Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1113252 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1650 Dátum: 2017. Június 18. 07:16 »
Még egyszer idézem a következő mondatot:
"Nem én sokallom az árat, hanem az egyszerű vevő fogja megkérdezni az ilyen hencegés után, hogy miért ennyi."
Valóban, szépen alakulnak a mézárak, csak így tovább.
Tegnap ismét megtapasztalhattam, hogy másnak is termett akácméze.
Az egyik vevő jelölt csak azért állt meg nálunk, hogy érdeklődjön jól vette e mézet.
Mint állította, szép fehér, sűrű akácmézet 1.700 Ft-ért vásárolt.
Gratulálok a kollégának, mivel így nettó 1.550-1.600 körüli bomba árat tudott kiharcolni.
Remélem abba a körzetbe tevékenykedik, ahol nem "hencegnek"!
Mi továbbra is 2.500-ért adjuk, és nem kívánok árat csökkenteni.
A kolléga biztosan boldog, hogy alá tudott rúgni egy jókorát a konkurenciának.
Ez olyan magyar mentalitás, és ebben semmilyen változást nem várok.
A felvásárlás is gőzerővel zajlik, ahogy hallom nagyon elégedettek a méhészek.
Akkor pedig minek harcolni egy magasabb árért, ha így megfelelő?
Azért szeretném a figyelmetekbe ajánlani, hogy a méz világpiaci ára 30%-al emelkedett, és Ausztriában, Németországban sem lett olcsóbb az áruházak polcain.
Az osztrák méhészek a vegyesért hordóban 3,8 Eurót, az akácért 5.6-ot kapnak.
Tudjátok az életszínvonal.....
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1651 Dátum: 2017. Június 18. 08:20 »
Valószínű hogy ez az olcsójános, "kivételesen" kevesli a jelenlegi felvásárlási árakat. Eddig ez rendben is volna, de nyilván azt hiszi, hogy így eltudja piacolni az egész éves termését. Ami nagy tévedés, de mire rádöbben, akkora sok méhésznek nagy veszteséget, és bosszúságot okozott.
Mi ugyan nem vagyunk még 2500-on, de azért felfelé törekszünk az árakkal, óvatosan. De ha egy ilyen kretén megjelenik, az évtizedek munkáját teheti tönkre. Mégsem mehet oda az ember, hogy jól tökönrúgja, mert az értelmes beszéd aligha célravezető, aki ennyire alacsony áron próbálkozik.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1652 Dátum: 2017. Június 18. 10:36 »
QUQURIQ !!!

Huszon nyolc éve piacozok. Kezdetben a vegyes mézet alig lehetett eladni, hiába volt jóval alacsonyabb az ára mint az akácnak. Alig tudtam rábeszélni a vevőket a vegyes mézre. Csak télen vitték a hársat ,(úgy-ahogy)!
Majd egy pár egymás utáni gyenge akácméz felvitte az akác árát. Innentől kezdtek áttérni a vegyes méz fogyasztására. Majd ettől kezdve beállt évekre az akácméz piaci ára 1200 Ft-ra. A vegyes 600 Ft volt. (hárs közte).
Aztán vagy hét evvel ezelőtt nagyon gyenge év lett. Elindult a mézek ára felfelé ( pár év )
Így értük el a 2500 Ft akácot, 2100 a hárs és a vaddohány, 1600 a repce, és végül a vegyes 1500 Ft.
Ez kb. három, négy évvel ezelőtt történt.
Azóta semmi emelkedés!
Miért?
Mert megjelentek az új árusok, alacsonyabb árakkal.
A költségeink meg csak egyre nőttek....
Jóval kisebb haszon, generálja a méhcsaládszám növelését is, ami a termelési átlagunkat csökkenti (méhlegelő túlterheltsége miatt).
Ezzel szorosan hatványozottan az atkaszám emelkedése elől kitérni nem lehet!
A nyúlós valószínűsége is nagyobb.
No és a túltermelés, ami árlehajtó hatású. (nem kapcsolódik ide a rizsméz)
Csak ennyi az eredménye a méz aláírási manipulációnak!

Jó árusítást mindenkinek!

Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1653 Dátum: 2017. Június 18. 12:44 »
A sok " arany ásó " kezdő méhtartó örül az 1200 ft-os hordós árnak !!!!!!! Nem lett rossz az akácom , mégsem vagyok boldog , ez az ár méltánytalan ! 

