Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112755 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2025 Dátum: 2018. Június 17. 22:23 »
Attila!

Ne gyerekeskedj! Ez a stílus elmegy kocsmában, de a Küldöttgyűlésen, se itt a fórumon se illene.

Még egyszer leírom, a biológiai paramétereket csak laborban lehet kimutatni. Azok a fajspecifikus anyagok tartoznak ide, amiket nem lehet vagy nem gazdaságos ipari módszerrel előállítani. Ismerjük ezek többségét, de pont az általad emlegetett profi szakértők tesznek meg mindent azért, hogy minél később legyenek ezek bevezetve. És az OMME vezérkara meg csendesen maszatol.

Ez a maszatolás teszi lehetővé, hogy a gyantás mézek még nem buknak meg. Ezek még mindíg tökéletes mézként vannak forgalomban. Szerinted én vádaskodok. Győzz meg arról, hogy a NÉBIH szedett le a polcokról ilyen indoklással mézet a polcokról. Ugye nem találsz egyet sem? Vajon miért? Biztos, hogy nem azért mert nincs gyantás méz a boltok polcain, hanem azért mert nincs rá akkreditált kimutatási módszer. Merthogy a gyanta technológia nem tiltott, ezt Körmendi Rácz leírta. Ha pedig nem tiltott, akkor ott van a mézüzemekben, csak nem reklámozzák. És ezért se szeretnék nagyjaink, hogy tiltott legyen a gyantázott méz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2026 Dátum: 2018. Június 18. 06:56 »
Te tényleg nem tudod miket írogatsz!
Pont ezt kifogásoltam amire válaszoltam:
"Még egyszer leírom, a biológiai paramétereket csak laborban lehet kimutatni."
De te az állítottad, hogy színről, ízről, és szagról meg tudod állapítani a gyantaszűrt, hamis mézet.
Nem tudom ki gyerekeskedik.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2027 Dátum: 2018. Június 18. 08:14 »
Attila! Döntsd már el, hogy mit akarsz. Igazi termett mézeket a boltok polcaira megfelelő áron vagy védeni a jelen -jelen hamisítványokkal is megtömött- polcokat. Írtam egy felsorolást a minősítésre. Ennek a felsorolásnak mindegyike külön értelmezhető és értékes. Egyik se helyettesíti a másikat. Te pedig ezeket összevonod valami egészen abszurd szempont szerint, mintha nem szagoltál volna bele mézes hordóba, mintha nem ízleltél volna igazi általad pergetett mézet amiben még az akácerdő talajának a zamatos illata is érezhető, mintha nem olvastál volna kémiai laboreredményeket és mintha nem hallottál volna a mézek növényfajokra specifikus alkotóelemeiről, amit összefoglalóan neveznek biológiai paramétereknek. Ezek a biológiai paraméterek nem a mindegyikben megtalálható diasztáz aktivitás, hanem pl. Fajspecifikus Flavonoid összetétel stb.

De jelenleg ezek a finomságok nincsenek benne a köztudatban, közízlésben, ellenőrzésben, ezért virul a mézhamisítási piac. Ezért alig talál a polcokon hamisítványt az ellenőr, holott az árak igazolják mennyi a hamis méz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2028 Dátum: 2018. Június 18. 08:49 »
Átlag mézfogyasztó azt sem tudja megmondani hogy milyen fajtamézet eszik, neki bármelyik jó csak olcsó legyen. Ha nincs is akkora különbség mint mondjuk a bor esetében, és nem nagyon lehet megmondani hogy az a méz most melyik vidéken, milyen időjárási és egyéb viszonyok között keletkezett, azért az ízlelőbimbók nem hazudnak. Ahogy ízre különbséget lehet tenni a házi és a bolti hús, gyümölcs vagy zöldség között, ugyanúgy különbséget lehet tenni a saját meg a bolti méz között is.
Lehet hogy ezt is tanítani kellene, és akkor a borkóstoló mellett lenne egy olyan szakma is hogy mézkóstoló.  :) Ha nagyon jól csinálná az illető, még a laborokra költött pénzt is meg lehetne spórolni.  :D

