Hír-les

  • 5509 válasz
  • 2228067 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #5505 Dátum: 2024. Március 13. 08:49 »
Elnézést, pontatlanul fogalmaztam. A küldöttek 10%-át említette.

Re:Hír-les
« Válasz #5506 Dátum: 2024. Március 13. 09:13 »
2 szavazat már biztos.

*

Apis

  • ***
  • 147
Re:Hír-les
« Válasz #5507 Dátum: 2024. Március 14. 20:34 »
Azt azért senki se felejtse el, hogy a magyar méhészek az elmúlt 1, hónapban kétszer is bekerültek a sajtóba itthon és külföldön is, hogy csípi a szemüket az ukrán méz import,  lényegtelen, hogy mennyien voltak a 2. tüntetésen. A tanárok is utcára mentek négyszer ötször mire emelték a fizetésüket.


Re:Hír-les
« Válasz #5509 Dátum: 2024. Április 25. 07:23 »
Elolvastátok?
Ezt is?
Semmi észrevétel. Egyébként nem fontos.

"Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke elmondta, az elmúlt két évben minden idők leggyengébb akácméztermését produkálta az ágazat, úgy tűnik az idei lesz a harmadik katasztrofális év."[/i]

Tavaly tényleg gyenge volt. Az 2023. OK.
De 2022? 40 kiló feletti átlagpergetések voltak, ( 2000 Ft/kg hordóban) és 10 kg maradt legalább a fészkekben, amit a pergetés után felhordtak -részben-, majd lett a maradékból hársas napraforgós vegyes.
Szerintem valamit el írt az újságíró...

Annyiban megértem "Oszkár" pár napja írt hozzászólását, hogy eléggé nagy kontraszt amikor az egyik riportban jó kilátásokkal kecsegtető méztermésről olvashatunk, majd nem sokkal később pontosan az ellenkezőjéről. Természetesen tudom miért kellett megváltoztatni a véleményt, senki nem tudta előre milyen idő várható. De muszáj folyamatosan a méhészetről cikkek sorozatainak szólnia?
Ugyan ez a mézről. Egyik írásban a mézhamisítás, a másikban pedig a folyamatos biztonság a minőségre, mert szigorú nyomon követés, és ellenőrzés.
Az olvasó /fogyasztó/ feje meg csak forog, mert valakiknek nagyon sokat hoz a káosz.