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1654 Dátum: 2017. Június 18. 13:12 »
Örül annak a haladó is..... főleg ha jó sok hordóval lett neki. Az ezeröcsi korrekt volt hordóban tavalyelőtt, az ezerkettő egy kicsit valóban méltànytalan, na de a fizetések is azok "mutyisztánban".
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1655 Dátum: 2017. Június 18. 19:27 »
Kiskakas!

Nem értem miért nem selyemfűnek hívjátok a vaddohányt,
a vegyes mézet miért nem virág méznek.
Sokkal szebb,vevőt vásárlásra csábítóbb nevek a selyemfű,
és a virág méz.

Csányi Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1656 Dátum: 2017. Június 18. 21:11 »
QUQURIQ !!!

Anti!

Igazad van!
Helytelenül, de az én címkéimen is a selyemfű méz szerepel.
Az is igaz, hogy semmi köze a füvekhez, (szíriai selyemkóró)
Ki enne kóró mézet... :o
A másik mézem cinkéjén a vegyes virágméz áll!
Szerintem nem a név a mondanivalóm lényege, hanem a körülötte történő változások...
Azért a kiigazítást köszönöm!

Üdv! Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1657 Dátum: 2017. Június 19. 11:41 »
QUQURIQ !!!

Jóval kisebb haszon, generálja a méhcsaládszám növelését is, 

Ez szerintem téves megállapítás! Véleményem szerint mindenki a saját határait feszegeti méhcsaládszám tekintetében. (kevesen vannak akik nem) Amit nem a pillanatnyi haszon, vagy épp mézár generál. Ha egy ember max. 100 családot bír eltartani, akkor jó és rossz árak esetén is 100 lesz annak a vége.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1658 Dátum: 2017. Június 19. 16:20 »
Ez igaz, de van még egy apróság ezzel kapcsolatban, 100 családdal lehet termelni éves átlagban 30-40-50 mázsa mézet, de lehet 100 mázsát is. Sok mindentől függ nyilván, de ez is befolyásolja a családszámot, van ahol a 300 sem elég, van ahol 100 is megteszi bőven.
Üdv:robi

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1659 Dátum: 2017. Június 23. 14:48 »
QUIQURIQ !!!

Soha nem látott forgalom csökkenés történt kb. három hete  a termelői piacon.
Más években az a forgalom legfeljebb augusztusra volt jellemző!
Az árak a régiek, a minőség is változatlan, a kedvességből sincs hiány, ...és mégis csökken a forgalom.
Szerintem, "valami bűzlik Dániában" !
Az-az, oka van a méz forgalmának csökkenése miatt.
Most ne emlegesse senki a nyári meleget, mert ettől melegebb is volt már és a mézet is vették! Nem úgy mint télen, de vették!
Lehet, hogy a vásárlók túl sokat hallottak a gyantaszűrt mézekről?
Vagy a méz hamisításról?
Most kellene a méz marketing.
Rég hallottam a mézkirálynőről!
Női magazinokban, mézes ételeket, italokat kínálhatna az olvasóknak!
Van egy csomó főzöcskés műsor a TV-ben, Mézkirálynőnk az udvarhölgyekkel mutassák be a tudományukat!
Erre a célra van elkülönítve nem is kevés pénz!
A pénzünk a bankban nem ér semmit, reklámozzunk vele, használjuk.

Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1660 Dátum: 2017. Június 27. 18:53 »
Kiskakas! Részben tapasztaljuk mi is a forgalom csökkenést, az egyik kisváros piacán igen. a másik kicsit nagyobb város piacán nem. Egyenlőre messzemenő következtetéseket nem vonnék le. Régebben  az augusztus volt a mélypont, volt olyan esztendő hogy nem volt érdemes a piacra kimenni sem, nulla vagy 1-2 kiló méz ment el. Más években meg észre sem igen lehetett venni, a gyümölcs, és a befőzés, és beiskolázás, meg a nyaralás szezonját. Az elmúlt évek lehet hogy elkényeztettek bennünket, de nem kiszámítható dolog ez a nyári méz igény. Egyre több embernek tartozik a méz, rendszeresen az étlapjára, míg régebben csak télen betegség esetén fogyasztották. A termelói méz iránt miért csökkent volna a bizalom. Bár az igaz, hogy sokan azt sem tudják hogy mit takar a " saját őstermelői tevékenységből származó termék", ezért érdemes úgy is ki írni, hogy saját termelésű méz. Az hogy "őstermelő", bár régi fogalom, de szerintem és mások szerint is értelmezhetetlen, vagy egyenesen vicces. Mi ugyan megszoktuk, de mégis sokan rákérdeznek. A másik a professzionális megjelenése a terméknek, cimkézés, zárszalag, árcimke, stb. Nem feltétlen termelői méz ugrik be a laikusnak. Egyébként megyünk és próbálkozunk, ha nem vagyunk kint a piacon akkor biztos nem adunk el semmit. Na meg kell egy kis kikapcsolódás is, a kaptárak mögött jobban egyedül van az ember, mint a villanyszerelő az oszlop tetején.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1661 Dátum: 2017. Június 27. 23:12 »
QQUQURIQ !!!

