Neonikotinoidok

  • 1753 válasz
  • 772035 megtekintés
*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1740 Dátum: 2020. Január 12. 05:30 »
Itt van egy 2014. március 20.-i video:

https://www.youtube.com/watch?v=jFXGlr8hqk0&t=10s

Helyszín: Herceghalom, ABACUS Business & Wellness Hotel****
Kerekasztal-beszélgetés: Hogyan tovább? - Élet a neonikotinoidok után
A beszélgetés résztvevői:
Dobai Tibor kereskedelmi igazgató, Syngenta
Dr. Hornok László egyetemi tanár, az MTA r. tagja (moderátor),
Dr. Tőkés Gábor igazgatóhelyettes, Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóság
Takács Attila ügyvezető igazgató, Cheminova Magyarország Kft.
Tóth Péter növényvédelmi szakmérnök, méhészeti szaktanácsadó, Országos Magyar Méhészeti Egyesület

Tudom, 38 perc, de kérem a méhészeket, hallgassák végig. Itt Tóth Péter, mint OMME szaktanácsadó, a "méhészeti egyesület" képviselője volt jelen.

Itt van a szekszárdi méhészklubon készült video Dr. Darvas Béla előadásáról.

https://www.youtube.com/watch?v=-ZKo_Ece7xs

Nekem csak egy dolog furcsa: Tegyük fel, hogy Tóth Péter meggondolta magát. (Azért mondom, hogy tegyük fel, mert én még nem hallottam tőle, hogy szemben a 2014-es véleményével 2018-ra megváltozott. Ha valaki hallott ilyet, kérem, jelezze! Azt sem hallottam, hogy tiltakozna, hogy az ő véleményére is támaszkodva mondja Dr. Hormok László, és mindenki más is, az adott kerekasztal beszélgetésen, hogy támogatja a neo-kat)

2018-ban megváltozott a véleménye és úgy vélte, hogy bizonyosan baj lesz a szükséghelyzeti engedéllyel elvetett sok-sok neonikotinoiddal csávázott vetőmagból, illetve az azokból fejlődő növénykultúrákból. Így írt egy levelet amit Bross Péter nem küldött tovább. Én azért megkérdezném, hogy elfelejtette a NÉBIH címét? Nem tudta, hogy mi az Agrár Minisztérium címe? Nem tarthatott volna, mint OMME elnökségi tag-szaktanácsadó egy sajtótájékozatót, hogy figyelmeztessen minket, mint méhészeket? Ti mit gondoltok erről méhésztársak?

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült.

Üdv: Bicska

Még mielőtt szóltok, hogy ezek a video-k már korábban be lettek linkelve ide, szólok, tudom, de nem árt felfrissíteni az emlékeket, aki pedig csak betéved ide, nem biztos, hogy visszapörgeti a régit.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 12. 05:37 írta Bicska »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1741 Dátum: 2020. Január 12. 08:25 »
bükk   
 Hozzászólás témája: Re: SajtófigyelőHozzászólásElküldve: 2019.12.13. 11:39
Online
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 11:52
Hozzászólások: 1519
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa   
2019.12.04. Siófok, Agrárszektor Konferencia.

"Bross Péter kiemelte, hogy a mindenféle mendemonda ellenére a méhészek, a hatóság, a gyártók és a felhasználók viszonya Magyarországon kifejezetten jó."

Már megint csak a méhészekre hivatkozás,OMME ilyenkor hol van... :merg

Azoknak a méhészeknek a nagy tábora akik évek óta elvesztik a méheiket repcén és napraforgón,nem pörgetnek
ezekről a növényekről,sőt rengeteg munkájukba és költségükbe kerül,hogy méhállományukat egyáltalán életben
tartsák emiatt,na azoknak kifejezetten más véleménye van e viszonyról!!!!!

https://www.agrarszektor.hu/noveny/valaszt-adtak-a-legegetobb-kerdesre-a-magyar-szakemberek-mehek-vagy-novenyvedelem.18309.html

Bicska!

Egyszerűbb ha nyitsz egy KAMPÁNY topicot és ott mondjuk "elmúltnyolcévezel".

