Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1113218 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1920 Dátum: 2018. Március 01. 18:01 »
QUQURIQ !!!

Wr!

Remélem nem gondoltad komolyan a kínai példádat?
Ugye a példádnak a következményeit is tudod? (azt is leírhattad volna, hogy hiteles legyél)
Pl. Tönkretették a magyar könnyűipart!
Hány dolgozó lett munkanélküli?
Mi lett a gyárakkal?
Volt ahol a férj is és a feleség is a Kistextben dolgozott!
Családok váltak megélhetés nélkül...
Ezt akarod?
Ez tetszik Neked?
Ez legyen a cél, és példaérték?
Sajnállak!

Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1921 Dátum: 2018. Március 01. 18:39 »

Németország is importál. Nem értem a gondolatodat, hogy miért más az osztrák helyzet.

Annak azért örülök, hogy a statisztikai módszertanokban egyetértünk.

Innen lépjünk tovább. Most 0.7 kg / fő / év. Ez szerintem alacsony.

Ha olyan mézet nézünk, amiben 12 egy tucat, ott tényleg csak az ár dönt.

Nézzük az Új-Zélandiakat. Kevés fajtamézük van, tömegben csak egyetlen egy a manuka. Felépítettek rá egy kutatást. Bebizonyították, hogy ilyen és ilyen egészségi hatása van. Most 15.000 Ft / kg felett van az ára.

Az akác méz legalább olyan jó. A többit gondold hozzá!

Kedves KRJ!

Belátom hiba volt,hogy megszólítottalak.Feltételeztem aki apiterápiát olvass angolul,az a mézpiaci cikkekbe is belenéz.
Amit Te itt az akácmézünkről gondolsz enyhén szólva is idejétmúlt.
Anno még a HUNGARONEKTÁR kereskedője szerint addig voltunk monopolhelyzetbe akácmézben amíg évi 3 azaz háromezer tonna termett,és más országok nem is kereskedtek vele,mert nem is volt ilyen fajta mézük.Hát ez nem most volt!
Ma már sajnos tucat méz az akác,legalább ennyi ország árulja itt Európában.(lásd Bross előadásai)
Manuka méz csak kizárólag Új-Zélandon terem,bár itt olvastam valaki tervezi ültetni itthon. :o

Hogy a akácméz legalább olyan jó mint a manuka méz,az áruk nem ezt mutatja,
A kereskedelmi adataink sem ezt mutatják,nekünk sikerült elveszteni a legnagyobb piacunkat a németet.
Nem tudjuk produkálni azt a minőséget,mint egykoron..máshonnan veszik meg.

Nem tudom, hogy mire utalsz, hogy elavultak az akácméz gondoltaim. Lehet, hogy Te nem olvastad, de az utóbbi évek tudományos eredményei:
1. A szlovákok bizonyították, hogy az akácméz egyes tekintetekben (pl. baktériumölő) jobb, mint a Mánuka méz. Kértek tőlem is mintát 2011-ben, vagy 2012-ben. Jó lett az eredmény.
2. Ugyancsak szlovák tudományos eredmény, hogy a túl magas UMF tartalmú Mánuka méz rákkeltő.
3. A lengyelek bizonyították, hogy az akácméz sok tekintetben előnyösebb, mint a Mánuka méz.

Az orvosi adatbázis a Pubmed a Mánuka szó keresésére 367 cikket ad ki: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=manuka
Az élelmesebbek mind a saját mézüket hasonlítják a Mánukához, szeretnének felülni a drága hajóra:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29478537

Vannak olyan összehasonlítások, amelyek pl. a Manukát és az akácmézet is tartalmazzák. pl.: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4777001/pdf/GJHS-4-191.pdf
Itt az 1. táblázat mutatja, hogy a szabadgyök ellenes hatás (utolsó két oszlop) tekintetében pl. az akác jobb, mint a Mánuka. 

Van más áttekintő is: http://onlinelibrary.wiley.com/wol1/doi/10.1111/jocd.12058/full
De ehhez már pénz kell, hogy odaadják olvasásra.

