Neonikotinoidok

  • 1753 válasz
  • 774608 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1500 Dátum: 2018. Április 29. 21:14 »
QUQURIQ !!!

János!
"1. Az engedélyezési eljárásba az új csodaszerrel kezelt, legalább 10 hektáros tábla közepébe helyezzenek el 40 méhcsaládot. Két évig vizsgálják. Ne méricskéljenek a gyengévé vált eljárásokkal!"

Kész röhely ez a két év!
Tényleg ennyit ér az emberi élet?
Minimum 5 év kellene!
Ez alatt a vegyszer megmutatná minden oldalát!
Öli -e az embereket?
Öli -e a méheket?
Öle-e a többi hasznos rovart?
Öli-e a hasznos mikroorganizmusokat?
Igen,-nem-részben!
Na, ez után jön a felelősség, hogy bedobják-e a mezőgazdasági védekezésbe!
Emlékezzetek csak vissza, hogy meghurcolták a Béres családot a cseppjei miatt, pedig csak azok vitaminok, ásványi anyagok és mikro, makro elemek voltak!
Már most az OMME-nak vissza kellene utasítani az új szert!
Lehet, hogy a használat évében semmi kárt nem tapasztalunk!
Következő évben meg a szerencsétlen méheink a hátukon fognak pörögni..., no aztán jöhet is a monitoring vizsgálódás vagy 2-3 évig amint tudjuk annyit ér mint bélgázon a masni...

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1501 Dátum: 2018. Április 29. 22:54 »
Hát kedves Attila, szerintem rajtad kívül senki se gondolta sértőnek azt amit az leendő miniszterünkről írtam. Aki valamennyire is foglalkozott a méhészeti közélettel jóval többet is írhat a jövendőbeli miniszterünknek a méhészekhez való viszonyáról. Ezek tények és nem sértések. Én egy olyan tényt említettem meg az ő tevékenységéről, ami abszolút nem bántó, hiszen pont ennek a tevékenységének révén került kapcsolatba nagyon sok méhésszel és ismerhette meg nagyon részletesen, mélységében a méhészek problémáit.

Azt pedig, hogy milyen eredmény várható az ő minisztersége során, az se tekinthető a legcsekélyebb mértékben sértésnek, hanem az elmúlt évtizedek tapasztalatából következő feltételezésnek. 1980 óta ismerem a méhészek közéletét. Engedje már meg a világ, hogy ennyi tapasztalattal ne rózsaszín ködbe ússzak, és hazudjak bele a világba, hanem reálisan fogalmazzam meg a jövőt.

Szerintem abszolút nem sértő a jövendőbeli miniszterünkre nézve, hogy a méhegészségügyi hálózat OMME alá szervezését feltételezem tőle.

Azt meg szívem joga kimondani, véleményezni hogy ezt kevésnek vagy soknak tartom. Ez szerintem bele kell férjen a demokratikus közéletbe.

Ja és én erre a szép piros nagybetűs írásra úgy tekintek, hogy a célja karaktergyilkosság. Már látom előre ahogy a leendő miniszter úr felé ki vagyok emelve és bemutatva, mint a méhészek és a földművelési miniszter legfeketébb báránya, sőt egy fekete seggű rosszindulatú gonosztevő, akinek célja a jövendőbeli miniszterünk lejáratása. Hát nagyon tévedsz! Van annyi tapasztalatom az érdek-képviseleti munkában, hogy a mindenkori hatalomhoz való viszonyt hogyan kell felépítenem és kezelnem. Nem kérek ehhez segítséget, főleg nem ilyet!   

Köszönettel venném és a történtek méltó lezárásának tekinteném, ha bocsánatot kérnél tőlem, amiért azzal vádolsz, hogy sértőt és személyeskedőt írtam a jövendőbeli földművelési miniszterünkről.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 948
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1502 Dátum: 2018. Április 30. 07:08 »
Vadkan!
Megírtam ám akkoriban mi történt. A gazda kb. 25 cm-es magasságban leszártépőzte a mustárt, a repce pedig lassan le is virágzik.  Kezdetben csak az elszáradt mustárszár látszott, aztán a repce túlnőtte, virágzásra olyan volt mintha eredetileg is csak repcevetés lett volna.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1503 Dátum: 2018. Április 30. 07:27 »
 

Köszönettel venném és a történtek méltó lezárásának tekinteném, ha bocsánatot kérnél tőlem, amiért azzal vádolsz, 

