Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116419 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2070 Dátum: 2018. Szeptember 02. 17:25 »
Megtennéd, hogy belinkeled a beszámolót?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2071 Dátum: 2018. Szeptember 26. 08:47 »
Olaj, és méz.
Kérdezhetnétek, hogy ...mi bajom?
Szerintem lehetne tanulni az araboktól.
https://alfahir.hu/2018/09/25/nyersolaj_olaj_uzemanyag
Mint láthatjátok akarattal visszafogják a termelést-értékesítést az olajkitermelő országok.
Ezzel azt érhetik el, hogy a nyersolaj ára 100 dollár körüli lehet.
Miért hír ez nekünk méhészeknek?
Mi ezzel szemben mit csinálunk?
Amikor 600 és 1.200 a méz felvásárlási ára toljuk be ezerrel a mézet, sőt telefonálgatunk, kínálgatjuk.
Így soha a büdös életben nem fog e fikarcnyit sem emelkedni így a felvásárlási ár!
Ki az a bolond akinek EZEN az áron kínálják, és magától többet fog adni?
Ha nem telefonálgatnánk, visszatartanánk a készleteket (mint az olajosok) azonnali áremelkedést érnénk el.
Igen ám de van egy bibi.
Ők ezt szervezetten csinálják! (OPEC)
Mi meg?
Szanaszéjjel vagyunk, és sírunk, szidjuk a kereskedőket.
Ezért tartunk itt.
Nagyernyei Attila

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2072 Dátum: 2018. Szeptember 26. 11:02 »
Attila!
Régen írtam, azt hiszem a Zöldön, hogy roppant kíváncsi voltam arra, miképpen képesek a  spekulánsok a forint árfolyamát gyengíteni. Olvastam rövidre és hosszúra vételről, de nem értettem. Ezért nyitottam demo számlát egy forex piacon. Longoltam, shortoltam, de még mindig nem értettem. Ezért aztán megtanultam C# nyelven programozni, mert azzal úgynevezett kereskedő robotokat tudtam írni. De még mindig nem értettem, hogyan lehet gyengíteni a forintot. Most sem értem. Talán azért, mert már eredetileg is jól gondoltam. Tehát, ha egy külföldi spekuláns el akarja tolni a forint árfolyamát a gyenge irányba, akkor neki el kell adnia a forintot, vagyis ha ezzel növeled a forint kínálatát, akkor olcsóbbá teszed. A forexen van olyan, hogy előbb adod el a forintot, mint megveszed. Ez a shortolás. Itt nincs is a birtokodban a forint egy dollár elszámolású számlán, csak addig, amíg nyitott a pozíciód. Ha zárod, akkor ismét dollárod van. Tehát előbb adtad el a forintot, mint megvetted (nyitod a pozit), és megveszed később, ekkor zárod. A lényeg nem az időn van, hanem az árfolyamon. Ha olcsón veszed és drágán adod el, akkor nyersz. Fordítva veszítesz. Tehát ebenguba, hogy mit csináltál előbb: vettél vagy eladtál. Tehát, ha az árfolyam a pozi nyitása után nem lefelé, hanem fölfelé megy, akkor veszítesz: többért veszed, mint eladod. Evidens, ha te először eladsz x forintot, majd megveszed, ezzel az árfolyamot Te nem tudod gyengíteni. Az árfolyam akkor fog gyengülni, ha többen akarják eladni, mint megvenni. A Te pozid ugyanakkora marad a nyitás és zárás között. A lényeg az, hogy azok, akik valóban átváltják a pénzt, azok milyen irányban teszik: eladják, vagy veszik a forintot. Ha valaki úgy akar spekulálni, hogy eladja a forintot, hogy gyenge legyen, akkor azt előtte meg kellett vennie. Amikor megvette, akkor erősítette a forintot. Pont ugyanennyivel gyengíti, ha ugyanennyit visszavált. Tehát úgy nem lehet forintot gyengíteni, hogy nem változik a forintállományod.
Szóval így van ez a mézzel is. Ha Te visszatartod a mézet (kínálat csökkentése) ezért megemelkedik az ár. Utána rádobod a mézet a piacra, növeled a kínálatot, ezért csökkenni fog az ár. Nem fog ott maradni. Csak akkor marad ott, ha nem adsz el mézet. Pontosabban nem növekszik a mézkínálat, hanem azon a szinten marad, ami ide felvitte az árat. Tehát, amit Te mondasz, ahhoz bizony az kellene, hogy a méhészek ne akarják eladni a mézüket. Akkor tartósan magas lesz az ár. Tehát nem lehet úgy magasan tartani az árakat, hogy  a kínálatot is növelem. Ahhoz bizony a hordóban kell maradnia a méznek. A forint is csak akkor fog gyengülni, ha azok, akiknek tényleg van forintjuk, felkínálják eladásra. Ha nem kínálják fel, akkor marad ott az árfolyam, ahol volt. A spekuláns pedig nyithatja és zárhatja a pozícióit, a forint árfolyama jottányit sem fog változni, csak ő veszít, mert ezeknek a tranzakcióknak költségük is van.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2073 Dátum: 2018. Szeptember 26. 13:17 »
A méz árának semmi köze az árfolyam- és piaci mozgásokhoz. Nem e szerint határozzák meg. Egyszerűen kihasználnak bennünket ennyi az egész. Ki tudnak használni, mert nincs érdek képviseletünk, nincs összefogásunk. Ezért tartunk itt!

