Neonikotinoidok

  • 1753 válasz
  • 772065 megtekintés
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1440 Dátum: 2018. Március 16. 22:13 »
Hát Kedves Geddekas!
Mint írtam, vitatkozni nem kívánok. Azt hiszem nem értetted meg a lényeget. Ismét felsorolod érveidet, amit már hidd el, ha álmomból felébresztenek szó szerint visszamondom. Igaz a tudás atyja az ismétlés, de nem unalomig. Nem tartom helyesnek a megalkuvást, főként neo ügyben nem, de ismét kérdezem, kik adták a szükséghelyzeti engedélyt? Mindenki tudja, hogy az érdekvédő feladata a harc.
Már többször leírtam, amit most Nagyernyei Attila is megismételt. Nem törődve senkivel és semmivel, fejjel mész a falnak, még akkor is ha bajod származik belőle. Ha kell széllel szemben is képes vagy pisálni, nem törődve a következményekkel. Te egy igazi érdekvédő vagy.
Kérlek olvasd át még egyszer írásomat.
Igen vannak árulók, de ne mindig köztünk méhészek között keresd. Keresd azok között akiket felsoroltam. Vitatkozz az engedélyezőkkel, mert ők a hunyók. Tudod! Hitler, Sztálin, a Budapesti Zsidó Tanács, nem sorolom tovább mert fölösleges. :-X :-X

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1441 Dátum: 2018. Március 16. 23:03 »
Anti!
A hozzászólást én írtam, a cikket nem. A neókhoz egyébként nem tudok, és nem akarok hozzászólni, mert hiányosak az ismereteim. A mérgeket, vegyszereket egyébként is utálom, ha nem muszáj kerülöm. Igen tombol az őrület. Különösen az engedélyezők fejében.
Igen pusztul a természet, nem is akármilyen mértékben.
Nem rég, településünkön Nógrádi György tartott előadást. Szörnyű dolgokat mondott. Felemlítettem, hogy megöregedtem, megőszültem, de nem gondoltam, hogy ilyen aljas a világ.
Hozzáteszem nem vagyok depressziós, igaz néha elkeseredett, de az aljas felelőtlen  embereket elítélem.
Főként azokat akik önös érdekből másokat megaláznak, elgázolnak, velünk és utánnunk következő generációkkal, valamint a természettel nem törődve felelőtlen döntéseket hoznak.
 

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1442 Dátum: 2018. Március 16. 23:10 »
Először is egy video. Van magyar szövegezés.
https://www.youtube.com/watch?v=uPiRhiaPUk4


És erre  kérdésre
..
Szóval,hogy lesz ennek vége?
Ki tudja?
Bízzunk a tudományban?
Vagy nem segít más csak a népfelkelés?

Nyugaton már számos népfelkelés indult el. A jelen rendszert egy dolog dönti meg, ha nem adsz a termékéért pénzt. Különféle mozgalmaknak hívják Őket. Egyszerűen nem vesznek ipari élelmiszert.

Néhány mozgalom (sajnos ezek angulul):

1./ elég radikális: off grid - le a hálózatokról (villany, gáz, ....) https://www.youtube.com/results?search_query=off+grid
2./ San Diegoban több ház kertjét bérelik, salátát termelnek 30 Millió forintos éves árbevétel mellett: Green City Acres https://www.youtube.com/results?search_query=green+city+acres+farm
3./ permacultúra https://www.youtube.com/watch?v=jSNc13cmknE
4./ mindenből egy tonnát termel egy négyzetméteren. pl. Ginsengből itt: https://www.youtube.com/watch?v=LMlBP-nmNgs


Sajnos ez az út lassú. Mire olyan sok ember nem fogyaszt ipari ételt, addigra a környezetet tönkreteszik. De

Németországban már megfordult a trend, tehát nálunk úgy 10-20 év múlva fordul.


Szerintem lehetne egy akciót indítani, mi magunk veszünk egy két helyen mintát. Azt bevizsgáltatjuk, majd egy év múlva ismét. És irány a jövő generációk ombudsmanja...
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1443 Dátum: 2018. Március 16. 23:38 »
Igen vannak árulók, de ne mindig köztünk méhészek között keresd. Keresd azok között akiket felsoroltam.
Sikeresen eltaláltad szarva közt a tőgyét kedves barátom.

