Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.

  • 745 válasz
  • 400505 megtekintés
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #165 Dátum: 2014. Október 12. 12:34 »
Igy van , de érdekes nálunk  nagyon kevés padlás darázs . Hajnalban is csak elvétve látom őket . A csapdában is csak legyek , lódarázs van, és valami kicsi fekete  fehér pőttyőkel diszitet bogár van . Sok helyen láttam már de hogy mi a neve ,,,,,,,, .

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #166 Dátum: 2014. Október 12. 21:20 »
QUQURIQ!!!

Az OMME elnökének kötelessége a tagsággal tudatni, egy az egyben a bírói felszólítást, az OMME honlapon a legfrisebb hírek között!
Minden egyes tagdíjat fizető OMME tagnak joga van megtudni, ha az érdekvédelmi szervezete veszélyben van egy rossz elnöki döntés miatt!

Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #167 Dátum: 2014. Október 12. 22:22 »
Egy pillanat! Ne toljátok a felelősséget kizárólag H. Mészáros Lacára. Fekete Józsi tudta, hogy milyen veszélyeket hordoz OMME elnökünk javaslata. Az egész IB felelős, mert hagyták tombolni az egyesületnek kft-vé alakítását, sőt az OV és a küldöttek is felelősek, mert gondolkodás nélkül megszavaznak mindent. Én még abban sem vagyok biztos, hogy az Ellenőrző Bizottság ez ügyben teljesen felelősségmentes. Az EB tagjainak 20 %-a jogosult rendkívüli küldöttgyűlés összehívására. Ja! Az IB tagjainak 20 %-a is összehívhatta volna a küldöttgyűlést.
Szóval mondjuk ki: a vezérkar egy biznisz egyesületben gondolkodott eddig. Meg se fordult a fejükben a meghívó kiküldésekor a rendkívüli küldöttgyűlés szükségessége.

Ha nem robbantom ki a hírt a múlt héten, hogy a bíróság hogyan döntött, akkor bizony a napirendre se került volna ez az ügy.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #168 Dátum: 2014. Október 13. 06:46 »
Csuja Laci igazad van!
Csak emiatt, nehogy a méhészek robbantsák ki őket a fészkükből.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #169 Dátum: 2014. Október 13. 08:17 »
Nem szeretném ha figyelmen kívül hagynátok azokat a tényeket, hogy kik szólaltak fel az OV-n a közhasznúság mellett.
Dr Fendrik Péter, és Fekete József. Aki ott volt és látott, nem csak nézett, az láthatta, hogy Fekete megnyilvánulása közben, hogy nézett egymásra elnökünk, és az ügyvédnő. Nem volt nem észrevehető. (Már már az volt a "beszédes" látszat, hogy mit csinál Fekete, hát nem erről volt szó.)
De ha így látjátok, akkor csak azon kellene elgondolkodni, hogy szívből jött-e, vagy taktikai lépés volt?
Dr Fendrik Péter nem egyszer kinyilatkoztatta, hogy bár mikor készen áll a megméretésére.
Az elnök "dicsérő" szavairól, melyet Dr Fendrik Péternek mondott a felszólalása után, misem bizonyítja jobban, az IB-n belüli "egyetértést".
Ui:
A szomszédban elkövetett írásommal, nem volt szándékom, bántani ficzpet-et, csak szerettem volna ha felelős, hiteles vezetőként itt is meg tette volna ugyan azt amit ott. De ez nem így történt. 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

közhasznúság
« Válasz #170 Dátum: 2014. Október 13. 09:50 »
Kedves Méhészek!

Közhasznú státuszt az az egyesület kaphat, amely valamely állami ill. önkormányzati feladatból részt vállal. (nm átvállalja, de segíti.) Ilyenek az OMME életében eddig is szép számmal voltak, és ezután is lesznek: Mézkirálynő oktatást tart általános iskolában a mézről, a sok-sok méhésznapon (Jászberény, Fehérvár, de Gödöllő is mindenkit az egészséges életre, a méz fogyasztására nevelünk, ....) stb. Sőt, még a méhészek képzésénél (felnőttképzés) (elméleti ismeretterjesztés), a méhek védelmében tett lépések (pl. egyes kémiai szerek betiltásánál az OMME jelentős szerepvállalása), a méhlegelők védelmében végzett tevékenység, --- mind-mind közhasznú tevékenység. Ehhez a törvényi helyeket megadni sem nagy kunszt, több önálló méhészegyesület is megadta már az új alapszabályában.