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2029 Dátum: 2018. Június 22. 17:05 »
Nemrégiben szó volt a méz víztartalmáról. Pár hete elküldtem a tavaszi mézemet bevizsgáltatni, most jött meg az eredmény. Azt már a pörgetés során is érzékeltem, hogy nagyon sűrű a méz, de azt nem gondoltam volna, hogy mindössze 15,4% víztartalommal rendelkezik. Mostanában meg azt tapasztalom, hogy hordás már nem nagyon van, a méhek mégis teljes erőből párologtatnak, mégsem akar besűrűsödni a nyári méz, pedig már igencsak pörgetni kellene.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2030 Dátum: 2018. Június 27. 20:03 »
Ma történelmi mélypontjának közelébe gyengült a forint, az euróhoz képest.(328)
Érdekesnek tartom, hogy ez a tény a kereskedőket nem hatja meg, pedig ők vagy dolcsiért, vagy euróért adják el a felvásárolt mézünket.
Gondolom ti is többször hallottátok már tőlük, hogy az "erős" forint miatt nem tudnak többet adni.
Most amikor ilyen gyenge akkor mi van?
Aki kint dolgozik és hazahozza a fizuját, majd átváltja a kemény forintra, marha jól jár.
Mi akik itthon görcsölünk, és forintért értékesítünk, szívunk.

Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2031 Dátum: 2018. Július 05. 19:29 »
Mijafasznakemeljék, ha az OMME nem talál ki semmi értelmeset az ipari mézhamisítások ellen, hanem csöndesen tűri, sőt töketlenkedik ez ügyben. És ezt a mézkereskedők számára szórakoztató és profitábilis tevékenységet mi méhészek megszívjuk, mint a torkos borz. A NÉBIH és a minisztérium tehetetlen, mert az OMME nem partner a legújabb hamisítási technológiák lebuktatásában.

Ha egy méhész mégis akar valamit csinálni pl. a fényeslitkei Tóth Zoli, akkor őt nem szabad segíteni, hanem ki kell nyírni. Ez az OMME vezérkarának koncepciója?

Éljen az OMME! Milyen kár, hogy a méhészeknek ez az OMME így nem jó. Mit kéne tenni? Vezérkar csere vagy egy másik OMME? Nem egyszerűbb elkergetni ezt a garnitúrát? De ti döntitek el, én csak figyelmeztetek, hogy tényleg lehetne más és jobb az életünk egy más OMME-val.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2032 Dátum: 2018. Július 06. 15:39 »
de hát ezt már májusban tudtuk előre. meg lett mondva:

"...Az már látszik, hogy a tavalyi átlagostól idén gyengébb akácméztermés várható - összegezte Bross Péter lapunknak.
Ezek ellenére sem lesz drágább a méz a hazai boltokban..."

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagy_a_baj_veszelyben_egy_alapveto_elelmiszer.661969.html

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2033 Dátum: 2018. Július 06. 16:16 »
VAN MÉG LEJJEBB ????? IGAZ , HOGY NAPRA MÉZ : 500 FT. / KG !!!!!!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2034 Dátum: 2018. Július 06. 21:10 »
VAN MÉG LEJJEBB ????? IGAZ , HOGY NAPRA MÉZ : 500 FT. / KG !!!!!!
No! Van még lejjebb is. Csak előre a gyantakezelés támogatásával.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2035 Dátum: 2018. Július 07. 07:50 »
Geddekas!
Ismét egy súlyos hibába esel.
Kijelentesz valamit, de semmi bizonyíték nincs a kezedben.
Láttál Te élőben ilyen masinát?
Ugye nem.
Akkor pedig mi a frásznak nyomod ezt a rizsát?
Mutass képeket, nevezd meg a használóját, de azzal ne védekezz, hogy nem akarod magad bajba hozni.
Aki ilyent állít, annak nyomós bizonyítékai vannak.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2036 Dátum: 2018. Július 07. 08:54 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 19:26 írta kivancsi111 »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2037 Dátum: 2018. Július 07. 10:30 »
Geddekas!
Ismét egy súlyos hibába esel.
Kijelentesz valamit, de semmi bizonyíték nincs a kezedben.
Láttál Te élőben ilyen masinát?
Ugye nem.
Akkor pedig mi a frásznak nyomod ezt a rizsát?
Mutass képeket, nevezd meg a használóját, de azzal ne védekezz, hogy nem akarod magad bajba hozni.
Aki ilyent állít, annak nyomós bizonyítékai vannak.
Nagyernyei Attila

Kit védel ezekkel a mondataiddal, Attila? Ugye nem a mézüzemeket? Melyik mézüzemet?

