OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 442417 megtekintés
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1065 Dátum: 2019. November 19. 06:54 »
Ebből látszik, hogy egyáltalán nem ismered Bross Pétert, mikor ilyent írsz:
" Bár nem tartom lehetetlennek, hogy Bross Péter arra gondol, hogy lesz egy olyan szövetség, aminek Ő lesz az elnöke és lesz egy olyan szövetség, aminek meg Mészilaci."
Ha van olyan, hogy utolsó vérig, akkor Bross lesz az aki az utolsó véréig fog küzdeni azért, hogy az OMME egységben maradjon.
Ebből nem enged, és ezt most az OMME Küldöttgyűlésen is kihangsúlyozta.
Elmondta, hogy a bosszú, a kishitűség, az iránta érzett gyűlölet miatt évi 32 milliót elveszített eddig az OMME azzal, hogy az OMME-s újság nem a Nemzeti Programból INGYEN lett kiadva.
Ebből a 180-210 millióból már régen lehetne egy szép székházunk Pesten.
Bross mindent alávet az OMME érdekében, de sajnos ez egyelőre nem megy át a küldöttkehez.
Jobb azzal riogatni, hogy......akarattal lerontotta a méz paramétereket, meg ki akarja "nyírni T.P.-et", meg a szakikat.
Ez ugyan olyan mint ahogy a nagy politikában az egész országot a migránsokkal riogatják.
Senki nem látott még egyet sem, de nagyon kell félni tőlük.
Jobb a küldötteket hátulról feltüzelni különböző marhaságokkal, és addig mondják míg el nem hiszik.
Tehát Bross sosem fog ahhoz asszisztálni, hogy az OMME szakadjon.
Én is azt mondtam erre, hogy elképzelhető, ezt az élet fogja kikényszeríteni.
Ha az elnökségen belül nem lesz béke, akkor bizony fennáll a reális veszélye.
Erre fogom felhívni a figyelmet a következő OV-n.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1066 Dátum: 2019. November 19. 07:14 »
Szia Ábrahám Méhészet!

Három online felület alakult ki a méhészeti szakmai és közéletben. A "zöld", a "fekete-fehér", és a "kék". A kék nálam a facebook-ot jelenti, de tudni kell, hogy ott is több méhészettel foglalkozó csoport van, a legnépszerűbb, legforgalmasabb talán a facebook-os méhészklub csoport. A leosztás nagyságrendileg (!) úgy néz ki, hogy a zöldön a Mészáros csapat, itt kb. az ő "ellenzékük", és a hívő Bross csapat, a facebook-on pedig a NAGY RÉSZE a mezei méhész. Tartottam egy nagy szünetet, nem írtam sehova, mert meguntam, hogy megy a fröcsögés, az egymásnak való beszólogatás. Nagyon szomorú az, hogy úgy próbálják meg alakítani a szót, hogy mi itt aztán le akarjuk gyalulni a szakikat. Az adózási dolgoktól írtam már itt a gőzölgöben, de (!) ez totál mindegy! Ugyanis én arra szerettem volna rávilágítani, hogy milyen túlzások vannak az elnökségi urak mefogalmazásaiban. Szépen csűrjük, csavarjuk, aztán megetetjük a küldötteket. A mezei méhész meg sokszor nem is tud a dologról. Van olyan egyesület, ahol a tagság egyáltalán nem tudja, hogy az elnök és a küldött mit csinál. A kéken (facebook) a mezei méhész hangja hallatszik. Figyeljenek rá a tisztelt vezetők! És ott ráadásul mindenki arccal írogat.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1067 Dátum: 2019. November 19. 10:31 »
"A leosztás nagyságrendileg (!) úgy néz ki, hogy a zöldön a Mészáros csapat, "

Azért ezt nem mondanám tutira! :o Inkább úgy, hogy a zöldön a kitiltottak..... ja jut is eszembe tudja, számolja valaki, hogy hányan lettek tiltva a múlt héten?? :( :-X

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1068 Dátum: 2019. November 19. 10:36 »
A következő kérdésem nagyon rövid:

Ha a méhészek közvéleményének az az elvárása, hogy az OMME egyben maradása érdekében Bross Péter ne induljon a következő tisztújításon, akkor vajon Bross Péter teljesíti-e ezt a közösségi elvárást?

