Neonikotinoidok

  • 1753 válasz
  • 772059 megtekintés
*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1650 Dátum: 2019. Január 01. 19:38 »
Üdvözletem  ! Elöadáson is hallottam ,olvastam kiadványban és a szaklapokban is,hogy a vizsgálatok alkalmával a talajvizekben (egészen pontosan a felszini pocsolyáknál a mezőgazdasági területeken) minden esetben találtak neonikotinoidokat ,valamint más növényvédő szereket is. Tehát ezen vizek 100%-ban szennyezettnek tekinthetőek.Nem tudom , hogy milyen határértékek az elfogadhatóak , vannak-e egyáltalán erre vonatkozó határértékek. Ha  elfogadható határértéket  meghaladó értéket mértek ,akkor történt feljelentés ismeretlen tettes ellen? Mindez nem derül ki a cikkekből, pedig logikusnak tűnne ezen lépés. Akár a vizsgálatot végző kutató csoport ,akár az egyesület megtehette volna. Ha megtették, csak nincs sajtónyilvánossága , akkor nincs probléma, de ha nem akkor kérdéseket generálhat . Nem csak a méhekre , rovarokra jelentenek veszélyforrást, hanem az egész környék élővilágát károsíthatják és nyilván károsítják is ! Nem vagyok teljesen naiv , sejtem , hogy milyen eredmények várhatóak egy esetleges kivizsgálás alkalmával , de ha tétlenül elvisel mindent a méhésztársadalom akkor nincs értelme az egésznek. Tehát összegezve a kérdés az , hogy csak leközölték a vizsgálatok eredményeit , vagy történtek a logikus jogi lépések is ?Üdv:nyuszt

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1651 Dátum: 2019. Január 03. 08:03 »
Sziasztok!

Károsítják az egész környék élővilágát. A vizek össze is folynak: kis patak -> folyó -> tenger. Mi van a tengerekben? pl. Fekete-tenger?
A talaj tárolja a vegyszerkoktélt az elmúlt évtizedekből. A talaj élővilága - humusztartalma folyamatosan pusztul. Folyamatos szántás miatt is.
De van olyan technológia is, amely növeli a talaj humusztartalmát ->"no-till farming" (NAK "talajmegújító mezőgazdaság" előadás).
A méhésztársadalom mint "elsődleges detektáló" a méheken keresztül.
Nem csak most károsít a sok vegyszer, hanem a 10-20év múlva is, azaz komolyan kell venni ("ismeretlen tettes").
A vegyszerek egy része biztosan bomlik is, de mivé? Aztán jön a következő évi vegyszer, ami már megint más lehet.

Üdv.: Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1652 Dátum: 2019. Január 13. 19:15 »
Na tehát mi okozta Magyarországon a nyári méhpusztulásokat? (Tomipapa hol vagy?)
Íme:
http://www.atv.hu/videok/video-20190113-atv-hirado-2019-01-13
A méhpusztulásról 15 perc 30 másodperctől lesz szó!
Ha megállítjátok a riportot a NÉBIH laborvezetőjének vizsgálati jegyzőkönyvében ezt olvashatjátok: (Én is onnan másoltam!)
"Az eredmények összefoglalása:
---------------------------------------------------------------------------------------
Összefoglalva az eredményeket megállapítható, hogy a méhek mérgezését egyértelműen a neonikotinoid típusú klotianidin/tiametoxam hatóanyagok okozták."
Téma lezárva!
Nem sokat kellett erre várnunk csupán ca. 15 évet!
És mit mondott erre még pár éve T.P. az OMME "moniTothing" bizottság guruja?
Magyarországon nem bizonyított a neonikotinoidok kártétele.
Aha, látjuk.
Amikor anno mondtam, hogy a magyar méhészeteket ez a vegyikoktél fogja tönkretenni, majdnem  kizavartak az irodából.
Szégyelljék magukat.
Ja és tudtátok, hogy állítólag ő akar az OMME elnöke lenni?
Ezek után aligha.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 13. 19:18 írta Nagyernyei Attila »

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1653 Dátum: 2019. Január 13. 22:28 »
SZÉGYEN ÉS GYALÁZAT ELTELT 15 ÉV ÉS SOK MILLIÓ MÉHECSKE PUSZTULT EL / HIÁBA JELEZTÜK A BAJT MÉHÉSZEK , SZARTAK RÁ / , SAJNOS A 2019 ÉV IS HOZHAT BAJT A MÉHEKRE !!!!!!!!

