Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112900 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2085 Dátum: 2018. Október 26. 22:47 »
Beszéljünk komolyan és vizsgáljuk meg, hogyan éri a munka bérek emelkedése az ágazatot.
1./ Vannak a nagyméhészek 1000 család vagy afölött. Ők elvileg nem függnének a munka bérektől, mivel nem abból élnek.
Ám, nekik muszály alkalmazottakat alkalmazni egész évben, hiszen nézzünk szembe a tényekkel, egyedül nem bírják. Alkalmi munkás már nincs. Vagy ha még van, az olyan is. Senki, aki képes valamire, nem vár arra, hogy időszakosan alkalmazzák, valamikor az év folyamán, négyszer, ötször. Ennek véget vetett a közmunka, ugyan is akit oda felvesznek, az már nem igen megy méheket pakolni éjszaka, ha nappal meg dolgozik.
 A nagyméhészek ma ott tartanak, hogy mindennel próbálkoznak. A méztermelés mellett, méz felvásárlással, anyaneveléssel stb.
 Tehát igaz ugyan, hogy a méhállomány tulajdonosát nem befolyásolja a munka bérek emelkedése, és ezzel összefüggő munka erő hiány, ám alkalmazottain keresztül ő is versenyben van.
2./ Azok a fiatal méhészek akik száztól több családdal méhészkednek és most vállnának főállású méhészeké.
 Ők azok akik nem tudnak már egyedül méhészkedni de még nem tudnak megfizetni egész évben alkalmazotatt.
 Tehát ő választhat vagy bele vág, vagy marad, de mivel alkalmi segítség nélkül már ez sem működik, kénytelen csökkenteni az állományt, amiből meg megélni nem lehet, /1200 ft-os akác stb./ tehát választhat, vagy megy dolgozni vagy marad továbbra is. Ez általában rögtön eldől azoknál akik dolgoztak már külföldön. Méheiket egyenlőre valami ismerős méhészre hagyják azzal, hogy ha haza térnek vissza kapják, és folytatják. Ez néhány esetben működik is, de legtöbbször aztán eladásra kerülnek, mivel az illetőknek semmi kedve már vissza térni az igen kockázatos ágazatba.
3./ Azok akik a családtagjaikat bevonják a méhészkedésbe, azok közül van az a csoport aki a szüleit, felségét stb vonja be. De, a szülők öregszenek, a feleség meg szintén inkább biztos munka hely felé néz. Általában mindenki a biztosat keresi.
 Aztán vannak akik nagyobb állománnyal, már komolyabb segítséggel, a gyermekeikkel méhészkednek.
 Itt viszont a gond az, hogy a munka is , de a jövedelem is szétoszlik. Nem lehet egy fiatal felnőtet ingyen dolgoztatni.
 Másrészt megfigyelhető az is, hogy a nagyobb és esetenként jól működő méhészek utódai, a méhészetekben felnövő fiatalok, akiket nem mellesleg a méz pénzen iskolázott ki az illető, nem folytatják tovább. Ismerjük be, nem lehet azt mondani egy majdnem 4-500000 ft-os fizetésért dolgozót, hazahívni, hogy húzgálja a méheket sárban esőben stb. Ráadásul, mivel méhészetben nőtt fel, tudja miről van szó.
4./ Idősödő nagy méhészek.
 Segítség híján szűkítik az állományt. Eladják, vagy csak nem szaporítják újra.
5. Fiatal, munkahely mellett méhészkedők.
A család szám itt is erősen korlátolt. Ráadásul már a vándorlás is kétséges. A munka idő határoz meg mindent. Sokan csinálják, ám az állomány szám itt maximalizállódik 40-60 család között
6. Fiatal, pár éve kezdők.
Nálam vannak vagy hárman, vannak még méheik. Mondom, vannak még. De már csak a méhek, mert őket elérni már nagyon bajos, mivel általában nincsenek otthon.
7./Nyugdíjasok
 Ezt a réteget bemutatni se kell.
 Jön a nyugdíj és még amennyivel bírnak. Inkább a méheket szeretik. Most is tudok olyat aki már eladja méheit, illetve egy részét. Ízületek, gerinc sérv, segítség hiánya. Soroljam még?