2017 szeptemberében szervezett Csuja egy tüntetést neonikotinoid ügyben. Nem az OMME árulói ellen, pedig lehet, hogy hatékonyabb lett volna, és talán még nagyobb lett volna a sajtója is (Köszönöm a tanácsodat. Lehet még haszna.), hanem az általad megnevezett állami szervek, személyek ellen. Én ott voltam a tüntetésen, de téged nem láttalak. Ha te árulónak tekinted a földművelő hatóságot, miért nem voltál ott a tüntetésen? De legalább egy egyetértő levelet küldtél volna, azonnal nagyobb örömmel olvasnám jelen soraidat.

Szóval, ha az árulózásnál tartunk, igazad van, jobb ha saját házunk táján keresgéljük az árulókat, hiszen a minisztérium háza táján féléven belül úgyis cserélik a személyzetet, nálunk erre 2020 előtt aligha kerül sor.

Persze egy kupleráj a kurvák cseréjétől nem feltétlenül válik apáca zárdává. Vagyis a rendszert és a szemléletet meg kell változtatni, ha változást akarunk elérni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1444 Dátum: 2018. Március 17. 07:10 »
DR Oravecz Márton NÉBIH elnöke nyilatkozza. A cikkből emeltem ki: - világszerte hanyatlik a vad és házi méhek állománya. Ennek egyik oka.....és a növényvédő szerek( foszforsavészterek és  új generációs neonikotinoidok) használata. Ki írta alá a szükséghelyzeti engedélyt a neókra??????
Laci!
Igen szó szerint minden egyes engedélyen az aláírás: dr. Oravecz Márton. Akkor könyörgöm, szabad az OMME-nek ebbe a beleegyező hallgatásba merülni? Hát még az is lehet, hogy a NÉBIH elnöke is azt várta volna, hogy indítsunk semmisségi pert, mert ő is tehetetlen a felülről jövő utasításokkal szemben. Lehet most arra hivatkozni, hogy a Tóth Péter nem mondott ki olyan dolgot, amit nem tudott bizonyítani, ezért az engedélyezésben erre hivatkoznak. Azonban azután, hogy az EU betiltja az NNI-ket, a magyar kormány majd arra fog hivatkozni, hogy a méhészek nem tiltakoztak a neok ellen, ezért nálunk eztán is használható lesz. Ha most nem hívjuk fel a figyelmet arra a töménytelen abszurditásra, amit a szükséghelyzeti engedélyekkel elkövettek, akkor évekig fogjuk nyögni még a terhét. Ezt egyes egyedül az OMME, mint a méhészek legfőbb érdekképviseleti szerve teheti meg hitelesen. Jogi úton, nem levélben megfogalmazott udvariaskodó magánvélemény formájában!

