OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 442387 megtekintés
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1335 Dátum: 2020. Szeptember 27. 17:37 »
Tóth Péter elfogadta a mandátumát, csak később -kb 3 hét - meggondolta magát és lemondott.
A küldöttgyűlésen a kihirdetés elött, kellett volna nem elfogadni a mandátumot, akkor valószínű a következő legtöbb szavazatot elért jelölt lett volna a vezetőség tagja.

Mivel csak jóval később jött rá, hogy összeférhetetlen, gondolom azért mondott le.

Így a következő küldöttgyűlésen meg kell választani a jelölőbizottságot, majd az azt követő gyűlésen pedig lebonyolítani a választást. Az új választásig 10 fővel működik a vezetőség.
Gratulálok, józanul átgondolt folyamat  volt.   :)😒
« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 27. 17:44 írta gondolkodó »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1336 Dátum: 2020. November 07. 19:15 »
http://www.omme.hu/elnoksegi-ules/
Végere érdemi munkát végez az elnökség....
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1337 Dátum: 2020. November 10. 10:13 »
Ahogy olvasom a Zöldön Molnár Jenő benyögéseit, nem igen a béke mellett tört pálcát.
Én egyoldalú tűzszünetet hirdettem, de a támadásait nem vagyok hajlandó elnézni.
Kifogásolja amit itt írtam, hogy ....Végre az elnökség érdemi munkát végez.
Arra lennék "kivancsi", mit tud a jelenlegi elnökség munkájáról, mennyire tájékozott?
A válaszát megelőlegezem.
Annyit tud erről mint egyéb másról is, tehát semmit.
Tegnap beszéltem két elnökségi taggal is, és megerősítették, hogy gőzerővel dolgoznak, amit az OMME hírekben olvashattatok is.
Persze Jenő sajnálkozását fejezi ki, hogy a méhészek érdekvédője nem egy növényvédős.
Felteszi odaát (szerintem magának) ezt a kérdést:
"KINEK AZ ÉRDEKVÉDŐI VAGYTOK TI OTT méhészek?"
Mármint mi itt.
Én is ezt a kérdést tenném fel neki.
Javasolnám a megnyugvást számára is, hiszen 4 évig legalább az elnökség érdemi munkát végezhet, a kerékkötők (hála az égnek) nem rúghatnak labdába, bár ő ezt nagyon szeretné.
Tegnap egy elnökségi tag kijelentette, hogy furcsa dolgokat észlelnek magukon, nincs gyomorideg, senki nem fenyegeti őket a bírósági perekkel.
Mondtam én, hogy jogászok (ügyvédek) nélkül beindul az élet.

Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1338 Dátum: 2020. November 10. 17:08 »
Olvassátok a Zöldön kivancsi 111 kirohanását...ha van kedvetek.
Nem tudott eddig sem mást csak vagdalódzni.
Meg mit aggódik pont ő a méz árán?
Azt nyilatkozta, hogy a méz neki csak melléktermék.
Azt kell megnézni, hogy melyik oldalt támogatta a küldöttek 70%-a.
Aztán nyugi, négy év pihi.
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1339 Dátum: 2020. November 12. 12:27 »
Úgy látom ha Ti ketten nem lennétek leállna mind a két fórum

szs


Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1341 Dátum: 2021. Szeptember 08. 11:19 »
Sajnos 9 hónapja nincs OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés esemény.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1342 Dátum: 2021. Október 02. 19:10 »
Kár, hogy erre itt nem érdekel senkit a küldöttgyűlés.Egy
kuk sincs róla itt. Pedig holnap lesz 10-kor.

*

leo

  • ***
  • 198
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1343 Dátum: 2021. Október 02. 22:52 »

Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Erdőkertes   
Én is készültem a holnapi küldöttgyűlésre, és az levéllel szeretném felhívni a figyelmet az OMME körüli főbb problémákra és azokra megoldási javaslatokat kínálni:

Tisztelt Küldöttek!

Úgy tűnik jelenleg éppen a küldötti rendszer kiüresítése folyik, a járványhelyzetet kihasználva az OMME-ban egy ember akarata érvényesül mindenfajta kontroll és párbeszéd nélkül.
2021. őszén a 2020-as év beszámolójáról kell dönteni, mintha az idén nem történt volna semmi.

