Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1117327 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2130 Dátum: 2019. Január 21. 08:23 »
Tehát tisztelt Méhésztársak!
Úgy éreztem tennem kell valamit, mert engem is zavar ez a pofátlan árletörés.
A mai napon hivatalos levelet küldök az OMME elnökségének, amelyben kérem az azonnali intézkedést.
A válaszról be fogok számolni.
Üdv:
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2131 Dátum: 2019. Január 21. 14:12 »
A rosszindulat beszél belőlem: nagykereskedőként átadok 1 tonna hibátlan akácmézet a multinak nyomott áron amit ő majd kirak a polcra.... majd ezek után a méhészeknek lehet szajkózni, hogy alacsony a felvásárlási ár mert látjátok a boltokba is bőven 2eft alatt van az akácméz.... mi elmegyünk , bevizsgáltatjuk..... és kiderítjük , hogy ezen az áron lehet kítűnő minőségű mézet előállítani!  És magyarázkodhatok a vevőimnek, hogy nálam miért ilyen drága  a méz, amikor a boltba 500 mínusz!    És igazából nem tudok mást mondani: akkor vedd meg OTT B... MEG! 
Ez az amikor magyar, magyart szivat!
Remélem egy töredéknyi igazam sincs.....!  És nagyon messze járok az igazságtól -és az egészről a kínaiak tehetnek!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2132 Dátum: 2019. Január 21. 17:44 »
Einsteini relativitás azt mutatja be hogy minden mindennel összefügg,

vagy más,
a short szó a tőzsdei nyelvezetben annyit jelent, hogy árfolyam-esésből profitál.
A short ügylet egy elég érdekes fogalom a pénzügyi világban. Ugyanis azt jelenti, hogy előbb eladunk, és később veszünk. Ez alapvetően úgy történhet, hogy kölcsönveszünk részvényeket másoktól, azt eladjuk, majd később visszavesszük, és visszaadjuk a kölcsönbeadónak. Az ilyen típusú ügyletet rövidre eladásnak (short sale) hívjuk.

afatter, ezt érthetem úgy is, hogy hogy olcsón megveszik a mézünket, közben tönkretesznek és ellehetetlenítetek embereket, majd mikor abbahagyjuk a tevékenységünket,
akkor megemelik a méz árát a kereskedők és közben nagyokat röhögnek most rajtunk és kúrva sokat keresnek.
 
Kérlek benneteket, nézzétek meg estére a Privatizáció című dokumentum filmet. Sok mindent helyretesz, és kötelező darab.

https://www.youtube.com/watch?v=oCqxph1WdE4

üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 21. 17:50 írta Kevanaar »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2133 Dátum: 2019. Január 21. 18:32 »
A levelem még délelőtt elment.
Nekem pedig az a véleményem, hogy kiváló minőségű termelői mézet ezen az áron lehetetlenség haszonnal eladni.
Nézzük csak a költségeket.
Nem számszerűsítem, mert nem szeretnék tévedni.
- Felvásárlói jutalék
- Kiszerelési, raktározási költségek, emberek bére
- Üveg, címke, tető, majd külső csomagolás költsége (doboz, zsugorfólia)
- Szállítási költség a boltba
- Majd csak ezután jön a bolt haszna, az ÁFÁ-van növelve.
És mi marad a kereskedőnek aki eladta az 1.200 Ft-os áron megvett mézünket?
Ez a kérdés.
A véleményem az, hogy a mai Élelmiszerkönyv előírásainak megfelelő minőségű termelői mézet ennyiért nem lehet haszonnal eladni.
Akkor pedig itt valami trükk van.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2134 Dátum: 2019. Január 21. 18:42 »
A
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:32 írta oszkár »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2135 Dátum: 2019. Január 21. 21:17 »
Sziasztok! A Lidl,de bármely más kereskedelmi egység,simán akciózhat,és akár haszon nélkül is kirakhatja a polcaira,akár a mézet,akár bármi mást!Ez vevőcsalogatás,semmi több!A jelenleg akciósan kirakott mézen lehet hogy egy fillért sem keres,de a vevő nem csak a mézért megy be..ha bemegy az olcsó mézért,akkor már mást is vesz,és azon már meglesz a bolt haszna. A törvény nem tiltja hogy akár beszerzési áron is kirakja az üzlet polcaira a kereskedő az árucikket! Sajnos ez van! Velem együtt egy méhész sem örül ennek!