Az akácra csak 124 tudományos cikk jön ki (ebben benne vannak a Mánukával történő összehasonlítások is). Ugye milyen kevés? Mánuka háromszor annyi kutatás, hiába van egy jó közép európai méz...


Csak gondolj bele, a Mánuka egy nagy kristályban kristályosodó méz, maga a töltés is beavatkozást igényel. Az akác eleve nyerésre van ítélve, mert nem kell kiolvasztani!!!

Szóval a legfrissebb tudásom szerint az akácméz jó, jók az eredményei, már csak marketing kell.

Az akác termőterülete egészen Berlinig felnyúlik, Asztria nyugatra, szóval van terület. De a piac is nagy. Csak nem az Új-Zélandról ideutaztatott Mánuka mézet kellene eladni.

Szóval nem pontosan értem, hogy mi az elavult akácmézzel kapcsolatban.     

Mánuka egyébként Új-Zélandon legalább háromszor annyi kerül üvegbe, mint amennyi terem, ss ausztráliában is van Mánuka és egyéb teafaféleség. Ők már benne vannak a Mánuka biznyicben.

És mégegyszer elmondom: az ár sok tényezőtől függ. Az egyik pont a "tudományos marketing". Ott a Mánuka Akác arány 3:1!!! És ez tökéletesen tükröződik az árban. Melőzni is kell a jó árért. Nem elég várni a sűlt galambot...
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1922 Dátum: 2018. Március 01. 18:52 »
Idézet
Tönkretették a magyar könnyűipart!
Azt nem ők tették tönkre.
Idézet
Hány dolgozó lett munkanélküli?
És ott mennyivel többnek lett így munkája?
Idézet
Mi lett a gyárakkal?
Mármint azokkal amik sok éve bizonyítottan veszteséget termeltek?
Idézet
Volt ahol a férj is és a feleség is a Kistextben dolgozott!
Mert volt idő amikor valahol mindenkinek kellett, csak éppen értéket nem képviselt a munka.
Idézet
Ezt akarod?
Sehol nem írtam ilyet, azt írtam hogy a gazdaság az így működik.
Idézet
Ez tetszik Neked?
  :) Ezt sem írtam sehol.
Idézet
Ez legyen a cél, és példaérték? 
Nem kell hogy legyen, de attól még lesz. Amit ti itt felvázoltok néha az egy nagyon szép álomkép, csak ugye nem abban élünk hanem a valóságban.
Idézet
Sajnállak!
Nem kell! Eddig is eladtam a mézemet és eztán is el fogom. Sajnáld inkább magadat, hogy képtelen vagy objektíven látni ezt a kérdést. Aki ebben az egész kérdéskörben csak a maga hasznát látja, az kérem szépen csak az orráig lát. És az itt fog görcsölni 2 forinton még évek múlva is ebben a topikban.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1923 Dátum: 2018. Március 01. 19:32 »
QUQURIQ !!!

Wr.
Látod, megint hiteltelenül vagdalkozol!
Hát ki a fene tette tönkre, ha nem a kínaiak? (emeld már ki a fejed a homokból)!
TV- rádió erről beszélt... Ja de, Wr megítélése a mérvadó!
"És ott mennyivel többnek lett így munkája? "
Persze a magyar honfitársaid sorsa le vannak ....csak az ócsóság, a lényeg!
"Mármint azokkal amik sok éve bizonyítottan veszteséget termeltek? "
A lőrinci Kistext exportra is és belföldre is termelt, messzemenően nyereséges volt! (megint a sötétben lövöldözöl)!
"Mert volt idő amikor valahol mindenkinek kellett, csak éppen értéket nem képviselt a munka."
Még szerencse, hogy nincsen Kistextes a méhészek között, mert elmagyarázná Neked, hogy szövőgépek mellett éjszakai műszakban még WC-re is csak leváltással lehetett elmenni!!!
Nem is válaszolok a többi baromságaidra, mert nem érdemel egy kanyi szót sem!
Ismeretek nélkül vagdalkozol, nincsenek egészséges érveid, mindenki mindenkor szarul dolgozott, mindenki megérdemelte a sorsát, csak Ócsó legyen!
...mert Wr nek így éri meg!

Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1924 Dátum: 2018. Március 01. 20:05 »
Szerintem ismét bebizonyította wr méhésztárs, hogy lövése sincs az étkesítéshez, hogyan is lehet mennyiséget magas áron eladni.
Ezt írja:
"Majd a vásárló eldönti, hogy kinek az ára reális.
Egyetértek, pontosan ezt hívják piacgazdaságnak."
De azt elfelejti hozzátenni, hogy ez akkor lenne igaz, ha a minőség is azonos volna.
Mivel az akácméze "kicsit opálos", ezzel a vevőt átvágja, versenyhátrányba hozva azt a méhészt akinek a méze kristálytiszta, és nem kell magyarázkodnia, hogy....egy kicsit belecsúszott a repce!
1983-tól 1990-ig szinte az össze balatoni szupermarketbe szállítottam mézet!
Az Oázisban voltunk 9-en, a Fórum Almádiban már akkor ott voltam a mézzel amikor az áruházat építették.
És a legnagyobb halról a Sió Áruházról Siófokon sem árt megemlékeznem.
A mi mézünk volt a legdrágább, és mégis a legtöbbet adtuk el.
Hogy lehet ez?
Székely fafaragóval készítettem standokat a mézünknek (Majoson, Szemcsuk István méheket, és kast vésett bele), és ezen árultuk a saját termékeinket.
Nem úgy, hogy a falubeliek hozzák a kis üres üvegüket, és meg kell tölteni.
Wr mentségére váljék, hogy semmi vizet nem zavar a mézpiacon!
Ott kell elkezdeni a történeten vitatkozni, hogy ki mekkora mennyiséget értékesít üvegben.
Amit mi akkor a Balcsin eladtunk, (a német újraegyesítés előtt) sok méhésznek az álom kategóriája.
Pedig ha valahol harc volt a vevőkért, akkor azt ott meg lehetett tapasztalni.
Tehát egy piaci, egy házi, egy nagybani, egy multiban való üveges mézek értékestése között fényévnyi különbségek vannak.
Ja meg én 3 évig olyan cégnél dolgoztam amelyik fő profilja a marketing volt.
Sokat jártam a főnökkel külföldre, és az ott látottakat a mai napig fel tudom használni.
Egyet azért érdemes megjegyezni.
A túl alacsony ár bizonytalanságot gerjeszt a vevőben!
Nemrég leírtam, hogy egy mellettünk lévő faluban 600 Ft-al olcsóbban adták az akácmézet mint én.
Ide hívtak egy olyan rendezvényre ahol a helyi termékeket lehetett bemutatni.
Kérték, hogy menjek el, mert a falubeli méhészek nem hajlandók megjelenni.
Annyi mézet adtam el, hogy haza kellett szaladnom több rekesz mézért.
A méz egy magas élvezeti értéket képviselő kiváló elixír.
A szegény "mamókáknak" adjátok ingyen, de a kiváló magyar méz nem egy szociális hálót betöltő adalék!
Nekem erről ez a véleményem!
Nagyernyei Attila


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1925 Dátum: 2018. Március 01. 20:22 »

"2. Ugyancsak szlovák tudományos eredmény, hogy a túl magas UMF tartalmú Mánuka méz rákkeltő."

Szerintem ez nem jó marketing nekünk sem....  Sőt!!!!!

Felmerülhet a fogyasztóban, hogy akkor bármilyen méz is lehet rákkeltő...... Lehet, hogy nem csak a Mánuka méz?  (Nem a fajtára, hanem egyáltalán a mézre asszociál a fogyasztó)

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1926 Dátum: 2018. Március 01. 20:23 »

Csak gondolj bele, a Mánuka egy nagy kristályban kristályosodó méz, maga a töltés is beavatkozást igényel. Az akác eleve nyerésre van ítélve, mert nem kell kiolvasztani!!!

