Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112784 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Dátum: 2013. December 18. 14:02 »
A mézzel kapcsolatos információitokat itt megjeleníthetitek!
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 03. 09:27 írta Admin »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 18. 18:59 »
ÚJFENT EGEKBEN A MÉZ ÁRA
A mézpiacon a KSH adatai szerint a termelői átlagár 2013 I-VI. hónapokban 780 Ft/kg volt, ezáltal 2012. évhez viszonyítva kilogrammonként 5,8%-os áremelkedést regisztráltak.
Júniusban, a 2012. VI. havi kilogrammonként 742 Ft-hoz képest 165 Ft-tal 907 Ft-ra ugrott az értékesítési átlagár, de az előző hónaphoz képest is 162 Ft-ot kitevő drágulás következett be.
A kistermelői szabadpiaci eladási ár 1849 Ft volt,nem kevesebb, mint kilónként 435 Ft-tal volt több az egy évvel korábbinál.

Kistermelők Lapja.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 20. 19:37 »
zűmi! Jó ez a téma , mert sokszor jóvolna tudni az árakat.Ami azt illeti nem sűvit a méz ár a fellegekig,mint a hogy jósolták.  Űdv:Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 20. 19:51 »
De méz sincs az országban.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #4 Dátum: 2013. December 20. 20:02 »
Szia! Majd jővőre lesz! Nagyon bizom jani bátya jóslatában.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 20. 20:11 »
Üdv.!

Úgy legyen! Az elmúlt évek alatt nem lehetett kitapasztalni, hogy melyik variáció a jobb: ha sok van és alacsony a felvásárlási ár, vagy ha kevés van és magasabb az ár. Bár a nálam sokkal bölcsebb emberek azt szokták mondani: a vantól nem kell félni. Végülis igazuk van, mert amikor 50%-os terméskiesés van bármilyen okból az ár nem emelkedik egyenes arányossággal vele együtt! Az igazság az, hogy a kereskedő urak mindig úgy igazítják az árakat, hogy ők járjanak jobban! Végül is mindenkinek maga felé hajlik a keze! Jelen esetben csak az a probléma, hogy nem őket szúrkálják a méhek és nem ők dolgoznak a 40 fokos melegben a méhesben!

Üdv.:Nb18

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 20. 20:34 »
Szia! A bölcseknek van igazuk, én is így tanultam.Spájzolni csak így lehet. De azaz igazság hogy ha vissza tartanánk a mézet, több be vétel reményében nem lehetne meg csinálni. Soknak OTP-je van, nem tudja hol tárolni, vagy sorolhatnám,az okokat. Ezért úgy is oda adja akár a feléért is.Így csak álom marad a nagy átvételi pénz.  Üdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 20. 21:17 írta Nagyernyei Attila »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 22. 08:43 »
Szia Antal!

Jövőre nehézség essen a kaptáraidba ;D :D
Geddekas azt írja nincs méz az országban!
De olyan is van, aki azt kűrtöli, hogy 40kg átlag volt napraforgón idén!!
Most akkor mi is az igazság??
Felszívódott a méz? :D

Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #8 Dátum: 2013. December 22. 08:52 »
Üdv NB18

Nekem az a véleményem, ha jövőre elérné az 1400 FT-ot az akác felvásárlási ára hordós kiszerelésben, nem lenne  rossz!
Persze nem ártana hozzá most már "egy jó nagy szüret is". Tudom csak álmodozom :D
Na ezért megérné verejtékezni a nagy melegben NB18!!!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 22. 08:58 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #9 Dátum: 2013. December 22. 11:25 »
Szia zümi!Én azért fenntartással fogadom a nagy méz átlagot . Az idén sokáig tartott a tél, jó idő, majd rossz idő. Tudod Te is, a méhek pedig nehezen fejlődtek fel akácra. Hiába volt az egyesítés, nem jött be igazán. A napra forgón pedig a mérgezés.  Biztosan voltak olyan méhészek akik jó helyen voltak ,de az is biztos hogy mások is voltak egy azon helyen. Így pedig az átlag.....   Bízom hogy jövőre jobb és több mézet szedünk be,a hordókba .Tiszta szívből kívánom Neked én is a nehézséget a kaptáraidba! Persze Minden méhésznek is!  Aszt mondja a fáma , a remény hal meg utoljára.  Jó volna ha felvásárlási ár is magasabb volna, nem pedig ilyen nevetséges  amit fizetnek a tisztelt Urak. A 40 fokot én is vállalnám, jó sok Mézért.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 22. 18:07 írta Nagyernyei Attila »

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #10 Dátum: 2013. December 22. 21:01 »
Sajnos a méz árát nem a termés átlag,hanem a "mennyi hamis mézet hoznak be" határozza meg szerintem , legalább a méhészetben leadott cikk szerint amit a kínaiakkal csináltak  :'(!Azzal meg tele a t..... hogy van három ember az országban akinek 40kg átlaga volt akkor mindenki azt szajkózza és nem a másik ezer 15kg vagy "bele sem nyultam"-ot!Amúgy szerintem sok méhész a horgász és vadász négyzete ;D

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #11 Dátum: 2013. December 22. 21:41 »
Én is igy gondolom peterparker,de az a jo űzlet amit csinálnak.A  kiválo mézet , eladom jo sok pénzért,más országba.A silány mézet, ami talán nem is méz csak cukros viz, aszt pedig feljavitva eladom jo pénzért ithon.Még szerencse hogy az othoni vevők nem buták.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #12 Dátum: 2013. December 23. 05:54 »
Zümi!

 Az 1400 ft-os akác ár azért szerintem sem lenne rossz! Főleg, ha egy jobb év lenne, mint az idei volt. Reménykedjünk!

Üdv!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #13 Dátum: 2013. December 23. 06:01 »
Reménykedjünk.
De azt azért mindenkinek tudni kell, hogy ha van méz, akkor az ár soha nem lesz hordóban, 1400.-Ft/kg
Kifelejtettétek a kereskedőket, és azokat a méhészeket, akiket sajnos szorít az év végi elszámolás ( gáz - víz - villany - stb ) Sokan ezt használják ki, hogy levigyék az árakat, az az nem engedik majd feljebb.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #14 Dátum: 2013. December 23. 06:16 »
Üdv!

Ez így van sajnos! Aki ilyen helyzetben van ( sajna egyre többen) kénytelen leadni a mézét nyomott áron. Ezt nem lehet elítélni! Ezt használják ki a kereskedők is. Ehhez igazítják az árakat. Ha lement az első roham nyomott áron és kiürül a raktárja, annak ellenére, hogy majd megeszi a fene egy kis mézért akkor sem hajlandó egy forintot sem emelni Sajnos a markuban tartanak minket!

Üdv!