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2136 Dátum: 2019. Január 21. 22:08 »
Kevanaar!
Megnéztem, elszomorító.
Mégis, hiábavalónak érzem azt, hogy vannak ilyen filmek. Az információt megosztják, de ott megáll a dolog. Nincs felelősségre vonás. E nélkül csak az emberek bosszantására alkalmasak. Persze, ennek ellenére én is sok ilyet nézek, és bosszankodom.
Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2137 Dátum: 2019. Január 21. 22:42 »
Teljesen tönkretenni nem kell... csak olyan helyzetbe kell hozni, hogy teljesen kiszolgáltatott helyzetbe legyen itthon! A magyar gazda nincs olyan helyzetben hogy önállóan kereskedjen külföldre( szövetkezetek teljes megsemmisítése biztos, hogy nagy okosság volt?)
 Ha teljesen tönkreteszik akkor honnan szereznék be a külföldi piacon jól eladhat magyar mézet a felvásárló...? Balekokra mindig szükség van(és ez most az elkeseredettség hangja). A méhész alapvetően azért csinálja mert szereti amit csinál. Ezért még akkor is lenyel mindent amikor tudja hogy már pénzügyileg nehezen finanszírozható a tevékenysége. - én könnyen írom ezt le mert nem vagyok jó értelemben vett megélhetési méhész a magam 35 családjával.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2138 Dátum: 2019. Január 21. 23:52 »
Nem tudom miért van olyan érzésem, mintha a kappan OMME-t védenéd azzal, hogy elmagyarázod a mintavételezés nehezét és a végén belinkeled, hogy miért nem intézem, meg ők mennyit vizsgáltatnak.

"Az OMME is így csinálja."

Mit is? Meghívják az a *asz miniszterünket kávézgatni, közben meg ránk szarnak.
Egyik cikkben még azt osztogatják meg, hogy megvan a tavalyi méhpusztulás oka, a neok.
utána szintén méhészek osztogatják, Nagy Pista előadását, ihogy nem is a neok voltak.
Vicc ez az egész már.
Anti, én nem csak magam miatt hőzöngök a kevés 8-10 hordó akácmézem miatt. Hanem miattad és mindenki miatt. A magyar emberek jelenje és jövője miatt. Amiatt, hogy nem tudunk összefogni a bajban.
Hidd el ha kicsit is befolyásosabb volnék igen is intézném a pénzemet nem sajnálva. Nem valamelyiket, hanem mindet.
De csak az marad, hogy én többet nem fizetek az OMME-ak.
Ez volt az utolsó.
üdv...

https://www.youtube.com/watch?v=hPWGf2EBKJI

Én nem akarom védeni az OMME-t.
Szerintem a mézvizsgálatokat évek óta bevált módon végzik.
Voltak is eredmények.
Évekig nem volt nálunk már mint Mo.-on kínai méz,miközben szinte az egész EU-ban csak ilyen van,“EU és nem EU” országok keveréke névvel elfedve a hamisítást.
Állítólag a “kiskínai” évente 500 ezer t-át gyárt.Becslések szerint 120 ezer t jön az EU-ba.Szerintem több,hiszen hordóban is ugyanúgy hozhatják eleve keverve a többi ország mézét mint ahogy az üvegest keverik.
Most megint kitalálta egy kereskedő,vagy a kereskedők egy része,hogyan tegyék bele az üvegbe,hogyan keverjék az akáchoz,hogyan papírozzák le a kínai,gyárban készített löttyöt.
Nagyon nagy az árkülönbség a kínai szirup és a magyar akácméz közt.
Nagy a csábítás!
Attila jól csinálta,hogy írt egy levelet az elnökségnek.
Én csak valami ilyesmire,pld ilyen levélre gondoltam tegnap este.

Egyébként könnyű kritizálni az OMME-t,mert most a mi ágazatunkban marha nagy a baj.
Megöli a méheinket is a mezőgazdasági növényvédelemnek nevezett rémálom,mézpiac romokban a kínai löty miatt,kókler méhészek miatt
rengeteg a (dívatos szóval élve)”migráncs atka”.
Az OMME nem fogja megoldani mindezen a problémákat.
Mindenkinek meg kell tennie a “magáét”.
Neked is Kevanaar.
Tegyél Te is olyat ami előre viszi a problémák megoldását.

