Neonikotinoidok

  • 1753 válasz
  • 771922 megtekintés
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1635 Dátum: 2018. November 14. 06:46 »
Ezt végképp nem értem!
https://infostart.hu/gazdasag/2018/11/12/surgos-intezkedes-a-mehek-vedelme-erdekeben/amp?fbclid=IwAR0ov99i62Zn3cIMWtr_5iXh1ViPt6SuO4k9yGcm5HNLGfm8bdgAPGRisYA
Ha kockázatos, és még veszélyes is akkor miért adták ki a szükséghelyzeti engedélyeket?
Ha pedig kiadták, véleményem szerint ezzel a nyilatkozattal el is ismerik a méhpusztulások okait.
Az, hogy mérni nem tudják a magyarországi laborokban, (Bár a velencei állítólag a csúcs Európában) ettől kezdve már csak egy csiki-csuki játék.
Ezért javasoltam, amikor az OMME feltette a felhívását, hogy vonjanak be a témában nemzetközileg elismert szakembereket, kutatókat.
Véleményem szerint már rég lennénk a bizonyításon.
Ők azonnal elmondták volna, hogy kell mintát venni!
Mi magyarok mindent jobban tudunk, de még eddig sem jutottunk el.
Az okosoknál is okosabbak vagyunk, .....főként ezzel a bújócskázással.
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1636 Dátum: 2018. November 14. 11:10 »
,, A három hatóanyag valamelyikét tartalmazó szereket december 19-e után kizárólag zárt termesztő berendezésben, azaz üvegházban lehet felhasználni, és eddig az időpontig lehet szabadföldbe elvetni a kezelt magokat, például az őszi kalászosokat. December 19-e után a kezelt magokból fejlődő, illetve az üvegházban kezelt növényeket - beleértve a palántákat is - tilos lesz szabadföldre kiültetni. "

Tehát akkor a repce még neos lesz. Amúgy eszerint ha az üvegházból kiültetek egy neos magból kikelt zöldséget, akkor megbüntethetnek, a végig kinnt levő repce viszont lehet neos. Aha, értem.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1637 Dátum: 2018. November 14. 11:30 »
Pontosan!
Én meg má' ëccő ki löttem okosítva, hogy a 2018 ősszén vetett repce nem lehet neo-s( magyarul: neo-sat hivatalosan nem lehetett vetni... :'()...
Már nagyon unalmas ez az össze-vissza kavarás... Konkrét igazság pedig nincs...
Jövőre is adhatnak ki "szükséghelyzeti" engedélyt 532865245288888325 hektárra naprára...hiába mondják, hogy nem... És megy a kukába az állományom fele megint...

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1638 Dátum: 2018. November 14. 11:58 »
Tájékoztattam a nagyérdeműt, hogy neos repce lett még ültetve, de le lettem b@szarintva, hogy nem léttezik. Több gazdával beszéltem. Jó ez a fórum, hogy mindenki mindent jobban tud.....

