Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.

  • 745 válasz
  • 400489 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Dátum: 2013. December 16. 12:36 »
Ide érrtelemszerűen kérem a hozzászólásaikat.

Kérdem én? Egy kft által kiadott újság szerintetek az OMME tagoké? Tsanyi odaát azt hiszi, hogy igen. Nekem kétségeim vannak. Kipróbálom. Küldök oda is cikket a méhmérgezésekről egy kis elemzést. Vajon megjelenik-e? Ha a méhészek közösségének újsága, akkor megjelenik.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 20. 19:04 írta Admin »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 16. 16:59 »
Próbálom megvilágitani, hogy miénk-e egy kft által kiadott újság. Naponta, hetente dobálnak be ingyen újságokat a postaládámba. Mind azt mondja hogy ő az én újságom. Tetszik nem tetszik kapom őket. Aztán persze 99 % azonnal a postaládám melletti kukába repül.

Azt állította az OV-n az előterjesztő, hogy nem a reklám fogja az újságot eltartani, hanem a nyereséges gazdálkodás. édesanyám erre mondja, hogy nem szar csak kaja. Hiszen minden hirdetőnek érdeke lesz egy olyan újságban jelen lenni, amelyik kötelezően eljut a célközönséghez. Márpedig akkor ebben kell legyen 20 oldal hírdetés is. Akkor pedig a hasonló költségarányok hasonló eredményt fognak szülni. A különbség a szellemi tőkében vagyis a szakmai tartalomban lehet. Ismerve az OMME vezérkart kb olyan széles látókörű tartalmat várok, mint amire egy sörös ló képes. Ne legyen igazam.

összegezve:
Az újság hírdetés nélkül veszteséges, viszont a tartalmi minőségre nincs jó garancia.

Szükség lenne a belső demokrácia fejlesztése érdekében egy közlönyre, viszont az nem érdeke a hatalom mostani birtokosainak. Pedig egy ilyen közlönyt ma interneten is ki lehetne adni, ami töredék költségvetési igényű egy papír alapú újsághoz képest.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 19. 21:39 »
Egy kis méhmérgezési elemzés küldése, szerintem jó gondolat. Kérdés, hogy eldönt-e valamit.
Ha az újság a "miénk" méhészeké, a téma pedig közérdekű, meg kell jelentetni. Ha nem közlik le, akkor az újság nem a miénk csak az "övék? " . Válasz leközölni, ellenvéleménnyel megtámadni. Bár ez a nemzetközi kutatási eredmények alapján reménytelennek látszik. Én azt mondom a puding próbája az evés

Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 20. 11:56 »
sziasztok!  Hol lehet rendelni  az új OMME :) kiadású méhész szaklapot??  köszi !!
Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót,
és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz hogy a pénz nem ehető.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #4 Dátum: 2013. December 20. 12:38 »
Van mit írni a mérgezésekről. Úgy látom a 80-as években többet tudtak a méhészek a mérgezések tüneteiről mint ma. Az évi 20 Millió Ft monitoring költségvetés úgy látszik rosszul hasznosult eddig.

Katasztrófálisan hiányos és ezért félrevezető az a cikk ami megjelent az OMME újságban az oxálsavas kezelésről. Ha csak annyi lenne az igazság, már nem létezne bioméhészet Magyarországon és Európában, csak a trópusi országokban.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 20. 16:21 »
Sziasztok! En meg nem kaptam ujsagot,az ujjat.Talan nem is baj mint irjatok.Bocsi a hibakert . Udv. Antal

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 20. 17:45 »
Talán nem fizettél tagdíjat. Mert ezt az alkotást, csakis a tagok kapják, INGYEN !
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 20. 17:56 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 20. 18:32 »
Szia atya! Meg kaptam,most hozta a gyerek. De fizettem,csak még a jővő évit még nem.Szerinted ez alkotás, az első benyomásom az újságrol, silány utánzata a méhészetnek. A második pedig idészhetném Hófit is. Ha már a verseny van a két lap kőzőt ,szerintem már eldőlt kié a pálma.   Űdv:Antal

Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #8 Dátum: 2013. December 20. 18:57 »
Szerintem ne ítéljünk az első szám alapján. Elvégre is gyorsan kellett dolgozni, csak 3 hónap állt rendelkezésre, hogy összerakják... Igaz, a további számokra már csak 1 hónap lesz  ::)

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #9 Dátum: 2013. December 20. 19:09 »
Igazad van , három a Magyar igazság, egy a ráadás.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:MÉSZÚJSÁG, MÉHÉSZ KÖZLÖNY, WEB MÉHÉSZ ÚJSÁG v. KÖZLÖNY
« Válasz #10 Dátum: 2013. December 20. 19:10 »
Antal!