A fentiek alig 1 hónapos történések,ezt próbáljátok másra kenni....
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 12. 18:05 írta bükk »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1742 Dátum: 2020. Január 12. 08:43 »
Bükk. Amit írtam, válasz arra amikről az előbbiekben szó volt, és száraz tények vannak benne. Részemről befejeztem.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1743 Dátum: 2020. Január 12. 08:53 »
Valamit nem értek?
Ezt írja bükk:
"A fentiek alig 1 hónapos történések,ezt próbáljátok másra kenni...."
Dr.Darvas Béla előadása 2017.november 8-án volt.
Kicsit máskét jár az órátok!
Kampány van?
Az.
Ezek tények?
Azok.
A TV-ben a híreket is úgy közlik, hogy ki a nézőközönség.
3 csatorna 3 különféle módon, egy hírt.
Ezek tények.
Vagy már a szemeteknek sem hisztek?
Nagyernyei Attila

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1744 Dátum: 2020. Január 12. 12:39 »
Nekem csak egy dolog furcsa: Tegyük fel, hogy Tóth Péter meggondolta magát. (Azért mondom, hogy tegyük fel, mert én még nem hallottam tőle, hogy szemben a 2014-es véleményével 2018-ra megváltozott. Ha valaki hallott ilyet, kérem, jelezze!
Úgy látom nagyon szelektíven jutnak el hozzád az információk.
Kezdeném onnét, hogy a legtöbb ember ismeretanyaga az évek során bővül, több tapasztalat, több vizsgálati eredmény után már tényekkel is alá tudja támasztani amit állít.
Így ír az esetről Tóth Péter:
A küldöttgyűlés közeledtével a mindenki számára kipostázott beszámolót olvasva megakadt a szemem a 23. oldalon található "Neonikotinoidok" fejezetben. A mondat így szól: "Egyesületünk levelet írt az agrárminiszternek, hogy hazánk ne éljen a derogációval addig, míg nincs uniós döntés az ügyben."
Hát, aki olvasta az általam korábban itt közölteket egyből érti, hogy mi a bajom:
1. 2016 nyarán valóban ment egy levél a miniszternek, de ebben a beszámolóban ennek helye nincsen, ugyanis az említett összefoglaló a 2017-ben elvégzett munkáról szól. Illetve kellene, hogy szóljon...
2. 2017-ben az elnökség számára már az év elején benyújtottam egy levéltervezetet, ami végül az elnökség egyhangú (többszöri) támogató döntése ellenére sem hagyta el az OMME berkeit. Az utolsó ilyen döntésre 2017. decemberében került sor, de Bross Péter ígérete ellenére nem tett le ilyen levelet az asztalra abban az évben.
3. A 2018 január 10-én újból levéllel fordultam az elnökséghez, amelynek mellékleteként egy újabb, a miniszternek szóló levelet mellékeltem. Kisebb átalakítások után végül ez a levél jutott el a Kossuth térre, méghozzá futárral...

A fentiek után viszont egyértelmű tehát, hogy 2017-ben egy levelet sem küldtünk tiltakozásunk kifejezéseként. Ez azért is "furcsa" mert éppen a 2017. februárjában beterjesztett levéltervezetem tartalmazott olyan hazai mérési eredményeket, amelyek segítségével érveinket alá is támasztottuk.

[/b]
Csatolmányok:
https://drive.google.com/file/d/1lzH9F_S8pD1gvv3bSfWIeP0-b0tS_3hr/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1XxG31LBbYiavOxv1Onh4I4st8gxz6PbS/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1Mu4dv1hLZ6xPrsN0cpHH8PtMoEaYsS4O/view?usp=sharing

Ezek dokumentumok.
A lényege annyi, hogy Tóth Péter leveleit megírta, amikor a tiltakozást már mérési eredményekkel lehetett igazolni.
Bross pedig elnökségi határozatokat szabotálva, egy év múlva küldte el, amikor már semmi értelme nem volt.

De most inkább hosszú szilenciumot tartok, mert attól tartok, újra ki leszek zárva.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 12. 12:45 írta huber »

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1745 Dátum: 2020. Január 12. 19:13 »
Kb.15 évet késett ezzel a tiltakozó levelével.
Hiába, későn érő típus.
Vagy mi lett vele?
Rádöbbent, hogy mégis ártalmasak a neok?
Amikor már egész Európában kongatták a vészharangot akkor hol volt?
Magának akarta bebizonyítani, hogy tényleg ártalmas?
Évi 30 millióért kicsit hamarabb célba érhetett volna.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1746 Dátum: 2020. Január 12. 19:25 »
Kb.15 évet késett ezzel a tiltakozó levelével.
Hiába, későn érő típus.
Ezek szerint Bross Péter még egy évvel később 2018 januárjában jött rá, hogy a neonikotinoidok ártalmasak a méhekre.