Mert:

https://www.youtube.com/watch?v=ClJ1x4a3hNQ

*

neo

  • *****
  • 948
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1504 Dátum: 2018. Április 30. 08:40 »
Már most az OMME-nak vissza kellene utasítani az új szert!
A minisztériu eddigi hozzáállása arra volt jó, hogy most már semmit nem hiszünk el. Ennek ellenére a józanság a legfontosabb. A magam ráészéről egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy ha nem lesz közös metszete a növényvédelmi és a méhvédelmi halmaznak, azaz a növényeket csak a méhek rovására lehet megmenteni, akkor a méhek lesznbek a nyertesei a  szántóföldi növénytermesztéssel szemben. n ekem nagyon úgy tűnik, hogy a méhek innen ki fognak szorulni, és a mondjuk a Natura 2000-es területek 5 km-es sugarában lehet majd méhészkedni. No meg gyümölcs termesztési és kertészeti tevékenységet folytatni.
Éppen ezért a helyes követelésnek én azt tartom, hogy csak akkor lehessen engedélyezni ilyen szereket, ha ismert az ETR értéke, az pedig 0,005 alatt van. Ez azt jelenti, hogy 200 forduló után pusztul el a gyűjtő méhek fele akut toxicitási értékre vonatkoztatva. Megjegyzem, hogy az NNI-k esetén ez a szám 2-öt is elér, a tíz napos szubletális dózisú etetés esetén.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1505 Dátum: 2018. Április 30. 16:57 »
Szomorú , hogy 14 évig mérgezett a neó és most kéne leülni tárgyalni " lassú víz partot mos  "!!!!!!!!!!

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1506 Dátum: 2018. Április 30. 20:22 »
Üdv.Uraim!
Geddekas!
Idézet:
Hát kedves Attila, szerintem rajtad kívül senki se gondolta sértőnek azt amit az leendő miniszterünkről írtam. Aki valamennyire is foglalkozott a méhészeti közélettel jóval többet is írhat a jövendőbeli miniszterünknek a méhészekhez való viszonyáról. Ezek tények és nem sértések. Én egy olyan tényt említettem meg az ő tevékenységéről, ami abszolút nem bántó, hiszen pont ennek a tevékenységének révén került kapcsolatba nagyon sok méhésszel és ismerhette meg nagyon részletesen, mélységében a méhészek problémáit.

 1980 óta ismerem a méhészek közéletét. Engedje már meg a világ, hogy ennyi tapasztalattal ne rózsaszín ködbe ússzak, és hazudjak bele a világba, hanem reálisan fogalmazzam meg a jövőt.

Szerintem abszolút nem sértő a jövendőbeli miniszterünkre nézve, hogy a méhegészségügyi hálózat OMME alá szervezését feltételezem tőle.

Azt meg szívem joga kimondani, véleményezni hogy ezt kevésnek vagy soknak tartom. Ez szerintem bele kell férjen a demokratikus közéletbe.

Ja és én erre a szép piros nagybetűs írásra úgy tekintek, hogy a célja karaktergyilkosság.     Nem kérek ehhez segítséget, főleg nem ilyet!   

Szerintem nem vagy jó tanuló.
Ennyi idő alatt meg kellett volna tanulnod hogy amit,akit a klubvezető nem bírál azt más se merészelje,mert jön a bünti,a piros betű,a kitiltás,mert itt Ő a király.
Itt legalább megmondhatja a frankót úgy hogy nem kell kivonulni mint a KGy-n,csak mert kínosnak tartja az igent is és a nemet is.
Ennyit a fene nagy egyenességről.
A bocsánat kérésre még egy életet várhatsz az eddigi tapasztalatok alapján.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1507 Dátum: 2018. Május 01. 02:57 »
Idézet
Itt legalább megmondhatja a frankót úgy hogy nem kell kivonulni mint a KGy-n,csak mert kínosnak tartja az igent is és a nemet is.
Ennyit a fene nagy egyenességről.

Látom, a mások fikázása az egyetlen célod. Húzz a neonikotionidok topicról!

Ha már annyi eszed nem volt, hogy csöndbe maradj! A demokrácia alapelveit nem ismered. Az egyik ezek közül az, ami a szavazásról szól. Az egyesületi tag joga, hogy részt vegyen a döntésekben. Nem kötelessége. Egy rosz kérdésről meg egyáltalán nem kell szavazni. Csuja kizárása meg éppen rosz kérdés!

Mellesleg főnököd el fogja bukni a pert, ami ebben a kérdésben lesz. Várj csak 25 napot!

