Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112860 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #60 Dátum: 2014. Június 08. 17:09 »
QUQURIQ!

Üdv. Mindenkinek!

A piacokon egyre többen árakat emeltek. pár piacot végig jártam, főleg vidéken. 2300-2500 ft az akácméz ára.
Állítólag Bp. piacokon még ezeket az  árakat is meghaladták.
Egy kicsit utána számoltuk a családommal, és kiderült, hogy fejenként kb. évi 10 kg. fogyasztunk el fejenként.
Hát mit is tehetnék, ha a kiscsibéim így szeretik a mézet.

A mézet szerető kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #61 Dátum: 2014. Június 09. 07:14 »
Zümi!
Már most van olyan kereskedő aki 1.500-ért veszi a jó minőségű akácmézet.
Tőlem is megkérdezte minap az egyik méhész, akivel szoktunk beszélgetni a pergetési eredményekről, hogy mennyi lett nekem, mert 1.500-at adnak az akácért.  Rögtön válaszolt, hogy neki jóval több, csak nagyon híg meg sárga.
Mondtam neki, hogy vegyesért nem rossz ár.
Szerintem már sokáig nem fog felfelé kúszni a méz ára, mert visszaesik a kereslet.
A méhészek most vérszemet kaptak, mert tudván,hogy kevés van és hát Hungarikumot pergettünk.
Én is szaglászok, hogy az itthoni eladásoknál meddig mehetünk, de az emelés elkerülhetetlen.
Már érződik,hogy kevés a méz,mert sokan úgy vásárolnak nálunk,hogy kijelentik, a másik méhésznek nincs.
Ugye akinek rosszul sikerült venni nem tud, mert akkor mennyiért adja.
Így fogy szelektálódni a csapat. Aki bírja csinálja,aki nem abbahagyja.
Szigorú szabályok vannak. Azt sem mondom,hogy örülök, de a méhészkedésen gondolkodókat az ilyen hallottak eltántorítják. Itt kerül előtérbe a méhek, és a szakmaszeretet. A méhészek számát a piac, és a kudarcok sorozata szabályozza.
Többször mondtam, ha pergetni lehet azt sem bánom, ha kaptárak Szekszárdig érnek. Most, hogy etetek rövidebb sorral is beérem.
Nagyernyei Attila
https://www.youtube.com/watch?v=D15_5Cq_LuU
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 09. 07:24 írta Nagyernyei Attila »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #62 Dátum: 2014. Június 09. 22:26 »
Attila!
A "kisebb" és "Közepes" méhészetekben biztos vagyok benne, hogy palackozva értékesítik az idei akác méz termést köztük én is!
A mai napon 100 kg szereltem ki különböző csomagolásba OMME üvegbe is :) a többit legközelebb.
Jól szuperál a mikrószűrő még egyszer köszönöm!
Szerintem 1500 Ft nem rossz, csak lenne vagy egy tucat akác mézzel teli hordóm :-\
Tudom álmodik a nyomor :D
Az idei évben a repce pörgetésemre lehetek idáig csak büszke!

Üdv: Zümi

Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #63 Dátum: 2014. Június 10. 16:04 »
Szia Zűmi ! Ne keseregj , de azért még is van, még ha kevés is ! Majd jővőre jóbb lesz, meg lásd . Űdv. Antal

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #64 Dátum: 2014. Június 10. 20:24 »
Nem biztos ,hogy van jövője a méhészkedésnek !!!!!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #65 Dátum: 2014. Június 12. 00:10 »
QUQURIQ!

Üdv. Mindenkinek!

Már sajnos jelene sincs!
Csak azt kell eldönteni, hogy hogyan lehet ügyesen kiszállni belőle......
Mindez köszönhető a támogatásoknak!
A "régiek" annak idején támogatások nélkül kezdtek el méhészkedni!
Saját pénzüket fektették bele. Még a méhész iskolákat is a saját pénzükből végezték el.
Nem a pénz, hanem a szeretet reményében méhészkedtek,- nek.
Még ezután következik a tömeges nyúlós, meg a többi....

Kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #66 Dátum: 2014. Június 12. 08:34 »
Sziasztok!
Az Akácméz hordós ára 1.500 Ft!
A virágméz hordós ára 860 Ft!
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #67 Dátum: 2014. Június 12. 20:40 »
Szia Attila!
Azt is meg lehet tudni, hogy melyik felvásárló kínálja ezt az összeget a mézért?
Az viszont biztos, hogy egy kicsit mintha megélénkült volna a mézpiac. Szerintem a kereskedők megpróbálnak mézhez jutni ki kevesebb ki több áron. Az viszont biztos, hogy eddíg nem csak harminc százalékkal kevesebb a termés, és nem akarok pesszimistának tűnni de eddíg úgy néz ki a vaddohány is a negatívummal csatlakozik az előző méhlegelőkhöz. Talán majd az idén már régóta először neo mentes napraforgó besegíthet a jövedelmezőség szinten tartásában.

