Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112840 megtekintés
*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2055 Dátum: 2018. Augusztus 30. 07:31 »
Ez azért van, mert ott minden sík. A budai hegyeken nem lehet csak úgy átbiciklizni!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2056 Dátum: 2018. Augusztus 30. 08:24 »
Remélem nem azt a következtetést vonjátok le, hogy valamilyen termelői szervezkedés ellen vagyok!
Erről  szó sincs.
Az nem tetszik, hogy bedobnak egy hírt, és nincs mögötte tartalom.
Sokkal nagyobb horderejű kérdés a magyar mézpiaci értékesítés mint ahogy ezt sokan gondolják.
Rettenetesen sok elemből álló kusza történet, sok-sok különböző felfogású termelővel.
Mi van akkor ha néhányan megfeledkeznek maguktól és olyan dolgok is kerülnek a mézbe ami nem oda való?
Egyesével való mintázgatás óriási költségnövelő tényező.
Aztán a vevő (ha van ilyen egyáltalán) megköveteli azt, hogy amilyen az első üvegben lévő méz, olyan legyen a nyolcadik kamionban lévő utolsó is.
Ehhez egalizálni kell.
Ki csinálja, milyen költséghányaddal, ki üvegezi ki, ki teríti, mikor fizetnek?
Ez csak egy gondolatébresztő, miért is vagyok a témában ennyire szkeptikus.
Ezért választja sok magyar méhész az egyéni értékesítést, de már ez a piac is bedugulni látszik.
A Szekszárdi Piacon vannak már 9-en-10 en.
Kinek hiányzik még további "kolléga".
Aztán ha kikerülne a MI kis SZÖVETKEZETÜNK a nagy küzdőtérre, jönnek az anomáliák.
Harcoljunk a kínai hamissal?
Szerintem jó az ötlet, de ha nem töltjük meg valós tartalommal, akkor csupán egy politikai attitűd az egész.
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2057 Dátum: 2018. Augusztus 30. 08:57 »
Volt már szó az almásokról. Egységbe álltak és kitartottak. Bő egy hét kellett csupán, és megtört a jég, az egyik feldolgozó üzem 20 Ft-os felvásárlási ajánlatot tett, ami már a gazdáknak is elfogadható (a kezdeti ajánlott ár 13 Ft volt, ehhez képest 65% növekedés egy hét alatt nem rossz). Tehát az egységes álláspont és az ehhez való ragaszkodás és kitartás megtette a hatását.

Van azonban egy óriási különbség az alma és a méz között. Az előbbit nem lehet hamisítani, míg az utóbbit igen. És pont ez a bökkenő. Amíg nekünk méhészeknek, akik rengeteg élőmunkával, költséggel és kockázattal termelünk, addig a kínaiak üzemekben gyártják a "mézet", teljesen automatizált gépsorral, jelentősebb élőmunka és kockázat nélkül. Ezzel mi nem tudunk versenyezni, akkor sem ha az összes magyar méhész összefogna és nem adná oda a mézét. Ebben az esetben annyi történne, hogy Kínának egy "kicsivel" több "mézet" kellene legyártania, ami valószínűleg nem lenne számukra gond.

Ez az igazi probléma és ezt nagyon jól felismerte Bross Péter és Erdős Norbert. Óriási előrelépés, hogy sikerült elkészíteni és elfogadtatni a mézjelentést. Hogy ennek mi lesz a vége még kérdéses, mert nyilván a mézhamisításban érdekelt kereskedelmi körök sem ülnek a babérjaikon, és nyilvánvalóan meg fognak mindent tenni annak érdekében, hogy elkaszálják a kezdeményezést, vagy legalábbis maradjanak kiskapuk, amelyek továbbra is biztosítják számukra a tisztességtelen versenyfeltételeket.

Akárhogyan is lesz, az iparilag előállított hamis "mézzel" nem tudunk versenyezni!

