OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 442421 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #870 Dátum: 2018. Szeptember 21. 10:05 »
Az OMME elnöksége átalakult felnőtt gyerekek homokozójává. Nem a tagok egyenkénti akaratából, hanem az együttműködés sajátossága miatt. De azért az alábbiak alapján kérlek ítéljétek meg, hogy érdemes volt-e összejönnie a 11 dühös embernek.

Méhmérgezés mint téma lezárva, az nem is létezik. Érdemi megbeszélni való nem volt róla. Hát igen. Halottról vagy jót vagy semmit. Jót nem lehet mondani a méhészeknek, a rosszat meg úgyis tudják.

Bross akaratából zárt ülést rendelt el az elnökség az alapszabály vitájáról és a nemzeti programra teendő javaslatok vitájáról vagyis Csuja Lászlónak és Demeter Lászlónak távoznia kellett. Azért a vita olyan hangosan zajlott, hogy a lényeg kiszűrődött.

Szerintetek az egyesületi jog megengedi, hogy a küldöttállítás a tagegyesület méhcsaládjainak számától függjön? Úgy tudom, hogy az OMME nem a cégtörvény alá tartozik, tehát nem lehet a tagok gazdasági erejétől függővé tenni a szavazati súlyt. De cáfoljatok meg bátran.
Tagi jogviszony keletkeztetése megszüntetése továbbra is a jelenlegi gázos forma lenne.
OV teljesen megszűnne, egyéb bizottságok is megszűnnének. Mondjuk most is alig-alig működik bármelyik is.

Elnökség létszáma 2020-tól 7 főre csökkenne elnökhelyettesek száma kettőre. Nem is tudom, de ezek után még azon se csodálkoznék, ha az elnöki poszt is megszűnne és a minisztérium egy tisztviselője csücsülne az elnöki székbe.
Minek ide bármilyen autonómia? Minek ide demokrácia meg kamerán közvetített elnökségi űlés? Francba vele. Kit érdekel, hogy mit is akar az Isten adta nép? Az a lényeg, hogy mit akarnak a nagyok. Mit akar a minisztérium? Mit akarnak a nagykereskedők? Na ez a két kérdés nagyon fontos, de ezekhez meg mi szükség demokráciára? Éljen a feudalizmus. Előre a királyság felé.

Mondjuk ki nyíltan, hogy az OMME a minisztérium méhészeti főosztálya és Bross Péter a mindenkori főosztályvezetője. Úgyis tegnap állt a szőnyeg szélén Zsigó Róbert államtitkár előtt, aki csendre és fegyelemre intette a méhészeket és az OMME-t együttműködésre. Békét akar. Ja, az én értelmezésem szerint kuss a méhészeknek. Amíg Bross lesz az elnök efelől nyugodt is lehet. Bross soha az életben nem fog tüntetést szervezni a méhészek érdekében a minisztériumi szabályozással szembe és az utolsó méhcsalád elpusztulásáig védeni fogja a minisztérium érdekeit.

Elnök korlátlan pénzkezelési jogot kérne az új alapszabályban. Ja most is az van.
A lemondott leváltott elnök lehetne-e a következő ciklusban EB tagja és/vagy elnöke az új alapszabály szerint.
EB jogait megnövelné. Körmendy keze munkája visszaköszön sok helyen a tervezetből.
Megyei szaktanácsadók nem jelölhetők elnökségi tagnak. (talán ez az egyetlen pozitívum), de ennek volt egy Bé változata, ami burkoltan, de megengedné.
2020-ban lépne hatályba és megszületne az OMME királyság.
Aztán a vita hevében olyan sok hibát találtak még az anyagban, hogy Bross visszakozott és döntés nem született.

Marketing keret felhasználásáról volt vita, de aztán valszeg most se lesz jobb felosztás, mint eddig volt. Ilyen szintű vita zajlott, hogy a "legyen" szó szerepeljen-e a "minden nap mézes nap" szlogenben.

IBM szoftver sztori továbbra is gázos, de szerintem az IBM-en kívül senki se tudja, hogy mi jogszerű és mi nem.

Sebők Péter előterjesztette a "törökmézgyártás" sztorit. Jó volt a felvezető, de az utána kibontakozott vita sajátosan ommés volt, de semmi érdemi döntés nem tudott megszületni, mert erről Brossnak egészen más véleménye volt, viszont lehetetlen volt kihámozni a lényeget, hogy miben más és miért más.