Szóval a legfrissebb tudásom szerint az akácméz jó, jók az eredményei, már csak marketing kell.

Az akác termőterülete egészen Berlinig felnyúlik, Asztria nyugatra, szóval van terület. De a piac is nagy. Csak nem az Új-Zélandról ideutaztatott Mánuka mézet kellene eladni.

Szóval nem pontosan értem, hogy mi az elavult akácmézzel kapcsolatban.     

Mánuka egyébként Új-Zélandon legalább háromszor annyi kerül üvegbe, mint amennyi terem, ss ausztráliában is van Mánuka és egyéb teafaféleség. Ők már benne vannak a Mánuka biznyicben.

És mégegyszer elmondom: az ár sok tényezőtől függ. Az egyik pont a "tudományos marketing". Ott a Mánuka Akác arány 3:1!!! És ez tökéletesen tükröződik az árban. Melőzni is kell a jó árért. Nem elég várni a sűlt galambot...

Van Nyugat_Európában egy mézfeldolgozó amelyik nagy mennyiségű erősen kristályosodó mézeket dolgoz fel krémmézzé.
Még hozzá olyan sikeresen,hogy ugyanazon a polcon és árban van a francia napraforgóméz,a szlovák repce és a magyar akácméz.
Jók a magyar akácméz kutatási eredményei ez jó hír,az már nem,hogy egy sem magyar kutatás.Nem lennék biztos benne,hogy ennek így magyar hozadéka lesz.

A manuka méz még hamisítottan is korlátozottan áll a piac rendelkezésére kb. 6 000 tonna/év.
Egy hiánycikk méz,ezért annyi az ára.
Akácméz,hát Koreától-Lengyelországig termelik és hamisítják.
A termelést és a hamisítást összesen még becsülni is nehéz.
Valószínűleg korlátlan mennyiségben kapható,vagyis minden létező igényt a "termelők"
kielégítenek.
Amíg ez így van,addig ezt ár vonatkozásában semmilyen marketinggel nem lehet áthidalni
szerintem.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1927 Dátum: 2018. Március 01. 20:52 »
Ne bántsátok már wr t, mert megint megfogadja, hogy nem ír többet! Aztán lehet szegényebbek lennénk, egy technológiával, meg egy értékesítési stratégiával.

Azért azt halkan jegyzem meg, hogy pont az ilyen emberek hozzáálása miatt nem becsüli a külső szemlélő ezt a szép szakmát semmire. Attilával sok mindenben nem értek egyet, de a termékünk megbecsüléséről alkotott véleményével maximálisan!!!

 A vásárló meg ha tehetné ingyen vinné! De az sem lenne jó mert el kellene menni érte!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1928 Dátum: 2018. Március 01. 21:05 »
QUQURIQ !!!

Éppen ma hallottam a piacon, (-12,5 C reggelén), hogy az egyik méhész kolléga kivitte a lakására az egy db. 1/2 kg vegyes mézet. A vevő kifogásolta, hogy miért sárga kupakot tett az üvegre, a zöld jobban tatszik neki!
...vannak ilyenek is, de vannak nagyon  kedves hálás vásárlók! (szőkék, barnák, vörösek, és feketék).

Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1929 Dátum: 2018. Március 02. 10:22 »

Csak gondolj bele, a Mánuka egy nagy kristályban kristályosodó méz, maga a töltés is beavatkozást igényel. Az akác eleve nyerésre van ítélve, mert nem kell kiolvasztani!!!

Szóval a legfrissebb tudásom szerint az akácméz jó, jók az eredményei, már csak marketing kell.

Az akác termőterülete egészen Berlinig felnyúlik, Asztria nyugatra, szóval van terület. De a piac is nagy. Csak nem az Új-Zélandról ideutaztatott Mánuka mézet kellene eladni.

Szóval nem pontosan értem, hogy mi az elavult akácmézzel kapcsolatban.     