Elég nyomós bizonyítékom van. Ugyanis kinyomoztam, hogy melyik kínai cég forgalmaz ilyen technológiát. Felvettem velük a kapcsolatot. A technológiai leglényegesebb elemeit, vagyis a gyanta regenerációjára vonatkozó információkat is lekérdeztem. Árajánlatot kértem tőlük, sőt a műgyantából labor kipróbálásra mintát is küldtek nekem. A kapott információ nagy részét egy cikkben megjelentettem a MÉHÉSZET újságban. Vagyis, akár nekem is lehetne ilyen rendszerem, ha áldoznék rá néhány millió forintot.

 Tulajdonképpen nem nagy durranás a gyantázás, csak az ötlet kitalálója volt ügyes gondolkodó, hogyan lehetne a szar mézekből piaci terméket kreálni. Eleinte nem is a hamisítás volt a cél, de aztán pillanatok alatt rájöttek, hogy az ipari diasztáz nyomait is eltünteti a gyanta és gyönyörű "akácméz"-nek látszó hamisítvány kreálható némi akácméz hozzáadásával. Igaz, hogy nagyon alacsony lesz a végtermékben a pollenszázalék és minden egyéb is, de gyönyörű csillogó és ízre is kedves - akár méznek is nevezhető - édesség születik a gyanta technológiának köszönhetően.

A magyar és európai élelmiszerbiztonsági szabályozás határmezsgyéje, hogy kapnék-e engedélyt egy ilyen üzem működtetésére. Kifejezett tilalom az EU szabályokban csak a szobahőfoknál magasabb hőmérsékletű gyantázásra van. Gyümölcslé üzemek ma is használják a műgyantás tisztítás technológiáját. Az már más kérdés, hogy a gyantázáson átesett méz már semmiképpen nem tekinthető méznek. Na de, hogyan bizonyítod a végtermékről, hogy az gyantázott? Nagyon nehezen, vagyis most a NÉBIH tehetetlen a gyantázott mézek lebuktatásában.

És itt volna komoly szerepe az OMME-nak. Vagyis ez ugyanolyan versenyfutás, mint ami a sportolók doppingolása ügyében zajlik. Az OMME-nak határozott javaslatokkal, leleplezésekkel, nyomozásokkal, kellene folyamatosan és akár a nyilvánosság segítségével is a NÉBIH-et az egyre fejlettebb, sikeresebb vizsgálati eljárások bevezetésére kényszeríteni. És a nemzetközi méhész diplomáciában is erre kellene a többi méhész szervezetet is biztatni.

Na, De az OMME-nak nincsenek határozott javaslatai gyantázás ügyben, legfeljebb Csuját tudná feljelenteni, hogy rontja a magyar méz jó hírnevét. Pedig nem Csuját kéne baszogatni, hanem akár néven is nevezhető más személyeket. Miért nincsenek határozott javaslatai? Mert nem akar? Mert nem tud? Mert buta hozzá? Mert tudna, de ...? Teljesen mindegy tulajdonképpen. Egy tény viszont, hogy a kiváló érdekvédelmi munkáért fizetjük a tisztségviselőket, emeljük a tisztelet díjukat. Ha ezt tekintik a méhészek kiváló érdekvédelmi munkának, akkor ez biztosan az a többség szerint.

A többséggel takarózni mindíg jó. De vajon hasznos is? És vajon tényleg előre viszi a méhészeti ágazatot?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2038 Dátum: 2018. Július 19. 22:22 »
QUQURIQ !!!

Egyre többen nem mernek elmenni napraforgóra. Akik elmentek, vagy elhullottak a méhei, vagy csak gyengén adott a növény, vagy esett az eső. Egy szó mint száz, jóval kevesebb lesz a szotyi méz mint várta mindenki.
Ebből adódik, hogy a piacosoknak is és a felvásárlóknak is árat kell emelni.
Mennyit? legalább 200 Ft / kg ot alaphangon.
Mit fognak szólni a vásárlók?
Mindenki hallhatja, hogy nagy a baj!!!

Kiskakas

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!