A hazai fogyasztás emelésében lehet még potenciál, de nem akkora mértékben, mint amennyi mézet itthon megtermelünk. Ha nem sikerül néhány éven belül felszámolni a mézhamisítást, az bizonyosan méhészetek és a méhcsaládok számának drasztikus csökkenéséhez fog vezetni. A költségek ugyanis egyre nőnek (vándorlás költségei, gyógyszerek, etetés), a ráfordított munkaidő is egyre nő (főleg a megnövekedett egészségügyi problémák miatt) és a veszteségek is egyre nőnek (mérgezés, elmaradt hordások, egyre bizonytalanabb akác). Mindehhez hozzájön az alacsony mézár, ami már egyre kevésbé fedezi a költségeket.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2058 Dátum: 2018. Augusztus 30. 09:03 »

itt egy példa amely talán meg is világítja a mondanivalóm lényegét, de nem méhészeti jellegű

http://budapest1873.net/aktualis/lehet-igy-is-hollandia-miniszterelnoke-biciklivel-jar-munkaba-80-m2-es-lakasban-el-es-nalunk-ezzel-szemben-itthon-ezt-nezzetek/

Én dolgoztam kint Hollandiában, és ez ott teljesen megszokott dolog. A státuszszimbólumokat nem becsülik semmire...Mi eleinte kocsival(20 éves) jártunk dolgozni...gondoltam milyen égő lesz beállni a pareszba...nem volt az...az a kevés, aki kocsival járt, mind ilyen korúval közlekedett. Leszarják, hogy bömbi vagy merga...pedig lehetne nekik 3is, ahogy keresnek... Az egy teljesen más dimenzió! Fényévekkel előznek minket...2008-ban a munkatársaim(a hollandok) már erősen bírálták mostani miniszterelnökünket...És megjósolták nekem ezt, ami most van itt...

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2059 Dátum: 2018. Augusztus 30. 11:58 »
Minden ország más. Afrikában is más. Még Ausztriában is más, mint nálunk.

Én az egyszerűség mellett vagyok.

lásd viccrovat. Az arab tanmese.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2060 Dátum: 2018. Augusztus 30. 12:38 »
Minden ország más. Afrikában is más. Még Ausztriában is más, mint nálunk.

Én az egyszerűség mellett vagyok.

lásd viccrovat. Az arab tanmese.

Itt nem a "más" ról van szó, hanem a jobbra való törekvésről. Szerinted bármely afrikai országban úgy akarnak élni az emberek ahogy most, vagy egy nyugati színvonalon. Az más kérdés, hogy mesterségesen, és ballépések sorozatának eredményeként úgy élnek ahogy.Én azért úgy látom lenne igény a "jobb" ra , csak vannak emberek akik ezt gőzerővel gáncsolják el!!!! Mint pár hazai piaci szereplő! Persze ha lenne normális érdekképviseletünk, aki tudja a dolgát, nem kellene itt koptatni a billentyűzetet!!! De ha visszatekintek csodát nem várok ....... egyenlőre.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2061 Dátum: 2018. Augusztus 30. 15:23 »
Úgy látom sokan mindíg másban keresik a hibát. Lett volna itt dolgunk. Az almatermelők elérték a céljaikat, van összetartásuk. Mi legalább olyan nehéz körülmények között vagyunk, de semmi előre mutatót dolgot nem csinálunk.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2062 Dátum: 2018. Augusztus 30. 20:54 »
Az osztrák méhészek 4.7 EURÓ-t kapnak a virágmézükért hordóban!
Ez mai hír.
Addig amíg itthon sorbaállás van 600-ért, és 1.200-ért, változást ne várjatok.
Az almatermelőkkel meg összehasonlítani a méhészeket nem szerencsés.
Amíg a magyar termelőknek 13 forintot kínáltak, addig az osztrákoknak (ugyan az a cég!!!!!) 39 forintot.
Lefordítva.
Ha nektek megfelel a 600 Ft-os virágméz ár, akkor kár hőbörögni.
Nekem nem felel meg ezért nem is adom le.
Az akácról meg szó sem lehet.
Annyi előnyünk van még, hogy a méz nem is romlandó.
Ma beszéltem egy profi méhésszel.
Panaszkodott, hogy 7 kereskedőt is hívott, mindenhol egyforma az ár.
Nekem az a javaslatom 1 hónapig ne telefonálgassatok.
Addig amíg kínáljuk a mézünket soha nem fogunk áremelkedést elérni.
Ez arany szabály.
Ha a kereskedő azt tapasztalja, hogy naponta rengetegen keresik, mire számítotok?
Ez a valós piac feketén-fehéren.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2063 Dátum: 2018. Augusztus 30. 21:41 »
Minden ország más. Afrikában is más. Még Ausztriában is más, mint nálunk.