Mánuka egyébként Új-Zélandon legalább háromszor annyi kerül üvegbe, mint amennyi terem, ss ausztráliában is van Mánuka és egyéb teafaféleség. Ők már benne vannak a Mánuka biznyicben.

És mégegyszer elmondom: az ár sok tényezőtől függ. Az egyik pont a "tudományos marketing". Ott a Mánuka Akác arány 3:1!!! És ez tökéletesen tükröződik az árban. Melózni is kell a jó árért. Nem elég várni a sűlt galambot...

Van Nyugat_Európában egy mézfeldolgozó amelyik nagy mennyiségű erősen kristályosodó mézeket dolgoz fel krémmézzé.
Még hozzá olyan sikeresen,hogy ugyanazon a polcon és árban van a francia napraforgóméz,a szlovák repce és a magyar akácméz.
Jók a magyar akácméz kutatási eredményei ez jó hír,az már nem,hogy egy sem magyar kutatás.Nem lennék biztos benne,hogy ennek így magyar hozadéka lesz.

A manuka méz még hamisítottan is korlátozottan áll a piac rendelkezésére kb. 6 000 tonna/év.
Egy hiánycikk méz,ezért annyi az ára.
Akácméz,hát Koreától-Lengyelországig termelik és hamisítják.
A termelést és a hamisítást összesen még becsülni is nehéz.
Valószínűleg korlátlan mennyiségben kapható,vagyis minden létező igényt a "termelők"
kielégítenek.
Amíg ez így van,addig ezt ár vonatkozásában semmilyen marketinggel nem lehet áthidalni
szerintem.

Kedves Kolléga,

Mindenre lehet mondani valamit. Én a Mánuka Akác versenyben mondtam, hogy az Akác nyerésre áll.

Kétségtelen, hogy a krém méz is jobb, mint a kimelegített. De nem az volt a kérdés, hogy van-e a magyar akácmáznek versenytársa. Fel sem tudom sorolni, mennyi van. Szaud-Arábiában van 2400 ft-os méz, de van 60.000 Ft / kg-os is. A vadrépa méz is kiváló. Szóval van a világban sok méz, ami versenytárs.

Én egyet kérdeztem csupán, mire alapozod, hogy az akácmézzel kapcsolatos ismereteim elavultak.

A Mánuka hamisítása sokkal nagyobb business, mint az akácé. Csak arra gondolj, hogy a 15.000 Ft / kg hány szerencselovag fantáziáját mozgatja meg. Szóval én nem tudom, miért gondolod, hogy az akác és a Mánuka között hamisításilag nagy különbség lenne.

Szerintem akácmézből nem adnak el háromszor annyit, mint amennyi megterem.

De ez mind mellékes.

 VÉLEMÉNYEM, hogy tanulni kell az Új-Zélandiaktól. Ez a fő mézük, bebizonyították, hogy miért jó. A kutatások nagyrésze nem is Új-Zélandon történt. (Emiatt nem érzem én, hogy miért ne lenne jó egy "független" szlovák kutatás a magyar méznek?)
Nekünk a legfőbb, nem termesztett kultúráról származó mézünk az akácméz. Nekünk nem azzal kell foglalkozni, hogy kik mit mennyiért adnak, hanem a saját mézünket értékelni, nem elkótyavetyélni. Ahhoz, hogy emelkedjen az ár nem a kristálycukorhoz kell igaztani az árat, hanem a manuka méz fele kellene tendálni.

Tudod, hogy hány drága méz van a világpiacon? Sok! Pl.: Van a kisvirágú füzike méz. Prosztata problémékra kiválóságáért javasolják.

És azt is tudod, ha valami felmegy a drága ligába, akkor szigorodnak a feltételek, jut pénz a drágább vizsgálatokra, és akkor nem lesz "akármennyi méz".

És még egy kis matek:

Kiindulva abból, hogy tudjuk, a mézfogyasztás átlagot megemelni komoly munka, maradjunk a 0,7 kg-nál.

Mennyi a különbség 0.7 * 1700 ás 0.7 * 2500 Ft között? 560 Ft / fő / év. Ez egy-két óra parkolás díja. Aki az átlagot fogyasztja, annak ez havi 47 Ft. Aki az átlag alatt fogyaszt, az nem is tudja kiszámolni.