Nem lehetsz ennyire negatív, főleg karácsony idején! :P
Maradjunk annyiban, hogy még friss az újság és a technika!
Bízzunk egyetlen elnökünkben és csapatában, talán a következő kiadások elnyerik tetszésedet.....

Antal, van egy kis "bibi"! Az újság jár, ha kell, ha nem! Vagy megelégedsz az új újsággal vagy nem fizetsz tovább tagdíjat!
"Ez a kérdés válasszatok".  Atyától már egyszer megkaptam ;D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #11 Dátum: 2013. December 20. 19:20 »
Szia! Igazad van,fizetem továbbra is a tagdíjat.Negatív, mos már előre meg kaptuk közösen egy tab-ot.Így a gyerek is meg van kerülve. ( már mint a számító gép )   Üdv:Antal :- :-X
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 20. 20:09 írta Nagyernyei Attila »

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #12 Dátum: 2013. December 21. 18:01 »
Hát nem estem hasra az új újság előtt. Hát igen , nem érzem azt hogy egy űrt töltött ki .
Kicsit furcsa számomra benne a cikkismétlés akár a téli vándoroltatásról akár az apimondiáról. Sajnálom, hogy az apimondiás fényképek nem a cikkeknél magyarázat nélkül vannak benne, lehetett volna több,/belefért volna a keretbe./ Egyedül az év méhésze cikk az ami megfogott, abban is a nemzeti programról szóló rész.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #13 Dátum: 2013. December 21. 22:32 »
Az ujság a kft tulajdona.
A kft-t tulajdonolja az OMME. Ha a legrosszabb scenariot vesszük, pl. valamilyen okból felszámolás indul a kft ellen, akkor az, aki megveszi a kft-t, megszerzi az újságot is. Ugyanígy az OMME is eladhatja a kft-t az újsággal együtt. Szóval a tulajdonjog két lépcsőben biztosított, és a 100 % tulajdonjog biztosítja, hogy az OMME azt tesz az újsággal, amit akar.

Ugyanígy a nyereség felett rendelkezik az OMME egyetlen embere, aki a tulajdonosi jogokat gyakorolja. Itt nincs közgyűlés, nincs méhész betekintés, ez a vezetés bulija.

Nézzük csak: szavaz-e a méhész arról, hogy melyik nyomda legyen? NEM!
Megkérdezheti-e a méhész, hogy miért az adott yomdát választották, hány nyomdát versenyetzettek? NEM!

Kötelezhető-e az OMME pótbefizetésre?


CSIP CSIP jó üzlet, ha van minden hónapban fix bevétel... A kft-nek...

Szurke Vereb

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #14 Dátum: 2013. December 21. 23:14 »
Ki dönt arról, ki szerkeszti az újságot?
Ki dönt arról mi jelenhet meg az újságban?
Hát ki, ha nem Cserényi doktor?
A minap kijelentette Cserényi doktor nagy nyilvánosság előtt, hogy a Méhészet újság többek között azért rossz mert olyanok is írhatnak benne mint Geddekas. Szerintem önnek százszor több lehetősége volt. Miért nem élt vele? Nem volt mit mondania? Akkor milyen alapon élet-halál ura még mindig? Menjen szépen haza és otthon ordibáljon, ne pedig az OMME testületi ülésein.

Doktor úr! Hibáztatom önt amiért agresszivitásával sok jó vezetőt tönkretett Nikovitz Tónival kezdődött és Brossal záródott ez a sor. Mindent megteszek, hogy több OMME vezetőt ne tehessen tönkre. Nincs mese önnek nincs helye a vezető méhészek között. Túl sokat tévedett és soha nem ismerte be ezeket a tévedéseket.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.