OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 443868 megtekintés
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #975 Dátum: 2019. Április 09. 07:37 »
Volt egy laza, szóbeli megállapodásom a "Ződek" és az ellenzék szócsövével, hogy nem piszkáljuk egymást.
Akkor mégis mi történt Tomipapával, hogy így megzakkant?
Hát az történt tisztelt méhésztársak, hogy nem tudják kezelni a jelenlegi helyzetet, nem tudnak Brossból ismét hülyét csinálni, mert felvette a kesztyűt, és zsebből tüzel.
Erre (Somi szerint) a 4 muskétás, és értelmi szerzőjük a doki sem számított, aki fizikailag is arcra esett, amit sajnálok és nem kívánom senkinek.
Be kéne végre látniuk, hogy ez a stílus sehová nem vezet, vagyis a mélységbe, ha van még ettől lejjebb.
Nekem mondjuk tetszik, mert saját magukat fogják úgy kiírni a méhészeti közéletből, hogy még erőlködnünk sem kell.
Csak így tovább fiúk!
Tehát Tomipapát tájékoztatták a sokkoló eseményekről, ő megnyomta a pánikgombot és ezt hozta össze:
"El ne higgye senki, hogy "odaát " érdemi vita folyik, szegény zakkant klubtulajdonos osztja a nemlétezõt és próbálja eladni Bross választási kampány-programját.
Valójában a karikára lõtt, döglött lõtéri kutyát sem érdekli az egész, a méhészek ájultan cumizzák az alamizsnát, amivel a miniszter kínálta meg a neokotonoid-kulimászba pácolt méhésztársadalom "boldogabbik", azaz szervezett (OMME-tag) részét, a Klubmegvezetõ pedig cinikusan próbálja meg ledugni ezt az alamizsnát a torkokon, bízván abban, hogy ez automatikusan megnyertté teszi a következõ választást is.
S ahogy elnézem, minden bizonnyal még igaza is lehet."

A megporzási támogatás nem az OMME elnökének jár hanem a méhészeknek, a méhek munkájáért.
Ja hogy, alamizsna, kevés?
Nem nem ez a baja, az a gáz, hogy ez Mészinek nem sikerült, a méhegészségügyi felelősök átvételét Cserényi doktor szorgalmazta, Bross pedig megvalósította.
Fájdalmas dologként élik meg, hogy eddig végig azt szajkózták, hogy az OMME és Bross nem csinál semmit, és ezzel homokszem került a fogaskerekek közé.
Ez nem fért bele abba a negatív kampányba amit megálmodtak.
Mit is tudnék innen üzenni.
Van aki ármánykodik, és van aki tesz a méhészekért.
Érdekes hogy a paradigmaváltásnak Tomipapa csak az elejét éli meg, beparázott.
Amit pedig neonikotinoidok ügyben nyilatkozik, az már túltesz a józan észen.
Ő volt az egyik aki évtizeden keresztül megkérdőjelezte, hogy egyáltalán bajt okoznak e ezek az "elixírek", most meg szeretné kicsavarni a zászlót Tóth Péter kezéből?
Egyébként, hogy a küldöttgyűlésről is essen némi szó.
Az összes, az-az az összes talajvíz (tócsa)mintában Tóth Péter is megtalálta a neonikotinoidokat!
Hoppá!
Talán mégis veszélyes?
Szerintem azok a személyek veszélyesek akik eddig azt állították, hogy az ég adta egy világon semmi gondot nem okoznak ezek a szerek.
Akkor ki zakkant itt meg?
Én ugyan azt mondom amit 15 éve!
Nagyernyei Attila


Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #976 Dátum: 2019. Április 09. 08:53 »
Attila!

Folytatjuk még az eszmecserét a MEGPORZÁSI TÁMOGATÁSról, vagy nem vezetett nálatok eredményre a brainstorming ?  ;D

Megkérlek, ne vezesd félre a méhészeket (mivel nem csak OMME tagok olvassák a bejegyzéseket), mert ez a mondatod nem állja meg a helyét:

"A megporzási támogatás nem az OMME elnökének jár hanem a méhészeknek, a méhek munkájáért."

A TE álláspontod szerint így helyes (tegnapelőtt írtad, ha esetleg nem emlékeznél rá) : KIZÁRÓLAG AZ OMME TAGOKNAK JÁR, AZ OMME MÉHEK MUNKÁJÁÉRT! ( A nem tag Méhésztársak figyelmét egyúttal szeretném felhívni: Magyarország területén a "rabsic" méheknek légtérzár van érvényben !   ;D )

Kérlek abban a hozzászólásomban - amelyikbe érthetetlen módon beleírtál - , ahol kikértem a "rabsicot", a Tőled származó mondatot ,a tisztesség végett ,írd át pirosra .

Ha már ződ meg Tomipapa: A cukrászmesterség művelésének akkor lesz vége, ha mindenki a méze mögé áll, és a méhésztársadalom nem bújtatja a mestert....
Erről is szívesen meghallgatnám a véleményed!