Robotur!

" A termelói méz iránt miért csökkent volna a bizalom. "
Sajnos ha visszaemlékezel rá, pár évvel ezelőtt egy gödöllői mézfelvásárló antibiotikumos mézeket árult pult alul nagyon, nagyon áron alul.
Mindenki már nyílt titokként kezelte az ügyet, mire egy rejtett kamerás felvétellel lebuktatták Csórikámat...
Mindez karácson előtt zajlott.
Az őstermelői piacokon több méhész panaszkodott, hogy gyalázatos a forgalom, a vevők azt kérdezgetik, hogy ez a méz ugye antibiotikum mentes?
Persze, menni kell a piacra, ott kell lenni, hogy számíthassanak bármikor a vevőnk ránk!
Ez a bizalom első forrása...
A méz termelés és a méz eladás is külön szakma, de mindkettőnek kell érteni a másik dolgához.

Kiskakas

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1662 Dátum: 2017. Június 28. 23:22 »
QUIQURIQ !!!

Soha nem látott forgalom csökkenés történt kb. három hete  a termelői piacon.
Más években az a forgalom legfeljebb augusztusra volt jellemző!
Az árak a régiek, a minőség is változatlan, a kedvességből sincs hiány, ...és mégis csökken a forgalom.
Szerintem, "valami bűzlik Dániában" !
Az-az, oka van a méz forgalmának csökkenése miatt.
Most ne emlegesse senki a nyári meleget, mert ettől melegebb is volt már és a mézet is vették! Nem úgy mint télen, de vették!
Lehet, hogy a vásárlók túl sokat hallottak a gyantaszűrt mézekről?
Vagy a méz hamisításról?
Most kellene a méz marketing.
Rég hallottam a mézkirálynőről!
Női magazinokban, mézes ételeket, italokat kínálhatna az olvasóknak!
Van egy csomó főzöcskés műsor a TV-ben, Mézkirálynőnk az udvarhölgyekkel mutassák be a tudományukat!
Erre a célra van elkülönítve nem is kevés pénz!
A pénzünk a bankban nem ér semmit, reklámozzunk vele, használjuk.

Kiskakas

Miért ne emlegetnénk nyári meleget ?? mindig is igy volt -- 13 éve piacozunk-  június közepétől  augusztus közepéig az éves mélypont. Ne feledjétek azt sem , hogy egyre több embernek van méhész ismerőse (bárkiből lehet méhész)  és ezt mint piacozó méhészek nyáron különösen megérezzük.
Nyáron a 2 - 2,5 éve ugyanazon akác  ártól  többen infarktus közeli állapotba kerülnek a vevők között ,aztán majd ősztől egyre kevesebben sokallják . Ilyenkor még az a probléma, hogy van aki a vevőt "megsajnálja" és leveri az árakat és utána meg sírnak, hogy a gyereket be kell iskoláztatni, sok a villanyszámla. gázszámla....  .
Méz marketing : mehetne egész évben - nyilván téli időszakban  intenzivebb formában (Na de nem ugy mint amit előadtak legutóbb- szerintem siralmasan gyenge volt ) Nem talál az OMME egy jó marketingest ? NEM a kft. kisasszonynak kellene adni a pénzt és mindjárt lenne plussz 6 millió éves szinten (Tudom reklám szinten nem sok de...)

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1663 Dátum: 2017. Június 29. 09:29 »
QUQURIQ !!!

" NEM a kft. kisasszonynak kellene adni a pénzt és mindjárt lenne plussz 6 millió éves szinten (Tudom reklám szinten nem sok de...)"
No lám!
Mások is észreveszik a Kft haszontalanságát!
Mennyi mindenre el lehetne költeni az Ügyvezetői és alkalmazotti fizetést!
Úgy látszik az OMME-nak jó nagy a kukája!

Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1664 Dátum: 2017. Július 04. 07:35 »