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1445 Dátum: 2018. Március 17. 09:47 »
Tisztelt Neo és még sokan mások!
Elfogadom véleményeteket, de:- kapott-e levelet a miniszer ?
                                             - tudott-e a veszélyről a NÉBIH ?
                                              - nekik és a gazdáknak vannak-e gyermekeik ?
                                              - a felszentelt vezetők felelősek-e a népért ?
Fogadjátok el tőlem, nem az OMME illetékeseiről kívánom levenni a felelősséget, de kérdezem, mit kellett volna tenni, hogy a veszélyek tudatában, ismeretében, ne adták volna ki az engedélyeket?
Tán a miniszterre, a NÉBIH, és a kamara vezetőire kellett volna borítani az asztalt? Ha ezt tesszük, meghátráltak volna? Szerintem nem. Sőt mi lennénk a közellenség.
Áder János a vizek védelmében emelte föl szavát. Ő nem tud a reánk leselkedő veszélyekről? DEHOGY NEM ! Még sorolhatnám az érveket, de minek?
Geddekas!
Ahol OMME megmozdulás volt, mindig ott voltam feleségemmel együtt. Az általad szervezett tiltakozás helyálló, ne sértődj meg, de vérszegény volt.
Már leírtam Neked, sőt szóban is elmondtam, olvasd vissza!
Ne fejjel menj a falnak, légy sumák, gondolataidat úgy add át az illetékeseknek mintha ők találták volna ki. Igaz nem a tied lesz az érdem, de nem is fognak hülyének,összeférhetetlennek, több jelzőt nem írok nézni.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1446 Dátum: 2018. Március 17. 10:38 »
Tán a miniszterre, a NÉBIH, és a kamara vezetőire kellett volna borítani az asztalt? Ha ezt tesszük, meghátráltak volna? Szerintem nem.
Laci! Az Isten szerelmére, hát nem pont arról beszélek, hogy csak jogi úton lehet bármit is elérni?  Azért a jogszabályok igencsak megkötik a hatóságok kezét. Azok pedig éppen elég szövevényes módon kapcsolódnak egymásba, hogy ukk-mukk-fukk nem lehet a saját szájízük szerint megváltoztatni őket. A bíróság sem tehet akármit. A jó érveket nem tudja figyelmen kívül hagyni. A szükséghelyzeti engedélyek az állóméhészek alapvető jogait sérti. De nincs is szükséghelyzet. Az egész eljárás szabálytalan.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1447 Dátum: 2018. Március 17. 14:31 »
Neo!
Tudom, hogy miről írtál, az asztalborogatást én sem tartom helyesnek, nem is Neked címeztem.
Előzőekben többen foglalkoztak a bírósági lehetőségekkel, ha jól emlékszem, az OMME mint egyesület, nem indíthatott volna semmiségi pert. Ha igen, nem értem miért nem tették, talán nem akartak úgy járni mint akikről későbbiekben írok.
A NÉBIH elnökével kapcsolatos érvedet elfogadom, Ő mint felső vezető, nem mehet szembe saját kinevezőivel, a reá vonatkozó előírásokkal, habár nem Ő lett volna az első aki megteszi az "ISTENADTA NÉP" érdekében. Tudod volt egy mezőgazdasági miniszter nem is olyan régen aki megtette. El is süllyesztették. Gyermek koromban volt egy Nagy Imrénk, Ő életével fizetett. Rákosi sem jutott más sorsra, de ő megérdemelte. Soroljam? Nem teszem.
Írásaid, megnyilatkozásaid alapján, rendkívül értelmes embernek gondollak.
Biztos vagyok abban, hogy a fórumon megjelent írásaidról, írásokról, ha nem is mindről, tudomása van a hatalomnak.
Ők is félnek valakitől, valami felsőbb erőtől? A Ő érdekük nem az egészség? A környezetünket mindenkinek védeni kell. Hol vannak a természetvédők, a környezetvédők, vízügyesek, az orvosok? Állatkínzásért börtön jár. A madarak, a kisemlősök, a hasznos rovarok kínzásáért, tudatos pusztításáért milyen büntetés jár? Arra nincs törvény? Ha nincs miért nincs, ha van miért nem alkalmazzák?
Ugye nagyon naiv vagyok?


*

neo

  • *****
  • 939
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1448 Dátum: 2018. Március 17. 15:07 »
Laci!
Az egyesület éppúgy lehet ügyfél, mint bárki más. Azért én azt gondolom, hogy létezik egy olyasfajta felelősség is, hogy az élelmiszer ellátást biztosítani kell. Ha a másik lobbi (Petőházi Tamás) a miniszternél közbenjárva érvényesíti a gabonatermelők érdekeit, melyben azt állítja, hogy veszélybe kerül az ellátás, és ez az oldal hallgat, akkor a víz is arra folyik, amerre lejt a pálya. A másik lobbinak az az érdeke, a miénknek igazából nem is tudom, hogy mi. Pont ezért kellene megkérdezni róla a tagságot. Szavazzon arról, hogy mi a méhészek álláspontja. Én elfogadom azt, ha azt mondja, hogy a veszteséget benyeljük a nektár és virágpor ellátásért cserében.  Alapvetően tehát arról van szó, hogy mások ne dönthessenek rólunk, nélkülünk. Érvényes ez az OMME elnökére és a miniszterre is.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1449 Dátum: 2018. Március 17. 15:56 »
Neo!
Több alkalommal hangoztattam méhészeti vezetők, no nem a felsővezetés előtt amit most írtál. A legtöbbjük válasz az volt, mit akarunk mi méhészek az egy százalékos mezőgazdasági produktumunkkal. Magda Sándor egykori mg. államtitkár, egykoron Kaposváron szinte sértő hangnemben mondta ugyan ezeket. Tudom, hogy a méhészekben nagy erő lakozik. Tatabányán a demonstráció alkalmával jegyeztem meg, mi méhészek nagyobb erőt tudunk felmutatni, ha kell, mint egykoron a vörös csepel. Sajnos azóta szervezetünk szétesett. Vagy tudatosan szétverték?
Gondolom, ha tagságot megszavaztatnák, talán még nem késő, biztos, hogy kiállna az igazáért. Itt azonban nem csak rólunk méhészekről és a méhekről van szó. A FÖLD mindenkié, a legkisebbtől a legnagyobbig, az egysejtűtől a homo szapienszig. Mindenkinek kaparni kell, nem csak nekünk, ha a gesztenyéhez hozzá akar jutni, túlakar élni.
Ugye nagyon naiv vagyok?

