Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1113060 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 890
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2475 Dátum: 2020. Október 07. 16:47 »
Aha, alibi mi? Alibiból hívogatnak a felvásárlók hogy van-e még mézem mert vennének...  :) Ha én egy apró fényt látok a kútból, akkor te annak a másik végét, azaz a kút fenekét. Akkor elárulom neked, hogy nagyon pontosan tudom, hogy annak a "fizetőképes keresletnek" mennyi mézet lehet eladni, azaz mennyi mézet tudnak nekik mások eladni. Hidd el, elég jó ideje már, hogy el tudok számolni háromig, azaz tudom hogy a végelszámolásnál melyikünk jár jobban, te a fizetőképes keresleteddel, vagy én az enyémmel... Szóval nem sajnálkozni kell hanem gondolkodni, de leginkább számolni.
Olyan vevőim is vannak, nem is kevés, akik a nagy "marketingesektől" pártoltak át hozzám, miután rádöbbentek, hogy olcsóbban is meg lehet venni ugyanazt a minőséget, csak szét kell nézni egy picit, tájékozódni kell. Aki meg még erre is lusta, az vegyen mézet a piacon 3500-ért...  :)
Halkan súgom meg ezt is, a kisnyugdíjasok egy része, folyamatosan olyanra vetemedik (hogy kényszerből vagy csak skót azt nem tudom), hogy képes 20Ft árkülönbségért órákat bolyongani egy nagyvárosban, míg meg nem találja a legolcsóbbat. Na erre varrjál gombot.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2476 Dátum: 2020. Október 07. 17:16 »
Íme egy hír ami ide passzol:
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/10/09/mit-tegyen-mehesz-ha-jon-kulfoldi-mez?fbclid=IwAR3ssJgCwP_tNbmqCbxviOZolyLIEaWDPOXdox_8DykdvZNqpZn7euxjuTY
Erre meg ismét büszke vagy?
"Olyan vevőim is vannak, nem is kevés, akik a nagy "marketingesektől" pártoltak át hozzám, miután rádöbbentek, hogy olcsóbban is meg lehet venni ugyanazt a minőséget,..."
Te honnan tudod, hogy ugyan az a minőség a drágábban eladó kollégánál?
Bevizsgáltattad?
Én pedig azt mondom....olcsó húsnak híg a leve.
Nagyernyei Attila

*

csumi

  • *
  • 30
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2477 Dátum: 2020. Október 07. 19:32 »
WR ne kapd fel a vizet. A kút mélyéből... Mert egyelőre zavaros, iszapos, amit írsz. A belinkelt cikkből idézek:
"Egyelőre a kereskedők nem hajlandók megfizetni azt a nagykereskedelmi árat, melyet a méhészek a jelen körülmények között méltányosnak találnak."
Mi az elképzelése/kérése a kereskedőknek? Adjunk több mézet, de nem magasabb áron. Ez kereskedelmi/közgazdasági nonszensz, amikor egy termékből (helyileg) véges mennyiség van. Bizonyára azt gondolják, a méhészeknek olyan jó éve volt, hogy a kevéske mennyiségen se szeretnénk hasznot realizálni, nehogy tönkremenjenek (inkább a méhész), és önzetlenül lemondunk róla. Mint ahogy ők is lemondanak bármilyen haszonról javunkra. Ja hogy ilyet nem látunk?
Tehát azért alibi a levél, mert a kérésük nonszensz. Kezükben van az eszköz a maradék mobilis(!) készletek behúzására: a felvásárlási ár. Miért nem élnek vele? A másik: melyik méhész hiszi el, ha ő leadja a mézét, akkor megmenti az országot az importtól. Esetleg majd kitüntetik érte a kiszerelők? Nem buták a kiszerelők, a kereskedőknek/kalmároknak mindig volt esze, ők se hiszik, hogy ennek a felhívásnak foganatja lesz. Más a levél célja. Ebből import lesz, ha tehetik.
Ja bocs, Te hiszel nekik :)
Ha jól érzed magad a kút mélyén, nem kötelező kimászni. Mindig lesz, aki lemászik hozzád mézet venni, olcsón. A "piacon" ennek a szegmensnek is megvan a helye/szerepe. Csak azt ne hidd már, hogy minden vevő olyan, mint a te vevőköröd. Ami alapján osztod az észt :))))) Én tudatosan kerülöm a 20 ft-ért már mástól vásárlókat. Azokból nem lesz törzsvevő. Azok árat vesznek. Azokba kell energiát fektetni, akiből törzsvevő lehet. Ez persze munka. Szóval tudjál róla, van létra, amin kimászhatsz. Az első lépés felismerni hol vagy és meghatározni hova szeretnél eljutni. Szerintem itt a bibi. Lehet, hogy nem rosszat akarok neked?

