Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.

  • 745 válasz
  • 400472 megtekintés
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #60 Dátum: 2014. Február 25. 07:09 »
Az újság legfrissebb számát olvasva, az elnöki tájékoztató sem és más cikk sem tartalmazza a meghirdetett és 2014. január 31.-ei határidővel benyújtható alkalmazott kutatások támogatása címén beérkező javaslatokat.
 
Ez az észrevétel most csak egy a sok közül.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #61 Dátum: 2014. Február 25. 09:52 »
Az alkalmazott kutatásokra érkezett javaslatokról a döntést elhalasztotta az Intéző Bizottság. %0 millió Ft és a minisztérium jóváhagyása is szükséges. Állítólag szakemberekből állítanak fel bizottságot, akik majd értékelik a benyújtott javaslatokat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #62 Dátum: 2014. Február 25. 19:27 »
Az újság legfrissebb számát olvasva, az elnöki tájékoztató sem és más cikk sem tartalmazza a meghirdetett és 2014. január 31.-ei határidővel benyújtható alkalmazott kutatások támogatása címén beérkező javaslatokat.
 
Ez az észrevétel most csak egy a sok közül.

Köszönöm a választ Csuja méhésztárs, csak kíváncsi vagyok az a néhány hangember mit válaszol erre.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 25. 19:32 írta Tóth Zoltán »

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #63 Dátum: 2014. Február 26. 18:30 »
Itt az adóbevallási időszak, én csodálkozom, hogy a Magyar Méhész újságban nem találtam az anya a közhasznú OMME felhívását az egy százalék felajánlására. Én vagyok figyelmetlen vagy a szerkesztők vagy annyi a pénz hogy erre már nincs is szükség "aprópénz". Foglalkoztat egyáltalán még valakit a közhasznúság? :'(

Üdv. jani bátya

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #64 Dátum: 2014. Március 04. 16:07 »
Méhészet 2014 március.21. oldal
"A Magyar Méhész OMME Kft. az OMME pénzéből jött létre, célja olyan gazdasági tevékenység folytatása, mint újság és egyéb méhészeti kiadványok készítése, üvegforgalmazás és így tovább. Ezenkívül nem elhanyagolható az Áfa-visszaigénylési lehetősége sem. Ha valamikor nem lesz NP, jól jöhet majd a kft. tevékenységéből származó pénz."
Az újság szerint ez elhangzott Kaposváron.
Hát nagyon belekeveredtek a vezetők ezekbe a Kft nevekbe szerintem, vagy a cikk szerzője nem tudta már valójában melyik nevet is írja le a kft-vel kapcsolatban.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #65 Dátum: 2014. Március 04. 21:11 »
Jani Bátya!

Ennek az összefoglalónak a szerzője Csonka Imre, aki egyben az egyik főszervezője is volt a kaposvári rendezvénynek. Csak kiemelt néhány mondatot az elnök által elmondottakból, s azt igyekezett pontosan leírni, ekkora terjedelemben nem is lehet többet közölni. A lényeget tekintve lehetne foglalkozni az OMME-ben történt szabálytalanságokkal, de láthatóan nem akar részt venni ennek a taglalásában a „Méhészet” szaklap.

Én végighallgattam az elnök beszámolóját Kaposváron, bőven lenne miről beszélni, de vélhetően a fórum látogatói közül sokan nem voltak ott, ezért nem taglalom, hogy milyen tévedések hangzottak el ott az elnök szájából. A lényeget pontosan meg lehet ragadni az OMME lapjának első számában, az első oldalon megjelentetett elnöki „katyvaszban” is, amely az egyesületi újság, közvetve a Kft. megalakulását lenne hivatott indokolni, bemutatni. Egy mondatot idézek:

„Sokszor és sokféleképp feltört az egyesületi önálló lap megvalósulásának vágya. Ötletekre és kitartó munkára volt szükség, majd felelős vezetők gondolkodtak és döntöttek együtt.”