 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1450 Dátum: 2018. Március 17. 16:39 »
Idézet
Ne fejjel menj a falnak, légy sumák, gondolataidat úgy add át az illetékeseknek mintha ők találták volna ki.
Ez a magatartás hivatalnoki és nem érdekvédelmi, érdekérvényesítésre alkalmatlan. 100% biztos vagyok benne, hogy Bross ezt a technikát próbálgatta. Ha Brossnak a Tóth Péter levelére írt válaszlevelét elolvasod, akkor abban erre látsz bizonyítékot. A sumák suttogó propagandának az eredményét láthatjuk, 2018-ban az EU-n belül a legkockázatosabb méhlegelő a magyar.

Lennének szövetségesei az OMME-ban a totális rovarölőszerek elleni küzdelembe, nemcsak a Greenpeace, még a minisztériumon belül is lehetne lobbizni. Az OMME elnöke ilyen szövetségeket nem épített ki. Az OMME-val is csak érintőleges távolságtartó és alkalmi kapcsolata van.

A NÉBIH informális csatornákon segítséget kért a méhészektől, mert teljesen tisztában volt azzal, hogy a szükséghelyzeti engedélyek törvénysértőek, de jogerősek. Nekik ennyi volt a mozgásterük. Ezt a szeptemberi tüntetés utáni személyes tárgyaláson is kifejtették. Nemcsak Darvas Béla számára volt elfogadhatatlan az OMME vezetésének passzivitása, de ezt már részletesebben nem fejtem ki. Remélem, hogy így is megérted. Számomra teljesen egyértelmű Bross Péter passzivitásának az oka.

Idézet
Előzőekben többen foglalkoztak a bírósági lehetőségekkel, ha jól emlékszem, az OMME mint egyesület, nem indíthatott volna semmiségi pert. Ha igen, nem értem miért nem tették, talán nem akartak úgy járni mint akikről későbbiekben írok.
Értsem úgy, hogy ha az OMME pert indított volna, akkor az OMME vezérkarát lefejezi a Minisztérium? Ha ez igaz, akkor Magyarországon milyen demokrácia van? Diktatúra? Ezt te se feltételezheted!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1451 Dátum: 2018. Március 17. 17:22 »
Geddekas !
Magyarországon demokrácia van. Mi az a diktatúra???? ??? :-\
Az állam definícióját biztos ismered, ha jól emlékszem, ugyan néha már kezdek szenilis lenni, ERŐSZAK SZERVEZET, nem á nem diktatúra, de nem is demokrácia.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1452 Dátum: 2018. Március 17. 18:21 »
Balogh Laci!

Szerinted mit kell tenni ahhoz, hogy ne féljen az OMME pert indítani valamely zavaros törvénysértő állami intézkedés ellen?
Súnyizni, benyalni csontig?
NEM!
Az ilyen magatartás megerősíti a hatalmi gőgöt az államban. Fokozza a diktatúrára való hajlamot.

Az OMME jogilag egyenrangú partnere a miniszternek, de amíg az OMME nem hajlandó egyenrangú partnernek tekinti a minisztériumot, addig nem tudja megvédeni a méhészek érdekeit.