Üdv. jani bátya

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #68 Dátum: 2014. Június 12. 22:28 »
Szia Jani bátya!
Privátban megírom.
Üdv:Attila

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #69 Dátum: 2014. Június 12. 22:56 »
Jó estét kívánok Méhésztársak!
Az alábbi linkre kattintva,megtudhatjátok a valósághoz közeli akácméz termésünket.
Volt kollégám, May Gabi sokkal naprakészebb mint az OMME elnöke, aki néhány hete 20-30%-os terméscsökkenésről nyilatkozott. Mi változott meg azóta? Szóltak neki,hogy Laci nem lett ám annyi!
Ja akkor most mennyi az annyi?
Tisztelt Méhészek! Véleményem szerint ez egy becsült statisztikai adat! Ugye a cikkben 1millio 66 ezer méhcsaládról olvashatunk. (Ennyi volt papíron ősszel.)
Ha az első nyilatkozatát nézzük az OMME elnökének, akkor 17 ezer tonna méznek kellett volna teremnie.
Szerintem olvassa a Méhészklubot,és meghallotta a "pór nép",a termelők szavát!
Mi itt a méhészklubon,köztük én is állítottam,hogy 30%-os termés lehet,az átlagos évekhez képest.
Most úgy látom, mert hozzám is érkeznek valós információk,hogy még a 30% is veszélyben van,de mindenképpen közelebb ahhoz, amit az OMME elnöke először nyilatkozott.
Nézzünk kicsit még vissza! Mit mondott a sajtónak márciusban? Minden feltétel adott egy kiváló terméshez.
Persze, mert mondjuk tavaly március 16-án havat lapátoltam.
Ez a hablatyolás, ez a tűzoltó nyilatkozat nagyon illik rájuk.
Kicsit informálódni kéne, mielőtt kikiáltják országnak világnak,hogy mennyi a termés.
Na de ne csak ostorozzam az OMME vezetőjét!
Ezzel a panaszáradattal elérte azt,hogy a vevők simán megadják az üveges akácmézért a 2.500 Ft-ot!!!
Ez úton szeretnék  köszönetet tolmácsolni!
Cikkem írása előtt konzultáltam egy közismert pesti piaci árussal, ő is ennyiért adja.
Szekszárdon 2.200-2.500 Ft, Bonyhádon 2.000-2.200 Ft, Baján 2.200-2.500 Ft a piacokon az ár!
A legmagasabb amiről tudomásom van egy szekszárdi termelő 3.000 Ft-ért kínálja a Hungarikumot.

http://www.elelmiszer.hu/fmcg_szakmai_hirek/cikk/hamarosan_dragulhat_a_mez?utm_source=newsletter&utm_medium=elelmiszer_online_napi_hirlevel&utm_campaign=12129

Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #70 Dátum: 2014. Június 21. 09:56 »
Szia Antal!
Nem kesergek, mert azért csak lett egy kis akácmézem! A szaporulatokról nem is beszélve.....
Én azt mondom, hogy kell is néhány rossz év termésben a sok meggondolatlan méhekből "gazdagodni" vágyók miatt!
Így talán letisztul kicsit az ágazat!

Milyenek a méheid? Rajzási láz tart még?

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #71 Dátum: 2014. Június 21. 11:17 »
Szia Zűmi !  Kőszőnőm kérdésed , jól alakulnak a dolgok a méhek kőrűl ! A rajzások meg szűntek , ami szerencsére nem az enyémek voltak. Most készűlők a szotyira ami már kűszőbőn van . Kőzben rendezem a családokat, már amelyiket lehet. Vannak még olyanok amikigénylik a negyedik fiókot. Nem is bántom őket, talán bő hordásom lesz !    Irod, talán le tisztúl az ágazat, én ezt nem hiszem.Az embereknek nincs pénzűk a megélhetéshez sem. Papiron pedig szépen le van vezetve a tuti gazdagodás. Csoda ha az emberek meg hű.... nek ?  Ez  kezd hasonlítani az aranylázra , nem ?  Lakatos vagyok, de nekem ez is csak egy fém .  Űdv . Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #72 Dátum: 2014. Június 21. 16:16 »
Nincs pénzük az átlag embereknek így igaz.(fizikai melós és minimálbérből élőknek.)
De, azt mondom Antal aki a mai világban csak méhekből akar megélni "gazdagodni" kösse fel a gatyáját ::)
Az utolsó 4 évből akác szempontjából három nem sikerült!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #73 Dátum: 2014. Június 21. 17:13 »
Igy ígaz ! Talán nem is ez számit hogy mennyi méze lett , hanem szerintem mennyi méh családja van . Kész versenyt csinálnak ebből , pedig nagy kár ! Nekem is van munka helyem , amolyan hétvégi méh tartó vagyok . Szándékosan nem írtam a méhészt, mert néha akkora. baromságot csinálok, hogy na !  Az első virágzásból nem lett semmi, /akác / de a másodból valami azért lett . Nem  panaszkodom ,de lehetet volna jobb is. Majd jővőre !!  Űdv . Antal

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #74 Dátum: 2014. Június 22. 21:17 »
Szép estét kívánok!
Köszönetet kell mondanom néhány méhésztársnak.
Számuk napról napra nő.
Az utóbbi időben egyre több mézfogyasztó fordul hozzám, hogy Pécsen, Baján stb. piacon vásárolt méz megecetesedett, vagy a tető levételekor "szisszen".
Ma volt a legdurvább dolog. A máshol vásárolt mézet előttem nyitották ki, és lecsapta a tetejét!
Az a kolléga aki ilyen moslékot árul szégyellheti magát, és biztosan nem fognak egyhamar hozzámenni a pórul járt vásárlók.
A címkéje alapján nem volt ismerős, de "design" (dizájn) fiatal méhészt takarhatott.
Az idén sokan korán pergettek, és így magas víztartalmú mézek kerültek a piacra.
Én vártam egy hetet,elvesztettem a mennyiség közel 30%-át, de nem kell magyarázkodnom, a vevők meg szépen átszivárognak. A mézfogyasztók ilyen formán való elvesztése nagyobb bukta, mint a rossz termés.
A minőség mindenek előtt!
Nagyernyei Attila