Majd leírom egyszer,ha nem alszom el a fotölyben,hogy én miben sántikálok,mit keverek,kavarok.

Csányi Antal

« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 23. 20:52 írta Csányi Antal »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2139 Dátum: 2019. Január 23. 12:30 »
  Kedves Ludas Matyi

" A Lidl,de bármely más kereskedelmi egység,simán akciózhat,és akár haszon nélkül is kirakhatja a polcaira,akár a mézet,akár bármi mást"
      Ezzel a megállapításoddal nem értek egyet mert egy Hungarikummal nem lehet meg tenni .Ez szégyen a kereskedőre nézve is. Az ilyen kereskedő az nem a méhészeket képviseli az árújával, >:( más kérdés ha az üzlet árazza le, de annak oka kell, h legyen. Akkor meg a kereskedőnek kellene lépni, és rá kérdezni mi történt? ??? Vigyáznia kellene a kiépített imagén ne essen csorba. Sajnos a felháborodásunk jogos csak kérdés,h ki hallja meg előbb, a kereskedő,v a vevő? Ismét magyarázkodhatnak a piacozók a vevőknek. Azért megnézném azt az akciós mézet tud-e ilyet csinálni mint ami a képen látszik? :o :o ;) Még valamit a vevő arcát is nézném , ehhez mit szólna? :-[

  Albert

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2140 Dátum: 2019. Január 23. 13:05 »
Albertátyám..szeretnék veled egyet érteni! De ettől függetlenül megteszik!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2141 Dátum: 2019. Január 23. 21:28 »
   Kishitűek vagyunk sajnos., de ha beletörődünk akkor lehet még ettől rosszabb is. Ezek után még stabilabban kell az árakat tartani,és nem süllyedhetünk odáig,h a saját munkánkat nem értékeljük annyira,h ne tudnánk a szemébe nézni a vevőnek mikor kérdezi "magáé igazi"? Én így látom.

   Albert.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2142 Dátum: 2019. Január 25. 12:08 »
Majd ha a vezír a drága jó hungarikumunk paramétereit lerondítatja majd akkor fog az üvegező méhész sírni mikor 2000 lesz egy kiló hungarikum a boltokba.Ha már hungarikum legyenek magasan a paraméterek is.Ezzel a pollenes szar dumával meg csak a hülyéket csorókat lehet átbaszni.Már 3 éve mindig ezzel a szar dumával próbálkoznak azt tavaszra mégis jó lesz nekik a pollen...vagy a második mintavételre...A tevékenységi körben ugyis a legtöbb kereskedőnek szerepel a mesterséges méz és karamell gyártás🤣🤣Majd ha sikerül ez a lerontás kedvükre pancsikolhatnak...

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2143 Dátum: 2019. Január 25. 12:51 »
Csak azt tudnám, hogy a drága jó vezír hogy jön az alattvalók megkérdezése és beleegyezése nélkül bármit is változtatni a meglevő paramétereken.Természetesen ez akkor akkor állja meg a helyét, ha a korábban elhangzott hír fedi a valóságot a paraméterek lerontásával kapcsolatban.
Viszont ha igaz, akkor az alattvalóknak minél előbb el kell kergetni az ilyen vezírt, mert még zsíros kenyérre való sem lesz meg a méhészeti munkából.


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2144 Dátum: 2019. Január 25. 13:04 »
Majd ha az egyébként kiváló minőségű akácmézeteket vegyes virágméznek fogják megvenni, talán akkor rájöttök, hogy mi ez a "paraméterlerontás".
Éppen ezekből a hozzászólásokból látszik a rosszindulat, és hogy teljesen tájékozatlanok vagytok.
Mondjuk ezt az egyet felróhatjátok az OMME-nak, hogy miért nem írják le feketén-fehéren amiben egyszer már döntés született.
Ebből lesznek az útszéli kacsák, ami másra sem jó mint a hangulatkeltésre.
Vegyétek a fáradtságot és tájékozódjatok, de ne a "Tomipapa" féle állszakáll, mondhatnám áll szakértőktől.
Nagyernyei Attila