Az OMME működésének aktuális problémái:
• Az elnökség egy tag hiányában szabálytalanul működik
• Nincsenek meghirdetve az elnökségi ülések, nem nyilvánosak az elnökségi határozatok
• Az ellenőrző bizottság működése elfogadhatatlan
• Kirekesztő, autokrata hozzáállás
• Összeférhetetlenség Bross Péter a Méhészet lapnál betöltött szerepe és az elnöki tisztség között
• A támogatásokról nincs megfelelő időbeli tájékoztatás
• Ágazati érdekképviselet hiánya: megváltozott a nyúlós költésrothadás 100 %-os kártalanítása
• Nincs semmiféle fellépés az import és kevert mézekkel kapcsolatban
• Nincs párbeszéd a mézkereskedelemmel

Az elnökség egy tag hiányában szabálytalanul működik
Tóth Péter elnökségi tagjelölt nem fogadta el a tisztséget, nem írta alá az elfogadó nyilatkozatot, így a sorrendben következő legtöbb szavazatot kapott jelöltnek kellett volna a tisztséget felajánlani. Ennek magyarázata: „Az egyesület esetében a képviselő és a felügyelő szerv tagjainak, alapítvány esetében a kezelő vagy kezelő szervezet és a felügyelő szerv tagjainak (mindegyiknek) nyilatkoznia kell a tagság elfogadásáról. A nyilatkozat azért fontos, mert valamennyi tisztség választáson alapul, így a tisztségre megválasztott személyeknek jelezniük kell azt, hogy elfogadják a tisztséget. Az elfogadó nyilatkozatokat csatolni kell az alapítvány és az egyesület nyilvántartásba vételi kérelméhez.” (idézet: http://civiljogok.hu/utmutato/mire-van- ... #kerdes-15)
A kiegészült elnökségnek újra kellene tárgyalnia az összes szabálytalanul hozott elnökségi határozatot.

Nincsek meghirdetve az elnökségi ülések, nem nyilvánosak az elnökségi határozatok
Az OMME vezetése kihasználja, hogy a járványhelyzet miatt hosszú ideje nem volt küldöttgyűlés. Az OMME legális, demokratikus működésének alapja a nyílt átlátható működés. Jelenleg ennek az elvnek éppen ellenkezője tapasztalható, szinte semmi sem tudható az OMME működéséről. 2021 őszén a 2020. évi tevekénységről dönt a küldöttgyűlés.
Az OMME SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATA szerint:
„A vezető testületek ülései nyilvánosak. ... A vezető testületek üléseiről szóló értesítést az üléseket megelőzően 5 nappal az OMME Honlapon közzé kell tenni. Az ülések nyilvánosságot, tagságot érintő határozatait a Honlapon közre kell adni.”
Az elnökségi üléseket szabályosan kellene kihirdetni, megtartani. Az időben elkészített jegyzőkönyvet a honlapon időben publikálni kellene. Az ülésekről indokolt volna online közvetíteni.

Az ellenőrző bizottság működése elfogadhatatlan
Egy alkotmánybíroságig eljutott bírósági ügyből (3029/2021. (II. 2.) AB határozat) kiderült, hogy az OMME ellenőrző-bizottságának tagja, Körmendy-Rácz János méhészetében 2016-ban 16 méhcsaládból 12 mintát vettek, ezek mind fertőzöttek voltak nyúlós költésrothadással, ami az állomány 75%-át jelenti. Annak ellenére, hogy a betegség „pörkös” állapotú volt, a méhegészségügyi vizsgálat idejére 10 méhcsalád már elpusztult, Körmendy-Rácz János állami kártérítésre tartott igényt. A perben kirendelt szakértő is azt állapította meg, hogy nem Körmendy-Rácz János, hanem a méhegészségügyi felelős vette észre a nyúlós költésrothadás gyanúját. A szakértő kizártnak tartotta, hogy a szeptember 22-én a méhegészségügyi felelős által megtalált 10 elpusztult méhcsalád ne lett volna a megelőző napon kipusztult vagy közvetlenül a kipusztulás előtti stádiumban, amikor Körmendy-Rácz János állítása szerint méhegészségügyi ellenőrző vizsgálatot végzett. A bíróság kimondta, hogy a fertőzés gyanúja bejelentésének elmaradása leginkább a gondatlan eljárására vezethető vissza.
Ezek után Bross Péter vezette elnökség blokkolta a fegyelmi és etikai vizsgálat lefolytatását, mely az OMME Etikai és Fegyelmi Szabályzata szerint akár a tisztségből való visszahívással is járhat.
Körmendy-Rácz János ellen az etikai és fegyelmi eljárást le kell folytatni, ami alapján a küldöttgyűlés hozhat döntést.

