Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1113316 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #45 Dátum: 2014. Január 30. 15:47 »
Én részemről úgy vagyok vele,hogy tök mindegy ki kezdeményezte és milyen érdeke fűződik hozzá,ha ezt sikerül végigvinni,akkor azért hálásak lehetünk és nem csak mi méhészek,hanem a vidéken élő lakosság nagy része.Sokan fűtenek akáccal és általában nem a leggazdagabbak.Valószínűleg a politikai pártok fognak tudni elérni valamit ez ügyben,még rájuk is hálával fogok gondolni,pedig őket aztán igazán nem szeretem.Viszont,ha ezt "megengedik nekünk",akkor annak valószínűleg ára lesz.Kíváncsi lennék rá,hogy mi.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #46 Dátum: 2014. Február 07. 11:09 »
A magyar Kormány nem támogat semmilyen olyan új uniós rendelkezést, amely ellehetetlenítené az akáccal foglalkozó erdőgazdákat és méhészeket. Az akácos ültetvények teljes felszámolása hazánkban legalább annyira elképzelhetetlen, mint amennyire például a kukorica termesztésének megszüntetése.
Az Európai Bizottság 2013 végén terjesztette elő új uniós jogszabály megalkotására irányuló javaslatát az ún. idegenhonos özönfajok (inváziós fajok) betelepedésének és elterjedésének megelőzése és féken tartása érdekében, mivel úgy ítélte meg, hogy a tagállami szintű fellépés nem elegendő, egységes uniós megközelítésre van szükség.
Ezek a fajok amellett, hogy az ember közvetítésével kerültek új, önerejükből elérhetetlen vidékekre, jó terjedő képességük, természetes ellenségük hiánya és szaporaságuk miatt képesek gyorsan elözönleni, „megfertőzni” új területeket. Az idegenhonos inváziós állat- és növényfajok jelentős természetvédelmi, egészségügyi és gazdasági problémát okozhatnak. Uniós szinten az ilyen fajok által okozott, pénzben kifejezhető kár évi 12 milliárd euróra tehető.
Az Európai Bizottság tervei szerint az EU számára leginkább veszélyt jelentő idegenhonos özönfajokat egy európai szintű egységes lista tartalmazná, amelyre a tagállamok és a Bizottság szakmai egyeztetésének eredményeként kerülnének fel az egyes fajok. A listán szereplő fajokkal kapcsolatosan a tagállamoknak – attól függően, hogy milyen típusú özönfajról van szó –különböző intézkedéseket kellene végrehajtaniuk.
A tárgyalásokon határozottan képviseljük a Magyarország számára kiemelt gazdasági (erdészeti, faipari és méhészeti) jelentőségű akác megkülönböztetett kezelését. Ezt a magyar akác számára úgy szükséges biztosítani, hogy hazánk Európában egyedülállóan gazdag biológiai sokféleségét, turisztikai vonzerejét és az egészséges élet feltételeit is megőrizhessük, fejleszthessük.
   
Forrás: Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #47 Dátum: 2014. Március 02. 21:54 »
QUQURIQ!

Miért olyan gagyi Magyarországon a mézmarketing?
Hol vannak a régi jó mézes cikkek a női magazinokból?
Ugye emlékszünk, hogy volt  öt alakalommal tv-ben méz reklám?
Most miért nincsen ilyen?
Miért nincsen rádióban spot reklám műsor a mézről és a méhészeti termékekről?
Már régen nem adtunk ki mézről kiadványokat!
Miért nem szervezünk meg országos méz vásárt? Úgy mint Belgrádban is van!!!
Hol van egy kis jótékonykodás? Árvaházaknak, gyermek kórházaknak, rászorulóknak, beteg öregeknek....stb
Hol vannak a biológiai órák tananyagából a méhek?
Miért a legyeket tanulják amikor az ízelt lábúak vannak tananyagban?
Miért nem csináltunk még ismeret terjesztő kis filmeket óvodásoknak, kisiskolásoknak, közép iskolásoknak?
Miért nem hívjuk meg az iskolásokat a méhészetünkbe kirándulni?
Miért nem kapcsolódunk be a falu turizmusba?
Nos mindez kinek, kiknek a feladata volna?