Egyértelmű, hogy a király nagyon meztelen és több nagy méhész és mézkereskedő ebből él. Annyi kibontakozott, hogy a "törökméz" gyártása biztosan nem őstermelői méhész tevékenység, hanem egyfajta módon a méheket, mint ipari termelőeszközt felhasználva élelmiszer gyártás történik, tehát ez egy klasszikus vállalkozási tevékenység, mint a ketreces tyúkokkal való tojásgyártás. Csak akkor vajon a végtermék nevezhető-e méznek? Na ez a kérdés fel se lett téve. Arra se született megállapodás, hogy kell-e küzdeni ellene, ha igen, akkor hogyan. Elismerni mint egy sajátos méhészeti terméket valami sajátos névvel illetve vagy tekintsük egyszerűen hamisítványnak? Mind a kettő mellett szólnak érvek.

Személyes véleményem szerint, ha az OMME tovább töketlenkedik ez ügyben, akkor ezt a szellemet a palackba visszaszuszakolni már nem tudja (az se biztos, hogy akarja), ahogy a ketreces tojásgyártást se tudják évtizedek óta megszüntetni, viszont akkor a sajátosságai alapján egyértelműen el kell különíteni a "törökmézet" a termett méztől. Most itt nem fejtem ki, hogyan lehet ezt megtenni, de nem kell nagyon sokat csücsülni a minisztérium tisztviselőinek azon a jogszabályon, amivel ezt megoldja. Sőt az is lehet, hogy valamelyik mézkereskedő már be is tolta a szükséges javaslatot a legjobb minisztériumi fiókba csak az OMME elnökségét hagyják még egy kicsit főni a saját levében. 

Rengeteg napirendi pont volt, de igazán harcos vita csak az alapszabály ügyben volt. A Nemzeti Program tárgyalása elmaradt, mert 1/2 4-kor az ülés feloszlott. 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 21. 10:08 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #871 Dátum: 2018. Szeptember 21. 19:54 »


Bross akaratából zárt ülést rendelt el az elnökség az alapszabály vitájáról
...
Az OMME "jogi tanácsadójának" jól jön a meló, mert biztos tőke áll mögötte.
A tagdíjunk!
Tehát a Soós ügyvédi irodát azért alkalmazzák, hogy a sorozatos szabálytalanságokat elkövető OMME vezetőket védje a tagság azon részétől akik a szabályos működést igénylik.
... jó kis játék a pénzünkön.
...

A csütörtöki IB természetesen ismét zárt ajtók mögött zajlik majd.
,,,
Már megint ezek a zárt ajtók. Nahát ::)
Attila azt nem tudod véletlenül, ki képviseli ma az OMME-t? (Mármint jogilag?)Tudja valaki? Talán már leírták, csak nem találom. Olyan kíváncsi vagyok   ;D ;D ;D ???

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #872 Dátum: 2018. Szeptember 21. 23:12 »
Ma elnökségi ülés volt.
Csuja is részt vett rajta, ezért megköszönném ha röviden tudósítana róla.
Én is megköszönném, ha közzétennéd, amit a jó elnökünk írt neked az ülésről. Úgy tűnik te még Montenegróban is tájékozottabb vagy, mint a többi közrendű tag.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #873 Dátum: 2018. Szeptember 22. 07:20 »

…  Csuja Lászlónak és Demeter Lászlónak távoznia kellett. Azért a vita olyan hangosan zajlott, hogy a lényeg kiszűrődött.


A minisztériumi főosztály imagináció aranyos felvetés. Egyet tudomásul kell venned

Laci! (Mert ugye most az derült ki önbevallásodból, hogy Geddekas az vagy Csuja Laci, vagy Demeter Laci.)

Lehet az ENSZ-szel, a NATOVAL, AZ EU-val, A Magyar Kormánnyal, a Minisztériummal, a mézfelvásárlókkal harcolni. A végén egyedül állsz ott, mert mindenkit sározol, mindenkit pocskondiázol. Le kéne erről szoknod és csak érdemi vitát folytatno.

Idézet
Szerintetek az egyesületi jog megengedi, hogy a küldöttállítás a tagegyesület méhcsaládjainak számától függjön?