Én az egyszerűség mellett vagyok.

lásd viccrovat. Az arab tanmese.

Itt nem a "más" ról van szó, hanem a jobbra való törekvésről. Szerinted bármely afrikai országban úgy akarnak élni az emberek ahogy most, vagy egy nyugati színvonalon. Az más kérdés, hogy mesterségesen, és ballépések sorozatának eredményeként úgy élnek ahogy.Én azért úgy látom lenne igény a "jobb" ra , csak vannak emberek akik ezt gőzerővel gáncsolják el!!!! Mint pár hazai piaci szereplő! Persze ha lenne normális érdekképviseletünk, aki tudja a dolgát, nem kellene itt koptatni a billentyűzetet!!! De ha visszatekintek csodát nem várok ....... egyenlőre.

Itt mellésiklott. Én a kerékpárral megy a holland miniszterelnökre reagáltam. Afrikában is jobban akarnak élni. Mindenhol. Ők nem gáncsolnak bennünket, a saját dolgukkal törődnek. Szerinted ha ezerszeresére növelik a méztermésüket, akkor az nem fog megjelenni az EU piacon? Meg fog. És ez ellen csak azt tehetjük, hogy legalább olyan minőséget gyártunk mint ők. Ez alap. Addig, amíg a mézünk nem a legmagasabb minőségű, addig labdába sem rúgunk. Hiába van törvényünk, hiába van bármink, ha a méhészek egy része egyszerűen nem nő fel a feladathoz. Csak azt mondom, hogy olvasd el az OMME jelentésében az Ellenőrző Bizottsági jelentéseket. Az utolsó pár évet.

Ide nem fogom leírni! Te adtál mintát az akácmézes kutatási projektbe?
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2064 Dátum: 2018. Augusztus 30. 23:01 »
Írtam egy hosszabb választ, de töröltem! De pár sort azért engedjen meg, az alábbi két idézet öntől van

Idézet
Közben nem olvassák el még az éves beszálolót sem. Az OMME EB felhívta a figyelmet arra (sok másra is), hogy a méhészek által üvegbe juttatott méz minőségével prpblémák vannak. Szeretném felhívni a figyelmet, hogy mindenki saját maga felel a termékéért. Mert amíg csak a méh van benne a játékban, addig 100 %-os a méz, a méhésszel kezd el romlani a minőség

Idézet
   Addig, amíg a mézünk nem a legmagasabb minőségű, addig labdába sem rúgunk. Hiába van törvényünk, hiába van bármink, ha a méhészek egy része egyszerűen nem nő fel a feladathoz 

Csak a méhész a hibás!!!! Se normális törvényünk, sem érdekképviseletünk, se nomális támogatási rendszerünk, még normális omme honlapunk sincs .....

600 ft ért meg minőséget .....

Idézet
Az osztrák méhészek 4.7 EURÓ-t kapnak a virágmézükért hordóban! 
  Erre keressen választ, de el ne menjen Afrikáig !