Szerintem a közhasznúságról kár vitázni, minden évben megvolt az OMME társadalmi támogatottsága is és minden feltételnek eleget tettünk. Ezekkel sosem volt gond, most sincs.

Szerintem a közhasznúság az OMMÉ-nak szinte kötelező, hiszen tevékenységét nemcsak az Egyesület Tagjai részére fejti ki, hanem a rendezvényei nyitottak, azokat ingyenesen bárki látogathatja, azokból a közösség részesül. Ha elmennénk a "Csak az egyesületi tagoknak nyújtunk szolgáltatást" irányba, az nagyon veszélyes, mert a Magyar Méhészeti Nemzeti Program meg pont ahhoz van köti a támogatást a legtöbb jogcímnél, pl. régiós rendezvény, hogy az mindenki számára nyitott és ingyenes.

Osztva az OMME általános alelnöke, Fekete József véleményét, - és tudomásul véve a Törvényszék végzését,  az elvesztett közhasznúsági státust - csatlakozom azokhoz, akik javasolják, hogy az OMME készítse el azokat a dokumentumokat, amelyek a törvényszéki benyújtáshoz kellenek és kérvényezze ismét a közhasznú státust.  Ha elrontjuk a papírokat, akkor marad az OMME a jelen állapotban, amiben 2014. junius 3-i hatállyal van, NEM KÖZHASZNÚ.


Az előző két évi közhasznúsági jelentésünk megvan, a többi papír pedig előállítható, de komolyan kell venni,  az OMME jelenlegi alapszabálya nagyos sok helyen nem felel meg a hatályos törvényi szabályozásnak.

A rendkívüli közgyűlés helyszínét nem tartom jónak, folyamatosan jegyzőkönyvezni, hogy felállt 4 ember, bejött 10 ember, folyamatosan nézni, hogy aki bejött ill. elment az küldött volt-e, megvan-e még a szavazatképesség olyan nehéz szervezési és adminisztrációs terhet ró a szervezőkre, ami mellett nagyon nehéz törvényesen a küldöttgyűlést megtartani.

ÉS, amire elnökünk felhívta a figyelmet, az az, hogy nem lehet fél órával később megismételt közgyűlést tartani. A megismételt közgyűlésig legalább 1 napnak el kell telnie. (De gondoljatok csak bele, a megismételt közgyűlés intézményének a célja az, hogy aki késik még befuthasson? NEM! A célja az, hogy ha sokan akadályoztatva vannak az adott napon, akkor egy másik napon esetleg jobban ráérnek, és eltudnak jönni.)

Üdvözlettel Dr. Körmendy-Rácz János
OMME EB tag
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #171 Dátum: 2014. Október 13. 16:40 »
Ha már szó esett róla, hogy ismét jelen volt egy ügyvédnő az OV-n mint a múltkor a küldöttgyűlésen,ugyanaz a hölgy volt? A nevekre sajnos nem emlékszem. Viszont az tisztán él az emlékezetemben, hogy akkor is jelenvolt ügyvéd amikor az elnök úr a szaktanácsadók szerződéséről kamuzott. Sajnálatos módon mindenki hitt neki, és szerintem a jelen lévő ügyvédnek is le kellett volna őt állítani ez ügyben, hiszen valszeg fizetett tanácsadóként vett részt a gyűlésen. Vajon mit várhatunk így az új alapszabálytól?Ismételt meglátásom az hogy mindenképp szmsz 55 ellenes negyedikként a kft ügyvezetőjét az OMME IB-ből kinevezni. Eleve a kinevezés is szerintem botrányos. Az szmsz nem részletezi azt, hogy ki fizeti a révészt csak azt, hogy az OMME-val vállalkozói vagy munkaszerződésben. És ez már így megy lassan egy éve, eddig 5 mikulást hozva a Kft ügyvezetőjének zsebébe, annélkül ,hogy erről OV-t vagy a küldöttgyűlést megkérdezték volna.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #172 Dátum: 2014. Október 13. 21:45 »
Tisztelt Dr. Körmendy-Rácz János!