Miért kérdezem?
1.
Mert Bross Péter érdemi lépéseket nem tett 2016-ban és 2017-ben az egész országot elöntő neonikotinoid felhasználás ellen és ezzel Zsigó Róbert államtitkár úrral közösen országos méhpusztulást okozott.
2.
Mert Bross Péter megígérte választás előtt, hogy a EU-ba beömlő gyantázott mézhamisítványok ellen a szomszéd országokkal összefogva fellép. Ennek ellenére semmi érdemit se kezdeményezett.
3.
Mert a mézminősítési szabályok lazítása irányába tett lépéseket, amelyek nem a méztermelő méhészek érdeke.

Ez a három ügy együtt sok-sok milliárd kárt okozott ágazatunknak és ezt minden magyar méhész érzi a saját zsebén, amihez képest filléres tételnek számít, hogy a Méhészújság megjelentetése és kipostázása kinek a költsége.

Ezzel a három szemponttal meg is adtam azt, hogy a Bross Péter utáni OMME elnöknek mi lesz a három legfontosabb feladata,
1.
növényvédelemben a méhek védelme,
2.
nemzetközi összefogás a gyantázott mézhamisítványok kiszorítására és
3.
a magyar méhészek mézének minőségi védelme.

Minden más feladat csak ezt követheti.

Addig nem fog talpraállni a magyar méhészet, amíg ebben a három ügyben a küzdelembe a magyar méhészeti érdekvédelem vezérkara őszintén bele nem áll.

Tiszta beszédet, őszinte kiállást és a mézkereskedőktől független elnököt és elnökséget akar látni minden magyar méhész az OMME élén. Ha ez nem valósul meg, akkor az OMME szét fog hullani.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1069 Dátum: 2019. November 19. 14:46 »
Mindennek ára van! Vagy így,vagy úgy változtatni kell!
Csak az a kérdés,hogy járnak a méhészek legjobban.

A szétválás is egy új kezdete lehet! De én máshogy oldanám meg. Egyszerűen elvenném a támogatások elosztását az OMME-től! Ha ,az OMME fenn akarna maradni sok mindenre "rákényszerülne"! És miért ne akarna túlélni?

Bicska szavaival élve,mint " mezei"méhész? én így látom,és "klikkesedéstől"független mind a három platformon ezt írom,ha szóba kerül.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1070 Dátum: 2019. November 19. 17:00 »
Nem szeretnék megragadni a Zöldön lévő írásokon, de ami ott van az már vicc.
Pöte leírja,  hogy a szaktanácsadók összeférhetetlenségének szavazásakor Tóth Péter és fekete József is szavazott, Lászlóffy Zsolt pedig nem.
Szerintetek?
Az érintettek szavaztak magukról.
Már a szavazás is szabálytalan, vagy összeférhetetlen de az tuti, hogy nagyon gáz.
Örüljenek, hogy Csuja Laci nem ennyire aktív, mert ezt a ziccert biztosan nem hagyná ki.
Remélem valaki majd beidézi az EB jegyzőkönyvnek is azt a részét amelyben elmarasztalják az elnökségi tagot.
Az etikátlanul felvett útiköltség?
Milyen kellemes ezt visszahallgatni.
A küldöttek meg hallgatnak, simán vissza kéne fizettetni.
A közpénz nem játék.


Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 19. 17:03 írta Nagyernyei Attila »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1071 Dátum: 2019. November 22. 22:22 »
Tisztelt Ábrahám méhészet!
Mielőtt még elmorzsolnánk a könnyeket a szemünk sarkából. A küldöttgyűlésen a téma nem a szaktanácsadói hálózat, hanem a vezetésben lévő munkavégzésre irányuló tiszteletdíjat felvevő /jelenleg/ három ember nemzeti programból is fizetett szaktanácsadóságának összeférhetetlensége lett volna.
Ott voltál , hallhattad, hogy miért és hogyan teremtődött meg a szaktanácsadói hálózat.Azt, hogy nincsenek megbecsülve semmiképp sem mondhatod hiszen jövedelmük még az adók és az optimális költségek levonása után is garantált nettó bérminimum 2-2.5x mindez kötelezően heti 25 órára meghatározva kinek hogy főállában vagy mellékállásban végezve,s a megbecsülésre utal az a tény is ,hogy nincsenek háromévente megpályáztatva. De érdemes lenne az alábbi pár mondatot kedves jogász barátaiddal is átbeszélni.
"Ha a munkaviszony lényeges minősítő jegyei fennállnak:
•   a felek közötti alá-fölérendeltség,
•   a munkavégzés rendszeressége, állandó jellege,
•   a munkavégzés helyének, idejének, a munkakörnek a meghatározása,
•   a munkavállaló rendelkezésre állási kötelezettsége,
•   a munkáltató utasítási joga,
•   a személyes munkavégzés,
akkor egy vállalkozási szerződés keretében végzett tevékenység színlelt szerződésnek számít és alkalmazhatóak a jogkövetkezmények, akár a szerződés átminősítése is!

Egy színlelt megbízási vagy vállalkozási szerződés hiába tűnik elsőre előnyös megoldásnak, ha jogellenes az ellenőrzések eredménye bírság lehet. Továbbá egy ilyen büntetés miatt a pályázati támogatását is elveszíti a cég, és több évre ki is zárja magát a pályázati rendszerből. Valamint visszamenőleg az úgymond „megspórolt” adókat is be kell fizetni."

