OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 442478 megtekintés

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1081 Dátum: 2019. December 16. 09:06 »
Attila!

Ezért kár volt ilyen korán felkelned, Kavalos iróniából tette fel a Ződre a "hírt" (az OMME honlapon még a választási kampánynyitó a legfrissebb). Nézd csak a "friss hír" dátumát:

Nemzeti Program 2019-2022 – elfogadva
by Pungor Adrián • 2019-06-18

Ami valóban friss hír, az nem ez, hanem amit a miniszter aláírásával a Magyar Közlöny hozott le dec. 14-én (valaki írta is valamelyik fórumon, hogy kiszivárgott az aláírás ténye):

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/7670494dfdd9ac65c5cead67feb2c2e4d6473a98/letoltes

A MMNP támogatási rendelete a 8836. és a 8866.oldalak között olvasható.

Nos, a kitiltott Fehér Viktor annak idején ide is feltette a szaktanácsadói hálózattal kapcsolatos várható változásokat. Megrendülten olvastam, hogy az öreg troll jól hallotta, s a miniszter megemelte a havi vállalkozási díj összegét, ha a szaktanácsadók nem Bross Péterre szavaznak. Akkor most dr. Mészáros László vásárolt szavazatokat, vagy esetleg a miniszter szeretné lefizetni a szakikat?

Idézetet írta: Magyar Közlöny

9. Szaktanácsadó-hálózat működtetésének támogatása
14. § (1) A  2.  § (1)  bekezdés a)  pont ac)  alpontja szerinti intézkedés vonatkozásában támogatás a  megyénként és
a  fővárosban egy-egy fő méhészeti szaktanácsadóból és egy fő vezető szaktanácsadóból álló országos hálózat
működtetéséhez vehető igénybe.
(2) A  támogatás csak abban az  esetben igényelhető, ha a  méhészeti szaktanácsadó vagy a  vezető szaktanácsadó
a  szaktanácsadás során – a  (8)  bekezdés a)  pont aa)  alpontja szerinti vállalkozói szerződésben meghatározottak
szerint – fogadónapot biztosít a méhészek részére.
(4) A támogatás keretösszege legfeljebb 530 000 eurónak megfelelő forintösszeg végrehajtási időszakonként.
(5) A támogatás igénybevételére az OMME jogosult.
(6) A  támogatás végrehajtási időszakonként tárgyhónapokra vonatkozó tételes elszámolással igényelhető.
Ha  végrehajtási időszakonként a  július tárgyhónapra vonatkozó tételes elszámolásnál a  kifizetési kérelem alapjául
szolgáló költségeket igazoló bizonylatok bármelyikének teljesítési dátuma a következő végrehajtási időszakra esik,
azonban a  felmerült költségek egyértelműen a  megelőző időszakra vonatkoznak, akkor ezen költségeket a  július
tárgyhavi tételes elszámolásnál kell figyelembe venni, függetlenül a kiállított számla teljesítési dátumától.
(7) A támogatás keretében a következő költségek számolhatóak el:
a) az  OMME által méhészeti szaktanácsadónként éves szinten meghatározott vállalkozói díj legfeljebb
600  000  forint/hó összegig, amely tartalmazza a  vállalkozói szerződésben foglalt feladatok teljesítéséhez
kapcsolódó összes költséget,
b) az  OMME által a  vezető szaktanácsadó részére éves szinten meghatározott vállalkozói díj legfeljebb
985  000  forint/hó összegig, amely tartalmazza a  vállalkozói szerződésben foglalt feladatok teljesítéséhez
kapcsolódó összes költséget,
c) a  szaktanácsadó-hálózat működtetéséhez szükséges irodai archiválás eszközei, irodaszerek, informatikai
adattároló eszközök, szoftverek, munkavégzéshez szükséges számítástechnikai és egyéb műszaki eszközök
beszerzése, javítása, pótlása, nyomdai sokszorosítási költségek 4 000 000 forint/év összegig,
d) a  méhészeti szaktanácsadók, illetve a  vezető szaktanácsadó egy héten túli távolléte esetén az  OMME
elnökének utasítására történő helyettesítés esetén a helyettesítéssel járó vállalkozói díj.

