Neonikotinoidok

  • 1753 válasz
  • 773913 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1380 Dátum: 2018. Február 24. 18:46 »
Üdv.Uraim!

......Kezdőőőődik!!!!!!!! :D

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1381 Dátum: 2018. Február 26. 13:42 »
Idézet
Tartózkodj az ilyen minősítésektől!
Azért mert már nem tudnak kizárni az OMME-ból, ne érezd magad felhatalmazva arra, hogy mindent írhatsz!
Megértésedet köszönöm!
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Akkor csak annyit, hogy az OMME bűnös galerije. A szerepek és szereplők részben cserélődtek, a helyzet viszont sajnos változatlan.

Érdekes hírem van. Úgy tűnik, hogy dr. Nagy István államtitkár úr kb 10 éve nincs képben a méhészeti ügyekben. Előadást tartott a Borsod megyei méhészek számára és olyasmiket beszélt neonikotinoid ügyben, amire a méhészek csak morgással tudtak válaszolni, annyira megdöbbentek. A repcéből szerinte csak 30 000 ha a neo-val csávázott, a kukoricát meg úgyse járják a méhek. Mézfelvásárlás ügyben meg azt emlegette, hogy egyetlen magyar kereskedő van és azt is állandóan gyötri a hatóság. Képezze már ki valaki az államtitkár urat rendesen a jelen helyzetről, ha előadást akar tartani, mert így a méhészek bizalma meg fog benne rendülni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1382 Dátum: 2018. Február 26. 18:10 »
Nem jó példát hoztál, hogy az OMME bűnös galerijét hánytorgatod fel.
Én akkor ezt a témát lezártam, és azóta sem hoztam elő.
Úgy érzem kicsit össze vagy zavarodva, csapkodsz, mindenkit ellenségnek tekintesz.
Lassan egyedül maradsz, és így elvésznek értékes gondolataid, javaslataid.
Ki a jó frász akar olyan ember közelében lenni, akivel ha nem értünk egyet, nekünk esik?
A mások véleményét is illik meghallgatni, elfogadni nem kötelező.
Az önkritika sokat segíthet.
Véleményem szerint a neok kérdésben is kezdesz félresiklani.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1383 Dátum: 2018. Február 26. 20:59 »
Idézet
Úgy érzem kicsit össze vagy zavarodva, csapkodsz, mindenkit ellenségnek tekintesz. Lassan egyedül maradsz, és így elvésznek értékes gondolataid, javaslataid.
Tudod, nekem elveim vannak és úgy hiszem, hogy most már elég jól átlátom azokat a méhészeti közös érdekeket, ami mentén az álláspontomat kialakítom és ezt fenntartom. Nem változtatom meg álláspontomat személyes vagy szűk csoportérdekek miatt. 2012-13-14-15-16-17-ben is ugyanúgy viselkedtem és ugyanazt képviseltem.

Idézet
Véleményem szerint a neok kérdésben is kezdesz félresiklani.

Ezek szerint félresiklás, hogy 20 millió Ft-ot kellett volna és kellene évente költeni a neonikotinoid kutatásra?

Az is félresiklás, hogy súlyos bűnnek tartom az OMME 18 hónapos hallgatását 2016 júniusa és 2018 januárja között? Amely 18 hónap alatt csak te és Csuja szólalt meg a nyilvánosság előtt. 

Talán a legkövetkezetesebb tagja voltam a mára szétesett Kontroll Csoportnak. És ugyanilyen következetes leszek 2018-ban és a jövőben is. Akkor is, ha ezzel elveszítem átmenetileg egy-egy ember barátságát, majd változik a helyzet, megérti a történetet és visszatér. Nem véletlenül írtam, hogy az érdekképviseleti munkában érdekek vannak nem pedig barátságok.