A mézet szerető kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #48 Dátum: 2014. Március 02. 22:38 »
Mert van hejette gyógyszer, mindenre ! Az mindegy hogy 100 féle mellék hatása van. Csak nézd a reklámkat. Szomorú!  Éppen most halgatom, tudtad hogy a megfázáskor 60 féle virus támadja a szervezeted ? Egyél  Mézet! Nem kell megkérdezned a gyógyszerészedet, kezelő orvosod . Nincs mellék hatás, és még finom is. Eheted kanálal, kenheted kenyérre.  Űdv. Antal.       

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #49 Dátum: 2014. Május 10. 08:41 »
Sziasztok! Kérdeznék, mi  a repce, vegyes, és az akác kilonkénti eladási ára . Szóval ,ki mennyiért adja  az  egy kg űveges mézet háznál ? A válaszokat előre is kőszőnőm ! Űdv .  Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #50 Dátum: 2014. Május 10. 08:50 »
A kaposvári vásárban mindenesetre jelenleg egy kiló akácméz 1700-2000 forintba kerül, a repce kilója 1300-1400 forint, a hársért nagyjából 1700 forintot kérnek. A szerencsésebbek az utóbbi időben külföldre is szállíthattak: kiemelt célpont Olaszország és Franciaország.
Forrás: www.sonline.hu
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #51 Dátum: 2014. Május 10. 08:53 »
Kedves Méhészek!

Decembertől az aktuális felvásárlási áraink a következők:

Akácméz: 1200Ft
Virágméz: 750Ft
Selyemfű: 850Ft

Nagyobb mennyiség és saját beszállítás esetén egyedi ár.
nagyzoltan@gmail.com <nagyzoltan@gmail.com>


Üdv: Antal!

Remélem tudtam egy kicsit segíteni :D
Tényleg rajzanak a családjaid?
Jó erősek lehetnek ;D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #52 Dátum: 2014. Május 10. 09:01 »
Antal, még annyi!
Képzeld, lepakoltam a padlásról egy csomó hordót elmosásra!
Most meg majd vihetem vissza, hogy ne legyenek útba! Mert jön ez a fránya idő és vége a Déli akácnak :'(
Sajnos nem kell nagy eredményre számolni részemről......

Nehézséget neked, meg ütős mézárakat :)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #53 Dátum: 2014. Május 10. 10:04 »
Szia, Zűmi !  Szerencsére nem az enyémek rajzanak . Este 6 -kor érek haza a munkából , utána rohanás a méhekhez. Űgyeletes vagyok ezen a héten ,de ma már megnézem a mézteret, van rá 2 órám. Ha van elvehető,aláteszem a szőktetőt,amit már ki is vittem . Még szépen virágzik az akác , de tartok a hideg időtől. Kőszi a választ, sokat segítettél . De miből gondolod hogy nem lesz jó méz termésed?  Szerintem érnek majd meglepetések, csak azért mondom mert akác előtt nem kartam pergetni, csak el venni a kereteket, mert gondoltam keveset gyűjtőttek.  1 mázsa mézem lett, vegyesből. Szóval ne keseredj el !  Űdv .  Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #54 Dátum: 2014. Május 15. 23:13 »
QUQURIQ!

