg ez nem alakul ki, addig viszont marad a régi (egyébként jól bevált) taktika: egy éves termés ára a bankban, egy a hordóban és egy a kaptárban. Ha ez megvan, akkor könyöröghet a felvásárló, akkor sem adok neki, ha nekem nem tetszik az ajánlat.
Ez az én véleményem, lehet nagyon vakvágányon vagyok és baromság amit írtam...

Nb18