Méh Elemér .
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 25. 07:20 írta Beeznisz »

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #977 Dátum: 2019. Április 09. 09:48 »
"

« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:39 írta oszkár »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #978 Dátum: 2019. Április 09. 10:08 »
OFFTOPIC

Oszkár!
 
Nem kell nagyon csodálkozni. A törlés még "istenes" ... Volt már hozzászólásba bele írva is! (Akkor úgy emlékszem, hogy egy kicsit felkavarta az állóvizet  ;D )
De aztán szép lassan minden feledésbe merül....

ONTOPIC

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #979 Dátum: 2019. Április 09. 10:50 »
E
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:38 írta oszkár »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #980 Dátum: 2019. Április 09. 21:21 »
méhegészségügyi felelősök átvételét Cserényi doktor szorgalmazta,

 :o :o :o :o :o

 ;D

Hát én erre nem így emlékszem!
Nem baj!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #981 Dátum: 2019. Április 10. 07:37 »
Pedig az ő gondolata volt először.
Most, hogy Bross megvalósította inkább már ellenzi.
Változik a világ.
Egyébként doktor úr rossz fegyvervivőt választott magának, ugyanis a háttérből még mindig ő irányított...... de ahogy érzékelem, lassan beleunt, mert ő is belátta a méhészeti szakmát jogászokkal nem érdemes fűszerezni.
Ha szakemberre bízta volna a méz paraméter előadását, akkor nem süllyedtek volna ilyen mélyre.
Így a "muskétások" szócsöve egy öngól, amit már az OV után én is beharangoztam.
Nem hitték el, hogy minél jobban nyomják az elkezdett rizsájukat, annál kínosabb helyzetbe kerülnek.
A küldöttek is zúgolódtak, ebből illene tanulniuk.
Bross meg nem gatyázott velük, kemény szakmai érvekkel válaszolt.

Nagyernyei Attila

*

linen

  • ***
  • 117
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #982 Dátum: 2019. Április 10. 08:02 »
És a folyamatosan veszteséges Kft-re milyen kemény szakmai érv van, hogy a mai napig csak emészti fel a méhészek pénzét, termelni meg nem termel érdemi értéket?

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #983 Dátum: 2019. Április 10. 08:40 »
Írásom a magyar valóságról szól.
A Kft. az üveg eladásból a méhészek lehúzásából él!
Az OMME pedig a szerződés kötéskor kialkudott 2 Ft-ból azóta, hogy megalakult ez a vérszívó, semmit nem kap.
Ezerszer elmondtam, hogy nem az ügyvezetők személyével van baj, hanem az elvvel.
Remélem az őszi küldöttgyűlésig valami korszakalkotót kieszelnek, mert még mindig az ötletelés időszakát éljük.
Most kérnek arra tippeket mivel is lehetne bennünket még jobban lehúzni?
Milyen dolgot fog a Kft. esetleg forgalmazni amit már más kereskedő cégek nem csinálnak?
Cukor???? Gyógyszer??...hagyjuk
Az OMME Küldöttgyűlésén megtudhattuk a szívatásunk árát is.
Ez 11.2 millió volt 2018-ban.
Ennyivel húzta le a méhészbarát Kft. azokat akik üveget vásároltunk.
Az OMME-s üveg célja valamikor az volt (az egységes megjelenés mellett), hogy a tagság OLCSÓ mézesüveghez jusson.
Ez minden, csak nem olcsó mert megtudhattuk, a MI Kft-nk 14-19%-ot tesz rá a saját hasznára.
Ebből mi mit látunk?
Semmit.
A 4. ügyvezetőt tartjuk  királyi kényelemben a pénzünkből.
Most olyant fogok írni amivel a küldöttársaimat megsérthetem, de vállalom.
Nem igazán védik ők sem teljes mellszélességgel a tagság érdekeit!
Ha védenék, akkor már a Kft. kieszelői rég a sütőlapáton lennének, és a tagságnak okozott kárt a pénztárba leperkáznák.
Én továbbra is minden tőlem telhetőt megteszek, hogy EBBEN a FORMÁBAN ez a lehúzó gépezet nem működhessen tovább.
Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy a kiszerelő méhészek akik folyamatosan vásárolják az OMME-s üveget miért nem háborognak?
Mindenki örül, hogy sokkal drágábban kapjuk az üveget.
Ez a magyar valóság.
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #984 Dátum: 2019. Április 10. 09:02 »
Te Attila!
Mikor nyílik ki neked a szemed végre? Nem veszed észre, hogy kinek áll érdekében a működése a mai napig is? Nem volt valami vezetőségváltás? Miért nem írod le, hogy a "négyek" már rég szerették volna megszüntetni, és a kérdésedre milyen választ kaptál ezzel kapcsolatban Te is. Vagy nem így van?  ::) Cáfolj meg!
Mekkora öröm számodra a méhegészségügy átvételének szándéka is, amelyet már szinte tényként közölnek egyesek a jobbágyokkal. Mert ugye ők fogják ennek az árát is megfizetni, csak ostobán mint a birkák mennek a nyájjal. A küldöttek meg mindent megesznek amit eléjük raknak, és ugye ők a méhészek érdekeit nézik. ::) :o Tényleg nem látod? Szerinted ha átveszi a méhegészségügyet az OMME, akkor ki fogja a vizsgálatokat finanszírozni?  A MÉHÉSZ, A KFT-N KERESZTÜL. Bizony ám!
Tehát a kft létrehozása lehetett jó szándékú is, csak kárt okozott nekünk, teljesen igazad van, és Te még mindig a kieszelőit marod, miközben (nem akarlak ismét idézgetni, mert szaporodnak a bölcsős családjaim, mert nem szűkítettem azokat, és volt esélyük az anyáknak folyamatosan petézni  :P, és rohanok) kezetekben a lehetőség annak megszüntetésére, de a halvány szándék jelét sem látni ennek. De a folyamatos hülyítést elvégeztetik veled, vagy önként teszed? A vándoroltatott családokra kipengetett lóvét is a kft fogja benyelni, és nekünk majd a vizsgálatokért legfeljebb többet adnak, ha lesz még valaki, aki vállalja, na olyanok, akik bele is néznek, nem csak a papírt írják alá. Meggondolatlan vízfejek által kitalált és irányított fejetlenség.