Aláírásodban írod, hogy az OMME EB-tagja vagy.
Kérdésem az, hogy az EB elnöke, és a többi EB-tagok, semmit nem tudtak erről a dátumról, vagy nem akart tudni?.
Miért csak most nyilvános ez?? Mit csinált eddig az EB, hogy elkerülje az OMME,  a közhasznú státusz (besorolás) megszüntetését??
Te most a közhasznúság mellet tetted le a voksot. De ez így, akár azt is jelentheti, hogy a többi tag, és az elnök nem ezt szorgalmazza?
Kíváncsian várom válaszod, véleményed.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #173 Dátum: 2014. Október 14. 12:55 »
Tisztelt Dr. Körmendy-Rácz János!

Aláírásodban írod, hogy az OMME EB-tagja vagy.
Kérdésem az, hogy az EB elnöke, és a többi EB-tagok, semmit nem tudtak erről a dátumról, vagy nem akart tudni?.
Miért csak most nyilvános ez?? Mit csinált eddig az EB, hogy elkerülje az OMME,  a közhasznú státusz (besorolás) megszüntetését??
Te most a közhasznúság mellet tetted le a voksot. De ez így, akár azt is jelentheti, hogy a többi tag, és az elnök nem ezt szorgalmazza?
Kíváncsian várom válaszod, véleményed.

Kedves méhésztárs!

1. Egy-két napja érkezett meg a Törvényszékről a Végzés, Ők jócskán el lehettek havazva, ha négy hónappal később küldték ki. Ez még nem volt igazán téma az EB-n. IB szerintem nem is volt a levél megkapása óta, (de nem tudom, nem vagyok meghívott).

AZ EB-nek nem tiszte a napi ügyek intézése!

Az EB-nek sajna nem tiszte beleszólni az egyesület irányításába sem, csak az ellenőrzésbe. Ha a kettő keveredne, akkor ki ellenőrizné az EB által forszírozott, erőltetett, stb. döntéseket? Így sajnos - pont a tudatos funkciók szétválasztása miatt - annyi a dolgunk, hogy szóljunk, ha törvénytelenséget látunk. Először az EB-nek, azután az OV-nek, ezt követően a Küldöttgyűlésnek, ezt követően az ügyészségnek. Így semmilyen nyilvános szereplést ne kérj rajtunk számon!

Önmagában a Törvényszék végzése nem jelent semmi törvénytelent. Volt egy határidő, ezen határidőre nem készültek el azok a papírok, amelyek kellettek volna ahhoz, hogy a Törvényszék folyamatosan fenntartsa a Közhasznúságot. Ez nem törvénytelen. A közhasznú tevékenység tovább folytatható, és a közhasznú státus ismét megszerezhető. MINDETTŐL FÜGGETLENÜL az alapszabályt módosítani kell, mert nem kelthetjük azt a látszatot, hogy közhasznúak vagyunk - holott a Törvényszék megszüntette azt. Ezért kell az alapszabályt elsősorban módosítani. Viszont ha módosítunk, akkor meg kell felelni minden előírásnak. És ugyanezen módosításkor esély van arra, hogy akár ismét kérjük a közhasznúságot, és az még az idén benyújtásra kerüljön. Szóval van értelme a közhasznúságról gondolkodni, de csak azután, hogy az alapszabály lényegi pontjai konszenzusos alapon készek!

A közhasznúságról immáron ismered a véleményem. Szerintem jobb ha van, mintha nincs. (Sok más kérdés van ezen témában, ami tisztázandó, de ezek sem felvetésének, sem megoldásának nincs itt az ideje.)

Az alapszabály megalkotásához azonban nagy együttműködés, összefogás kell. Ennek egyetlen esélye van, mindenki elfelejt mindent. MINDENKI! A vezetők is és a tagok is!

Mindenki úgy tekint a másikra, hogy csak az egyesület javát akarja. Összeadunk apait anyait.