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1654 Dátum: 2019. Január 14. 06:57 »
Csak úgy látom, hogy sajnos itt sem bizonyított, hogy csávázásból származott a neonikotinoid. Permetezni is szoktak vele. Vagy esetleg a helyszínen lefújták a méheket.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 14. 07:02 írta Mortimer »

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1655 Dátum: 2019. Január 14. 07:14 »
Nem bizonyított?
https://www.agraroldal.hu/cruiser-350-fs-novenyvedoszer.html
https://www.agraroldal.hu/poncho-novenyvedoszer.html
Már megint ez a permetezés.
Kérem jelentkezzenek azok a méhészek akik láttak hidas traktort a virágzó napraforgótáblában!
Én a fél megyét beautóztam amikor virágzott a napraforgó, de sehol nem láttam.
Tavaly előtt készítettem egy képet, az is a virágzás előtt volt, de károm nem lett.
Ezt sem ártana felmérniük a szakiknak, hogy hányan láttak ilyen masinákat.
Végül, szerintem meg már rég bizonyított, csak a "tálalás" kínos, mivel a NÉBIH adta ki a szükséghelyzeti engedélyeket.
Rettenetesen csodálkozom, hogy le merték írni.
A mai belpolitikai viszonyok mellett szinte kivételes esettel állunk szembe.
Azért csodálkoznék ha a "Közmédiában" is lenyomnák.
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1656 Dátum: 2019. Január 14. 08:53 »
Én láttam, bár már a virágzás vége felé volt, de még vannak a táblában ki nem nyílt fejek, és méhek is voltak ott. Nem tudom mit szórtak. A kép 2018.07.16-án 19.27-kor készült.
Tavaly nekem is június 20-al kezdődőleg eltűnt 1-1,5 fiók méhem, de tavalyelőtt is, igaz akkor egy hét alatt összeszedték magukat.
Örülök, hogy betiltották a neos csávázást, kíváncsi leszek idén a napraforgóvirágzás körüli tapasztalatokra. A repce meg ki tudja, milyen.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1657 Dátum: 2019. Január 14. 20:13 »

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1658 Dátum: 2019. Január 29. 13:29 »
Tisztelt Méhésztársak!
A Zöld Fórumon többen megszólítottak, köztük Tóth Péter.
Elég nagy munkát adott ezzel, mert most előszedem az elmúlt 10-15 évben tett nyilatkozatait, és szembesítem velük.
Én 15 éve egy nótát fújok!
Mégpedig azt, hogy a neonikotinoidok óriási károkat okoznak az élővilágnak, és köztük a méheknek.
Majd megláthatjátok, hogy miket is állított Tóth Péter.
Dr.Fendrik Péter és jómagam még szaktanácsadóként az irodában is küzdöttünk az akkori "főnökünkkel", a többiek persze hallgattak.
Azt gondoltam ezen a témán már túl vagyunk, de nem.
Először is Dr.Darvas Béla előadást fogom alapul venni, mert ő kronológiai sorrendbe szedte  Tóth Péter "szakmai" múltját.
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1659 Dátum: 2019. Január 29. 13:44 »
Előző írásomhoz!
Lassan fogok haladni, mert nagy az anyag!
A végén megpróbálom egy csokorba fűzni.
Íme az első érdekesség!
https://elelmiszerlanc.kormany.hu/download/5/31/21000/eml%C3%A9keztet%C5%91_NB_2015_06_15-16%20r.pdf
Ebből egy sor idézet, amit egyébként 2017. december 29-én már megtettem.
"Az OMME képviselője szerint Magyarországon jelenleg nincs neonikotinoid okozta
méhpusztulás."