Mindenesetre jó lenne dr. Nagy István államtitkár urat felkészítenétek egy újabb előadás előtt, mert 10 évvel el van maradva a valóságtól. Én nem vállalom. Három lépés távolságot illik betartanom egy profi politikustól, ha később sikerrel akarok vele tárgyalni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1384 Dátum: 2018. Február 28. 12:56 »
Hát akkor megjelent a várva várt anyag. Nagyon bőséges. A lényeg: A repce csávázás tiametoxam esetén mézelő méhek vonatkozásában magas kockázatúnak minősül. A többit is és ezt is áttanulmányozom még.
Google fordító szövege szerint: a pollenben és a nektárban levő maradványokon keresztül történő expozíció esetében alacsony kockázatot értek el néhány méhcsoportra / felhasználási / forgatókönyv kombinációra, míg más esetekben nagy kockázatot jelentett. Az esetek többségében, ahol magasabb szintű (3. szintű) kockázatértékelést lehetett elvégezni, a rendelkezésre álló adatok nem engedték alacsony kockázatot bizonyítani, annak ellenére, hogy nem jelezték egyértelműen magas kockázatot.
Akit érdekel: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2018.5179/full

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1385 Dátum: 2018. Február 28. 14:43 »
Egyszerűen nem értem. Délután három óra van, és a miniszter még nem mondott le.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1386 Dátum: 2018. Február 28. 18:16 »
Hát akkor megjelent a várva várt anyag. Nagyon bőséges. A lényeg: A repce csávázás tiametoxam esetén mézelő méhek vonatkozásában magas kockázatúnak minősül. A többit is és ezt is áttanulmányozom még.
Google fordító szövege szerint: a pollenben és a nektárban levő maradványokon keresztül történő expozíció esetében alacsony kockázatot értek el néhány méhcsoportra / felhasználási / forgatókönyv kombinációra, míg más esetekben nagy kockázatot jelentett. Az esetek többségében, ahol magasabb szintű (3. szintű) kockázatértékelést lehetett elvégezni, a rendelkezésre álló adatok nem engedték alacsony kockázatot bizonyítani, annak ellenére, hogy nem jelezték egyértelműen magas kockázatot.
Akit érdekel: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2018.5179/full

Nagyon nehéz értelmezni az anyagot. Beszédes a 21-es ábra, ez mutatja pirossal a magas kockázatot jelentő növényeket egyes fázisokban. Majdnem mindegyik növénynél van VÖRÖS, magas kockázat.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 28. 18:23 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1387 Dátum: 2018. Február 28. 19:06 »
Én tanulmányoztam a a 2013-as anyagot is ezt megelőzően. Az ETR szinteket érdemes figyelni. A lényege, hogy a pollenben, nektárban lévő szintek hogyan alakulnak az LD 50-es szinthez akut toxicitás esetén. Magas kockázatúnak tartja most, pedig nem éri el az 1-es értéket sem. A 2013-as anyagban a krónikus toxicitáshoz mért arányszám lényegesen meghaladja az egyes értéket. Ez tíz napos etetési kísérlet alapján talált értékhez viszonyított, amely a halálos dózist jelentette. Most nem is vizsgálta a krónikus mérgezés kockázatbecslését. Az akut estében írja, hogy semmiképpen sem lehet alacsony kockázatú csoportba sorolni. Akkor egy olyan esetben, amikor a molekula lényege az, hogy stabilan kötődik a receptorhoz, egyértelmű a kumuláció. A repce nem tíz napig virágzik, hanem tovább, tehát a kumulációra még több idő van, és nem is kell a halálos dózis, hanem a szubletális elérése is elégséges. A szubletális hatások között nem találtam az eltévedés vizsgálatát. Tehát én azt mondom, hogy az akut toxicitás kockázatánál lényegesebben magasabb a szubletális eltévedés kockázata, ami a CCD-t valósítja meg.
A miniszter pedig még mindig nem mondott le. Mit akar tenni? Beszántatja az összes csávázott repcét? Megsemmisíti az összes csávázott napraforgót és kukoricát? Vagy felajánl a méhészeknek 50 milliárd forint kártérítést?

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1388 Dátum: 2018. Február 28. 19:47 »
Üdv.Uraim!
neo!
Te aki tanult,és nem csak elméleti szakember vagy mit vársz a pálinka kóstolótól?
Talán a kardjába dől,vagy felajánl egy csomó pénzt az ágazatnak?
Én borítékolom hogy továbbra is mellébeszél,ránk szarik és megy páleszt kóstolni a karcagi birkapörkölt előtt.
Ha érdekelte volna az ágazatunk és a környezetünk jövője nem beszélnének szükséghelyzeti engedélyről.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1389 Dátum: 2018. Március 01. 06:43 »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1390 Dátum: 2018. Március 01. 07:14 »
2001-ben a neonikotinoid tartalmú csávázószerek a méhekre veszélyes minősítéssel kerültek forgalomba. Utána módosították a minősítést méhekre nem veszélyesre, de az összetétele a szereknek nem változott.