Sajnos ez az egyik gond, fogalma sincs sem az elnöknek, sem a környezetének az egyesületi működés lényegéről, annak alapvető szabályairól, köztük a döntési kompetenciákról. Az egyesületeknek nincsenek vezetői. Elhiszem, hogy a köznyelvben használatos a kifejezés, de az elnök nem tekinthető tudatlannak ezen a területen. Sajnos ennek ellenére folyamatosan aláhúzza a tudatlanságát. Anélkül, hogy oldalakat írnék erről, lehetne, egyszerűen elmondható, hogy az egyesületeket a tagjaik a közös célok elérésére és a közös feladatok megvalósítására hozzák létre, ill. működtetik. A célokról és feladatokról pedig az egyenlő jogokkal rendelkező tagok döntenek. Jelen esetben a nagy taglétszám miatt küldötteken keresztül. Ezek a döntési kompetenciák nincsenek átadva vélelmezett „vezetőknek”.

Az egyesületeknek az elnevezésükben is tisztségviselői vannak. Ezek a tisztségviselők a tagság által meghatározott célok és feladatok megvalósítása érdekében tevékenykedhetnek. Nem vezetők. Nem vitatom, hogy a történelmi, polgári fejlődésből kiesett néhány évtized, de azért már illene megérteni az egyesületi működés lényegét annak, aki abban szerepet kíván vállalni. Az egyesületek működését mindenhol az ún. civiljog szabályozza, ahol mellérendeltségi jogviszonyokról beszélünk. Ha alá-fölé rendeltségi jogviszonyban gondolkodik valaki, akkor az egyesület jogintézményének a lényegét nem érti. Aki úgy gondolja egy egyesület esetében, hogy elég megnyerni egy választást és azután a „miénk a székház és a kassza kulcsa”, az vagy tudatlan, vagy becstelen.

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #66 Dátum: 2014. Március 04. 22:22 »
Köszönöm, tökéletesen egyetértek veled!

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #67 Dátum: 2014. Március 05. 00:21 »
QUQURIQ!!!

A kiskakas csőréből vettétek ki a szót! ;D ;D

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #68 Dátum: 2014. Március 05. 07:31 »
Litterae!

Ezt nagyon szépen összehoztad!
Írásod tartalmával, minden sorával egyet értek,különösen a gondolatvilágoddal!
Ez a szemléletet azt gondoltam, hogy páran valljuk csupán. Jól esik a józanságod, ebben a kavarodásban.
De kik a részegek? Akiket elönt a vezetés mámora, és nem értik, hogy miről írtál nekik, és bambán néznek rád.
A másnapos állapot a legrosszabb. Az,hogy OV után vagy a küldöttgyűlés után lesznek másnaposak, most még nem tudjuk.
Egy biztos, ha kijózanodnak szembesülnek a valósággal.
Az pedig az olyan gondolkodású méhészek fogják velük közölni mint Te Litterae!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #69 Dátum: 2014. Március 05. 22:02 »
Köszönöm Attila a jó szavakat. Küldd el nekem a jogi-eljárási anyagokat! Lehetséges, hogy van mit azokon javítani. A többit privátban.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 05. 23:30 írta Litterae »

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #70 Dátum: 2014. Április 01. 09:38 »
Érdekes dolog történt velem tegnap. Munkámból hazaérve beszélgettem a nejemmel egyszer csak azt kérdi, mi ez a fenyegetőzés? Hirtelen azt sem tudtam miről van szó, elmondta, hogy a Méhész újság címlapján található "Békét és reménységet"-re és az alá írott szövegre gondol. Számára, kívülállóként ez egyértelmű fenyegetőzés. No ilyenkor kell elgondolkodni egy kicsit.
A másik főcím "Kárvallott a méhész is" az meg nálam csapta ki a biztosítékot. A kiemelt mondat mintha arra sugallna, hogy a méhészeknek bizony tüntetnie kellene a neonikotinoidok tilalmának felfüggesztéséért az FM előtt.
"A neonikotionidok betiltásával több kár érte a méhészeket mint amennyi hasznuk származott belőle".
Tényként, kezeli az esetlegesen, majd valamikor bekövetkező vagy be nem következő hátrányt.
Én gyakorló méhészként, nem érzékelem egyenlőre a hátrányát a tiltásnak, bár előnyét sem mert csak most indul a szezon. Viszont annak örülök ha egy rizikofaktorral kevesebb veszély leselkedik a méheimre, van éppen elég. A mondat csak feltételezésekre alapul,hiszen erre irányuló tapasztalatok majd csak a későbbiekben várhatóak, de aki annyira odáig van ezekért az anyagokért hát igya meg vagy itassa meg a méheivel, de engem meg az én méheimet hagyjon ki belőle!