Ejnye, ejnye ez a sok lassú felfogású OMME vezető. De remélem, hogy a méhészek a tavaszi szavazáskor ezt értékelni fogják. Új, gyorsabb észjárású vezetőre van szüksége az OMME-nak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1747 Dátum: 2020. Május 12. 18:19 »
A franciák a témában mindig is élen jártak!!!!
Nálunk meg az OMME "szakembere" ellenezte a tiltásukat, arra hivatkozott, ha permeteznének nagyobb kárunk lenne.
Az OMME kárszakértője valljuk be ebben jó, kivizsgálni egy káreseményt.
Ja, hogy ebben semmi monitoring nincs?

https://filantropikum.com/franciaorszag-az-elso-orszag-amely-betiltja-mind-a-5-mehhalalhoz-kapcsolodo-vegyszert/?fbclid=IwAR1HaP-p58xWQj7-QWaet3Hs1VqXDUzW3qozXeJS1mtVLinv8tmkEUS9An0
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1748 Dátum: 2021. Február 24. 20:19 »
QUQURIQ !!!

Üdvözlet Mindenkinek!

Pár fogalom, a vegyszer, méreg !  Nagypapám mondta, „hogy a meg nem evett étel sohasem árt meg”, meg azt is mondta, „hogy fogunkkal ássuk meg a sírunkat”…
Kiskakasként tetszettek ezek a „rébuszos” mondások, de soha nem gondoltam tini kakasként, hogy mi is a mondanivalója a „rébuszoknak”…
„a meg nem evett étel sohasem árt meg”, ha nem eszünk „műtágyás” ételt egészségesek maradunk.
„hogy fogunkkal ássuk meg a sírunkat”… permetes kajáktól hamar eltávozhatunk a túlvilágra..
Kiskakas még azt is hozzá teszi, hogy ne kerüljenek csávázott magok a földbe!
Valamikori tanyasi kutakból ittak az állatok is és az ember is! Ma nitrátokkal, nitritekkel van túlterhelve!
Szerencsére egyre több helyen árulnak vegyszermentes vetőmagokat, rezisztens facsemetéket.
Palántadőlés kivédésére sem kell vegyszer, jó a kamillatea.
Gomba betegségre pedig az áztatott csalánlé.
Ennyire egyszerű és még pénzbe sem kerül.

Kiskakas

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1749 Dátum: 2021. Március 23. 06:13 »
Ezt így kéne itthon is.
Nálunk ezt, hogy is hívják?
Monitoring...........vagy mi a frász.
https://www.agroinform.hu/kornyezetvedelem/rovarolo-szer-mehpusztulas-48215-001?utm_source=hirstart&utm_medium=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=48215
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1750 Dátum: 2021. Március 23. 09:02 »
És mi változna? Leírhatják ezt minden évben különféle fórumokon, attól még a kártevőket irtani kell, mert a népnek enni kell, meg a haszonállatnak is amit aztán szintén a nép eszik meg.
Valamelyik nyugati (német vagy francia nem emlékszem) országban állítólag a vadon élő rovarfajok 70%-a kipusztult. Történt valami? Semmi. Úgy 25 éve szinte belebotlottam a mindenféle poszméhekbe, dongókba, most egyetlen egyet sem látni sehol. Szép lassan de biztosan kihal a természet, először a rovarok, aztán a többi, a legvégén meg az ember. De meg is érdemli, csak addig nem keveset fog még szenvedni.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1751 Dátum: 2021. Március 23. 17:16 »
Üdv.Uraim!
Idézet a klubvezető Úr-tól:
Ezt így kéne itthon is.
Nálunk ezt, hogy is hívják?
Monitoring...........vagy mi a frász.
https://www.agroinform.hu/kornyezetvedelem/rovarolo-szer-mehpusztulas-48215-001?utm_source=hirstart&utm_medium=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=48215
Nagyernyei Attila

Tudod-e "ember" hogy mit idéztél,és ahhoz képest mit jelent a monitiring!

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1752 Dátum: 2021. Március 23. 17:22 »
Izso60?
Mivel felkiáltó jelet tettél, nem kérdőjelet, így meg is adtad magadnak a választ.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1753 Dátum: 2021. Március 23. 17:25 »
És most elmarad a megszokott köszönés.
Menj Te oda ahova gondolom!!!!!!
És ne hidd hogy valami rosszra gondolok,csupán annyi hogy értőn olvass a "ződön".
Vannak ott erre irányuló értelmes írások.
Jó olvasást,értelmezést!
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 23. 18:28 írta izso60 »