Te egyáltalán vetted a bátorságot, hogy elutazz a küldöttgyűlésre? Vagy éppen azt tartod az egyetlen "egyenes" útnak, hogy nézed a főnököd, ahogyan nyújtózkodik úgy emeled a kezed? Persze ez egyenes, de ész, erkölcs nem kell hozzá! Meg annyi sem, hogy azért nem lehet valakit a nemzeti Programból kizárni, mert pl. feldühödött elnökségi tag azon, hogy egy méhcsaláddal került bele a jelölti listába és ezt Csuja felhánytorgatta neki, miután... De nem kell jogászkodni, majd a Bíró megteszi a döntését.

Szóval húzz a neoból!

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1508 Dátum: 2018. Május 01. 05:27 »
Ha lehetne 10 "tetsziket" jelölnék be!

Olvastam!

Köszönöm,hogy a "frankót" megírtad helyettem.
Izsonak fogalma sincs a demokrácia legelemibb elemeiről,tipikusan a "szociban" szocializálódott ember.

Nagy hiba volt Csuját kizárni!Be kellett volna integrálni
a hibáival együtt a nagy rendszerbe(OMME),mint ahogy benne is volt,és az érdekérvényesítési munkában,meg kellett volna hallgatni,demokratikus kontrol alatt,előre lendíthette volna az méhészek ügyes-bajos dolgait.
Csujának nagy hibája az erőszakossága.
Ezen mindenképpen változtatnia kell,mert ezzel a tulajdoságával ellenszenvet vált ki sok emberből.

Sajnos az OMME-ban a vezetőség egy része még ma is erő demonstrálásában hisz,főszerepben-a nézet eltérések során-a másik sárba tiprása van,az integráló,közös munka helyett.

Csányi Antal

« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 01. 05:35 írta Csányi Antal »


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1510 Dátum: 2018. Május 01. 13:16 »
Lehet, hogy Csujalaci kizárása és Csujalaci következetes küzdelme ébreszti rá a méhészek közös ügyeit fontosnak tartó és azért cselekedni akaró embereket, hogy lehetne, sőt kellene másképp csinálni az érdekvédelmi munkát. Befelé demokratikusan kifelé határozottabban, egyértelműbben, láthatóan. És fel kell mindíg kínálni alternatívát a döntéshozatalban a hatalomnak. A tagadás mellé oda KELL tenni egy állítást, egy kiutat, egy kapaszkodót, hogy a hatalom arcvesztés nélkül teljesíthesse kérésünket.

Gondolkodjatok, hogy mekkora égés az, hogy mi magyarok vagyunk a retrográdok az EU-ban neonikotinoid ügyben. Ez is mutatja, hogy Bross Péter nem tudott tárgyalási pozíciót kiharcolni a miniszternél. Ha tudott volna, nem a vesztesek között kullogott volna a magyar küldöttség ki a tárgyalóteremből. Hogyan érhette volna el a tárgyalási pozíciót Bross? Hát nem talpnyalással, hanem erődemonstrációval. Az őszi OV-n és Küldöttgyűlésen meghirdethette volna. De hallgatott és meghunnyászkodott másfél éven keresztül.

Nem múlt el a növényvédőszer veszély a fejünk felöl. Tehát továbbra is kampánystratégiát kellene kidolgozni, müködtetni és lépni kell minden eszközzel módszerrel, mert a termelésünk és a termékeink legsúlyosabb veszélyforrása a mezőgazdasági növényvédelem.

Szóval, ne egymást bántsátok, mert mi egy oldalon állunk és az ellenség ott kint van az államgépezetbe beépülve és a földbirtokosok körül. Bayer, Syngenta Monsanto stb.

Sajnos Bross Péter ezt a küzdelmet nem vállalja fel. Most abban a hiszemben van, hogy a mostani miniszter, akit szinte barátjaként ismer, majd ő megváltja a méhészeti ágazatot. Remélem, hogy tényleg lesz 1-2 dologban előrelépés. De a legsúlyosabb alap problémában csak akkor fog bármi változni, ha a méhészek határozottan, erőteljesen megmutatják erejüket. Bross ezt az erő felmutatást a régi barátság okán se fogja vállalni, de láthatóan bebizonyosodott, hogy ez a fajta bátor kiállás, nyiltság és ehhez illő tárgyalókészség hiányzik is Bross Péter személyiségéből.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1511 Dátum: 2018. Május 04. 12:47 »
A 2018 FEBRUÁRI MÉHÉSZ GYŰLÉSEN DR. BÉKÉSI LÁSZLÓ MEGMONDTA , HOGY NAGY KÁRT FOG OKOZNI A NEÓS REPCE  !!!!!  NAGY MÉHÉSZEK HÍVTAK TELON , HOGY KURVÁRA ELNÉPTELENEDTEK A MÉHCSALÁSOK !!!!!!!! AKI AZT ÁLLÍTJA , HOGY NEM A NÓS REPCE A HUNYÓ AZ NEM TUDJA MIT BESZÉL !!!!!! SZOMORÚ VALÓSÁG , SZOMORÚ JÖVŐ !!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 04. 16:01 írta mézengúz »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1512 Dátum: 2018. Május 08. 00:44 »
Határozott vélemény a neonokotinoidokkal kapcsolatos magyar álláspontról és szavazásról:

https://www.facebook.com/ecofriagro/posts/1726568174103181

Csak egy részletet idézek, a többit olvassátok el:
Idézet
A gyakorlat nálunk is csak annyira szakszerű, mint amennyire a mezőgazdasági gyakorlat az agrokemizálás ökotoxikológiai veszélyeiről tud. Vagyis semennyire, hazánkban a növényvédő mérnökök/növényorvosok toxikológiai, környezetanalitikai és ökotoxikológiai ismeretanyaga nem elégséges az érdemi vitához. Ezt úgy írom, mint aki oktatta őket és mérnöktovábbképzésen is találkozik velük. A kérdésben megszólaló Szalkai Gábor toxikológiai felkészültségét sem gondolom elégségesnek a hiteles nyilatkozathoz. Elmondta a szerekkel kereskedők véleményét. Mint ezt megelőzően az FM döntéshozójaként (Fazekas Sándor növényvédelmi politikáját elvileg ő és Jordán László formálhatták) a neonikotinoidok állami védelméért, amiért mindent megtett, aztán leköszönt a vezető állami tisztségéről, és átült a gyártók/forgalmazók oldalára.

Kérem ennek alapján értékeljétek Jordán László szereplését az OMME Országos Vezetőségi ülésén, az ott elhangzott mondatait, a határozatokban megjelent döntéseit.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1513 Dátum: 2018. Május 23. 20:12 »
"Neonikotinoidok – pert vesztett a Bayer és a Syngenta

Tömpe Anna
2018. 05. 22., kedd, 15:43
A Syngenta és a Bayer öt évvel ezelőtt, még 2013 májusában perelte be az Európai Bizottságot a neonikotinoidok (klotianidin, tiametoxam, imidakloprid) használatát tiltó végrehajtási rendelet miatt. Az Európai Bíróság május 17-én hirdetett ítéletet az ügyben, és teljes körűen elutasította a két nagyvállalat érveit.

Az Európai Bíróság kimondta, hogy indokolt volt az Európai Bizottság által előírt tilalom. Felidézte az 1107/2009 EK rendeletet, amely szerint „egy hatóanyag […] csak közösségi vagy nemzetközileg elfogadott vizsgálati iránymutatások szerint történt értékelést követően hagyható jóvá, amely szerint az e hatóanyagot […] tartalmazó növényvédő szerek használata a javasolt alkalmazási feltételek mellett a méhek elhanyagolható mértékű expozícióját eredményezi, vagy nem rendelkezik elfogadhatatlan akut vagy krónikus hatással a háziméh-kolónia túlélésére és fejlődésére, beleértve a háziméhek lárváira és a háziméhek viselkedésére gyakorolt hatásokat.
A bíróság álláspontja szerint az újabb tudományos eredmények ismeretében a Bizottság jogosan döntött úgy, hogy felül kell vizsgálni a kérdéses hatóanyagok engedélyét annak ellenére, hogy korábban (igaz, jelentős korlátozásokkal) megkapták az uniós jóváhagyást; és végül jogosan határozott a teljes tilalom mellett.

A német Fruchthandel Magazin információi szerint a Bayer vizsgálja a további jogi lépések lehetőségét; a magyarországi Greenpeace ugyanakkor azonnal üdvözölte a hírt, Facebook-oldalán úgy fogalmazott, hogy a Bíróság döntésével a méhek újabb győzelmet arattak.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu"
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1514 Dátum: 2018. Május 24. 22:32 »
Sajnos csak azok a méhecskék " arattak győzelmet " amelyek életben maradtak !!!!!!!  Az a sok millió méh ami elpusztult és pusztul még most is a gyilkos szertől/neo/ nem ugrálhat már örömében !!!!!!!!!! Repce előtt nosema mentes méhcsaládok most totál nosemásak , még most is van mászkálás !!!!!!!