A méhészkedést leginkább megnehezítő tényező a vándorlás. Aki nem vándorol az tovább tudja csinálni, akinek vándorolni kell, az előbb abba hagyja.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 26. 22:58 írta Vivaldi »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2086 Dátum: 2018. Október 27. 01:05 »
   Kedves Vivaldi és társai      "Beszéljünk komolyan"
 Úgy gondoltam ,h lehet veletek komolyan beszélni arról miként lehetne a méz árakat olyan szinten stabilizálni ami jó a vevőnek ,és jó a méhésznek is.Sajnos arra kellet rájönni, h nektek semmi késztetésetek nincs  arra , h értékeljétek másnak az erőfeszítéseit, munkáját.  Be igazolódott ,h ez is fölösleges szó cséplés. Odáig jutottunk el ,h nem éri meg . :( :'( Vivaldi csak 1 kérdésem lenne, akkor mi a fenének kéred számon az omme-tól az alacsony felvásárlási árakat. Ha neked ez így jó akkor pszzt, hallgass. Aki meg ki akar ülni a piacra hagy csinálja, neked nem lesz rosszabb benn a meleg szobába. Azt hiszem itt a vége fuss el véle..... nincs mit mondanom.

   Albert

   

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2087 Dátum: 2018. Október 27. 08:57 »
Vivaldi, a megélhetési méhészeket kihagytad a felsorolásból, pedig az utóbbi években ezek száma nőtt a leginkább. Mivel mellettem is ilyenből van kettő, én azt se bánnám ha 800Ft lenne 1 kiló akác, ha ennek az lenne a következménye hogy akkor ezek abbahagynák. De pont ez a kategória az aki akkor sem hagyná abba, mivel semmilyen más bevétele nincs. Dolgozni nem megy el, mert lusta is, a kötöttséget sem bírja, meg a fizetést is kevesli. Ahhoz meg már öreg hogy nyelvet tanuljon és külföldre menjen, meg hát azt sem bírná, mert a semmittevésért ott sem fizetnek.
Ezek akkor is méhészkedni fognak ha 400Ft lesz 1 kiló cukor, és 700Ft lesz 1 kiló akácméz, mert némelyik 20Ft-ért megdugná még a kecskét is.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2088 Dátum: 2018. Október 27. 10:09 »
   Kedves Vivaldi és társai      "Beszéljünk komolyan"
 Úgy gondoltam ,h lehet veletek komolyan beszélni arról miként lehetne a méz árakat olyan szinten stabilizálni ami jó a vevőnek ,és jó a méhésznek is.Sajnos arra kellet rájönni, h nektek semmi késztetésetek nincs  arra , h értékeljétek másnak az erőfeszítéseit, munkáját.  Be igazolódott ,h ez is fölösleges szó cséplés. Odáig jutottunk el ,h nem éri meg . :( :'( Vivaldi csak 1 kérdésem lenne, akkor mi a fenének kéred számon az omme-tól az alacsony felvásárlási árakat. Ha neked ez így jó akkor pszzt, hallgass. Aki meg ki akar ülni a piacra hagy csinálja, neked nem lesz rosszabb benn a meleg szobába. Azt hiszem itt a vége fuss el véle..... nincs mit mondanom.

   Albert

 
  Na ide figyelj. Már kb. 258-szor leírtam a véleményemet, de úgy látom még abból sem értesz, ezért másképpen próbálom megközelíteni a dolgot.
Eljösz Salgótarjánba.
 Megbeszélek egy időpontot az egyik még élő alapítóval Buchinger Györgyel. És elmegyünk hozzá, és megkérdezzük miért, mi célból alapították az Omme-t.
 Ha azt mondja, hogy azért:
 Hogy eltartsunk egy elnököt kiemelkedően jó fizetésért, látható eredmény, és munka nélkül.
 Tartsunk alkalmazottakat meglehetősen jó, fizetésért.
 Hogy néhányan hasznot bírjanak húzni belőle.
 Hogy a méhészeket megvágják év átlag 10-20-30 ezer forintal.
 Hogy az uniós támogatásokból is pénzt vegyenek el. Stb.
Akkor én fizetem az ebédet.

De, ha azt mondja, hogy azért.
 Hogy a méhészek érdekeit védje.
 Hogy megpróbáljon valamit tenni azért, hogy a méz ára elfogadható szinten maradjon.
 Hogy koordinálja az egész méhészeti ágazatot.
 Akkor te fizetet az ebédet.

 És ha azt mondja, hogy ők akkor távolról sem ilyen Omme-t akartak, akkor még a sört
 is te fizeted.

 Rendben?
 

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2089 Dátum: 2018. November 07. 18:07 »
Hogy áll a méz felvásárlási ára?

Ki mit tud?

Üdv. jani bátya

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2090 Dátum: 2018. November 07. 18:22 »
Vegyes:600
Erdei:800
Akác:1200

Nem sokat változott jó ideje....

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2091 Dátum: 2018. November 09. 07:13 »
De legalább nem romlott!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2092 Dátum: 2018. November 09. 08:25 »
Hát ja.
 Lassan már annak is örülni kell, ha egyáltalán veszik.....