Aki többet fogyaszt, az elindult a tudatos vásárló irányába, annak a minőség fontosabb, mint annak, aki csak cukron él.

Tehát annyiért veszik a vevők, amennyiért a méhész kínálja. Ha lenne egységes ár, akkor annyiért venné. Nincs, ezért a saját "kartellezésünkre" vagyunk szorítkozva.

Mindíg lehet, akit nem érdekel a hosszú táv, nem érdekli a termelési költség. Azokat a többiek szép lassan kiszűrik, a hatóság csak-csak elkapja őket, ha szaporítanak.

És az átmeneti időben minden méhész a saját termékének a marketingese.

De vissza az eredeti kérdésre, mi a baj az akácmézzel? Milyen nézetem elavult?
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1930 Dátum: 2018. Március 02. 10:24 »
Nézzük meg mibe kerül a mézünk: Túl árazott vagy nem!

Valaki a napokban kérte, hogy ugyan árulja már el valaki, mennyi egy kiló méz "ÖNKÖLTSÉGE

 
Az önköltség nagyon összetett és nagyon változó tud lenni attól, hogy álló vagy vándor méhészetről van szó, hogy ez a vándorméhészet hányszor, milyen növényre megy,  kommersz, vagy fajtaméz előállító-e.

Függ a lakóhelytől, a telephelyi adottságoktól, az időjárástól, az ökoszisztémától, a kemizáció mértékétől, a családok általános állapotától, a méhlegelő terheltségtől, szóval számos külső tényezőtől.

Az önköltség  számításához minimum 10 év termelési eredménye és költsége szükséges, nem elég a "már 5 éve méhészkedem, és minden kánaán".
Miért nem elég?

Közben van "infláció", közben a méhészeti célra  használt autót vagy autókat cserélni, az eszközeinket javítani, karbantartani, cserélni, beruházásokat eszközölni, esetleg méhészeti rendszert is váltunk közben.

Általában elmondható, hogy a költségek fordított arányban vannak a "HOZAMOKKAL"

Le kell szögezni, hogy minden méz önköltsége más és más, és méhészetenként is változó.

Nagyon sokan, a méhészek 95 %-a csak a nagyobb költségeket tartja számon a méhészet költségeként és itt szokott megbukni a "JÖVEDELEM" megitélése.

Minden egyes szög , csavar, festék, lenolaj, egér "riasztó", madárháló, üzemanyag, (nem csak a vándorlásoké) gépjármű alkatrész és javítási költség ,(még akkor is ha én magam javítom) a vándorhely kiválasztás , jutalom a terület tulajdonosnak (pénzben, vagy természetben ), a méhek kezeléséhez, megvédéséhez szükséges összes  anyag (védőfelszerelések is).
És még lehetne sorolni, ki-ki még biztosan tudná a sort folytatni.

És ne feledkezzünk meg a " MUNKADÍJAKRÓL" sem..

MUNKADÍJAK:
rakodók, segéderők, (még a segítő családtagok esetén is ugyan úgy fel kell számolni, mintha napszámos lenne).
És utoljára hagytam a lényeget:  A SAJÁT  MUNKADÍJAM.

Itt szokták mondani sokan : Az nem számít!!! 
De bizony nagyon is számít, hogy egyáltalán nem mindegy az ÖNKÖLTSÉG számításánál hogy mennyit  számok!!!!

Annyit amennyi egy "magyar átlagfizetés" ÓRADÍJA.!!  Ja és Bruttóban.

És a végén még a költségek mellé beállítom a tevékenységem utáni fizetett "ADÓT" is.

Hát kb. nagyon röviden az önköltség számítás után 10 év folyamán a méz átlagos önköltsége:

 KB :650.-FT/kg.




Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1931 Dátum: 2018. Március 02. 10:37 »

"2. Ugyancsak szlovák tudományos eredmény, hogy a túl magas UMF tartalmú Mánuka méz rákkeltő."