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2478 Dátum: 2020. Október 07. 23:26 »
Szerintem ezt a kút mélye szöveget hagyjátok! Kezd beszólogatós lenni a stílus. Egyetemes igazság nincs ebben a témában..
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2479 Dátum: 2020. Október 13. 19:39 »
Tisztelt méhésztársak!
Idéznék Tóth Péter 2020. szeptember 1-én megjelent választási programjából, annak is egy pontjából:
"Kedves Méhésztársak!
Az előbbi ígéretemnek megfelelően mellékelem az "új szakmai csapat, új szellemiség, valódi érdekképviselet" csapatának választási programját:
OMME választási program
új szakmai csapat, új szellemiség,valódi érdekképviselet..........
5. Mézminőség, mézszabvány értékesítés
.
.
 a hordóban eladott mézek tisztességes áron történő értékesítése"

Ugye folyamatosan az a vád érte Bross Pétert, hogy tolja egy bizonyos kereskedő szekerét, és neki kedvezve "mesterségesen" ALACSONYAN TARTJA A HORDÓS MÉZ ÁRÁT.
Tóth Péter ezt akarta megoldani, de mivel elhasalt, ebbe (meg semmi másba) nem tud érdembe beleszólni.
Nézzük mi is történt.
A vegyes virágméz hordós ára 870 Ft/Kg.
A facélia 1.400, és az akác?
Az bizony 2.200 Ft/Kg!
Majd jönnek az okos beszólások, azért mert kevés termett.
És igazuk van!
Tehát nem az OMME elnöke határozza meg a mindenkori méz árát, hanem a piac.
Mivel most végre keresleti piac alakult ki, az ár felfelé megy.
Tomipapa a 3 családos Fő méhész, Tóth Péter szellemi segélye, mennyire elásta az idei mézárakat.
Óriásit bukott a ca. 15 kilós termésén, hogy hamar leadta, bár ezt csak gondolom...
Tehát ez a méhészriogató....hogy lemegy a méz ára mert behozzák külföldről egyelőre nem jött be.
Vannak mézkiszerelő ismerőseim, barátaim és mind a piacozós méhészekkel együtt azt mondják, nagyon megugrott a forgalmuk.
Ez az VALÓDI ÉRDEKKÉPVISELET, mert az OMME marketing munkája beérett!
Hála az égnek, hogy a méhészek nem hagyták becsapni magukat!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2020. Október 13. 19:43 írta Nagyernyei Attila »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2480 Dátum: 2020. Október 15. 07:26 »
900 a virágméz.

Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2481 Dátum: 2020. Október 15. 07:39 »
Sziasztok!