Az Egyesületi jog sokmindent megenged. Megengedi azt is, ami most van. A 49 fős OMME tagszervezetnek 2 küldöttje van, az 51 fősnek meg három. Igazságos, ugyanannyi a méhészek képviselete? Nem ugyanannyi. De ha így döntött a tagság, hogy így számolja a küldötteket, akkor ezt is megengedi. Tudomásul kell venned:

A törvény sok mindent megenged. Az Egyesület lényege pont az, hogy felnőtt emberek eldöntik a játékszabályokat. Ha úgy döntene a küldöttgyűlés, hogy minden méhészt betesz egy 20 ezer fős terembe, mindenki kap egy szavazógépet, akkor az is legális lenne. Csak nagy költséggel járna, és nem lehetne mindenkinek hozzászólni egy kérdéshez. EZért van küldöttállítás.

Én egyébként teljesen mást javasoltam mindíg:
Küldjön minden egyesület két főt. Ők pedig felteszik azt a tárcsát, amire rá van írva, hány fővel szavaz. Ha csak az egyik megy el a küldöttekből, akkor mindkét tárcsát felemeli.

Ha azt nézed, hogy maga a tagdíj sem egyforma, akkor miről beszélsz? A tagdíj is lehetne egyforma. Ha minden méhész tagdíja egyforma lenne, akkor mindenkié cca. 20.000 Ft lenne. Egyenlő kötelességek, egyenlő jogok. Szóval a vitát torzítja, hogy nem írod le a kérdés sokszínűségét.

Idézet
EB jogait megnövelné. Körmendy keze munkája visszaköszön sok helyen a tervezetből.
...

Igen, tagja voltam a régi Alapszabály Bizottságnak. Voltunk egypáran: Fekete Jóska, Mészáros Laci, Idó Gábor, Somogyi-Magyar Jóska. Én is adtam Mészáros Lászó elnöksége alatt is sokféle javaslatot az Alapszabályhoz. Az mind ott van az OMMÉ-ben. Ott volt a te javaslatos is. Csak azóta mindenkivel összevesztél, megfenyegetted a Küldöttgyűlést. Hiába mondták neked, hogy ne tedd.

Még az ügyvédnő vetette fel, hogy a helyi és független szervezeteket jobban definiálni kell. Nem ez volt az egyik pont, amiért anno küzdöttél? Vagy az OMMÉ-n kívülről már nem tetszik az OMMÉ-sként tett javaslatod alapötlete sem?

Egyébként mi az, amiben növelné az új alapszabály tervezet az EB jogait? KONKRÉTAN!


Idézet
Aztán a vita hevében olyan sok hibát találtak még az anyagban, hogy Bross visszakozott és döntés nem született.


Megint csak az emberekre való sárdobálásra jutja az energiáidból. Megint királyian minősítgetsz. Csak megint mellette vagy. Ha elolvastad volna a meghívót figyelmesen, - mert olvastad, hiszen ott voltál - akkor láttad volna, hogy ez a napirendi pont egy első vita volt. Semmiféle döntés nem volt tervezve. A napirendi vitát - te megint rávarod aktuális ellenségedre. Nem baj, hozzászoktunk. Mindenki, aki nem ért veled egyet, az ellenséged, és azt minősítgeted. Még ferdítés árán is.

A szakmát meg elfelejted. Ha kérdeznek nem válaszolsz. Király úr, meghajolok előtted, mindenben igazad van!