Mintát? Nyugodt lehet az én mézem minősége felöl. A mintát és az eredményeket azoknak emlegesse akik várják a napraforgón elszenvedett károk labor ereményeit, az fontosabb!





Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2065 Dátum: 2018. Augusztus 30. 23:07 »
Nem fair!
Elmondtam, hogy nem fogom az eredményeket itt közzé tenni! Elolvastad, amire gondoltam?

A laborokról meg elbeszélünk egymás mellett. Vagy nem érti, mit akarok mondani: a jelenlegi laborok helyett megítélésem szerint máshogy kellene vizsgálni. Azt kellene vizsgálni, hogy mi a hatása a szernek. Nem egyes komponenseinek a külön vizsgálata kell, meg szigorúan vett közvetlen halálos mérgezési küszöb. Olyan vizsgálat kell, ami egyszerűen teszteli, hogy a méhekre hat, vagy nem. pl. neóknál olvassa el ezt a cikket:

http://www.jofamericanscience.org/journals/am-sci/am130317/04_31780jas130317_19_31.pdf

Ugyanezt itthon is meg lehet csinálni. Azokkal az anyagokkal, ami nálunk van. Pl. vegyünk Vivaldi legyengült tizenöt családjából méhkenyér, viasz, propolisz és mézmintát. Azzal végezzük el ugyanazt a kísérletet, mit a cikkben van. Egyszerű, relatíve olcsó (drága kütyük nélküli), munkadíjat kell kvázi fizetni, kevés az anyagköltség. És van eredmény. De van még ennél is egyszerűbb kísérlet. Csak nem laborozni kell, hanem biológiai kísérleteket. Utána majd lehet és kell is laborozni, de tévedés azzal kezdeni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 30. 23:20 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2066 Dátum: 2018. Augusztus 30. 23:36 »
Írtam már korábban itt, hogy a méhészeknek törekedniük kell arra, hogy minél jobb minőségű mézet termeljenek. Ez alap. És én a felvásárlótól, kereskedőtől egyáltalán nem sajnálom a profitot. Miért sajnálnám? Keressen tisztességes pénzt az én mézemen! Nyilván úgy, hogy én is jól járjak.
Én nem értek a kereskedéshez, nekem nincsenek kapcsolataim, nincs tőkém. Nem tudom üvegben eladni a megtermelt mézem...
Igazat adok wr-nek is, mert amit leírt az is egy valós helyzet.
Nem is akarnám másban keresni a hibát. Többes szám első személyben írok. Velünk méhészekben van a probléma méhészként is és emberként is. Sokan is vagyunk és sokfélék. Vannak köztünk hozzá nem értők, vannak sz@revők, zsugoriak, számítók, igénytelenek, koszosak, linkek és vannak komoly szaktudással rendelkezők, szorgalmasak, precízek, megfontoltak, "tiszták"... Sajnos mi sohasem fogjuk megérteni egymást. Alapvetően emberileg nem. És hát a zavarosban könnyű halászni. Fogyasztói társadalomban élünk. Pedig egy közös célunk azért lehetne...


*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2067 Dátum: 2018. Augusztus 31. 10:25 »
Nem fair!
Elmondtam, hogy nem fogom az eredményeket itt közzé tenni! Elolvastad, amire gondoltam?

A laborokról meg elbeszélünk egymás mellett. Vagy nem érti, mit akarok mondani: a jelenlegi laborok helyett megítélésem szerint máshogy kellene vizsgálni. Azt kellene vizsgálni, hogy mi a hatása a szernek. Nem egyes komponenseinek a külön vizsgálata kell, meg szigorúan vett közvetlen halálos mérgezési küszöb. Olyan vizsgálat kell, ami egyszerűen teszteli, hogy a méhekre hat, vagy nem. pl. neóknál olvassa el ezt a cikket:

http://www.jofamericanscience.org/journals/am-sci/am130317/04_31780jas130317_19_31.pdf