Szerintem ez nem jó marketing nekünk sem....  Sőt!!!!!

Felmerülhet a fogyasztóban, hogy akkor bármilyen méz is lehet rákkeltő...... Lehet, hogy nem csak a Mánuka méz?  (Nem a fajtára, hanem egyáltalán a mézre asszociál a fogyasztó)

Ugyan má, aki az évi 0,7 kg-ot fogyasztja, az nem hallgat egészségügyi műsorokat. Aki meg többet fogyaszt, az többet tud, mint gondolod.

Több méznek van rákkeltő hatása. Sőt vannak mérgező mézek, amitől emberek haltak meg. Pl. Törökországban a rhododendron.
Az akácméznek nincs UMF faktora. (UMF = Unique Manuka Factor)

Nekünk pont az az előnyünk, hogy a magyar akácméz nem tartozik sem a mérgező, sem a rákkeltő mézek közé.

De ha itt vagyunk, akkor a méz fogyasztása egyes betegségeknél nem javasolt, mint pl, diabetesznél be kell állítani a mennyiséget (a dietetukiusnak), ráknál pedig szintén szigorú protokoll kell.

Az akácméz egyébként a legalacsonyabb Glikémiás indexxel rendelkezik a mézek között, 30!, míg pl. egy mézharmat méz 70. (az alacsonyabb a jó, az nem terheli annyira a hasnyálmirigyet.) Az akácmézet a dietetikus ezen alacsony Glikémiás indexe miatt be tudja illeszteni az étrendbe. Csak összehasonltásképp, a mánuka méz glikémiás indexe 54-59. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2212826312000607

Azaz a Mánuka méz kétszer jobban megterheli a hasnyálmirigyet, mint az akácméz!


Ne nézd le a vevőt! Pl. Mindenki hallott a mérgező virágporról is, de az szintén nincs Magyarországon nagy tömegben. Aki meg fogyaszt virágport, ezt tudja.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1932 Dátum: 2018. Március 02. 11:08 »
Nézzük meg mibe kerül a mézünk: Túl árazott vagy nem!

Valaki a napokban kérte, hogy ugyan árulja már el valaki, mennyi egy kiló méz "ÖNKÖLTSÉGE

 
Az önköltség nagyon összetett és nagyon változó tud lenni attól, hogy álló vagy vándor méhészetről van szó, hogy ez a vándorméhészet hányszor, milyen növényre megy,  kommersz, vagy fajtaméz előállító-e.

Függ a lakóhelytől, a telephelyi adottságoktól, az időjárástól, az ökoszisztémától, a kemizáció mértékétől, a családok általános állapotától, a méhlegelő terheltségtől, szóval számos külső tényezőtől.

Az önköltség  számításához minimum 10 év termelési eredménye és költsége szükséges, nem elég a "már 5 éve méhészkedem, és minden kánaán".
Miért nem elég?

Közben van "infláció", közben a méhészeti célra  használt autót vagy autókat cserélni, az eszközeinket javítani, karbantartani, cserélni, beruházásokat eszközölni, esetleg méhészeti rendszert is váltunk közben.

Általában elmondható, hogy a költségek fordított arányban vannak a "HOZAMOKKAL"

Le kell szögezni, hogy minden méz önköltsége más és más, és méhészetenként is változó.

Nagyon sokan, a méhészek 95 %-a csak a nagyobb költségeket tartja számon a méhészet költségeként és itt szokott megbukni a "JÖVEDELEM" megitélése.

Minden egyes szög , csavar, festék, lenolaj, egér "riasztó", madárháló, üzemanyag, (nem csak a vándorlásoké) gépjármű alkatrész és javítási költség ,(még akkor is ha én magam javítom) a vándorhely kiválasztás , jutalom a terület tulajdonosnak (pénzben, vagy természetben ), a méhek kezeléséhez, megvédéséhez szükséges összes  anyag (védőfelszerelések is).
És még lehetne sorolni, ki-ki még biztosan tudná a sort folytatni.

