Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1115979 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #225 Dátum: 2015. Augusztus 02. 22:57 »
A Fazekas Gyula...
Nem is vártam tőle, hogy mást mondjon.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #226 Dátum: 2015. Augusztus 03. 18:32 »
Sziasztok ! Tőredelmessen be vallom én a repce mézet , /tavalyit / 1700 ft adom . És megveszik ! Űdv .  Antal

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #227 Dátum: 2015. Augusztus 03. 18:41 »
Kinek?
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #228 Dátum: 2015. Augusztus 04. 17:30 »
Őszinte részvétem Antal! Bár én tudtam volna ennyiért adni. Itt olyan sok a méhész (Gödöllő), hogy örültem, hogy 1500 Ft-ot kaptam a repcéért.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #229 Dátum: 2015. Augusztus 05. 06:21 »
Sziasztok ! Pécsen , és itt a falumba is . Pedig a kőrnyékemen is van jó néhány nagy méhészet . Nagy kár hogy nem volt az idén akácom ,mert azt nagyon vinnék .  Űdv  . Antal

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #230 Dátum: 2015. Augusztus 10. 08:34 »
Vannak, akik ennyiért adják a mézet.
Te mennyiért adod??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #231 Dátum: 2015. Augusztus 10. 13:29 »
Sziasztok!

Nálam ha valaki drágának tartja a mézet, én mindig a lennt látható üzletláncot ajánlom. Erre rendszeresen az a válasz, hogy az milyen lehet és hogy milyen drága....
Ez segít a vásárlónak dönteni.

Nb18

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #232 Dátum: 2015. Augusztus 11. 12:35 »
Sziasztok ! Pécsen , és itt a falumba is . Pedig a kőrnyékemen is van jó néhány nagy méhészet . Nagy kár hogy nem volt az idén akácom ,mert azt nagyon vinnék .  Űdv  . Antal

Antal!
Nagyon sajnálom, hogy nem lett akác mézed! Ha elfogadod a véleményem, jövőre mindenképp válts stratégiát(másik akáclegelőt)
Felénk is hidd el az "kaszált" aki jókor volt jó helyen!!! Az én területemen 1 dandár napot fogtam sajnos csak ki! Ilyen a méhészet, meg a szerencse. A napra sikerült? Pörgettél róla?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #233 Dátum: 2015. Augusztus 11. 21:39 »
Szia Zűmi ! Nem a stratégiával volt a baj , hanem az eső hiányával . Semmit nem pergettem eddig de úgy látszik a szólidágonak is lőttek . Nincs eső !! Hiába van virág , ha nincs nektár , de a virágport azt hozzák rendessen .  Azért a méhek felylődnek szépen . Kérdeztem a falugazdászt , máshol mia helyzet méz űgyben ? Aki nem vándorolt , annak nincs méze , volt a válasza . Azért nagyon remélem , nem lesz ilyen idő tőbb . Most már értem , kőnyű úgy méhészkedni ha minden jól műkődik a természetben . Na majd jővőre !!  Űdv . Antal

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #234 Dátum: 2015. Augusztus 12. 09:28 »
Szia Zűmi ! Nem a stratégiával volt a baj , hanem az eső hiányával . Semmit nem pergettem eddig de úgy látszik a szólidágonak is lőttek . Nincs eső !! Hiába van virág , ha nincs nektár , de a virágport azt hozzák rendessen .  Azért a méhek felylődnek szépen . Kérdeztem a falugazdászt , máshol mia helyzet méz űgyben ? Aki nem vándorolt , annak nincs méze , volt a válasza . Azért nagyon remélem , nem lesz ilyen idő tőbb . Most már értem , kőnyű úgy méhészkedni ha minden jól műkődik a természetben . Na majd jővőre !!  Űdv . Antal