Ugyanezt itthon is meg lehet csinálni. Azokkal az anyagokkal, ami nálunk van. Pl. vegyünk Vivaldi legyengült tizenöt családjából méhkenyér, viasz, propolisz és mézmintát. Azzal végezzük el ugyanazt a kísérletet, mit a cikkben van. Egyszerű, relatíve olcsó (drága kütyük nélküli), munkadíjat kell kvázi fizetni, kevés az anyagköltség. És van eredmény. De van még ennél is egyszerűbb kísérlet. Csak nem laborozni kell, hanem biológiai kísérleteket. Utána majd lehet és kell is laborozni, de tévedés azzal kezdeni.

Ha neked, Lódoktor körmendy, olyan méhed lenne mint nekem, csak egy család, égen földön azt hirdetnéd.
Az én méheim olyan helyen vannak, erdőben, ahol nincs mezőgazdasági művelés. Csak és kizárólag atka elleni kezelésben részesülnek, sem virágpor pótlás, sem más vegyszer, nem megy be a kaptárba. Atka ellenes kezelés nem tartós hordozóval és nem furettóval aminek a vivőanyaga, vagy gázolaj, vagy más méh idegen anyag.
Hogy csak mondjak neked valamit, az az országos mézfelvásárló amikor a mézért jön hozzám, annyit kérdez, hogy van e a hordókban gumi, és minden minta nélkül viszi.
Egy másik mézfelvásárló még évekkel ezelőtt, Svédországba vitte ki mintának. Persze csak később tudtam meg, nem mondta, nehogy többet kelljen fizetni érte.
 Azért barátom mert én nem kiabálom szét az országban, és nem törekszem a húsosfazék környékére mint te, azért én már a harmadik nemzedék vagyok, és 50 éve egész biztos a méhek között vagyok, nagyapám és apám is méhész volt. Bár igaz, csak itt a béka feneke alatt az erdőben.
Állítom, hogy ma magyarországon, kevesen vannak olyanok akik nem vegyszerrrel és nem virágpor pótlással, tápokkal, meg miegyébbel tartják a méheiket, hanem az még valamennyire természets közegben van.

 No most, arany barátom lódoktor Körmendy. Elmúlt a ciklus fele. És most már nagyon is látszik, hogy az elnököd és te sem, meg akik a csúcsra jutattátok nem értek semmit. Legfeljebb az Omme torkát nyiszáljátok.
 Még azt se állítanám, hogy te saját személyedben jobb lennél mint Cserényi, aki ugye nem hibátlan, de a semmit tetvéstől, meg a saját maga ajnározásától többet tudott.
 Mert ez csak rátok jellemző.

Még egyre figyelmeztetlek. Addig emlegesd itt a nevem, míg utána nem nézek viselt dolgaidnak, és ki nem teregetem ország-világ előtt, mert úgy látom te még nem jöttél rá, kár velem kikezdeni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2068 Dátum: 2018. Augusztus 31. 14:01 »
A laborokról meg elbeszélünk egymás mellett. Vagy nem érti, mit akarok mondani:

Én nem hinném!!! Gondolom az akác méz minta eredményei is labor útján keletkeztek. A korábban idézett hozzászólásban egyértelművé teszi azt, hogy ehez a méhészeknek fel kell nőni ..... az utolsó hozzászólása meg a növényvédelem méhekre gyakorolt hatásárol szól ... nem kever itt senki semmit!

De nyugalomra intem, nem velem kell ám ezt megbeszélnie, mert én mezei méhész csak hátradőlök, a kötelezőt befizetem, és várom az érdekképviseletem eredményeit! Ahol a megválasztásra került (tudatában voltak annak mit vállalnak) emberek, pénzért teszik a dolgukat! Teszik?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2069 Dátum: 2018. Augusztus 31. 14:51 »
Elolvastad, amit javasoltam? OMME beszámoló 2016 évi munkáról, 48-ik oldal g pont. 1.2 alpont. Tied az egy?
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!