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2074 Dátum: 2018. Szeptember 26. 19:12 »
A méz árának semmi köze az árfolyam- és piaci mozgásokhoz. Nem e szerint határozzák meg. Egyszerűen kihasználnak bennünket ennyi az egész. Ki tudnak használni, mert nincs érdek képviseletünk, nincs összefogásunk. Ezért tartunk itt!
Alapvetően minden terméknek az árát a kereslet kínálat határozza meg. Ha ez a méz esetében nem így van, akkor az azért lehetséges, mert szinte korlátlan mennyiségben helyettesíthető rizssziruppal.

*

wr

  • *****
  • 900
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2075 Dátum: 2018. Szeptember 27. 07:05 »
Tökéletesen megfogalmaztad a lényeget neo! Amiről az Attila beszél, hogy ne adjuk oda 1200-ért meg 600-ért és akkor majd felmegy az ára az egy hiú ábránd. Nem fog felmenni. Azért nem, mert akkor vesznek máshonnan ahol olcsóbb (Ukrajna, stb.). Ha meg ott sem adják oda, akkor ahogy írod még mindig van rizsszirup. Meg vannak feltörekvő méhészetek olyan helyeken ahol a megélhetéssel is komoly bajok vannak, ők oda fogják adni olcsóbban.
Ez a nem adom oda dolog akkor működne, ha a mostaninak a tizede lenne a méztermelés minden országban, de legalábbis, kevesebb lenne a méz mint amennyire szükség lenne. Jelenleg viszont több van. Lehet hogy eljön majd ez az idő, hogy kevesebb lesz, gondoskodik róla a növényvédelem meg az atka. De az meg majd azért nem lesz jó a méhésznek...

*

wr

  • *****
  • 900
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2076 Dátum: 2018. Szeptember 27. 12:41 »
A reggeli írásomból kimaradt a másik fontos dolog. Milyen mézet is keresnek a népek? Olyat keresnek, ami:
1. olcsó
2. világos színű
3. nem, vagy csak nagyon sokára kristályosodik

Nem kell sokat gondolkodni azon, hogy ezen 3 kritérium együttesének melyik méz felel vagy nem felel meg. Tehát, lesz igény a rizsszirupra.

A másik. Eladni kétféleképpen lehet valamit:
1. Ha kereslet, igény van rá.
2. Ha kitalálok valamit, és még a gyártása előtt elérem valahogyan, hogy kereslet legyen rá. Magyarul, ledugom a vásárló torkán, hogy akkor is meg akarja venni ha egyébként nem akarná.