Viszont , megtaláltam az újságban az 1%-ra a felhívást, ezek szerint használt az észrevételem, ez jó.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 01. 09:44 írta jani bátya »

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #71 Dátum: 2014. Április 04. 14:09 »
Méhészet 2014 április. 14. oldal.
Tudományosan indokolt lenne a neonikotinoidok tiltása című cikk.
Ajánlom mindenki figyelmébe aki annyira odavan a tiltás ellen.

Üdv. jani bátya

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #72 Dátum: 2014. Április 04. 19:39 »
Itt ugyanis fel kell tennünk a kérdést. Hol van az a határ, amikor még megéri a termelőnek a méhészeket a táblája közelébe engedni, mert bizonyítottan több termést hoznak neki a méhcsaládok beporzás útján, még akkor is, ha nem alkalmazhat neonikotinokat. Mert ha ugye nem adnak nekik alternatívákat, tehát a neonikotinokat nem lehet más olcsó, és hasonlóan jó szerrel kiváltani, és ez esetleg annyi termés kiesést okoz, hogy a méhek a beporzásukkal nem tudják pótolni, akkor szíves fogadtatásra nem számíthatnak a méhészek. Ezzel én nem a neonikotinokat védem, de a kérdés gyökere itt van, és én nem tudom a választ.
Nyilván való, ismerve a múltat, és ismerve a világban uralkodó szemléletet, a növénytermesztők "képesek mindenre" a jobb termés érdekében. Példának okáért, ha a termeklőknek nem kellene a GMO, akkor nem lenne GMO. De kell nekik, és ne legyenek illúzióink, a jobb termés érdekében mindenre képesek, nem néznek se Istent, se embert, se állatot, sem pedig környezetet.
Tehát valahol, úgy lehetne, megoldani a dolgot, hogy a méhgyilkos, környezetre, és az élővilágra ártalmas vegyszerek helyett, környezetbarát szereket kellene támogatni, hogy ezek alakalmazása elérhető legyen számukra, és nyilván ez az állam dolga lenne.
Mert így, előbb utóbb azon vesszük észre magunkat, hogy ha mindig mindent azzal a jelszóval tiltanak be, hogy ez a méhek miatt van, hogy ellenséggé tesznek két olyan ágazatot ami nagyon is egymásra szorul.
Kicsit megértem a növénytermesztőket is.
A szomszédom, aki méhész, és méheinek zömét elvitte a távolabbi tanyájára, azért mégis kezdi vissza csempészgetni a kertbe is. Már van itt neki megint vagy tíz család. Itt elég szűkek a telkek, és  békesség kedvéért nem permetezgettem. A termés kiesésen túl, az idén kellett észlelnem, hogy a javakorban lévő almafáimon kéreg, meg egyéb elhalások léptek fel. Hiába kapargatom le tavaszal a kérget, mégis megül rajtuk a zuzmó. A méhei fél méternyire sincsenek a szőlőmtől, amit kapálgatni nem igen lehet, mert mindjárt a hajamba van vagy húsz méhe. Mivel én méhész is vagyok, és semennyi szúrástól se dagadok meg, de nekem is fáj mikor már a tizedik megszúr, és káromkodva vágom földhöz a kapát. Gyomirtózni meg nem lehet, mert bemegy a kijáraton a permet. A fiam ugyenezen okból nem hajlandó géppel kaszálni. Tavaly volt is benne vagy fél méter tarack. Most vagy hagyom pusztulni a kertemet, vagy összeveszünk.   Ez kicsiben leképezése a dolgoknak, de valahogy így néz ki  nagyban is.
UI: Bocsi tudom, hogy ez inkább más rovatba való, de jani Bátya beírására ugrott be.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 04. 19:54 írta Vivaldi »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #73 Dátum: 2014. Május 21. 20:17 »
                                                    Hungarikum lett az akácfa és az akácméz!


kormany.hu
MTI, VM Sajtóiroda
2014.05.19., hétfő, 09:25

Hungarikum lett a magyar akácfa és a magyar akácméz – a Hungarikum Bizottság döntését Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter jelentette be a testület kihelyezett ülését követő sajtótájékoztatón, Szarvason. Ezt követően a tárcavezető, Babák Mihály Szarvas polgármestere és a bizottság tagjai elültettek egy nemesített gömbakácot a több mint kétszáz éves Tessedik fa közelében.