(8) A kifizetési kérelemhez csatolni kell az alábbi dokumentumok másolati példányát:
a) az  I. végrehajtási időszak első kifizetési kérelmével egyidejűleg, és ha bármely méhészeti szaktanácsadó,
illetve a vezető szaktanácsadó személyében, továbbá a vállalkozói szerződés tartalmában, adataiban változás
következik be:
aa) a  méhészeti szaktanácsadók, illetve a  vezető szaktanácsadó cégszerű aláírással ellátott vállalkozói
szerződése,
ab) a  méhészeti szaktanácsadók, illetve a  vezető szaktanácsadó vállalkozói igazolványa vagy egyéni
vállalkozóként, egyéni cégként történő bejegyzését igazoló internetes nyilvántartás nyomtatott
példánya, társas vállalkozásnál a cégszerű aláírással ellátott társasági szerződés;
b) a kifizetési kérelem alapjául szolgáló költségeket igazoló bizonylatok – kérelmező nevére és címére kiállított
számla –, valamint az ellenérték megtérítését igazoló bizonylat;
c) a  méhészeti szaktanácsadók, illetve a  vezető szaktanácsadó által a  havi tevékenységükről készített
összefoglaló jelentések, amelyek tartalmazzák az  átvett nyomtatványok felhasználásának ismertetését,
valamint a tárgyhavi eredmények értékeléséről szóló beszámolót;
d) a fogadónapról szóló havi nyilvántartások;
e) a  nyomtatványok méhészeti szaktanácsadók, illetve a  vezető szaktanácsadó által történő átvételének
igazolása.
forrás:
M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2019. évi 203. szám 8851

Ha már így benne vagyunk, nézzük a Méhegészségügyi és Környezetterhelési Monitoring vizsgálatok támogatását is:

Idézetet írta: Magyar Közlöny

21. Méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring vizsgálat támogatása
26. § (1) A 2. § (1) bekezdés f) pont fb) alpontja szerinti intézkedés vonatkozásában támogatás
a) a méhcsaládok méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring vizsgálata elvégzéséhez, valamint
b) az a) pont szerinti vizsgálat eredményének közzétételéhez
vehető igénybe.
(2) Az  OMME az  (1)  bekezdés b)  pontja szerinti eredményeket legkésőbb a  vizsgálat elvégzését követő végrehajtási
időszak december 31-éig a honlapján és egy ingyenes szakmai kiadványban köteles közzétenni.
(3) A támogatás keretösszege legfeljebb 120 000 eurónak megfelelő forintösszeg végrehajtási időszakonként.
(4) A támogatás igénybevételére az OMME jogosult.
(5) Kifizetési kérelem végrehajtási időszakonként több alkalommal is benyújtható. Ha egy adott végrehajtási
időszakban az eredmények közzétételéhez kapcsolódó számla teljesítési dátuma a következő végrehajtási időszakra
esik, akkor ezen költség az adott évi monitoring vizsgálatot követő végrehajtási időszakban számolható el.
(6) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti intézkedés keretében a következő költségek számolhatóak el:
a) fiasításos lép, viasz, műlép, méhhulla, élő méhek, méh kártevők és kórokozók, kultúrnövények, talaj- és
vízminták, virágpor – ideértve a faji analízis –, kaptárból kivett nyersméz, lépesméz, cukorlepény, méhkenyér,
valamint egyéb méhészeti termékek és méhtakarmányok laboratóriumi vizsgálatának költsége,
b) atkaölő szerek hatóanyag koncentrációjának, kémiai vizsgálatának költsége,
c) a  méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring vizsgálat koordinálására, a  szöveges beszámoló
elkészítésére az  OMME-vel e  tevékenységekre kötött vállalkozói, vagy megbízási szerződések költsége,
legfeljebb 800 000 forint/fő végrehajtási időszakonként,
d) hazai hatósági mintavételezés és hazai hatósági vizsgálat alapján készült szakvélemények készítésének
költsége.
(7) Az  (1)  bekezdés a)  pontja szerinti intézkedés igénylése esetén a  kifizetési kérelemhez csatolni kell az  alábbi
dokumentumok másolati példányát:
a) a kifizetési kérelem alapjául szolgáló költségeket igazoló bizonylatok (a kérelmező nevére és címére kiállított
számla, valamint az ellenérték megtérítését igazoló bizonylat),
b) az  OMME-vel – a  méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring vizsgálat koordinálása tárgyában  –
kötött cégszerű aláírással ellátott vállalkozói szerződés,
8864 M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2019. évi 203. szám
c) a  laboratóriumi vizsgálatok megrendelőlapja vagy a  megkötött, cégszerű aláírással ellátott vállalkozói vagy
megbízási szerződés,
d) a hivatalos vizsgálati eredmények jegyzőkönyvei, valamint – ha kapcsolódik hozzá – szakmai vélemény.
(8) Az  (1)  bekezdés b)  pontja szerinti intézkedés igénylése esetén a  kifizetési kérelemhez csatolni kell az  alábbi
dokumentumok másolati példányát:
a) a kifizetési kérelem alapjául szolgáló költségeket igazoló bizonylatok (a kérelmező nevére és címére kiállított
számla, valamint az ellenérték megtérítését igazoló bizonylat),
b) az elvégzett vizsgálatokról szóló szöveges beszámoló,
c) az eredmények közzétételéről szóló tájékoztatás,
d) a kapcsolódó szakmai kiadványnak az eredmények közzétételét tartalmazó oldalai vagy annak elektronikus
elérhetősége.