Az érdekképviseleti munka kelléktára nagyon gazdag. Ennek egyik vége a fehérgalléros tárgyalás, a másik vége a tüntetés. Mind a kettőre mindíg készen kell állni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1453 Dátum: 2018. Március 19. 04:33 »
Szabályosan elvetett csávázott vetőmagtól nem tűnik el pillanatok alatt egy másfél fióknyi nép.
Tehát amelyik egy hét alatt tűnik el, akkor az lehet a csávázott vetőmagtól?
Szeretném tisztázni ezt a dolgot, mert ez az EFSA jelentésből sem jött le. Itt található ez a nagyon fontos tanulmány:
http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0091364

Miniatűr radarokkal vizsgálták a méhek eltévedését. Clothianidin esetén az eltévedést méhenként 2,5 nanogramm  adagnál nézték. Ennél az adagnál nem értek haza. A tanulmányban olvasható, hogy az NNI-ket a rovarok szervezetében lévő acetilkolin észteráz enzim nem tudja bontani. Tehát csak a citokróm  p 450 enzimrendszer végez bontást, melyről tudjuk, hogy a mennyiség felét hónapok, évek alatt bontja le, hiszen ezért tud a repce nektárjában a vetéstől számítva fél évvel később is megjelenni. A növények is ezzel az enzimrendszerrel bontják. A hatóanyag hatásmechanizmusa az, hogy tartósan kötődik a receptorhoz. Tehát a hatás akkumulálódni tud. Vagyis a 2,5 nanogrammot részletekben is felveheti a méh. Ettől kezdve csak az a kérdés, hogy hányat kell fordulnia ahhoz, hogy ez összejöjjön. Régebbi adatok szerint én 30 fordulót számoltam, újabb adatok szerint ennyi sem kell. Ebben az esetben teljesen felesleges akut és krónikus toxicitásról beszélni, mert a méh előbb eltéved, mielőtt elpusztulna. Nos ez a CCD. AZ EFSA jelentésnek sincs sok értelme, mert ők alapvetően az akut toxicitást vizsgálták. Az más kérdés, hogy még azt is elérhetőnek találták (körülbelül a duplája annak az adagnak, amit ebben a kísérletben néztek).
Akkor most már csak az a kérdés, hogy egy dolgozó méh vajon fordul- e harmincat? Naná! Ezen az sem változtat semmit, hogy a kísérletben csak a kezelt méhek harmada tévedt el. A többinek az eltévedéshez mondjuk a dupláját kell fordulnia. Egy hét alatt biztosan összejön a szükséges fordulók száma. A repce mennyi ideig virágzik?
Egyébként pedig az EFSA tanulmány alapján egy nap alatt 1,5 nanogrammot szed össze pl. tiametoxamból egy méh.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 19. 04:43 írta neo »

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1454 Dátum: 2018. Március 19. 06:34 »

Állítólag kicsit módosítva elhangzott a következő mondat: Noncsenek ismert és megalapozott kutatások atekintetben, hogy a neonikotionidok szubletális dózisa káros lenne a méhekre. Emlékeztek, valami ilyesmit mondott Tóth Péter, csak az OMMÉ-ra kihegyezve, hogy az OMMÉ-nak nincsenek olyan eredményei, miszerint káros lenne a neo a méhekre.

Ha Tóth Péter olvassa a szakirodalmat, éa egy EFSA jelentés oda tartozna, akkor miért nem állt fel, és mondta a hatóság képviselőjének, hogy téved, a szubletális dózisról több kutatás van, és egyet pont az EU végeztetett el.

Tóth Péter hangsúlyozta, hogy Ő olyan jóban van a jelen levő NÉBIH igazgatóval, hogy amikor szúnyogirtás miatt nem talált senkit, akkor még őt is felhívhatta, meg volt a száma és meg volt a kapcsolata. Nem véletlenül, hiszen Tóth Péter a NÖVÉNYVÉDŐ Kamara magas rangú tisztségviselője!!!!!

Tóth Péter nem állt ki semmilyen móson a méhészek mellett, hallgatott, mint akinek vaj van a fején. Szóval ne ringassátok itt magatokat pálfordulásban, meg hogy Tóth Péter megváltoztatta volna a véleményét. Semmi nem változott, csak némi álcselekvéssel próbálja a méhészeket befolyásolni.