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2094 Dátum: 2018. November 10. 18:51 »
Arra lennék kíváncsi mennyiért adta oda a "kolléga".
Biztos az OMME mondta az árat.
Ma nálam is reklamált egy vevő, hogy a bajai piacon sokkal olcsóbb a méz.
Mondtam neki, hogy köszönöm az érdeklődést, tessék ott vásárolni, csak ha erre jár ne öntse ki ide.
Kérdezte miért?
Mondtam neki, mert nem túl rég vásárolt valakitől ott egy illető, és idehozta, mondta kóstoljam meg olyan mellék íze van.
Válaszom az volt, hogy nagyon hígan pergették ezt a mézet, megerjedt, ki kell önteni.
Arra nem gondoltam, hogy nyomban meg is teszi.
Jól kicseszett velem fel kellett mosnom, mert pár perc múlva már jöttek rá a méhek.
Mindenki ott vásárol ahol akar, amelyik szimpatikus neki.
Én sem megyek be minden pékségbe, különösen abba amelyikben már 3/4-ét megettem a buktának mire találok benne egy kis "Hitler szalonnát".
Inkább választom a drágábbat, igazi szilvalekvárral.
A képen lévő akácméz gyanús.
Ennyiért még akkor sem lehet betenni a polcra, ha 1.200 a felvásárlási ár.
ÁFA, címke, üveg, tető, kiszerelési költség, szállítás, a bolt haszna....soroljam.
Abban az üvegben véleményem szerint nem akácméz van.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2095 Dátum: 2018. November 15. 06:41 »
Mit olvastam a Tolnai Népújságban?
Talán mi méhészek is elgondolkodhatnánk ezen.
"MEGEMELTÉK IDÉN A TERMELŐK A HAL FELVÁSÁRLÁSI ÁRÁT"
Azt írják, hogy a költségeik annyira megnőttek, hogy ennyiért már nem lehet termelni, ezért idén 10%-os árat emeltek.
Micsodaaa?????
A termelők határozzák meg a hal felvásárlási árát?
Na bumm.
Hányszor írtam, mondtam, hogy nekünk is ezt kéne tennünk, nem nyüszíteni!
Az lenne az igazi összefogás, hogy emelkedjenek az árak, ha ennyiért nem adnánk oda.
Van erre remény?
Nincs.
Biztos az OMME tehet erről is.
Azért jó ezt olvasni, és elmélkedni hogy mások meg tudják tenni azt ami nekünk egyelőre csak álom.
Bár a legjobb ágazati szabályzó a méz ára.
Ha mindenki panaszkodik akkor talán nem leszünk többen, és akik túléljük ezt a válságot, majd jobban megéri méhészkedni.
Miért válság van a méhészeti ágazatban?
A statisztika szerint 1.000 méhésszel kevesebb lett ca. két év alatt.
Ez nem fellendülést jelent.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2096 Dátum: 2018. November 15. 09:27 »
Igen,az OMME-nak kellene elindítani egy olyan felhívást a méhészek felé,hogy ennyiért ne adják oda a mézüket.
A halat meg ne hasonlítsuk a mézhez.Közeledik a karácsony a halat megfogják venni az emberek a mézünket viszont nem.
A másik dolog meg az ,amíg az OMME vezére érdekelt egy felvásárló cégnél,ne is várjuk,hogy emelkedni fog a méz ára.Én is nagyon sajnálom,hogy rászavaztam,mint küldött és segítettem,hogy újra elnök legyen.Nagyot csalódtam benne.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2097 Dátum: 2018. November 15. 18:45 »
Bagira!
Az OMME vezére érdekelt egy felvásárló cégnél?
Ha küldött vagy ezt ott mond el légy szíves.
Azt is fejtsd ki, hogy megbántad amiért rá szavaztál.
Had tanuljon mindenki belőle.
Biztosan fog válaszolni, nincs tabu kérdés.
Azt csipem, hogy vannak akik forradalomról beszélnek, meg aláírásgyűjtésről, meg zavarjuk el, aztán amikor odakerülnek valahogy inukba száll a bátorság.
Ehhez elszántság kell, és komoly akarat.
Mi, a törpe kisebbség így csináltuk, van előtted példa.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2098 Dátum: 2018. November 15. 19:08 »
Attila!Ne csinálj úgy mint ha Te nem tudnád azt amit leírtam.Mit gondolsz miért nevezik "kis Takácsnak"
Igen küldött vagyok de én már nem megyek a gyűlésekre,mert nem látom semmi értelmét.Én nem beszéltem forradalomról de azt szeretném elérni egyszer,hogy valaki aki nem tud tenni értünk,vagy nem akar,akkor szépen lemond és átadja a stafétabotot másnak,aki akar és tud is tenni a méhészek érdekében.De ez lehetne így a politikában is.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2099 Dátum: 2018. November 15. 19:53 »
A szakmapolitikában válaszolok!
Nagyernyei Attila