Szia! Arra ne számolj hogy nem lessz többet ilyen idő! Ugy készülj hogy mindig ilyen lessz. Régebben normálisabb idő volt az bisztos de az isten akkoriba is bele bele csapott a lecsoba. Méhészkedni akkor sem volt könnyű. Volt még egy fontos tényező fele ennyi méhcsalád volt! Nekem az időjárást sikerült meglovagolnom az idén 30 km es körzetbe 5 vándorlással. Ázástol virágtol függően a különbség ég és föld volt ezeken a kis távokon is. Lett is mézem rendesen napráig. Az is adott egyet 2 helyről de itt már a hatalmas leterheltséggel nem tudtam mit kezdeni. A mázsa beszédes volt egy egy 100 családos érkezése után. Mindenfele ez volt a környéken. Pedig nekem aztán vannak eldugott helyeim bőven cseszhettem 2-2500 család volt 5 km es körbe . Mindenkivel össze veszhetett volna mindenkivel de nem tettük minek? Sakk mattot adtunk egymásnak. Így inkább  összeismerkedtünk .  Illetve volt egy kissebb méhész aki körbe hőzöngte a határt de mondtam neki xy bácsi a maga méhei amugy is szarok akkor sem pergetne ha egyedül lenne semmi értelme a balhénak mindenki harapofogoban van. Arra meg ne számolj hogy minden jol működik a természetben olyan nincs és ritkán volt.
Üdv:robi

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #235 Dátum: 2015. Augusztus 12. 13:10 »
Idézet
Illetve volt egy kissebb méhész aki körbe hőzöngte a határt de mondtam neki xy bácsi a maga méhei amugy is szarok akkor sem pergetne ha egyedül lenne semmi értelme a balhénak mindenki harapofogoban van. Arra meg ne számolj hogy minden jol működik a természetben olyan nincs és ritkán volt.

Robi!
xy bácsival egy kicsit együtt érzek!
Lehet, hogy "szarok" voltak a méhei ahogy írod, viszont mentségére szolgáljon, ha állóméhészkedést folytat és azért volt ideges mert a nyakába települtek egy csomó méhcsaláddal ::)
Én is egy kicsit zabos lettem amikor kiderült, hogy elém települtek 2-db konténerrel!!! Szerinted etikus?
Ráadásul összeszámolva volt még ezen kívül kb 500 család!
Szerinted belenyugodtam vna, ha nem emelkedik a kaptármérleg?
Ja, és másik megyéből települtek ide "valaki" által!

A többi hozzászólásoddal teljesen egyetértek.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #236 Dátum: 2015. Augusztus 12. 19:46 »
Zümi! Xy bácsi jött közénk egy tanyahelyre ugy hogy fingja nem volt mennyien vannak a környéken. Jött panaszkodni hogy  nincs semmi. Én meg istenverte barom állat mondtam neki hogy 1 km en belül a méhek eloszlása a következő: 100- 50- 130- 244- 250- 41 család csak hogy képbe legyen. A legközelebbi 300 méterre volt tőle szintén tanyahelyen. Nem érdeklődött pedig hozzám jöhetett volna a másik utcában lakik. Egyépként ő semmi vizet nem zavar a méheivel 30-40 családocska.  Érdekességnek elmondon. Az öreg nem volt egyedül a tudatlansággal a legtöbb nagy is ugy jött hogy hogy ott csak ő van. Mert semmit sem lehetett látni katonai távcsővel sem ( az enyém 1988 as ussr 10 x 50 es nem piaci szar még a ruszkikkal bizniszeltem cigiért :D). Mondjuk én mindig a határba vagyok és be is megyek mindenhova tudtam ki hova mikor érkezett napra készen. Az is igaz hogy nem susuki wagon errel méhészkedek ;D. Na mindegy egy vándorméhésznek illik felderíteni a környéket normálisan nem? Nem csak naivan megjön 100 családdal megérkeztem! Én vagyok a fasza gyerek aztán meg tátog mint a partra vetett hal.
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #237 Dátum: 2015. Augusztus 13. 08:11 »
Tisztelet Méhészek!
Közülünk mindenki jól tudja, hogy egymás konkurenciái vagyunk.
Nincs a mezőgazdaságnak olyan ágazata, ahol a paci ellenfeleket oktatják, majd a megfelelőnek hitt tudás birtokában, a kezdőcske jól alánk rúg.
Ez lehet egy vándorhely, vagy akár a piac.
Semmi nincs szabályozva.
Nem tudom megkerülni a kérdést, de évek óta pofázzuk, hogy az OMME-nak valahogy el kell érnie, hogy legyen egy minimum vizsga, és egy etikai kódex.
Etikai vizsgálatig már eljutottak.
Tegnap Tamásiban jártam, és megálltam egy üdítőre a főúton.
Összeszaladtam egy helyi méhésszel, aki panaszkodott, hogy holnap, az-az ma viszik  vegyes mézét, éppen 770 Ft-ot ad a dombóvári felvásárló érte.
Kérdezem tőle miért adod oda.
Ennyit adnak most, jött a válasz.
Itt tartunk.
Kiszolgáltatva, egyesével, szabályozatlanul kószálunk, majd panaszkodunk, mi méhészek?
A Jászberényi Mézvásáron a meghirdetett kereskedő-termelő találkozó is karcsúra sikerült.
Az OMME gőgös urai folyton állítják, soha ilyen jó kapcsolat még nem volt a kereskedőkkel.
Nekik, egyel, ahova kihelyezett üléseket is szerveznek.
Erről kéne beszélni, de ez csúcs titkos.

Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #238 Dátum: 2015. Augusztus 13. 12:36 »
Ugye korábban már volt kezdeményezés arra, hogy ez a helyzet változzon. A méhészek különböző okokra hívatkozva nem akarták azt a lehetőséget. Illetve egészen pontosan csak nagyon kevesen szerették volna. Én igen! Az ellenkampány egyik nagy "harcosa" F. Gy. volt. Sokan úgy tartották, hogy csőbe akarják a méhészeket húzni, be akarják őket csapni. Sokan attól tartottak, hogy nem tudják majd eladni a behúzott "akácmézüket", stb.
Azért azt nem árt tudnunk, hogy mi többnyire méhészek, termelők vagyunk. A marketing, meg a piac, meg a kereskedelem, meg a külföldi kapcsolatok nem a mi asztalunk. Az engem nem zavar, hogy valakik még rajtam kívül profitálni szeretnének az én sok munkával megtermelt mézemen. Azért nem zavar, mert ez előbbi tevékenységekhez én nem értek, nincs hozzá képességem és elegendő befektetni való tőkém sem. Az persze már korántsem nem mindegy, hogy én mennyit profitálok mert nyilván szeretnék jól járni. Addig, amíg egyénileg kesergünk azon, hogy mennyit adnak a mézünkért, addig a helyzet csak roszabb lesz. Hiába gyártanék én itthon a műhelyben tonna számra jó minőségű 8-as anyát, ha nem tudnám eladni. Aztán hibáztatnám érte az egész világot, hogy 'mer mennyit dolgozok és nem akar senki se venni tőlem vagy csak kevés pénzért... Kit érdekelne ez? Ki mondta nekem, hogy gyártsak csavaranyát? A kereskedő kínál egy árat, nincs ebben semmi különös. Ha akarjuk odaadjuk neki annyiért, ha nem, akkor nem. A kereskedő érdeke mi? Az, hogy minél jobb minőségű mézet (tőlünk, mert máshonnan vehet mást is), minél nagyobb mennyiségben, minél alacsonyabb áron tudjon beszerezni. Érthető-e ez a magatartása? Igen, érthető. Tudja-e a kereskedő, hogy a méhész is pénzből él és "jön hozzá a kőmüves"? Igen tudja, de az nem az Ő gondja. Mit akar a méhész? Minél nagyobb mennyiségű (a minőségről itt nem beszélek) mézet, minél magasabb áron tudjon eladni. Lenne-e hajlandóság a kereskedőben, hogy többet fizessen a mézünkért? A tavalyi évet alapul véve úgy tűnik, igen. Mikor van benne ilyen hajlandóság? Ha nincs méz... És mikor "nincs" méz? :-) Elég régóta így működik már a világ és fejlettebb kúltúrákban ezt talán jobban értik. A magyar meg csak búsúl. Mindenki hibás a szánalmas helyzetérért csak épp Ő maga nem...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #239 Dátum: 2015. Augusztus 13. 13:15 »
Jópofa az érvelésed. Elmondod,hogy nem fognak össze a méhészek a kedvezőbb felvásárlási ár kialakításáért, ugyanakkor elmondod azt is, hogy a kereskedők magasabb felvásárlási árra is képesek, ha a helyzet erre kényszeríti őket.
A végén meg befejezed azzal, hogy
Idézet
A magyar meg csak búsúl. Mindenki hibás a szánalmas helyzetérért csak épp Ő maga nem...
Pedig nekünk méhészeknek van lehetőség a kezünkben, csak élni kell vele. De ahhoz másképpen kellene működnie az egyesületi életnek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.