Üdv. jani bátya


Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1072 Dátum: 2019. November 23. 07:59 »
Ezt írja Jani bátya:
".Azt, hogy nincsenek megbecsülve semmiképp sem mondhatod hiszen jövedelmük még az adók és az optimális költségek levonása után is garantált nettó bérminimum 2-2.5x mindez kötelezően heti 25 órára..."
Ha ez ennyire keserves kereseti lehetőség, és lassan már meg sem éri akkor miért ragaszkodnak ennyire a szaktanácsadói székhez?
Kérdezem ezt volt szaktanácsadóként.
A hálózattal az ég világon semmi gond, segítségükre szükségük van a méhészeknek.
Amit viszont iszonyú nagy problémának látok, hogy beleszólnak az érdekvédelmi munkába, sőt kampányolnak is.
Ez teljesen eltorzítja a valós helyzetet.
Jó példa erre, hogy saját pozíciójukat is rendre megszavazzák!
Nekik akkor (amikor érintetek) tartózkodniuk kellene!
Ezt egyébként Fekete József is többször említette, hogy amikor az elnökségi üléseken őket érintő kérdésekben döntenek, akkor tartózkodnak.(amit helyesnek tartok)
A mostani OMME Küldöttgyűlésen ezt elfelejtette...
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1073 Dátum: 2019. November 28. 08:07 »
Na még egyszer az elmúlt OMME Küldöttgyűlésről.
Ami nekem baromi visszatetsző, sőt felháborító volt, hogy sokan az összeférhetetlenség kérdéskör kitárgyalásakor teljesen felkészületlenül, alapvető információk birtokának a hiányában locsogtak, hogy hallassák a saját hangjukat, no meg doktor úrnak kedvezzenek.
Miről is van szó?
Amikor Bross Péter megkérdezte az egyik hozzászóló küldöttől, hogy elolvasta e a kiküldött anyagot.....na mit válaszolt a küldött?
Nem!
Azonnal megvontam volna tőle a szót, mert okafogyottá vált vitázni olyan emberrel akinek halvány lilája sincs a témához, és még azzal sem tiszteli meg a hétvégéjüket a teremben töltőket, hogy elolvassa az anyagot.
Ez a nagy baj tisztelt méhésztársak, hogy nem tiszteljük eléggé egymást.
Aki nem készül fel, nem hajlandó arra, hogy a kiküldött anyagot áttanulmányozza, mit keres a küldöttek között?
A szélhámosokból elég volt!
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1074 Dátum: 2019. November 28. 16:47 »
Üzengetősbe mentünk.
Ezt írja Tsanyi odaát az írásomra reagálva:
"Jellemző a mondat az írójára, és az OMME szépen hízó hivatalára.
Az a kérdés hiányzott igazából, hogy mikor kapta meg az anyagot a küldött.
Úgy hallottam van aki mindössze 2-3 nappal korábban.
Ez az idő biztosan elég, hogy elolvassa, begyűjtse a tagok véleményét.
Talán meg kéne keresni a felelőst, ki miatt nem kapták meg időben az anyagot a küldöttek, és levonni a konzekvenciákat."
Szeretném a figyelmébe ajánlani, hogy 5 éve már a "Kontroll Csoport" napirendre tűzte azt a témát, és itt nálunk is folyamatosan kitárgyaltuk.
Meg azt gondolom 3-4 nap elegendő egy pár oldal elolvasásához.
Lehet tévedek....
Most néztem meg az e-e-mailemet, éppen 5 nappal az OMME Küldöttgyűlése előtt kapta meg mindenki az anyagot!
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1075 Dátum: 2019. November 28. 18:50 »
Üdv.Uraim!
Drága Nagyernyei Uram!
A hozzászólásodból kitűnik hogy az általad képviselt egyesület nem nélkülözi a demokrácia teljes hiányát.
A demokratikusan megválasztott küldött nem a saját (sokszor szűk látókörű)véleményét képviseli.
Az Őt megválasztó tagokkal kiértékelik az időben megküldött témákat és a tagokkal együtt kialakítják a közös álláspontjukat,amit a küldött képvisel.
Azt megnézem amikor 3-4 nap alatt össze trombitálod a tagjaidat.
Itt is lehet vélelmezni némi "szélhámosságot" amiből már eleged van.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1076 Dátum: 2019. November 28. 19:05 »
Üdv.Uraim!
Drága izs60!
A hozzászólásodból kitűnik, hogy te sem olvasod el az írásokat!
Az volt ugyanis a kifogásom, hogy az OMME Köldöttgyűlésen hozzászóló nem olvasta el a kiküldött anyagot, amit töredelmesen be is vallott.
Szerinted így, hogyan alakítja ki a véleményét a tagokkal?
Ez mind csak kifogás, gáncsoskodás, piszkálódás, kötözködés.
Kicsit dolgozni is kéne a megválasztottaknak.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1077 Dátum: 2019. November 28. 19:14 »
Üdv.Uraim!
Átmentem a gőzölgőbe!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1078 Dátum: 2019. November 30. 18:06 »
Na még egyszer az OMME Küldöttgyűléséről.
Ezt írja Tsanyi odaát, és erre rákontráz itt nálunk izso60:
"Hát Attila komoly kihívásokkal küzd a matematika területén (is).
12-én 13 órakor kapták meg az anyagot az elnökök. A küldöttekből valószínű ez el se jutott mindenkihez, rögvest biztos nem.
De egyébként ha már számolgatunk: 12-én 13 órakor. Mondjuk este nézett emailt akkor onnan pontosan 3 napja volt 15-én estig, mert másnap, az-az 16-án reggel indult a küldöttgyűlésre."
Akkor, hogy mindenki értse!
Az OMME Küldöttgyűlésén felszólaló küldött, OV tag is!
Eddig gondolom értitek.
Az ominózus anyagot az OV tagok OKTÓBER 22-én kapták meg.
Tehát közel 1 hónap állt rendelkezésre az áttanulmányozására.
Kérdésetek van még?
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1079 Dátum: 2019. December 01. 07:34 »
Na még egyszer az OMME Küldöttgyűlésről.
Ezt írja Malya Péter odaát:
"Malya Péter írta:
Emlékezetem szerint az OV és Küldöttgyűlés szavazatra jogosultjai nem ugyanazok, az OV-t az elnökök alkotják a küldöttgyűlést meg az elnökök plusz 75 egyesületi tagonként egy küldött. Így nem biztos, hogy egy a küldöttgyűlésen felszólaló az egyben OV-tag is."
De, a témában felszólaló küldött egyben OV tag is!
És ez a téma már 4 éve lóg a levegőben, de mint megtapasztalhattuk, nem számít ha saját munkakörére szavaz valaki...ez így jogszerű.
Nagyernyei Attila