Minden elismerésem az érdekképviseletnek szintén ha a vírushelyzet utáni időszakban és egy jobb évben (méztermés) is ilyen mézárak lesznek vagy legalább emelkednnének arról az 550-600Ft-ról.Tudom nem örülök semminek stb. de maradjon is így ez lenne a legjobb mindenkinek,mert utóbbi évekbe rengetegen kezdtek el kiszerelni a gyenge árak miatt.
Üdv.!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2482 Dátum: 2020. Október 15. 08:30 »
Most pedig hallok olyan hangokat (felvásárlóktól), hogy a piacozós (kiszerelő) méhészek közül többen is leadták a termésük javát.
Mondjuk aki most is 2.500-as áron adja az akácmézet nála eltűnt a különbség az üveges méz ára és a hordós méz felvásárlási ára között.
Én mér 3 hónapja 3.000-ért adom az akácot, így még mindig megéri kiszerelni.
Idén év elején a Pécsi Vásárban még láttam 2.200-as akác címkés mézet.
Most vannak kínjaik, mert fel kell emelniük az árat ami nem túl népszerű.
Figyelni kell a piaci trendeket, és akkor nem érhet meglepetés.
Az OMME-nak ebbe semmi beleszólási lehetősége nincs.
Nekem MOST az a véleményem ha jövőre valamilyen csoda folytán jó akácos évünk lesz, akkor sem fog jelentősen, vagy egyáltalán csökkenni az akácméz felvásárlási ára.
Hogy ezt mire alapozom.
A "Méhcsaládok általános állapota" rovatban ezt megtaláljátok.
Tegnap egyébként hívott Somogy megyéből egy méhegészségügyi felelős, hogy miként lehet az atkák által meggyötört, szétrabolt méhészeteket felszámolni?
Elmondtam neki, hogy az illetékes hatóság, és az OMME elnöksége előtt van a Tolna megyei javaslat, és megadtam a szekszárdi méhegészségügyi felelős elérhetőségét, aki ebben a témában is úttörő szerepet vállal.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2483 Dátum: 2020. Október 15. 16:48 »
Néhányan felhívtak, hogy feléjük még csak 820-nál jár a virágméz felvásárlási ára.
Mit is lehet erre válaszolni?
Kicsit legyenek a méhésztársak körültekintőbbek, és amennyiben módjukban áll, váltsanak felvásárlót.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2485 Dátum: 2020. Október 31. 20:37 »
Ez sem jött be a rosszindulatúaknak, főleg Tóth Péternek aki még motivációs levelébe is belefoglalta, hogy jobb mézárak kellenének.
Az akácméz felvásárlási ára 2.300-nál tart a vegyes virágméz pedig 900-nál.
Állandóan riogatták a méhészeket, most meg akkora kuss van, hogy már fáj.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2486 Dátum: 2020. November 02. 21:24 »
Nézzétek csak a mellékletet hol jár a boltokban a termelői akácméz ára.
A képet ma készítettem Solymáron.
5.499 Ft/Kg
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2487 Dátum: 2020. November 05. 09:18 »
Leo ( lehet,hogy aki egyébként Wr ?) “elővette” Wr  egyik kedvenc témáját a méznek a marketingjét.Ezzel kapcsolatban a következőket már rég leakartam írni.

Óriási viták vannak az méz ára miatt a szakmában.Teljesen feleslegesen,mert az ár mindig viszonylagos.A kereslet kínálat függvénye.Ha magas az igény termékre felmegy az ára.Az OMME marketingje ezért jó hosszú évek óta,mert a hazai méz,méhészeti termékek keresletét próbálja növelni  megismertetetésükkel.Nem mellékesen sok piacozó a vevőknek közvetlenül árusító méhész szerint is sikeresen.


Ez a stratégia azért nem jó a kb 10 ezer áru termelő méhészet megmentésére mert továbbra is a kínai műméz a világpiaci ár meghatározója.Ebben az esetben nyilván annyi méhész marad csak Nálunk is amennyi gazdaságosan tud termelni,azaz aki magas áron fog eladni közvetlenül a vevőnek.Persze a hobbi méhészek nem érinti hiszen így is úgy is méhészkednek,mert nem ebből élnek meg.
Az is tudjuk,mert sok éven át tapasztalhattuk,hogy CSAK nagy hiány-nagy kereslet-esetén veszik meg magasan a lédig mézet.Ez eddig is így volt és így is lesz.
Még egy út lenne-az egyéni megoldások  mellett-annak érdekében,hogy megmaradjanak a nagy árutermelő méhészetek.Az az összefogás.Valami olyasmi vagy az amit Takács Feri már többször is kitalált,szervezett,szervez.Jó ötlete volt az akác mézre szervezett részvénytársaság is-természetesen ami Magyarországon megbukott-és az európai mézre most szerveződő összefogási kezdeményezése is.Nevezzük bárminek is a lényeg az egységben az erő lenne,azaz reklámmal,marketinggel,stb. megteremteni a méz magasabb áron történő eladását.Nem a kínai műméz árához viszonyulna az Európában termelt méz
Sajnos Wr Te se látod ilyen összefogások szükségszerűségét,vagy szkeptikus vagy eredményességét illetően.

Csányi Antal



« Utoljára szerkesztve: 2020. November 05. 13:57 írta Csányi Antal »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2488 Dátum: 2020. November 05. 09:38 »
1249 lidl

*

furkesz123

  • *
  • 8
  • Furkesz
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2489 Dátum: 2020. November 05. 10:46 »
Nézegetik is elég sokan elmegy vele három l~épést utána vissza teszi és csóválja a fejét.