A bizottság Szarvason ülésezett, Tessedik Sámuel lelkész, a felvilágosodás korának pedagógusa, gazdasági szakíró szülővárosában, aki sokat tett az akác magyarországi meghonosításáért. A vidékfejlesztési miniszter, a Hungarikum Bizottság elnöke elmondta: az akác és az akácméz hungarikummá nyilvánításában a bizottság pénteken egyhangú döntést hozott, valamennyien támogatták, hogy bekerüljön az egyedüli értékek közé, amit az utókornak is meg kell őriznie generációkon át.
A magyar akác az alföldi és a vidéki táj elengedhetetlen része, kiváló magyar fa, a világon egyetlen ország sem ért el Magyarországhoz hasonló eredményeket az akácgazdálkodásban - érvelt a bizottság döntése mellett a miniszter. Hozzátette: az akácméz pedig kiváló és egyedülállóan népszerű terméke a hazai méhészetnek.
Fazekas Sándor tájékoztatott arról is, hogy a bizottság hungarikummá nyilvánította a Zsolnay Kulturális Negyedet, a Herz téliszalámit, az Ilcsi szépítő füveket, a makói hagymát és a klasszikus magyar nótát. A Magyar Értéktár a Teodora Kékkúti és a Kereki ásványvizekkel, a kizárólag itthon működő magyar védőnői szolgálattal, a vizsolyi bibliával és a református templommal, valamint nemzeti fegyverünkkel, a honfoglaláskori nyíllal bővült a bizottság döntésének köszönhetően.
A miniszter szólt arról is, hogy a nemzeti értékeket és a hungarikumokat népszerűsítő kommunikációs kampány zajlik majd május 15-ike és június 15-ike között. Ennek keretében bemutatják a Hungarikum Bizottság tevékenységét, valamint a hungarikumok körét. A cél, hogy felhívják az emberek figyelmét a nemzeti értékekre, valamint arra, hogy közkincseinket kötelességünk óvni és továbbadni a fiataloknak. (Fotó: Rosta Tibor, MTI)

Forrás: MTI/Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #74 Dátum: 2014. Május 22. 19:54 »
Repce fajtabemutatót rendez a NAK és NÉBIH május 27-én Tordason
NAK - 2014. máj. 22. csütörtök

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a NÉBIH Növénytermesztési és Kertészeti Igazgatósága (NÉBIH-NKI) őszi káposztarepce fajtabemutatót tart, amelyre tisztelettel meghívjuk az érdeklődőket.

Helyszín:

Tordasi Növényfajta-kísérleti Állomás

(2463 Tordas, Szabadság u. 2.)

Időpont:

2014. május 27. (kedd), 10:00-14:00 óra

Program:

09.15-10.00         Regisztráció

10.00-10.15         Köszöntő beszédek

                           Lukács József, elnökhelyettes (NÉBIH-NKI)

                           Papp Gergely, szakmai főigazgató-helyettes (NAK)

10.30-10.40         A Tordasi Növényfajta-kísérleti Állomás tevékenységének bemutatása

                           Szokó Attila, állomásvezető (NÉBIH-NKI)

10.40-11.00         Az őszi káposztarepce fajtahasználat és fajtakísérletek

                           Szekrényes Gábor, témavezető (NÉBIH-NKI)

11.00-11.15         A fajtakísérleti bemutató parcellák megközelítése

11.15-12.45         Fajtabemutató, konzultáció

                           Szekrényes Gábor, témavezető (NÉBIH-NKI)

12.45-13.00         Visszatérés az állomásra

13.00-14.00         Ebéd

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni ide katintva lehet.

Kapcsolódó cikk:

Fajtabemutatókat, nyílt napokat szervez a NAK és a NÉBIH

(NAK/NÉBIH)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.