Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116017 megtekintés
*

linen

  • ***
  • 117
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2145 Dátum: 2019. Január 25. 13:28 »
Kérlek bocsáss meg Attila tájékozatlanságunkat, de az infót te rágtad a szánkba.
"Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #723 Dátum: 2018. Augusztus 12. 07:44 »

Arra az esetre gondolsz amikor még napirendipontként sem szerepelt, és az elnök az utolsó napirendi pont után csak előhozta, hogy most akkor tessék már aláírni a kereskedők petícióját a méz minőségi paramétereinek lerontására, a kereskedők bizonyos csoportjának érdekében?"
Bross Péter többször kifejtette, és az OV-n részletesen beszámolt róla, hogy addig erőltetik egyesek ezt a témát amíg az amúgy kiváló minőségű, de pollenszegény akácmézeket majd virágmézként vásárolják meg!
Ezt akarod Hubertusz?"

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2146 Dátum: 2019. Január 25. 17:47 »
Majd ha az egyébként kiváló minőségű akácmézeteket vegyes virágméznek fogják megvenni, talán akkor rájöttök, hogy mi ez a "paraméterlerontás".
Éppen ezekből a hozzászólásokból látszik a rosszindulat, és hogy teljesen tájékozatlanok vagytok.

Neked beigértek egy csoportvezetői állást valamelyik lépesméz gyárban, vagy ennyire agyhalott vagy?
A méhészek tudta nélkül az OMME elnöke levelét megírta.
A "magyar" akácmézbe nem kell akácpollen csak valami olyan pollen ami hasonló időszakban virágzó növényektől származik. Tette ezt a méhészek tudta nélkül az omme elnökség őt támogató részének beleegyezésével.
Akácméz recept: Kis vegyesméz sok rízssziruppal és kész a "hungarikum".
Sajnálom a fiatalabbakat akik méhészetből élnek vagy ebből akarnak némi fizetéskiegészítést.
Lesz a boltokban 2000Ft alatti akácméz bőven.
Talán még elnökötök egy áfa csökkentést is kiharcol számotokra.

Szebb jövőt!
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 25. 18:05 írta huber »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2147 Dátum: 2019. Január 26. 09:00 »
Többen kérdezték privátban, hogy miért engedem meg ezt a stílust?
"Neked beigértek egy csoportvezetői állást valamelyik lépesméz gyárban, vagy ennyire agyhalott vagy?"
Mert ezerszer elmondtam már immúnis vagyok erre a stílusra.
Aki elolvassa mindjárt elszörnyülködik, és a Bédi husángja jut eszébe, mellyel mindig dorgált.
Ha valakinek nincs annyi "vér a pucájában", hogy a véleményét névvel vállalja, akkor engem ne minősítsen.
Ti beszéltek gerincességről?
Aztán ha ki kell állni névvel, arccal akkor meg besz@rtok?
Annyi hírem van azért, hogy soha nem engedtem semelyik kereskedő csábításának.
Pedig számtalan megkeresést kaptam, viszont szeretnék továbbra is a kaptáraim mögött toporogni, mert ott érzem jól magam a méheim között.
Bevetted a fogalmazásgátlót?
Bross Péter az OMME elnöke, tehát az összes magyar méhészé bármennyire is fáj.
A bosszú soha nem jó tanácsadó, ebbe már sokan belebuktak.
Okosan, próbálj meg kulturált emberhez méltóan építeni egy kampányt, és akkor sikerülhet.
Ez amolyan "doki stílus", ami nem működik.
Még valami.
Az OMME elnökének nem kell engedélyt kérnie egy levélíráshoz a méhészektől.
Na de nem okítalak tovább.

Nagyernyei Attila

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2148 Dátum: 2019. Január 27. 15:08 »
 ;D Az akár 0 akácpollenes "Magyar Akácméz" -ről is van véleményed?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2149 Dátum: 2019. Január 27. 18:34 »
Oszkár írását ide átemeltem.
Ezt a méhekre kellene bízni!Menyit hordanak bele.
Megint olyat akarnak kitalálni amit a természet rég kitalált. A tiszta akácról beszélek.

Amikor a felvásárló előhozta ezt a kérdést,egyszerűen annyit mondtam: ezt beszélje meg a méhekkel! Én úgy gondolom megtettem mindent,hogy tiszta legyen az akácméz.

Le is zártuk a témát rögtön.

 Na ezt nem ide szántam!   (Mézmarketing!!)

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2150 Dátum: 2019. Január 27. 20:26 »
Most vettem kézbe méhészújságom elvasom benne akacméz bekezdéssel nébih minőségi kifogással élt a forgalomba lévő akácmézekkel kapcsolatban.A következő kérdés merült fel bennem kinek a mézeivel voltak gondok ? Pista Jóskáéval akik a piacon árulnak szombatonként vagy a multikba beszállító 2 5 kereskedelmi cég akácmézeivel? Hol voltak a minőségi gondok kinek a mézeit érték a kifogások a nébih részéről?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2151 Dátum: 2019. Január 27. 20:29 »
Ezt kérdezi tőlem Huber:
" Az akár 0 akácpollenes "Magyar Akácméz" -ről is van véleményed?"
Nincs.
Nekem rólad van meg a véleményem mióta felébredtem a kómából.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2152 Dátum: 2019. Január 28. 23:33 »
Nem kaptam választ pedig azt hittem itt kapok Nagyernyei úrtól.Akkor amiről tudok az az aranynektárnak az akác mézeit kifogásoltak ezt olvastam több helyen is talán még perre is mentek.De én ezen kivül mást nem hallottam talán 1 2 piacos méhésztől olvastam ilyet fészbukon...Ezért a pár eset miatt lerontani egy hungarikum paramétereit vicc...De ha nem így volna szívesen megismerném azt a sok esetet ami miatt ez szükséges...Ha meg nincsenek akkor kérdem én mi szükség az egészre?Mert akkor semmi másra nem jó mint minden szarra rá lehessen ragasztani az akácméz cimkét.Már így is elég érdekes színű akácmézek vannak a boltok polcain mi lesz ha már a paramétereket is lenyomjuk???

