Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

• 2436 válasz
  • 619309 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2430 Dátum: 2020. Január 20. 19:21 »

Voltál te bármelyik tájékoztatón, vagy már megint csak locsogsz a nagyvilágba?

Apis nick néven író kollégának is üzenik a holnapi rendezvény szervezői, hogy csak előzetes regisztráció után tudnak a terembe helyet foglalni.
.......................
.......................
Tehát ezt üzenik a szervezők, aki nem kapott meghívást, ne fáradjon Szekszárdra mert hoppon marad.
Nagyernyei Attila

Azt gondolom, hogy eljutott a Fekete-Fehér Méhészklub egy olyan szintre, hogy néhányotoknak bár mit is lehet válaszolni, azt megcáfoljátok.

Megcáfolod Te saját magad! ;D ;D ;D

« Válasz #2431 Dátum: 2020. Január 20. 19:45 »
Attila mi volt a kérdés ? 🤔elvesztettem a fonalat én is 😏.

Én nem:

Még mindig nem tudom mi az oka és a célja a tüntetésnek.

« Válasz #2432 Dátum: 2020. Január 20. 19:47 »
Üdv.Uraim!
Nagyernyei "Uram"!
Attól hogy hogy eltűnt innen egy írás az eltüntetett vélemény él és igaz.
Ezt igazolja az is hogy gyorsan el kellett tűnnie.
Köszönjük a szelektív demokráciát!
Annó igaza volt a dokinak.
Te igazi manipulátor vagy.

Tudok segíteni ? Mi tűnt el ? Tarsolyban hátha megvan.

*

atya

• 1036
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

« Válasz #2435 Dátum: 2020. Február 12. 07:41 »
Sok helyen olvasni, hogy "Európát elönti a kínai szutyok" meg azt is olvasni, hogy "kínai vegyészek tesznek tönkre egy komplett ágazatot"...
Miért önti el Európát a kínai "szutyok"? -mert ugye nem csak úgy simán "elönti"- Azért mert igény van rá. Kik igénylik? Hát nyilván azok az európai mézkereskedők, akik ezt forgalmazzák. Azért igénylik, mert olcsó és gyengébb években is hozzáférhető. A fogyasztónak pedig erről nem igazán van tudomása.
Sajnos a méz, ahogy pl. a bor és a tej is hamisítható termék. Talán még a tojás is. Aztán idővel még a tyúk is az lesz (ha még nem az)... :-\
Attól, hogy a kínaiak még előállítanak ilyesmit még nem lenne muszáj az európai kereskedőnek ezzel az opcióval számolnia... De számol, mert ebből van az igazán nagy profit.
Korábban a kocsmákban jelen voltak azok a bizonyos "nyerőgépek"... Sok ember bukott el rengeteg pénzt. Aztán a feleségek meg a kocsmárost szidták... (igaz a hitelt Ő adta, mert neki fontos volt a jutalék) meg a gépet... hogy az milyen már, nem ad vissza semmit.
De én soha egyetlen fillért nem veszítettem ilyen gépeken, hiába volt ott a kocsmában.
Igaz van más szenvedély "betegségem"... :D
Szóval nehogy már csak a kínai legyen hibás, hogy az milyen "szemét" mert "elárasztja" Európát.
Ha járt valaki a 80-as évek elején a zalaapáti méhésziskolába az tudhatja, hogy ott hogy tanították azt, hogy hogyan kell lépesmézet csinálni.

« Válasz #2436 Dátum: 2020. Február 12. 08:19 »
Anno a Tour de France versenyen az amerikai Amstrong úgy ment fel a hegyekre, mint ahogy a többiek lefele.
Mindenki tudta, hogy ez a teljesítmény emberi ésszel nem magyarázható, hacsak nem valami olyan teljesítményfokozót használ amit még a labor nem ismer.
Néhány év múlva minden addigi eredményét törölték, mert a labor "odaért".
Véleményem szerint ugyan ez van a mézhamisítás fronton is.
Sajnos ettől függetlenül nem látok sok reményt a csalók (bűnözők) lebuktatására.
Ha a mostani pancsoló művészek megbuknak, mert végre a laborok is bizonyítani tudják a machinációt, akkor újabb trükköt vetnek be.
Semmi másról nincs szó mint a mérhetetlen nagy profit felmarkolásáról, és itt nem számít az emberek egészsége, az hogy méhészek mennek tönkre.
Azt hiszem az Európai Uniós "honatyák" között kell keresgélni a tetteseket.
Ettől kezdve rázós az ügy, mert a maffia csak jelenthet nekik.
Szépen pakolgatják az aktákat, rakják félre a mézhamisítással kapcsolatos ügyeket, és ezért döcög a dolog.
Minden mezőgazdasági árun évtizedek óta jól látható a származási ország, legyen az narancs, hús, tej bármi.
A mézre miért nem írták rá eddig?
Mert a drog és fegyverkereskedelem után ez az egyik legnagyobb biznisz.
Nekem erről ez a véleményem, ha nem igaz cáfolják meg.
Ezért kéne büszkének lennünk arra a maroknyi csapatra akik végre felkavarták az állóvizet, köztük  a magyar mezőgazdasági miniszterünkre is!
Végre belecsapott a politikai elit is a "lecsóba", így van némi remény, hogy a csalók megszeppenhetnek.
Nagyernyei Attila