forrás:
8864 M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2019. évi 203. szám

Ha valami nem érthető, szívesen konzultálok.


Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1082 Dátum: 2020. Január 22. 21:25 »
Szerintetek a választási kampányban van ennek létjogosultsága?
Megpróbálok a témában egy szavazást elindítani, de kíváncsi vagyok a véleményetekre is.
Röviden.
Azt javasoltam még 2014-ben, hogy az OMME elnökségi ülései legyenek nyilvánosak, azt minden méhész élőben nézhesse!
Nagyon sok dologra rögtön választ kapnánk, és a sok mendemonda okafogyottá válna.
A mellékletben olvashatjátok a javaslatomat.
Ja, természetesen elutasították.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1083 Dátum: 2020. Január 22. 21:45 »
Én nézném az tuti!👍

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1084 Dátum: 2020. Január 22. 21:54 »
Ezzel egyet értek Attila. ( Nem mintha fontos lenne a véleményem.) Én is nézném.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1085 Dátum: 2020. Január 23. 07:44 »
Támogatom,csak nem értem.Főnökötök mitől fél.Retorikája pazar,igaz máshoz se ért. ;D

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1086 Dátum: 2020. Január 23. 08:02 »
Elolvastad egyáltalán mi volt az előterjesztésemben méhész?
Név szerinti szavazást kértem!
Bross Péter támogatja, ezt legutóbb Szekszárdon is elmondta amikor Illés Sándor és Szabó József előadása után kérdeztek tőle.
Szerintem másról van szó, de a kampány alatt nem súgok többet.
Miről beszélsz méhész?
Nagyernyei Attila

*

linen

  • ***
  • 117
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1087 Dátum: 2020. Január 23. 08:09 »
Talán első alkalom, hogy egyet értek veled, egész pontosan a levél tartalmával.
Viszont ez felvet egy kérdést feléd.
Ha ennyire nem szereti a nyilvánosságot az elnök, ennyire ellene van a fejlődésnek és a javaslatoknak akkor miért támogatod tovább foggal körömmel?
Attól, hogy tag az egyesületedben még félre lehet tenni ezt a tényt és elindulni egy új úton ahol meg lehet találni a méhészek számára sokkal megfelelőbb elnököt aki nem diktatórikus módszerekkel próbál írányítani egy egyesületet.
Mit tudsz Attila arról a tényről amit állított Bross korábban, hogy nem indul újra az elnöki székért?
Esetleg attól tartasz, ha nem lesz Bross az elnök akkor Tolna megye nem foglal el központi helyet a méhészeti közéletben?