És ne feledkezzünk meg a " MUNKADÍJAKRÓL" sem..

MUNKADÍJAK:
rakodók, segéderők, (még a segítő családtagok esetén is ugyan úgy fel kell számolni, mintha napszámos lenne).
És utoljára hagytam a lényeget:  A SAJÁT  MUNKADÍJAM.

Itt szokták mondani sokan : Az nem számít!!! 
De bizony nagyon is számít, hogy egyáltalán nem mindegy az ÖNKÖLTSÉG számításánál hogy mennyit  számok!!!!

Annyit amennyi egy "magyar átlagfizetés" ÓRADÍJA.!!  Ja és Bruttóban.

És a végén még a költségek mellé beállítom a tevékenységem utáni fizetett "ADÓT" is.

Hát kb. nagyon röviden az önköltség számítás után 10 év folyamán a méz átlagos önköltsége:

 KB :650.-FT/kg.

Szia János,
Nekem többre jött ki. Gk amortizáció, betegségnél elsp 10 nap fizetése, bankköltség, gápjárműadó, javíttatás, kötelező Biztosítás. Én úgy számolok, mointha ez egy önáló vállalkozás lenne. Mindenestől. Nehéz elkülöníteni sokmindent, de a tisztán látáshoz kell. Én a marketing költségeket is számolom, 5 perc rádió riport, de ehhez tartozik 20 perc várakozás a stúdió előtt, 45 perc oda, 45 perc vissza: 2 óra munkadíj. + gépjármű költségek.

Viszont annyira nem pontos a számolás, hogy összegben is meg tudjam határozni. Nálam a kisteher futáskilométer önköltsége 150 Ft / km. Ebben szigorúan a törvényben meghatározott tételek vannak: Amortizáció egy évre eső költsége, üzemanyag, javíttatás, autópálya matrica, adók összeadva és osztva az össz futásteljesítménnyel.

Amikor valamiért, pl. kaptár el kell menni, az is belejön a költség oldalra.

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1933 Dátum: 2018. Március 02. 13:24 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:09 írta oszkár »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1934 Dátum: 2018. Március 02. 19:07 »
Üdv.Uraim!
Én nem minősíteném wr kolléga írását és tevékenységét sem,szót sem érdemel.(vagy még is?)
Nos Én az első Kínai mézbotrány óta árulok a termelői piacokon mézet.
Mégpedig olyan meggondolásból ami lehet nagyképűnek hangzik,a Magyar mézfogyasztó miért fogyasszon ócska,hamis (és sorolhatnám a jelzőket)milyen minőségű mézet amikor itt van a kezünkben a kiváló minőségű termelői méz.
Ha jól emlékszem Kiskakas leírt egy hosszú és kemény marketinget,hát akkor ez az írás sőt ez a fórum sem létezett,de Én ezt szinte szó szerint végig csináltam.
Felállítottam a standomat több piacon ahol már előttem is árultak mézet mérlegeltem a piac forgalmát,vagy mentem vagy nem,de sehol nem kínáltam kevesebbért a mézemet,mert az enyém én dolgoztam érte én tudom mennyit ér,és sosem ér kevesebbet a másénál.
Többször kérdezte az érdeklődő hogy miért adom többért mint a kolléga, mire én az annyit ér ez meg ennyit.
Érdeklődő:Miért gondolom hogy az enyém ennyivel jobb?
Én:Ilyet én nem mondtam,nem tisztem,nincs jogom bárki termékét(a magamén kívül)minősíteni,én csak azt mondtam hogy ez ennyi az meg annyi.
Az érdeklődőből vevő lett.
Mindezeken túl a mézzel lélekkel kampánynak és talán még más körülményeknek köszönhetően azon a piacon ahol eddig ketten árultunk,mindkettőnk megelégedésére,ott most heten árulunk és abból öt a jól kialakított áraink alatt.
De talán győz a józan ész,ha mégsem,megoldódik minden ahogy annak kell.
Ui.Ja és az ötből háromnak minimum engedélye sincs.