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1639 Dátum: 2018. November 14. 22:23 »
Még 7 évvel ezelőtt költöztem faluba, melyet szántóföldek vesznek körül.
Akkor örültem, hogy helyben van a repce, napraforgó (akác is). Előtte egészen kezdő méhészként mindig csak vágyakozva néztem ("méh-ésszel") a nagy repce és napraforgó táblákat, mivel vándoroltatni nem tudtam.
Most már inkább azon gondolkodom, hogyan-hová menekítsem a méheket. Még egy ilyen szezon nem hiányzik...
Nagyobb városok szélén is kockázatos a szúnyog irtás miatt.
Majd legeltetek velük bükkmakkot, meg tölgymakkot. Mert ugye a hársakat nem nagyon elegyítik, pedig a rovarvilág többi képviselőjének is hasznos lenne.
Csökken a biológiai sokféleség... nem is csoda ebben a mezőgazdaságnak nevezett vegyszercirkuszban.
Térképen megnézve hatalmas a szántók aránya országunkban.
Ez majdnem mind vegyszeres terület.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1640 Dátum: 2018. November 20. 09:51 »
A Zöld Fórumon üzent nekem Tóth Péter amire itt válaszolok, mivel ott nem vagyok regisztrált tag.
Hosszú vívódását nem idézném, azt elolvashatjátok odaát.
Csak az engem zavaró tényekre szeretnék reagálni, de sajnos ő ezt megint személye elleni támadásnak veszi, pedig semmi mást nem szeretnék tőle hallani, csak egy "bocsit".
Amíg Tóth Péter nem kér bocsánatot a magyar méhészektől, addig tőlem semmi jóra ne számítson.
Az, hogy méhmérgezésekben komoly pénzért mit kavar, üdvözlendő.
Amit én sokszor, és a mai napig kifogásolok, azok a 10-12 éven át tett nyilatkozatai ami számomra elfogadhatatlanok!
A mellékletbe feltett cikket a kazánházban találtam, azt gondoltam ez lejárt lemez, de nem.
"Magyarországon nem fordult elő méhpusztulás a neonikotinoid tartalmú csávázószerek használatakor, ezt alátámasztják az Országos Magyar Méhészeti Egyesület vizsgálatai-közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) kedden az MTI-vel."
Tehát magyarán szólva Tóth Péterre hivatkozott minden szakhatóság, minisztérium és még sorolhatnám.
Kérdezem, nem lehetséges hogy ezek miatt a nyilatkozatai alapján adhatták ki a szükséghelyzeti engedélyeket?
Aztán még ő követeli az el nem küldött levelet?
Mit is ír MA a Zöldön?
"Három napraforgó és két kukorica mintában található meg a csávázásra használt neonikotinoid, ami szintén arra enged következtetni, hogy ezekkel a növényekkel érintkező méhek károsodhatnak."
Azt szeretném kérni Tóth Pétertől, hogy a kettőnk között 10 éve dúló vitát zárja le azzal, hogy valóban gondot okoznak a neonikotinoidok.
Ameddig ezt nem teszi meg, minden erre vonatkozó írását ellene fordítom, és akkor még Dr.Darvas Béla tényszerű állításait elő sem hoztam.
Tudom nagyon nehéz belátni 10-12 év után, hogy szakmailag hibázott, de meg kell próbálnia.
Ha ez megtörténik felállva tapsolok, és megköszönöm neki, valamint soha többé nem piszkálom!
Szerintetek?
Ismét a Zöldről idézném "Ideméz" írásának két mondatát.
"Tóth Péter és Bross Péter között nincs kollegiális viszony. Lehet, hogy Ő lesz a Bross kihívója az elnökválasztáson?"
Nocsak.
Egy növényvédős az OMME elnöke?
Ezt jobb lenne a humor rovatba írni.
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1641 Dátum: 2018. November 22. 08:26 »

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1642 Dátum: 2018. November 22. 10:09 »
A vizsgálatok szerint, a virágzatban csak kevés esetben jelentek meg a neók. Elmondottak szerint azok ilyen mértékű méhpusztulást nem okozhattak. Tudunk arról is mire "kenik" a pusztulásokat. Nagyobb mennyiségben, csak a talajban és a talajvízben találhatók meg. Öreg, nyugdíjas, vízügyes emberként kérdezem: hova jutnak a talajból és a talajvízből a neók?  Megsemmisülnek, avagy az ivóvízbe kerülnek? A méheket nem pusztítják egyesek szerint, de mi lesz velünk, és az utódainkkal? Mi lesz a talajlakókkal? Nagy csapadék esetén nem jutnak be az élővizekbe? Ott nem okoznak pusztulást? Ott nincsenek élőlények? Hol vannak a természetvédők? Csak nem féltik az állásaikat? Hol vannak a greenpeaszesek? Hol vannak az általunk megválasztott, a NÉP érdekeit védő, parlamentben ülő "képviselők"? Csak nem ők is féltik a széküket?



Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1643 Dátum: 2018. November 22. 10:52 »
A Parlamentben az ellezeki kepviseloknek szinte semmi lehetosege nincsen,a 2/3os tobbseggel rendelkezo kormanyon mulik minden. Olyan dontesek, torvenyek szuletnek amit a Fonok akar. Jelenleg Fidesz kft. szamara sokkal fontosabb macedon koztorvenyes bunozot bujtatni tovabba menekultjogot biztositani, mint bar mi ami az emberek erdeket is szolgalna.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1644 Dátum: 2018. November 22. 11:12 »
Ezt írja Tóth Péter ,
"15.   Ha a fentiekhez hozzá tesszük, hogy a korábbi években (2013, 2016, 2017) végzett vizsgálataink adatai szerint a napraforgó növények zöld részeiben a virágzást megelőző időszakban szinte minden esetben mérhető volt a neonikotinoid típusú csávázó szer, akkor szintén találtunk egy darabot a méhveszteségekről szóló mozaik összerakásához. Ugyanis az ezeken a növényi részeken található extraflorális (virágzaton kívüli) nektármirigyek váladékai is minden bizonnyal mutatják a szennyeződéseket."

2016,2017 évben nem volt moratórium?

" szinte minden esetben mérhető volt a neonikotinoid"
kontra
"minden bizonnyal"

Állítjuk vagy feltételezzük?

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1645 Dátum: 2018. November 25. 15:06 »
A jelenlegi törpe kisebbség (ellenzék) szócsöve üzent nekem a Zöldön.
Csak idézem néhány gondolatát a "jóságos mikulás bácsinak".
Szegény gyerekek, szerintem pszichológushoz fognak járni ha betoppan közéjük.
Na nézzük, hogy szapul engem:
"Magas ez neked, mint tömött pekingi récének a jegenye hegye, de a fóbiád mantrázása továbbra sem tesz hitelesebbé: te csak egy pszichozistól nyomorgatott szócső vagy, s pontosan annyira hiteltelen, mint amennyire pimasz, hazug gazember."
Lehet, hogy nagyon okosnak tartja magát Tomipapa, vagy mégsem?
Pedig az a hátország amelynek ő is része tele van kiváló(?) jogászokkal, szólhatnának neki, hogy ebből baj lesz.
Bár a "Kismészi" pert benézték, azért ez már Tomipapát is megérinthette volna, hogy nem igazán profik a harcostársai.
A mai világban nyilvános fórumon legazemberezni, lehazugozni több mint bátorság!
A többit majd később.
Nagyernyei Attila

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1646 Dátum: 2018. November 25. 17:48 »
Úgy látom a Zöld Fórum moderátorinak is megmozgatta az ingerküszöbét Arisztaiosz beszólása!
Sajnálom fiúk de késő!
Az ominózus szöveget lementettem, a képernyőt lefotóztam!
Pedig tanulhattatok volna belőle, mert éppen Csuja Lászlónak van egy nagyon komoly jogvitája, ettől kisebb dologért!
A felelős a honlap üzemeltetője!
Engem is utasított a Gödöllői Városi bíróság, hogy adjam ki "Geddekas" nick nevű felhasználó IP címét, és ha lehetséges a nevét!
Lehet gyűlölködni, utálkozni, no de az interneten?
Majd holnap teszek rá egy kísérletet, milyen módon tudjuk ezt a problémát orvosolni, per nélkül.
" ..Az egész hozzászólás erős hangvételű, de ez a rész még ezen is túlment..Ezért töröltem. Moderátor"
Írják odaát
Addig is köszönöm, de ez nem elég!
Nagyernyei Attila


Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1647 Dátum: 2018. November 25. 19:04 »
Úgy látom pörögnek itt az események, ismét bebizonyosodni látszik ama bizonyos vihar előtti csend és annak a vége.

Hasonlóan a küldöttgyűlésen tapasztaltakhoz, egy két oda nem illő hozzászólás felkavarta az amúgy csendes állóvizet.

Üdv. jani bátya

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1648 Dátum: 2018. November 25. 19:15 »
Üdv.Uraim!
jani bátya!
És az amúgy csendes állóvíz mit tartalmazott?

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1649 Dátum: 2018. December 29. 11:08 »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.