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1088 Dátum: 2020. Január 23. 08:15 »
Te semmit nem súgsz, mert semmit nem tudsz, csak a főnökök rikkancsa vagy. Azt sem tudod miért mész tüntetni, csak szerepelni akarsz.  :-X
Nincs itt semmiféle kampány. Bross egy ciklust vállat. Hol olvashatunk arról, hogy ismét vállal legalább egyet?
Tudsz-e valakiről, aki elnöki, vagy egyáltalán vezetőségi tagsági feladatra vállalkozik? (Tud valaki erről valamit?  :-\)
Ha meg nem, akkor miért ez a
...
...  kampány alatt nem súgok többet.
...
?

Mit tudsz Attila arról a tényről amit állított Bross korábban, hogy nem indul újra az elnöki székért?
Esetleg attól tartasz, ha nem lesz Bross az elnök akkor Tolna megye nem foglal el központi helyet a méhészeti közéletben?
Be ne vedd Linen! Az csak a látszat. Bolonddá teszi a méhészeket, semmi sincs rábízva csak a híresztelés, de ha önállósítja magát, akkor jönnek a nagy beégések, és a magyarázások. Néhányan már a fejére koppintottak, de nem éri fel...

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1089 Dátum: 2020. Január 23. 08:22 »
Ki koppintott ez én fejemre?
Ezt légy szíves fejtsd ki bővebben.
Nagyernyei Attila

*

linen

  • ***
  • 117
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1090 Dátum: 2020. Január 23. 08:36 »
Nekem elég ha a nejem súg valami csábítót halkan a fülembe, több súgásra nincs is szükségem.
Egy őszinte választ, véleményt vártam a feltett kérdéseimre ha már beszélgetünk itt a fórumon.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1091 Dátum: 2020. Január 23. 09:02 »
Ezt kérdezted, és méhész is hasonlót, azt gondoltam elegendő a válasz:
"Ha ennyire nem szereti a nyilvánosságot az elnök, ennyire ellene van a fejlődésnek és a javaslatoknak akkor miért támogatod tovább foggal körömmel?"
Tehát akkor újra.
Bross a legutóbbi Szekszárdi Méhészklubon kifejtette, hogy támogatja, sőt javasolja az elnökségi ülések nyilvánossá tételét azt, hogy ÉLŐBEN lehessen követni.
Egyébként nem is értem a kérdésedet, mert Bross nem kerüli a nyilvánosságot, csak te nem találkozol vele, mivel nem mész sehova.
A fotelból tolod, oda meg biztosan nem megy.
Miért támogatom?
Mert nem vagyok köpönyeg forgató, valamint a sok hibája ellenére még mindig őt tartom a legalkalmasabbnak.
Ha lesz jobb, és jön egy új akit a küldöttek támogatnak, elfogadom.
Persze, ha nem újra az lesz a célja , hogy az egyesület NE legyen közhasznú, (A Web kamera rögtön bukott) nem ad szót, kizavar, javaslataimat olvasatlanul elutasítja, különböző OMME rendezvényeken dőzsöl a méhészek tagdíjából....
Én ennek az ellenkezőjére fogok szavazni, bárki is legyen a jelölt!
Nagyernyei Attila