Kirekesztő, autokrata hozzáállás
Az egyesületet érintő ügyekben megszűnt a párbeszéd, azokban más véleménye nem érvényesülhet.
Az elnökségnek minden döntéshez köthető felet meg kell hallgatnia.

Összeférhetetlenség Bross Péter a Méhészet lapnál betöltött szerepe és az elnöki tisztség között
Teljesen összeférhetetlen Bross Péter elnöki tisztsége és a Méhészet lapnál betöltött pozíciója, aki így az OMME-ban megszerzett szellemi javakat kamatoztatja egy magán lapkiadóban. Számos OMME-hoz köthető anyag jelenik meg egy olyan lapban, mely magánkézben van. Bross Péter még minimális mértékben sem törekszik a két pozíció szétválasztásában, ugyanazt az e-mail címet használja lapszerkesztőként és OMME elnökként.
Bross Péternek el kell dönteni, hogy egy üzleti vállalkozásban vagy OMME elnökként folytatja tovább.

A támogatásokról nincs megfelelő időbeli tájékoztatás
Már az OMME székházvásárlásának előkészítése is a nyilvánosság teljes kizárásával zajlott, holott ingatlanvásárlás csak küldöttgyűlés jóváhagyásával történhetne.
A júliusi 15-én – a méhészeti szezon közepén – megjelent Méhészeti Nemzeti Programról csak 5 nappal korábban jelent meg hivatalos tájékoztatás. A támogatás 3 nap alatt – az OMME tájékoztatása szerint – nagy részben kimerült. A támogatásban etikátlanul előnybe kerültek azok, akik nem hivatalos módon, korábban kaptak tájékoztatást. Az OMME „rendkívüli” támogatásban való közreműködése elfogadhatatlan.
Minden támogatásról időben, egyenlő feltételekkel kell tájékoztatni a méhészeket.

Ágazati érdekképviselet, hiánya: Megváltozott a nyúlós költésrothadás 100 %-os kártalanítása
A hazai méhészet egyik legnagyobb anyagi kárt okozó méhbetegsége, a nyúlós költésrothadás kártalanításának szabályai jelentősen megváltoztak. A változások roppant mód hátrányosan érintik a hazai méhészeket, a kártalanítás mértékét növelő tényezők szinte betarthatatlanok.
Erről semmiféle tájékoztatás nem jelent meg az OMME-tól, holott 2021. 06. 08-án lépett életbe a rendelet. Hol volt itt az érdekképviselet?
A jogszabály alkotójánál el kell érni a rendelet módosítását.

Nincs semmiféle fellépés az import és kevert mézekkel kapcsolatban
A magyar méhészek megélhetésének kulcsa a méhészeti termékek értékesíthetősége. Ezt veszélyeztetik a külföldről behozott mézek. Az OMME eddig nem lépett fel ezzel a káros folyamattal szemben. Legalább a származási országok kötelező feltüntetését kellene elérni a mézeknél, ahogy számos más EU tagállamban történt.
Figyelemfelkeltő kampányt kell indítani az import mézek visszaszorítására. El kel indítani a címkézési szabályok megváltoztatását, hogy tudható legyen a származási ország neve, keverés aránya.

Nincs párbeszéd a mézkereskedelem résztvevőivel
A hazai méztermelés még mindig nagyban meghaladja a hazai fogyasztást, mézünk jelentős részben külföldön értékesül. Alapvető érdek volna, hogy a kivitel megfelelően működjön, fejlődjön.
Vissza kell állítani a párbeszédet az ágazat minden szereplőjével.

A fenti problémák csak a jéghegy csúcsát jelentik, az OMME-ban folyó munkát mindennek lehet nevezni, csak méhész érdekképviseletnek nem, úgy tűnik ez leginkább egy szűk kör érdekeit szolgálja, melybe a kaptárok mögött álló méhészek a legkevésbé tartoznak.

Erdőkertes, 2021. október 2.

Méhésztársi üdvözlettel:
Éger György


Vissza a tetejére    Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése   

tsanyi   
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírekHozzászólásElküldve: 2021.10.02. 19:31
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6088
Tartózkodási hely: Észak-Zala   
Idézet:
« Válasz #1117 Dátum: 2020. Február 07. 18:06 »
Annyi tuti, hogy az elnökség egy részének amolyan viselkedési alaptanfolyamot nem ártana elvégeznie.
A web kamera nagyon jótékony lenne számukra.
Olyan pici jelentéktelen emberkék lennének azonnal, ha láthatná a nagyérdemű, hogy mit művelnek.
Pedig csak egy kérdést kaptak, és rögtön benyomtak a pánikgombot.
Mondtam, hogy így lesz.
Nagyernyei Attila

No comment!