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2077 Dátum: 2018. Szeptember 27. 20:13 »
Olaj, és méz.
Kérdezhetnétek, hogy ...mi bajom?
Szerintem lehetne tanulni az araboktól.
https://alfahir.hu/2018/09/25/nyersolaj_olaj_uzemanyag
Mint láthatjátok akarattal visszafogják a termelést-értékesítést az olajkitermelő országok.
Ezzel azt érhetik el, hogy a nyersolaj ára 100 dollár körüli lehet.
Miért hír ez nekünk méhészeknek?
Mi ezzel szemben mit csinálunk?
Amikor 600 és 1.200 a méz felvásárlási ára toljuk be ezerrel a mézet, sőt telefonálgatunk, kínálgatjuk.
Így soha a büdös életben nem fog e fikarcnyit sem emelkedni így a felvásárlási ár!
Ki az a bolond akinek EZEN az áron kínálják, és magától többet fog adni?
Ha nem telefonálgatnánk, visszatartanánk a készleteket (mint az olajosok) azonnali áremelkedést érnénk el.
Igen ám de van egy bibi.
Ők ezt szervezetten csinálják! (OPEC)
Mi meg?
Szanaszéjjel vagyunk, és sírunk, szidjuk a kereskedőket.
Ezért tartunk itt.
Nagyernyei Attila

Hát elég nagy szakmai kihívás összehasonlítani az olajat a mézzel. :)
Persze mindenből lehet tanulni.
Míg az OPEC termelés piacmeghatározó,és áralakító tényező,addig ha éppen elfagy az akác itthon a piac manapság azt rezzenéstelenül tudomásul veszi.
Nem vagyunk sajnos piacmeghatározó tényező.

A kőolajat számos egymástól igen eltérő körülmények mellett termelik.
Származhat az a tenger mélyéről,vagy a sivatag homokjából,vagy éppen a fagyos tundráról.
A vásárló nem a termelő költségeit fizeti meg,hanem  az éppen aktuális árfolyamot.
Adja, nem adja,vagy tárolja.
https://www.nasdaq.com/markets/crude-oil-brent.aspx?timeframe=10y
Ezen a 10 éves BRENT árfolyamon jól látható,hogy kellett néhány év mire a termelők(és más körülmények) befolyásolni bírták felfelé az árfolyamot.





Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2078 Dátum: 2018. Szeptember 27. 20:56 »
Természetesen lehet nagyívű elemzésekbe kezdeni, de a tényen semmit nem változtat.
Ameddig sorbaállás van 600-ért és 1.200-ért, hogy kihez menjen a felvásárló előbb, addig nem fog a felvásárlási ár nőni.
Én ennyit szerettem volna kihozni, de jobb lenne talán kőolajjal kereskedni.
üdv:
Nagyernyei Attila

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2079 Dátum: 2018. Szeptember 30. 08:29 »
Jobb lesz szerintem mindenkinek "ha a suszter marad kaptafánál".

A jelenlegi felvásárlási helyzet még egy ideig biztosan így marad.
Főállású méhészek kevesen vannak,a többségnek 2.,vagy 3.munkája a méhészkedés.
Tőlük racionális gazdálkodás a mézzel nem várható,(nem akarok senkit megbántani)
Kereskedőink könnyű helyzetben vannak:túltermelés van,felvásárlóik révén akik nagyrészt
maguk is méhészek folyamatosan informálják őket a termésről,a méhészek eladási készségéről.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2080 Dátum: 2018. Október 25. 21:13 »
Szakirodalom-videók téma valamiért be van zárva.
Akkor ide teszem:
https://www.youtube.com/watch?v=Yx4JnDez1sk

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2081 Dátum: 2018. Október 26. 20:40 »
"Jó az 1200 ft os nagy ker akác ár, mert nincs más."

Szerintem nem is igazán ezzel van baj, bár lehetne több.


Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 26. 20:43 írta jani bátya »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2082 Dátum: 2018. Október 26. 20:47 »
Üdv.Uraim!
"Jó az 1200 ft os nagy ker akác ár, mert nincs más."

Szerintem nem is igazán ezzel van baj, bár lehetne több.


Üdv. jani bátya
 
Hát persze, a Tibicsoki árával is "baj van"

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2083 Dátum: 2018. Október 26. 21:06 »
Érdekes asszociáció, de inkább arra gondoltam, hogy 1050 ft-ot is hallottam felvásárlási árnak, és szerintem a vegyes méz is jelentősen alul értékelt.
Gondolok itt arra, hogy szerintem ki lehetne békülni az 1200 ft-os árral ha a megtermelt összes mézét a méhész minimum ezen az áron tudná értékesíteni a felvásárlók felé.

Üdv. jani bátya

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2084 Dátum: 2018. Október 26. 21:16 »
Üdv. Uraim!
Ez is egy érdekes "asszociáció",de sajnos nem több annál.