Egy nyugodt helyszínen megfelelő mennyiségű izzadtságtörlő ronggyal felszerelkezve, kellő mennyiségű nyugtatóval és hangtompítóval leülünk, és az ügyvédnő részvételével addig megyünk pontról pontra, amíg pontonként végigérünk az új alapszabályon. Azt, hogy mit akarunk, csak mi tudjuk. Azt, hogy ezt hogyan kell leírni, azt tudja az ügyvédnő. Fordítva nem megy, hogy az ügyvédnő ad egy javaslatot, majd mi belejavítunk. Az ügyvédi verziót vagy elfogadjuk ahogy van, vagy nem fogadjuk el. Szerintem az Ügyvédnő nem tudja, hogy milyen nehéz feladatra vállalkozott, ha előre elkészíti az OMME alapszabályt, - DE ÉN bizalmat szavazok neki - nézzük meg, mennyiben fog különbözni mondjuk az Országos  Madártani Egyesület alapszabályától, vagy a törvényi minimumtól.

Sajnos előre lekötött program miatt nem tudtam az OV-n részt venni, különben egy konszenzusos (innen két tag, onnan két tag, egy az IB-ből, egy az EB-ből, + elnök) előkészítést javasoltam volna. Így csak az előkészítéssel megbízottaknak lett volna hosszú az egyeztetés, nem közgyűlésnek.

Az OMME alapszabálya elavult, nem tükrözi a jelenlegi gyakorlatot (pontosabban fogalmazva számtalan alapszabályt illetve törvényt sértő gyakorlatunk van). Most azonban nem a bűnbak keresés időszaka kell hogy következzen, hanem az összefogásé, és az új alapszabály megalkotásáé. Ha nem tudja a tagság a mérsékelt, kulturált beszédet és az egyeztetést lefolytatni, ha valaki manipulálni kezd, vagy ordítozik, anyáz stb. akkor a tagságnak ki kell vetni magából, különben nem lesz alapszabály, és három hónapon belül megszüntetik az OMMÉ-t.

A Miniszter nem fog kétségbe esni, a Nemzeti programban majd valahogyan másképp szabályozzák a kérdést (a bajoroknál pl. minden olyan méhész, aki bármilyen méhészklub tagja részesülhet a nemzeti programjukból. Ott nincs központ, teljesen a méhészek önszerveződésére alapoznak). Az új szabályokat követően ismét lesznek kifizetések. Tehát az OMME nélkül is meg lehet csinálni a Nemzeti Programot, de kár lenne a bizonytalanba evezni.

Ha mindenki felfogta a veszélyt, akkor a célra kell koncentrálni!

HAJRÁ, ELŐRE!

P.S.: Ne várjatok tőlem azonnali fórumos reakciókat, sajnos nagyon korlátos az időm, és el is fogok utazni a Nemzetközi Apiterápia Szövetség Konferenciájára.


Dr. Körmendy-Rácz János
OMME EB TAG

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #174 Dátum: 2014. Október 14. 13:47 »
Kedves Körmendy-Rácz János!

Köszönöm, hogy egyértelműen rávilágítottál a közhasznúsággal kapcsolatos helyzetre, mivel ez idáig ezen a fórumon egyesektől megoldás helyett csak fröcsögő nyálverést olvashattam.

Le style, c'est l'homme!


Kedves Méhésztársak!

Próbáljatok ráhangolódni Körmendy-Rácz János javaslataira!
Akkor lesz megoldás.
No hajrá!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 14. 14:09 írta Elemér méhész »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #175 Dátum: 2014. Október 14. 16:56 »
Elemér Méhész!

Nem tudom, hogy ki bújik meg a "nick" mögött.
Kikérem magamnak a többiek nevében is az általad használt személyeskedő jelzőt.

A személyes felelősségvállalás a választott tisztségviselőkkel szemben a legfontosabb kritérium.
Ha egy választott tisztségviselőről egyértelműen kiderül, hogy a felelősségi körébe tartozó feladatokat nem az elvárható gondossággal látja el, akkor ezt névre szólóan ki kell mondani. És ennek kimondása nem személyeskedés és nem fröcsögés.