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2153 Dátum: 2019. Január 30. 19:24 »
Attila,

Tudsz bármi infót szolgáltatni, hogy áll a lidlis akácméz bevizsgálás?!




Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2154 Dátum: 2019. Január 30. 20:07 »
Az OMME már megvásárolt egy üveg mézet.
Eddig jutottam.
Annyi információt kaptam még, hogy dolgoznak az ügyön, biztosan meg lesz vizsgálva.
Azonnal jelzek ha van eredmény.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2155 Dátum: 2019. Január 30. 22:07 »
Persze visszacsatolva korábbi egyik kolega hozzászólásához, magam sem lennék meglepve, ha kiváló minőségű hungarikum lenne benne. Azt érzem, hogy az egész mögött egy tisztességtelen piaci magatartás van.
Emlékszem, talán több mint tíz éve lehetett, hogy kiváló minőségű dinnyét árultak valamelyik áruházláncban. Szinén fos áron. A dinnyetermelők ÖSSZEFOGTAK, és demonstráltak. Leborítottak egy halom dinnyét az üzletek parkolójába.
Mi lett belőle?! Úgy rémlik nagy dirrel-durral a termelők mellé álltak a képviselők, és a dinnye árát korrigálták a boltokban.
Talán egy szezonra kedves sorstársaim.
Utána kezdtek tönkremenni. Konkrétan a városunkban van egy dinnyetermelő, akit ismerek. Kettő éve nem termeszt dinnyét, mert azt mondta inkább kereskedik külföldi dinnyével. Jobban megéri.
Az almásokat az alacsony felvásárlási árakkal tönkreverik ami folyamatában van. Tv-ben volt, 20 Ft-os léalma Szabolcsban. Azt hallani Makó felől, hogy egyre kevesebben termesztik a hagymát. Mit látni a tv-ben, hogy kevés a hagyma, és hozzák be külföldről.
Nemsokára betiltják a településeken a sertés tartást, vágást.
Ma mit mond a híradó, hogy nincs krumpli az országban.
Nincs föld vagy ember ezeket megtermeszteni? Szerintem van, csak a tisztességtelen piaci magatartással szépen lassan leépítenek minket.
Magyarul mondva, elárulnak minket és mi hagyjuk. Közben egymásnak ugrunk, valakit megvesznek, valakit bevesznek, valaki továbbcsinálja és tönkremegy, valaki abbahagyja és másba kezd.

Más. Száz éves évfordulója van a patkányforradalomnak, és tegnap valamelyik csatornán este a "A legbátrabb város" című dokumentum filmet vetítették. Szeretem a múltunkat megismerni, de ez olyan nehéz volt, hogy majd lefordultam az ágyról. Sajnos a youtubon nincs fent, de a nCore-on fent van. Szerezzétek be és nézzétek meg, hogyan árultak el minket. Tanulságos.
üdv, kevanaar.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 30. 22:21 írta Kevanaar »

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2156 Dátum: 2019. Január 31. 09:54 »
E
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:37 írta oszkár »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2157 Dátum: 2019. Január 31. 10:39 »
Szerintem is inkább vevőcsalogató akcióról van szó. Elég nagy valószínűséggel nem lesz probléma azzal a mézzel. Most van szezonja a méznek. Mikor helyeznék előtérbe, ha nem most? Nekem még egyetlen egy termelői méz reklámot sem tolt az arcomba az internet. Pedig nem ártana felkelteni a vásárlók érdeklődését. Aki szívén viseli a kistermelők sorsát (köztük én is) az megveszi a helyi termelőtől amit lehet. De ez már nem elvárható. Sokkal egyszerűbb besétálni egy boltba és ott összeválogatni a termékeket. A multik igazodnak a vevők elvárásaihoz, életviteléhez és nem fordítva. Azt is érdemes lenne megnézni, hogy ők mennyiért vették. Ha ennyiért vagy netán olcsóbban, akkor nincs miről beszélni. Akkor nem a multi a versenytárs, hanem a méhész aki fillérekért adja a mézét.

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2158 Dátum: 2019. Január 31. 10:55 »
A
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:36 írta oszkár »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2159 Dátum: 2019. Február 05. 20:24 »
A mézárakhoz kaptam egy kis információt Svédországból.
Ott is olvasnak bennünket, és azt üzenik ne legyünk kishitűek!
1 svéd koronát 30 forinttal számoljátok!
Van hová fejlődnünk.
https://grongava.se/shop/category/108?gclid=EAIaIQobChMIr_648pWk4AIVhNKaCh3mYweBEAEYASAAEgJCPfD
Nagyernyei Attila