_________________
advocatus diaboli

Vissza a tetejére    Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése   

Malya Péter   
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírekHozzászólásElküldve: 2021.10.02. 18:03
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Mátrafüred   
Nagyernyei Attila mondta, hogy legyen online kamerás rendszer, az elnökségi üléseken. Hátha holnap is mondja.


Vissza a tetejére    Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése   

zsirosmeheszet   
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírekHozzászólásElküldve: 2021.10.02. 15:41
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 1997
Tartózkodási hely: Csurgó   
Mézga Aladár írta:
Kellene szerintem az onlinekamerás rendszer! Na meg olyan is lehetne szerintem hogy bizonyos kérdésben mindenki szavaz! Akarjuk hogy még ezt a szart is le kelljen e nyelni mosolyogva vagy inkább nyomok egy köszi nem et!



Mintha pár éve valaki nagyon kiabált miatta , megmutatjuk , nem lesz kuss susmus .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!

Vissza a tetejére    Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése   

Pöte   
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírekHozzászólásElküldve: 2021.10.02. 10:05
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4745
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag   
Mézga Aladár írta:
Kellene szerintem az onlinekamerás rendszer!


Szerintem is, természetesen meg is említettem már, ugyanis ezt mindenki szorgalmazta, megígérte. Kifogás van, fejlemény lehet sohasem lesz. Egyenlőre az elnökségi ülések szabálytalanul működnek, nincsenek meghirdetve, nem ismert a napirend, titkosak a döntések, beszámoló nem készül róluk. Brossal folytatott telefonbeszélgetésünkben azt mondta, hogy a Méhész újságban van beszámoló az elnökségi ülésekről, nekem itt az asztalon a legutolsó kettő szám van. Már állítani se nagyon merek semmit, vegyétek elő keressétek meg benne. Azt nem mondom, hogy addig ne tegyétek le míg meg nem találjátok... Az is beszédes, hogy van olyan beszámoló (hónapokkal ezelőtti) ahol aztán mégsem szerepel benne minden kardinális kérdésben hozott döntés.

Mézga Aladár írta:
Na meg olyan is lehetne szerintem hogy bizonyos kérdésben mindenki szavaz!

Ez a kérdéskör a tisztújításra terjed ki. Ezt már nagyon sokan szórványozzák "odaát" is, lehet ezt a hógolyót görgetni magunk előtt, én annak a pártján vagyok, hogy az ilyen kérdéseket addig kell kezelni amíg lavinává nem vállnak. Abban (is) egyetértek Nagyernyei Attilával, hogy az országos vezetőségi ülés jogait át kellene vizsgáni. Néhány kérdéskört az elnökségtől lehetne egy szélesebb plánum kezébe adni. Ez lehetne a támogatásokkal kapcsolatos végleges döntések, legyen az eszközt vagy kutatási támogatások. Beszélnek mindent a méhészek, talán az védhető volna, hogy egy 100-120 fős OV minden tagjának nem lehet visszaosztani nagyösszegű támogatásokból.

Mézga Aladár írta:
Akarjuk hogy még ezt a szart is le kelljen e nyelni mosolyogva vagy inkább nyomok egy köszi nem et!

Tetszik vagy nem, most (vagy inkább egy évvel ezelőtt) sokan úgy nyilatkoznak, hogy sz@r, sz@r, de legalább a mi sz@runk. Tisztességes, átlátható, nem mutyizó, a méhészek valós problémáival foglalkozó Elnökség esetén is volna kritika, ez teljesen biztos. De talán, hátha kevesebb és több volna az elégedett tagdíjfizető, nedjisten aki most nem tag az is azt mondhatná, hogy ez annyira nem sz@r, belépek. Lehet meg kellene próbálni így működni...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…

Vissza a tetejére    Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése   

Mézga Aladár   
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírekHozzászólásElküldve: 2021.10.01. 23:30
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 52   
Kellene szerintem az onlinekamerás rendszer! Na meg olyan is lehetne szerintem hogy bizonyos kérdésben mindenki szavaz! Akarjuk hogy még ezt a szart is le kelljen e nyelni mosolyogva vagy inkább nyomok egy köszi nem et!