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #985 Dátum: 2019. Április 10. 09:39 »
A
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:38 írta oszkár »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #986 Dátum: 2019. Április 10. 09:49 »
Na meg amelyik méheüs nem tagja az OMME-nak? Azt lecserélik haverra? Nem találnak már erre sem embert, nálunk mindenkit felhívtak, hogy vállalja-e, mert sokan lemondták. Van akinek persze jól jön egy kis pénz, és ki sem megy a méhészhez, na azokat legalább néha noszogatják, de majd a jövőben félő, hogy az OMME és az állatorvos egymásra fog mutogatni, ha lesz ebből valami. Azt meg már végképp nem értem amikor minden vizsga és képzés nélkül neveznek ki olyanokat szükségből e feladat ellátására, akiknek méhük sincs. Nem vicc. Na most nem azokra a magas szintű továbbképzésekre gondolok  ;D ::) :'(

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #987 Dátum: 2019. Április 10. 10:55 »
Ezt írja kivancsi111.
" Mekkora öröm számodra a méhegészségügy átvételének szándéka is, amelyet már szinte tényként közölnek egyesek a jobbágyokkal. Mert ugye ők fogják ennek az árát is megfizetni, csak ostobán mint a birkák mennek a nyájjal."
Akkor nem zavart amikor évekkel ezelőtt "Mészi" elnöksége alatt bejelentette Cserényi doktor?
Akkor nem reklamáltál?
Hogy is van ez?
Erre máshol válaszolok:
"(nem akarlak ismét idézgetni, mert szaporodnak a bölcsős családjaim, mert nem szűkítettem azokat, és volt esélyük az anyáknak folyamatosan petézni "
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #988 Dátum: 2019. Május 09. 11:28 »
Közlök veletek valamit Vivaldi stílusban.
Azt hallottam, hogy a 4 muskétás ellen etikai-fegyelmi eljárást kezdeményeztek.
Ennek oka (mint az OMME Küldöttgyűlésén hallhattuk), hogy Dr. Mészáros László az elnökség TÖBBSÉGÉT na meg az elnököt megkerülve intézkedett a NÉBIH-nél, meg különböző hatóságoknál úgy, hogy erre senki nem hatalmazta fel őt.
Lett is belőle a küldöttek között felháborodás, ekkor nevezte Somi őket 4 muskétásnak.
Na de végre van valami jó is a történetben.
Végre szeretett szakmájukban is megcsillogtathatják tudásukat, jogászkodhatnak.
Most nagy szükségük is lesz rá, de ügyesek ők.
Vivaldi a gőzölgőben ezt írta:
" A kontrollcsport pedig nem másért alakult mint Mészáros megbuktatására, mert mint már leírtam Mészáros nem feküdt le néhány nagyképű, beképzelt, pestmegyei és dunántúli méhtartónak akik pénz akartak szakítani az omme-ró."
Látod Vivaldi milyen tájékozatlan vagy, arra gondolni sem merek, hogy figyelmetlen.
Ha két szót írok csupán.....CUKI TÁSKA...mi jut eszedbe?
Látod, látod ez hiányzik belőled, a konkrét dolgok ismerete.
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #989 Dátum: 2019. Május 09. 11:46 »
Ez nem Vivaldi stílus, mert ha így van, akkor teljesen jogos amit írtál Attila, - gondolom én. Jó lenne, ha az érdekeltek megvédenék végre magukat, mert ha nem ezt teszik, akkor az sokak számára beleegyezést, és sunnyogást jelez. Viszont tényleg lehetséges út egyeseknek, vagy önös érdek a mindenkit eltávolítani, aki nem beeeget velünk együtt. Higgyétek el, ez előbb-utóbb az egyesület kárára megy! Ebben viszont igaza lesz Vivaldinak, és majd elfogja ezerszer mondani:

...már elmondtam néha kurvára utálom, hogy igazam van...