OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 442482 megtekintés

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1141 Dátum: 2020. Június 10. 07:19 »
Egy kis áttekintés az OMME múltjáról, és jelenéről.
https://www.youtube.com/watch?v=syj5ar6WS7U
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1142 Dátum: 2020. Június 12. 20:53 »
http://www.omme.hu/a-mehcsaladonkenti-1000-forint-kifizeteserol/
Sokan kérdezték, itt a válasz.
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1143 Dátum: 2020. Június 24. 08:20 »
Hamarosan VÁLASZTÁS!
Kicsit megfeledkeztünk erről , de nem árt tudni, hogy az OMME elnöki székére (egyelőre) két jelölt van.
Bross Péter, és Tóth Péter.
Gondolom a tisztújító küldöttgyűlésen lesz alakalmuk programjuk bemutatására, és az elvégzett munkájuk ismertetésére.
Bross Péterét olvashatjátok az OMME honlapján, Tóth Péternek ilyen nincs, tehát talán szóban fogja majd kifejteni mi az amit másként csinálna.
Mi a választás tétje?
Maradnak e az elnököt vegzáló, jogászkodó, méhészeket feljelentő, folyton kötekedő elnökségi tagok, vagy végre megindul az érdemi munka?
Jelenleg az OMME kettészakadt.
Akik Brosst utálják, vagy legalább tudnak ellene érdemben tenni, egy hajóban ülnek.
És saját magánvéleményem szerint van egy másik oldal, a józan.
Reményeim szerint ők lesznek ismét többségben, és olyan elnökségi tagok fognak a civakodó muskétások helyébe lépni, hogy ennek a rémálomnak egy időre vége lesz.
Legalább azt a minimumot teljesítsék, hogy 4 év múlva fehér papírra vessék az elvégzett munkájukat, nem úgy mint a mostaniak.
Azonkívül, hogy felháborító még meg is kérdőjelezem a "tisztelet" díjukat!
Aki arra nem képes, hogy leírja mit csinált semmi szüksége rá a méhészek közösségének.
Mindenki látja, hogy komoly frissítés kell, mert ez így tovább nem mehet.
Lesznek még híreim.
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1144 Dátum: 2020. Június 27. 16:16 »
Küldöttgyűlés ide...küldöttgyűlés oda..
A jelen alapszabály  nem került módosításra ,így nehéz lesz. De érdemes megnézni az előző elnök,és tisztségviselői választáson mit igértek a mostani potenciális jelöltek.  Ígértek egyáltalán konkrétan kézzelfogható változásokat,stb? Attól nem  lett hatékonyabb a méhészkedés,-netán érdekképviselet- hogy az vezetői grémiumok nincsenek szinkronban. Attól sem, hogy nincsen hiteles kép/felmérés a méhész egyesületről.
Alapvetően : mi szükség van az alig látogatott méhészeti összejövetelekre,miután információhoz többféle más úton is hozzálehet jutni ?  Ez csupán egy páldája a pénzek átgondolatlan kiáramlásának. 
De..a mégélhetési (főállású) méhészek,és az egyéb méhészek,pl. hobby ,másodállású méhészek,méhészeti termékekket előállítók, forgalmazók ,más törődést ,segítséget igényelnek.
Lehetne még sorolni . de mindeddenk a "lelke" a szervezet,és ez nem jó előjel a változás-változtatáshoz

 

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1145 Dátum: 2020. Július 14. 18:33 »
Hogy miért írom ide ezt a hozzászólásomat?
Nézzétek meg a három hírt, és a végén megadom a választ!
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/07/07/felhivas-mehek-vedelmeben
http://www.omme.hu/meheltunes-napraforgon/
https://magyarnovenyorvos.hu/felhivas-a-mehek-vedelmeben-2020-07-08
Ez nagyon kampányízűre sikeredett!!!
Csak az utolsó Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara honlapján derül ki, hogy az OMME növényorvosa Bross kihívója nyomul ezerrel.
Csak a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara honlapján vállalja aláírásával, hogy ő az ügy motorja.
Íme az aláírása!
"Tóth Péter
Országos Magyar Méhészeti Egyesület
Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara"
Kimaradt, hogy az OMME Veszprém megyei szaktanácsadója, az OMME elnökségének tagja, az OMME monitoring vezetője, jelenleg pedig az OMME elnöki poszt jelöltje.
Komolyan mondom, hogy ez csúcs!
Nagyernyei Attila



Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1146 Dátum: 2020. Július 18. 07:33 »
Örvendek, hogy Tóth Péter is olvas bennünket és így hozzá is eljutott az üzenetem.
Ezt kérdezi tőlem:
"Miért baj az, hogy a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagjaként is igyekszem a méhészek érdekében lobbizni?"
Hát pont ez a bajom Tóth Péterrel!!!!!!!!!!!
Ő nem értünk lobbizik egy ellenérdekelt szervezetben!
Erre rendkívül jó példákat hoztam már a Fekete-Fehér Méhészklubon keresztül.
Csak egyet szeretnék közülük megemlíteni, amikor a neonikotinoidokat az OMME-s újság címlapján kipártolta, valamint állandóan siratja azok betiltását, mert mint mondja......nem bizonyított káros hatásuk.
Egész Európában szenvednek a méhek és a méhészek ettől, de ő ezt nem látja bizonyítottnak.
Egy növényvédő szervezet tagjaként sosem fogja a méhészek érdekét védeni, nekem vele ez a problémám.
Sajnos ő ezt megpróbálja személyeskedésnek, lejáratásnak felfogni de nekem nem a személyével van gondom.
Ez olyan mintha a Magyar Állatvédők Országos Szervezetének elnöke egy VADÁSZ lenne......................
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1147 Dátum: 2020. Július 18. 21:11 »
Ez olyan mintha a Magyar Állatvédők Országos Szervezetének elnöke egy VADÁSZ lenne......................

Egy közösség tagjait egy másik közösség tagjaival, egymás ellen hergelni, az én szememben nettó uszítás.De lehet, hogy szigorú vagyok.
Közel negyven éves méhészeti pályafutásom alatt nem találkoztam 5 azaz öt növényvédelmi szakmérnök méhésszel. Akivel mégis összehozott sors, azoktól mindig tanultam, a méhek érdekében.Nem kéne utálni őket, inkább be kellene őket vonzani a méhek életébe, esetleg a méhészeti közéletbe.(Már ha az olyan vonzó)

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1148 Dátum: 2020. Július 19. 08:38 »
Kedves Malya Péter!
Kérlek nézd végig Dr.Darvas Béle prof. előadását és utána mondj ítéletet.
Ha neked szimpatikus, hogy az OMME elnöke egy vegyszerpárti legyen, az a te döntésed.
Én szeretném ha inkább a méhészek érdekében tevékenykedne, mert jelenleg abból áll az "érdekvédő" tevékenysége, hogy "nyírjuk ki Brosst" attól csak jobb lehet.
Szerintem pedig egy növényvédőstől mindenki jobb lehet!
Te ezt netto uszításnak gondolod, bár én inkább netto tiltakozásomat szoktam kifejezni írásaimban.
Ne engem próbáljatok feketíteni, mert én nem indulok!
Szerinted az hergelés ha teljes mellszélességgel tiltakozok a növényvédő szerek, köztük a neonikotinoidok ellen?.....mert Tóth Péter ezt több mint 10 éven keresztül kipártolta, sőt kesergett a betiltásuk ellen!
Egyre több emberben kell csalódnom.
A méhészek érdeke a vegyszermentes környezet, mert csak akkor tudunk esetleg termelni.
Te aki kárszakértő is vagy, nagyon furcsállom, hogy ennyire kipártolsz e szép szó mögé bújtatott növényorvost.
Már csak az a kérdés, hogy ez  a növényorvos és általában a növényorvosok miként védik meg a növényeket a károsító rovaroktól?
Hát rovarölővel, de ő a mi érdekükben lobbizik.
Ezért írtam azt, hogy az állatokért meg egy puskával a kezében sétálóló vadász lobbizzon?
Éppen emiatt nem szeretném ha ilyen ember vezetné a méhészeti ágazatot.
Nézd meg Dr.Darvas Béla előadásait, azután döntsd el ki uszít kit.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1149 Dátum: 2020. Július 22. 13:24 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Szeretném jelezni, hogy hamarosan karbantartás lesz a honlapunkon.
Magasabb csomagra váltunk, mivel ez a tárhelyünk betelt.
Az üzemszünet akár néhány napig is eltarthat amíg a szolgáltató elvégzi a szükséges módosításokat!

Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila
Klubvezető

*

atya

  • *****
  • 1043
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1151 Dátum: 2020. Augusztus 13. 20:55 »
Hogy miért írom ide ezt?
Olvassátok végig (ha érdekel) és akkor megkapjátok rá a választ.
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/08/12/neonikotinoidok-szemmel-lathatoan-karositjak-mehcsaladot?fbclid=IwAR36IuMMLy7jDzfSLQQWx10cnBDVuoNRjc9WmKq9IFj6gmD6Oq8fJ3iUyYA
A cikkből kiemelném ezt az egy mondatot!
"Az elmúlt évek európai tapasztalatai, a tudományos vizsgálatok és nem utolsósorban a méhészek lobbitevékenysége miatt az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság, az EFSA 2018-ban javasolta a legveszélyesebb, elsősorban vetőmagcsávázásra használt neók visszavonását, betiltását a szabadföldi alkalmazásban, amit a Tanács végül el is fogadott. Az igenek mellett 8 ország tartózkodott a szavazáson, 4 ország (Magyarország, Csehország, Dánia és Románia) a tiltás ellen voksolt?!"
Ebben minden olyan benne van amiért támadom Tóth Pétert, és nem szeretném ha az OMME elnöke lenne.
Békési tanár Úr nagyon diplomatikus volt, és nem említette, hogy Magyarország azért voksolt a TILTÁS ELLEN, mert az OMME vizsgálatai nem támasztották alá a káros hatásukat!!!
És ezt ki jelentette ki a minisztériumban, a MTA-ban, az FM-ben és minden hivatalos helyen ahol csak lehetett?
Erről szólt a Fekete-Fehér Méhészklub szakmapolitikai rovata, na meg a neonikotinoidok topikba írt, és idézett  rengeteg cikk, külföldi kutatási szemelvények.
Most már nemzetközi kutatási eredményekkel is bizonyították a neok káros hatását!
Tóth Péternek nem kéne inkább bocsánatot kérnie a méhésztársadalomtól, hogy 10-15 évig tagadta a neok pusztítását?
De bizony!
És ő mit tett ehelyett?
Támadott, és hopp előrukkolt a neonikotinoidok elleni élharcosnak, követelve egy második el nem küldött levelet.
Jó taktika, annak aki ezt beveszi.
Bross Péter hozta közénk, először vezető szaktanácsadónak, majd a Magyar Méhészeti Nemzeti Programból csipeget a monitoringnak csúfolt kárfelmérésekre,végül OMME elnök akar lenni, ha nem sikerül neki beéri egy alelnöki székkel, ha az sem akkor maradna elnökségin tag.
Igen, nem a tagszervezetek javasolják őt ilyen erőteljesen, hanem ő akar mindenáron pozíciót, különben nem indulna három titulusért.
Saját magát teszi nevetségessé.......de nem baj.
Várom a motivációs levelét, de csak nincs fent az OMME honlapján, viszont én azt is megfejtettem, hogy miért.
Nem tudja, hogy írja alá.
Tóth Péter, Tóth Péter OMME elnök jelölt, Tóth Péter OMME alelnök jelölt, Tóth Péter OMME elnökségi tag jelölt?
Természetesen az ügyvédemmel konzultáltam a hozzászólásom megírása előtt.
Ő azt mondta, ha tényeket közlök vagy a saját véleményemet, akkor mi a gond?
Dr. Békési László tanár Úr cikke hozta meg a választási kedvem, mert végre rávilágít egy évtizedes problémára, melynek egyik "méregfoga" maga Tóth Péter.
Aki nem hisz Békési tanár Úrnak (de miért tenné, hisz egy kutatási eredményt közöl) ők hallgassák meg Dr.Darvas Béla professzor úr előadásit vagy a "Neonikotinoidok kábulatában" című cikkét olvasgassák.
Hát ez a bajom Tóth Péterrel, és nem a személyével.
Szakmailag megbukott, mert a neonikotinoidokról azt állította évtizeden keresztül, (és még most is) ha szabályosan használják, nem lehet baja a méheknek tőle!
Itt a cikk, a lepel elhullott.
Szerintem mindenki eldöntötte már hová kell húzni azt a bizonyos X-et.
Aztán az induló csapat tagjaiból is kitűnik, ki a Bross párti, és ki az  akit a bukott doki felbujtott, hogy Brosst el kell távolítani.
Varga Karcsi motivációs levelében próbálja a két oldal közötti ellentétet kisimítani, ami szép dolog, de nem fog sikerülni.
Ez így nem mehet tovább, azt mindenki látja.
Bárki lesz az OMME elnöke, és bárkik lesznek a tisztségviselők azt mindenkinek tiszteletben kell tartania.
Nekem erről a témáról ez a véleményem.
Nagyernyei Attila


Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1152 Dátum: 2020. Augusztus 14. 06:48 »

Bross Péter hozta közénk


Attila, beszélj az ügyvédeddel mert nem tényeket közölsz!
Tóth Pétert se, és Nagyernyei Attilát se, Bross Péter hozta be szaktanácsadónak. Ott voltam a felvételi elbeszélgetéseken, a döntéseket az akkori IB tagjai hozták.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 14. 06:52 írta Malya Péter »

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1153 Dátum: 2020. Augusztus 14. 07:10 »
Van sok igazság Attila hozzászólásában,főleg ha hozzá tesszük Dr Zsiros I.megjegyzéseit,de akkor
ki a felelős mégis a mérgezések eltusolása miatt,vagy ki s mi miatt áll az ágazat káoszban,mikor sokan sok pénzt kerestek? :(

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1154 Dátum: 2020. Augusztus 14. 07:19 »
Valóban ez így pontos ahogy Maya Péter kiegészítette írásomat.
Köszönöm.
Annak örvendek, hogy figyelsz, gondolom a többi részével egyet értettél, mivel ahhoz nem szóltál hozzá.
Egyébként amíg nem jelentkezett vezető szaktanácsadónak azt sem tudták sokan, hogy a világon van.
Akkoriban én már 10-15 éve OMME rendezvényekre jártam, sosem láttam.
De van a mostani jelöltek között is jó pár akiknek semmilyen OMME-s múltjuk nincs, csak a nagy duma.
Olyan tettre készek lettek így választások előtt.
Csak azt nem tudom megfejteni mi az a hajtó erő amiért ennyire szeretnék a pozíciót.
Hacsak a háttérben nem dolgozik még mindig a bukott doki, akinek egyetlen célja maradt csupán az életben, Bross eltávolítása.
Most nem tudja a mézárra, mézparaméterek lerontására, meg mindenféle marhaságra fogni, hogy miért hibás Bross, aztán kerít egy olyan csapatot akikben bízik.
Majd meglátjuk.
Ha találsz kivetni valót írásaimban megköszönöm ha jelzed.
Egyébként ez is bizonyíték arra, hogy senkivel nem egyeztetek mert akkor biztosan szólt volna más is, hogy ez helytelen.
Közben olvasom Buksi hozzászólását ami nagyon tetszik.
Remélem a küldöttek tudják!
Én próbálok hozzá segítséget nyújtani, de aki nem akarja az információkat elfogadni azzal nincs mit tenni.

Nagyernyei Attila