Már többször leírtam, most megismétlem, hogy a kockázatelemzésnél tudatosan kihagyták az orális toxicitás kockázatának elemzését, mondván a méhek nem találkoznak orálisan a neonikotinoiddal. Ennek cáfolata, ha a mézben van neonikotinoid, akkor az csakis a méh viszi be és nektárral.

MÁS
Egyetlen miniszter se fog emiatt lemondani Európában. Az engedélyeket nem a miniszter, hanem a hatóság adja ki. Persze tudjuk, hogy a hatóság vezetőjét meg kirúghatja a miniszter vagy államtitkár, ha nem engedi a neonikotinoid használatot.

De most mit mond majd Bross Péter, aki hallgatott 18 hónapon keresztül, miközben a minisztere alatt dőlt össze az a vár, akinek védelmében hallgatott Bross mint a csuka, sőt igyekezett a Csuja szervezte tüntetést is ellehetetleníteni.

A helyzet furcsasága, hogy a nagy neonikotinoid harcos Tóth Péter már tavaly télen kifarolt az ügyból, sőt tudva, hogy dől a vár, átállt az ellentáborba. Ha  etikai korrektséggel nézzük a neonikotinoid ügyben viselt dolgait az OMME elnökségének, akkor le kellene mondaniuk.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1391 Dátum: 2018. Március 01. 10:44 »

Egyetlen miniszter se fog emiatt lemondani Európában. Az engedélyeket nem a miniszter, hanem a hatóság adja ki.
Nono!
Egy ilyen horderejű döntéshez a miniszternek is hozzá kell járulni, sőt, én azt gondolom, hogy innen ered a gondolat is. De ha nem ő az ötletgazda, akkor is ő a felelős a döntésért. Amikor volt egy vonatbaleset, akkor lemondott a közlekedési miniszter, pedig nem ő vezette a vonatot. Ettől ő nem függetlenítheti magát. Most kell tőle megkérdezni azt, hogy akkor hol vannak helyrajzi szám szerint azok a területek, amelyeken nem engedélyezte a csávázott vetőmagok használatát abból a célból, hogy az egy millió méhcsaláddal el lehessen menekülni. Esetleg milyen jogrend alapján gondolja azt, hogy mi egy bizonyítottan kockázatos beavatkozást tűrni vagyunk kötelesek?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1392 Dátum: 2018. Március 01. 22:40 »
Mivel az EFSA most kimondta, hogy magas fokú a kockázat, továbbá az EU Agrár Bizottsága előtt csak a tiltásról szól tervezet van, ezért nagy valószínűséggel a döntés csak egyféle lehet. És ez a határozattervezet nem most került oda, hanem már tavaly nyáron. Vagyis a Magyar Kormány és annak minisztere pontosan tudta, hogy a 3 legdurvább neonikotinoid napjai meg vannak számlálva. Ebben a helyzetben szégyen és gyalázat az amit a magyar méhészeti ágazat ellen tett.

Vagyis teljesen jogos a miniszter lemondását kérni. De egy ilyen kérésnek így választások előtt 1 hónappal már semmi súlya nincs. Tavaly ősszel, amikor Csuja szervezte a tüntetést, akkor még lett volna súlya egy ilyen cselekedetnek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1393 Dátum: 2018. Március 02. 10:39 »
Nem nagy meglepetés az, ahogy a döntéshozók állnak a méhészekhez nálunk. Amikor az Eu-ban betiltásra kerültek a neonikotinoidok, akkor "mi" a tiltás ellen szavaztunk. Sok jóra nem számíthatunk.

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1394 Dátum: 2018. Március 02. 10:41 »
Szubletális dózis!!

Figyelem: Ezt a Csuja Laci Kalocsán már 2013-ban kimondta!
Az akkori IB  - most már elnökségként agonizál -  a Csujára vérdíjat tűzött ki!

És ez a vérdíj a kizárással beteljesült!

Hol voltak akkor a mostani NEO ellenzők!!