Igen, igen, mézmarketing!!! :-[
Mindenki tudja, a modern országokban, hogy marketing nélkül nincsen piac!
Csak nálunk nem tudja az OMME vezetése!
Szerintetek, véletlenül dobálják be hozzátok azt a temérdek reklám újságot?
Szerintetek megéri a multiknak???
Kedves OMME vezetése!
Ez egy szakma!
Egyetemeken tanítják......
Kérdezem?
Mi volt az elmúlt évben OMME reklám?
Ki a felelős érte?
Látta valaki az idei Méhek napját???
Katasztrofálisan siralmas volt!!!
Na az volt minden csak nem Méhek napja!
Pontosítsunk!
Bodnár Évi napja...
Kíváncsi leszek, hogy az OMME mennyit fizetett ki Évikének ezért az öncélú rendezvényért?
Csak, hogy tudja mindenki, előzőleg pár éven keresztül a kiállítók fizették ki a helypénzt, és az ANTSZ engedélyt.
Nem hallottam a rádióban sem a rendezvényről, a TV sem tülekedett a tudósításért.
Lehet, hogy csak én nem láttam?
Valamikor 2x 20 m volt a kiállítás. Az út mindkét oldalán!
Csak egy két szóban leírom, hogy mit láttam amikor felhoztam a kislányomat a majálisra!
Üvegkaptárban méhek, egy méhész magyarázta az életüket.
Mézkirálynő gyerekekkel rajzoltatott.
Gyerekeknek mesejáték bábnak beöltözött szereplőkkel, voltak vagy 15 en.
Egy nagy szúnyoghálós térben nyitott kaptár, egy méhész magyarázta a méhek életét, még be sem volt öltözve.
Nagy működő  pörgető, fedelező állvány, füstölő begyújtó verseny, keret szögelő verseny.
Óvodások rajzaiból rajz kiállítás, méhekről plakát kiállítás.
Kóstoltatás: fajta mézek, (méhészek) puszedlik, (nosztalgia KFT) mézes szörpök, Aranynektár KFT) Itt húzták ki az Aranynektár által felajánlott Suzuki swift-et Ott állt a kocsi a rendezvény mellett a fűben!
Gyerekek beöltözhettek méhész ruhába. Dr. Szaly László könyvét dedikálta.
Minden típusú kaptár ki volt állítva.
Az egész kiállítás hatalmas sátor alatt.
Igaz, az egész város ki volt a rendezvényről plakátolva.
kaptunk mi is méhecskés kifestő könyvet, meg mindenféle több nyelvű reklám füzeteket, szórólapokat.
Nem is sorolom tovább!
Nem kis munka lehetett ennek a megszervezése!
Pedig a reklámnak ez csak egy kis töredéke volt!
Szégyen, hogy az idén csak ennyire tellett!
Pedig közgyűlésen, milyen nagy hangzatos szavak hangoztak el!
Akik ott voltak emlékezhetnek rá!
És Ők marketingről beszélnek???
Nevetséges!

Egy piackutató Kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #55 Dátum: 2014. Május 16. 06:09 »
Kiskakas!
Tudod, ez ügyben a kukorékolásod nem sok vizet zavar, majd az "igazmondó" Méhészújságban frankón le lesz írva az esemény.

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #56 Dátum: 2014. Május 16. 22:22 »
QUQURIQ!

Az csak egy szellem újság!
Csak virtuálisan működik, megszavazás nélkül semmit sem ér!!!....
Csak arra lennék kíváncsi, ha törvényileg arra kötelezik Őket, hogy mindent vissza kell állítani az eredeti állapotba, ki, kik, mennyit, honnan, és hogyan fizetik vissza!!!

Üdv. Kiskakas!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #57 Dátum: 2014. Május 26. 11:37 »
Sziasztok!

Repceméz felvásárlási ár (mai info): 780 ft.

Aranynektár.

Üdv.!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #58 Dátum: 2014. Május 26. 14:06 »
Akácméz felvásárlási ár kijött. 1400 Ft/kg.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #59 Dátum: 2014. Május 26. 20:47 »
Ennyire szerény akáctermés után kúszik az ár még feljebb!
Véleményem szerint 1500-1600 ft kg árat ki lehet idén alkudni a felvásárlók egy részétől! Persze nem árt ha van mit értékesíteni.....
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.