*

linen

  • ***
  • 117
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1092 Dátum: 2020. Január 23. 09:25 »
Szerintem a Szekszárdi Méhészklub semmiképp sem nevezhető egy OMME elnök részéről
nyilvános szereplésnek, inkább helyi zsúrnak.
Te neked fogalmad sincs, hogy én hol és merre járok, így egy óvodás szintű megjegyzésnek veszem az észrevételedet.
A fotel szó számodra szimpatikus, mert sokszor emlegeted.
Gondolom ott töltöd az időd nagy részét, azt elmélkedsz nagyokat a februári műlépes szaporítás továbbfejlesztésén.
Elárulom neked a titkomat, veled ellentétben nem fotelozok, készülnek a keretek serényen és csak a beiktatott szünetekben nézem meg mi jót alkotsz itt a fórumon.
Igazad lehet a köpönyegforgatással, remélem ez okozza majd a veszted és tünsz el a süllyesztőben Brossal együtt.
Ennyi kárt még nem okozott ember a méhészeknek mint az alárendelted és egyben főnököd is, te meg ajnározod.
Akkor sem fogok dunának menni ha esetleg nyerne, de bízom abban a tényben, hogy az ellenzék szépen készül és berobbannak
valami igazán vállalható dologgal.
Nem vagy egy egyenes ember az már biztos, mert nem tudsz megválaszolni
egy pár soros egyszerű kérdést sem.Beszűkűlt látásmódra vall.
Na de megmondta ezt már Jenő, neked a fegyverhordozói állás jutott ebben a leosztásban, vadászni a főnök kiváltsága marad.
Ne vedd sértésnek, nem annak szántam, ez csak egy vélemény az én véleményem!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1093 Dátum: 2020. Január 23. 10:13 »
Elolvastam jelentem.De a cenzori "utcára nem kivinni" pl.nem értek egyet.
Mivel én nem sokat nyomok a latba ,a nézhetőséget online támogatnám.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1094 Dátum: 2020. Január 23. 11:27 »
Ki koppintott ez én fejemre?
Ezt légy szíves fejtsd ki bővebben.
Nagyernyei Attila

Ezt írja kivancsi111 tévesen:
"A Klubvezető Úrnak és feletteseinek ugyanakkor részben megálljt parancsol."
Nekem Fehér Viktor (Tomipapa mikulás,aki az ördöggel is cimborál) biztosan nem fog megálljt parancsolni.
Úgy fogalmaznék, hogy ő ehhez kevés.


...amit összehozott Zwarte Piet

Ezt írja:
"Vigyázz ezzel Attila, visszafelé is elsülhet! Csak kifejezetten Tóth Péter előadásain készült hangfelvételeket javasolok felhasználni és kommentálni a hangfelvétel-montázs esetén, a mások -elsősorban Dr. Darvas Béla- által kijelentett és a szövegkörnyezetből kiragadott állítások, vélemények egyrészt nem bizonyító erejűek, másrészt könnyen cáfolhatók, hiszen kijelentésének forrásai -ha vannak- könnyen visszakereshetők,


Tehát a tényekről ami a Szekszárdi Méhészklubon elhangzott.
Amikor bejelentetem, hogy feljelentettek, Bross annyit mondott,hogy....megérdemelted Attila.



"Attila sok kritikát kapott, többek között tőlem is. (Számomra a hozzászólások stílusa, hangneme elfogadhatatlan, ahogyan a vita folyik az Attila féle internetes oldalon) .
Azzal viszont ezek után ne vádolja senki, hogy ő veri szét az egyesület egységét.

Takács Ferenc"



...
Ja és tegnap az egyik EB tag ebéd közben még odalépett hozzám, és megkért hogy hagyjam abba ez ellenségeskedést, árokásást.
...

Szép reggelt mindenkinek!
Nem szeretnék nagyon beleállni a dolgokba, DE amit itt kiemeltél Attila "A Fekete-Fehér méhészklubnak ez a motorja, hogy sokszor még az elnökségi tagok is tőlünk tudnak meg fontos dolgokat." .
Szerintem ez nem érdem, hanem gyalázat!
Hogy lehet akkor az elnökségnek, komoly helyzetekben, vagy egyáltalán a méhészek érdekében FELELŐS döntést hozniuk?
Még egyszer mondom ez GYALÁZAT!!
Remélem, Fekete-Fehér méhészklubot, és ezeket a sorokat sok küldött olvassa, és nem felejti el tavaszig!!

Mint Linennél, nálam is folyik a keretek műlépezése, csak szünetekben van időm írni, mert különben jön a válság ;D
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 23. 11:36 írta kivancsi111 »