Esetünkben Dr. Mészáros László az OMME 2005. évi küldöttgyűlésén elfogadott alapszabályunk 3. pontjában szereplő  közhasznúsággal kapcsolatosan előírt feladatokat nem a tisztségéből fakadó elvárható gondossággal látta el. Erre a tavaszi OV és küldöttgyűlés jegyzőkönyve, továbbá a bíróságtól érkezett levél a bizonyíték.

Ennek alapján Dr. Mészáros Lászlónak a név szerinti megemlítése sem nem fröcsögés, sem nem személyeskedés, hanem az egyik felelős néven való megnevezése. Dr. Mészáros László az OMME elnöke súlyos etikai vétséget követett el.

A OMME jogi státuszának rendezetlenségét az OMME Ellenőrző Bizottsága észlelte, hiszen olvasta a bíróságtól érkezett levelet és ezért két tárgykörben kellene összehívnia a rendkívüli küldöttgyűlést.
1.
A bíróság által megkövetelt intézkedés megtétele.
2.
Kezdeményezni azon személyek leváltását és új választott tisztségviselők megválasztását, amelyek érintettek az alapszabálysértő helyzet kialakulásáért.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #176 Dátum: 2014. Október 14. 19:30 »
Elemér méhész!
A fröcsögő nyálverést visszautasítom.
Én annyit pofáztam ebben a kérdésben, hogy kiszáradtam, nincs nyálam.
Végig mondtuk, hogy új alapszabály kell mert elveszítjük a közhasznúsági státuszunkat.
A küldöttértekezleten ismét bő nyálra eresztjük magunkat, ha a méhészek érdeke ezt kívánja!
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #177 Dátum: 2014. Október 14. 21:06 »
QUQURIQ!!!

Szép estét Mindenkinek!!!

Elemér Méhész!

Fröcsögni az OMME elnöke szokott!
Meghülyíti a tagságot, és Nálad is agymosást végzett, beírásaidból nagyon jól látható!
Húzzad ki a fejed a homokból, többet is láthatsz mint a nagy fene sötétségben!
Vedd már észre, hogy az OMME jövője fűgg a jelenlegi vezetésen! Ezt az utóbbi időben nagyon el Q.....!
A hamisított jegyzőkönyvek a Te érdekeidet szolgálják???
Naív vagy!
Neked ez a vezetés a megfelelő???
Sajnállak....

Kiskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #178 Dátum: 2014. Október 14. 21:55 »
QUQURIQ!!!

Na végre Valakinek leesett a tantusz!
Nem én akartam ezt így leírni, mert így is sok van a rovásomon!
A kakaspörköltet már beajánlották!

Kiskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #179 Dátum: 2014. Október 22. 16:25 »
QUQURIQ!!!

Szomorú délután után, egy derűs éjszakát Mindenkinek!

Már megint ez a kreatív, szárnyaló OMME!
Évekig jól működött a honlapunk!
Valamelyik barom jól elcseszte!
Miért engednek  olyanokat a számító gép mögé, aki a monitort csak TV nézésre használja!
Mindig barmolgatnak rajta egy kicsit, és egyre elérhetetlenebb!!!
Nos!
Íme a csodás Webmesterünk tudománya!


Ez a lap nem jeleníthető meg
•   Ellenőrizze, hogy helyes-e az internetes cím (http://www.omme.hu ).
•   Keressen rá a lapra a keresőprogramban.
•   Néhány perc múlva frissítse a lapot.
Csatlakozási problémák kijavítása

Reméljük, mihamarabb elzavarják a dilettáns  számítógép kalandort!
Csak egy kis segítség!
1.   A méhész társadalom nagy része, különösen az idősebbek nem tudnak angolul.
2.   Van olyan, aki még a számítógéphez is csak a támogatásos papírok miatt kényszerült.
3.   Sokan, a hirdetésen keresztül szeretnék a mézeiket eladni!
4.   Az eszköz értékesítők is mekkora károkat szenvednek!
Egy csodás Webmester miatt!
Remélem, hogy az éves beszámolóban nem találok olyan rovatot, hogy az OMME Weblap szerkesztésre kifizetett összeg, …………………………………………Ft!
Ha nem ért hozzá, mehet ki a rétre birkát őrizni!
Oda kell adni egy profinak, aki gyorsam elkészíti!

Kiskakas!