Akkor ki NEM mond itt igazat Tóth Péter?
FOLYTATOM!
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1660 Dátum: 2019. Január 29. 14:44 »
De mit foglalkozok én a Zöld Méhészfórummal?
Ezt nézze meg mindenki akinek eddig kétségei voltak.
https://www.youtube.com/watch?v=-ZKo_Ece7xs
Ez az előadás 2. része!
30 perc 20 másodperctől kezd izgalmas lenni, majd talán az egész előadás legérdekesebb része amely leleplezi a hunyót 31 perc 50 másodpercnél van!
Tehát ezekre a nyilatkozatokra hivatkozott folyton a NÉBIH az MTA az FM és talán még a szükséghelyzeti engedélyeket is ezért adták ki.
Aztán jön a csattanó 37 perc 30 másodpercnél.
Jó szórakozást!
Tóth Péter se hagyja ki.
Az első rész sem unalmas.
https://www.youtube.com/watch?v=KBjt8U_F5OU
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1661 Dátum: 2019. Január 29. 15:19 »
Hogy ne csak egyoldalú legyen a tájékoztatás Tóth Péter.
Íme egy újabb bizonyíték.
Ha igény van rá nyomom a többit is!!!!
A piros részt a cikkből másoltam.
http://www.origo.hu/kornyezet/20130422-miert-pusztulnak-a-mehek-beporzas-termes-elelmiszer-novenyvedoszer-csavazoszer-korlatozas-betiltas.html
"Magyarországon nem fordult elő méhpusztulás a neonikotinoidos szerek használatakor, ezt az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) vizsgálatai alátámasztják" - áll a VM március 30-i közleményében."
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1662 Dátum: 2019. Január 29. 15:27 »
Nem tudom abbahagyni!
" Az egyesület (OMME) koordinálásával 2007 óta Magyarországon üzemi monitoring vizsgálatokat végeznek a kérdés tisztázása céljából. Ennek során párhuzamosan figyelik a neonikotinoidok növényen belüli mozgását, és a méhek által frissen begyűjtött nektárban, pollenben való megjelenését. E korrekt vizsgálati eredmények szerint Magyarországon „másképpen viselkedik” ez a hatóanyag, mint külföldön, ugyanis (a külföldi vizsgálatokkal ellentétben) eddig nem találtak összefüggést a téli méhcsalád veszteségek és a neonikotinoid csávázás között.
Ezek után a kérdést elemezve, kételyeink támadhatnak afelől, hogy kellően indokolt volt-e az uniós döntés? Sajnos be kell látni, hogy a biztató magyarországi eredmények mellett (és dacára), több uniós országban kísérletileg igazolták a neonikotinoidok méhekre gyakorolt ártalmát. Bár a kísérletek újólag, és jelenleg is folynak, a magyarországihoz hasonló nemleges eredmények eddig, máshol még nem születtek."

Ezt az idézet pedig innen vettem:
https://www.agronaplo.hu/szakfolyoirat/2014/06/szantofold/hogyan-tovabb-a-neonikotinoidok-nelkul-eselyek-es-lehetosegek-a-repce-novenyvedelmeben
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1663 Dátum: 2019. Január 29. 18:36 »
Én is emlékszek erre a nyilatkozatra, elképedtem amikor meghallottam ezt!

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1664 Dátum: 2019. Február 08. 07:28 »
Hajajajj...
Arisztaiosz feldobott egy labdát, amelyet nem tudok szó nélkül hagyni.
Amikor állandóan egy "nótát fújok" az már sok méhésznek akár visszatetsző is lehet.
Tóth Péter és elvtársai folyamatosan azzal vádolták az OMME elnökét, hogy miért nem küldte el azt a tiltakozó levelet a minisztériumba amit az elnökség megszavazott?
Na itt a csattanós válasz.
https://www.agroinform.hu/szantofold/mivel-helyettesithetjuk-a-betiltott-novenyvedo-szereket-36798-001
Ekkor miért nem tiltakozott egy levéllel Tóth Péter?
Azért mert kétszínű?
A méhészeknek mást mondd mint a "nagypolitikának"?
Folyamatosan ezt kérem tőle számon, hogy valljon színt
Íme a bizonyosság, hogy kinek az érdekét is képviseli az OMME növényvédőse.
Idézet a cikkből:
"Az EU-döntés ellen a Cseh Köztársaság, Dánia, Románia és Magyarország  szavazott, 8 EU-tagország tartózkodott a szavazástól, ezzel szemben az EU tagállamainak minősített többsége – 76,1% – a tiltó határozatot támogatta. Magyarország döntését alapvetően befolyásolta, hogy nálunk a méhpopuláció jelentős csökkenését eddig még nem észlelték, ugyanakkor hazánkban is mutatták már ki ezen szerek méheket károsító hatását."
Akinek még mindig nem világos mit művelnek ezek az áll érdekképviselők..... őket csak sajnálni tudom.
Nagyernyei Attila