Vissza a tetejére    Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése   

egyuri   
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírekHozzászólásElküldve: 2021.10.01. 20:03
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Erdőkertes   
Teljesen jogos igény, hogy teljes körű információk birtokában, korrekt egyeztetésen lehessen dönteni. Sajnos ez jelenleg utópia.


Vissza a tetejére    Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése   

Malya Péter   
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírekHozzászólásElküldve: 2021.09.30. 19:15
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Mátrafüred   
Ismét elmaradt a demokratikus párbeszéd az OMME tag és tagdíjának haszonélvezője az OMME Központja között. Most a szakmaközi szervezetté válás témájában.

Az elmúlt két hétben, egy tisztség nélküli tagdíj fizető méhész, nem volt könnyű helyzetben, ha meg akarta vitatni az OMME Központ szakmaközi szervezetté válásra vonatkozó ajánlatát, valamely OMME vezetővel. Az erre vonatkozó OMME Központi tájékoztató anyag szeptember 16-án, éppen két hete jelent meg az OMME honlapján.

Két hét. Mire elég két hét? Egy országos szervezet több ezer fős tagságának, egymással és vezetőivel való párbeszédére bizonyosan nem.

Ha valaki mégis elkötelezett a méhészeti közélet iránt, hisz abban, hogy a közös cél érdekében, fontos a szakmában a tagok közötti párbeszéd, eszmecsere, egymás meggyőzése, mit tehetett ebben a két hétben?
Mehetett a helyi szervezetéhez egy rendkívüli taggyűlési igénnyel, amelyet, ha sikerült is megszervezni, azon a szeptember 16-ai anyagokat értelmezhették. Ez azonban nem párbeszéd. A párbeszéd az, hogy lehetősége van a méhésznek a központi tagdíja ellenében kérdezni, amelyre a központ válaszol.
Jöhetett erre a felületre, jól rosszul kifejteni gondolatait. Mi erre az elnöki válasz: a fórumokon folyik az őrjítés.

Elnök Úr!

Nincs hol, az online térben beszélgetni, kommunikálni Önökkel, OMME vezetőkkel. Nem képesek a XXI században egy olyan internetes platformot kialakítani, amelynek végén ott lenne egy kompetens tagjuk és megválaszolná, közösségi szinten a tagság kérdéseit. Aki egy ilyen taglétszámú szervezetet működtet, annak igenis kell, hogy legyen erre energiája, pénze.
Éppen most kívánnak a nem OMME tag méhészek irányába is szabályokat, kötelezettségeket érvényesíteni. Velük, hogy kívánnak kommunikálni, beszélni, egyeztetni, őket meggyőzni dolgokról. Ők is járjanak OMME gyűlésekre? Ez aligha fog működni.

Kedves Péter!

Adjatok lehetőséget az egyszerű gondolkodó, tenni akaró méhésznek, hogy elmondja nektek gondolatait, ötleteit, javaslatait, akarjatok döntéseitek előtt velük egyeztetni. Alakítsátok ki velük a nyílt, átlátható párbeszéd lehetőségét. A küldöttekre alapozott demokratikus felépítmény rendszer ma már kevés.Csináljatok nagyobb egyesületi demokráciát, még ha fárasztó is!


Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1344 Dátum: 2021. Október 03. 09:56 »
2021. október 03-án, 10.00 óra.  Küldöttgyűlés. Helyszín: 1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14.Lurdy Konferencia és Rendezvényközpont, 6-os terem.
https://www.youtube.com/watch?v=qJD6-T3W4wI   

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1345 Dátum: 2021. Október 12. 18:50 »
Üdv mindenkinek!

Van bármi hír a küldöttgyűlésről? Sajnos, mint oltatlan, nem tudtam részt venni rajta.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"


*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1347 Dátum: 2021. Október 12. 21:27 »
:) oda én nem járok.. (a zöldre) megüli a gyomrom
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

huber

  • ***
  • 144
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1348 Dátum: 2021. Október 12. 21:43 »
Hát, az igazság nem vajaskenyér ....

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1349 Dátum: 2021. Október 12. 22:19 »
Jobb ha itt maradsz Bicska, mint hogy zöldségeket olvasgatnál.
Már fél éve nem olvasom, azóta tök nyugodt vagyok.
Még a linket is töröltem a gépemről.
Nagyernyei Attila