Neonikotinoidok

• 1657 válasz
  • 354907 megtekintés
*

nyuszt

• 106
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1650 Dátum: 2019. Január 01. 19:38 »
Üdvözletem  ! Elöadáson is hallottam ,olvastam kiadványban és a szaklapokban is,hogy a vizsgálatok alkalmával a talajvizekben (egészen pontosan a felszini pocsolyáknál a mezőgazdasági területeken) minden esetben találtak neonikotinoidokat ,valamint más növényvédő szereket is. Tehát ezen vizek 100%-ban szennyezettnek tekinthetőek.Nem tudom , hogy milyen határértékek az elfogadhatóak , vannak-e egyáltalán erre vonatkozó határértékek. Ha  elfogadható határértéket  meghaladó értéket mértek ,akkor történt feljelentés ismeretlen tettes ellen? Mindez nem derül ki a cikkekből, pedig logikusnak tűnne ezen lépés. Akár a vizsgálatot végző kutató csoport ,akár az egyesület megtehette volna. Ha megtették, csak nincs sajtónyilvánossága , akkor nincs probléma, de ha nem akkor kérdéseket generálhat . Nem csak a méhekre , rovarokra jelentenek veszélyforrást, hanem az egész környék élővilágát károsíthatják és nyilván károsítják is ! Nem vagyok teljesen naiv , sejtem , hogy milyen eredmények várhatóak egy esetleges kivizsgálás alkalmával , de ha tétlenül elvisel mindent a méhésztársadalom akkor nincs értelme az egésznek. Tehát összegezve a kérdés az , hogy csak leközölték a vizsgálatok eredményeit , vagy történtek a logikus jogi lépések is ?Üdv:nyuszt

*

Attila

• 150
« Válasz #1651 Dátum: 2019. Január 03. 08:03 »
Sziasztok!

Károsítják az egész környék élővilágát. A vizek össze is folynak: kis patak -> folyó -> tenger. Mi van a tengerekben? pl. Fekete-tenger?
A talaj tárolja a vegyszerkoktélt az elmúlt évtizedekből. A talaj élővilága - humusztartalma folyamatosan pusztul. Folyamatos szántás miatt is.
De van olyan technológia is, amely növeli a talaj humusztartalmát ->"no-till farming" (NAK "talajmegújító mezőgazdaság" előadás).
A méhésztársadalom mint "elsődleges detektáló" a méheken keresztül.
Nem csak most károsít a sok vegyszer, hanem a 10-20év múlva is, azaz komolyan kell venni ("ismeretlen tettes").
A vegyszerek egy része biztosan bomlik is, de mivé? Aztán jön a következő évi vegyszer, ami már megint más lehet.

Üdv.: Attila

« Válasz #1652 Dátum: 2019. Január 13. 19:15 »
Na tehát mi okozta Magyarországon a nyári méhpusztulásokat? (Tomipapa hol vagy?)
Íme:
http://www.atv.hu/videok/video-20190113-atv-hirado-2019-01-13
A méhpusztulásról 15 perc 30 másodperctől lesz szó!
Ha megállítjátok a riportot a NÉBIH laborvezetőjének vizsgálati jegyzőkönyvében ezt olvashatjátok: (Én is onnan másoltam!)
"Az eredmények összefoglalása:
---------------------------------------------------------------------------------------
Összefoglalva az eredményeket megállapítható, hogy a méhek mérgezését egyértelműen a neonikotinoid típusú klotianidin/tiametoxam hatóanyagok okozták."
Téma lezárva!
Nem sokat kellett erre várnunk csupán ca. 15 évet!
És mit mondott erre még pár éve T.P. az OMME "moniTothing" bizottság guruja?
Magyarországon nem bizonyított a neonikotinoidok kártétele.
Aha, látjuk.
Amikor anno mondtam, hogy a magyar méhészeteket ez a vegyikoktél fogja tönkretenni, majdnem  kizavartak az irodából.
Szégyelljék magukat.
Ja és tudtátok, hogy állítólag ő akar az OMME elnöke lenni?
Ezek után aligha.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 13. 19:18 írta Nagyernyei Attila »

« Válasz #1653 Dátum: 2019. Január 13. 22:28 »
SZÉGYEN ÉS GYALÁZAT ELTELT 15 ÉV ÉS SOK MILLIÓ MÉHECSKE PUSZTULT EL / HIÁBA JELEZTÜK A BAJT MÉHÉSZEK , SZARTAK RÁ / , SAJNOS A 2019 ÉV IS HOZHAT BAJT A MÉHEKRE !!!!!!!!

« Válasz #1654 Dátum: 2019. Január 14. 06:57 »
Csak úgy látom, hogy sajnos itt sem bizonyított, hogy csávázásból származott a neonikotinoid. Permetezni is szoktak vele. Vagy esetleg a helyszínen lefújták a méheket.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 14. 07:02 írta Mortimer »

« Válasz #1655 Dátum: 2019. Január 14. 07:14 »
Nem bizonyított?
https://www.agraroldal.hu/cruiser-350-fs-novenyvedoszer.html
https://www.agraroldal.hu/poncho-novenyvedoszer.html
Már megint ez a permetezés.
Kérem jelentkezzenek azok a méhészek akik láttak hidas traktort a virágzó napraforgótáblában!
Én a fél megyét beautóztam amikor virágzott a napraforgó, de sehol nem láttam.
Tavaly előtt készítettem egy képet, az is a virágzás előtt volt, de károm nem lett.
Ezt sem ártana felmérniük a szakiknak, hogy hányan láttak ilyen masinákat.
Végül, szerintem meg már rég bizonyított, csak a "tálalás" kínos, mivel a NÉBIH adta ki a szükséghelyzeti engedélyeket.
Rettenetesen csodálkozom, hogy le merték írni.
A mai belpolitikai viszonyok mellett szinte kivételes esettel állunk szembe.
Azért csodálkoznék ha a "Közmédiában" is lenyomnák.
Nagyernyei Attila

« Válasz #1656 Dátum: 2019. Január 14. 08:53 »
Én láttam, bár már a virágzás vége felé volt, de még vannak a táblában ki nem nyílt fejek, és méhek is voltak ott. Nem tudom mit szórtak. A kép 2018.07.16-án 19.27-kor készült.
Tavaly nekem is június 20-al kezdődőleg eltűnt 1-1,5 fiók méhem, de tavalyelőtt is, igaz akkor egy hét alatt összeszedték magukat.
Örülök, hogy betiltották a neos csávázást, kíváncsi leszek idén a napraforgóvirágzás körüli tapasztalatokra. A repce meg ki tudja, milyen.

« Válasz #1657 Dátum: 2019. Január 14. 20:13 »