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

neo

  • *****
  • 939
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #874 Dátum: 2018. Szeptember 22. 07:26 »
Idézetet írta: Geddekas
Szerintetek az egyesületi jog megengedi, hogy a küldöttállítás a tagegyesület méhcsaládjainak számától függjön?
A Zöldön én már szóvá tettem, hogy véleményem szerint a jelenlegi rendszerben a méhcsaládok száma alapján megállapított tagíj jogellenes. Azért, mert az egyesületnek a méhész a tagja, az külön tagdíjat fizet. A gazdasági társaságok esetén lehet a vagyon alapján eredeztetni a tagi jogokat. Az egyesület esetén minden tag egyenlő jogokkal (ezen keresztül kötelességekkel) bír. Kvázi a tagdíj fizetési kötelezettsége sem lehet méhcsalád szám alapján meghatározott. Ebből következően a küldöttállítási rendszerben is a taglétszám a meghatározó, nem a méhcsaládszám.
Idézet
Úgyis tegnap állt a szőnyeg szélén Zsigó Róbert államtitkár előtt, aki csendre és fegyelemre intette a méhészeket és az OMME-t együttműködésre. Békét akar.
Hát hogyne. Tisztában van vele, hogy mekkora őrültséget követtek el a szükséghelyzeti engedélyek kiadása kapcsán. Még csak az kellene, hogy esetleg valamelyik politikai párt felplankolja az ügyet, és nemzetközi botrányt kreáljon. Ezzel még egyet is tudok érteni. Azzal nem, hogy ez egy kőkemény szakmai kérdés. Világosan látszik, hogy egyik fél sem áll a helyzet magaslatán. Na ez a baj. Amikor egy szakmai kérdést politikai okok miatt valakik rosszul kezelnek. A természetben ugyanis nincs ingyenebéd. Ennek az árát valakinek meg kell fizetni. Jelen pillanatban úgy tűnik, hogy teljes egészében a méhészeknek kell állniuk a cehhet. Az OMME elnöke az, aki úgy gondolja, hogy ezt a kérdést ő hivatott eldönteni. Meg sem kérdi a tagság véleményét arról, hogy mit akar a méhész. Jogi eljárást, független vizsgálatot, rendszeres tájékoztatást a vizsgálatok állásáról, beleszólást a rovarölőszerek engedélyezésébe sorolhatnám tovább.

Idézet
Törökméz
Méhekkel feletetett cukor nem jelent élelmiszer-biztonsági problémát. Tény, hogy nem őstermelői tevékenység, mert az a méz előállítását jelenti. Tehát meg sem szabad jelennie a méz szónak a termék jelölésén. Ennél fogva hamisítvány sem lehet, csak abban az esetben, ha a méz szó is szerepel. Méhekkel készített cukoroldat, amelyből hiányzanak azok az alkotórészek, melyek a növényből származnak (virágból és édesharmat esetén a levélből származó alkotórészek), de benne vannak a méhek által hozzáadott alkotórészek. Ezek a különféle enzimek. Egyértelműen külön termék kategória. Méhek által feldolgozott cukorszirup. Tehát nem élelmiszeripari üzem által feldolgozott termék. Ennélfogva ez egy teljesen új élelmiszer kategória. Az ügyben ezért nincs nemzeti hatáskör, csak európai uniós hatáskör van. Ott lehet kopogtatni az ügyben, a magyar jogalkotásnak erre nincs hatásköre.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #875 Dátum: 2018. Szeptember 22. 09:47 »
Jó reggelt
Szerintem a kristálycukorból előállított terméknek, méz utánzatnak nem szabad megjelenni sem a magyar sem az uniós piacon.Egyesületünk tagjai nem állíthatnak elő ilyen anyagot aki ilyet tesz nem mondhatja el magáról hogy méhész.Felháborító még a gondolat is hogy az OMME eltűrje és ezzel legalizálja e termék előállítását,ez a hagyományos méhészkedés végét jelentené, megjelenne egy olcsón előállítható termék melynek azért van kőze a méhekhez.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #876 Dátum: 2018. Szeptember 22. 13:13 »
A méz kizárólag a méhek által a növényekről és mézharmatból gyűjtött és készített terméke. Minden más hamisítvány.
BŰNCSELEKMÉNY!!!

Bűncselekmény, ha akác hordás alatt cukorral etet, hogy szaporítsa,
Bűncselekmény, ha elveszi a híg nektárt, Bűncselekmény ha az elvett híg nektárt megbuggyanás ellen kezeli, ha megbuggyant megállítja az erjedést, majd kiszűri atermékeket, Bűncselekmény hozzátenni valamit, szirupot, mitodémmit.
Bűncselekmény géppel szárítani a híg szirupot.

De nem bűncselekmény a gyógyszert cukorral bevinni, serkenteni...
Nem bűncselekmény a gyenge családot megsegíteni, és egy fiókot áttenni egy erősre, hogy beérlelje.

A mértéken van tehát a hangsúly.

Az OMME sose tűrte, és sose fogadott el/be bűnözőket. Minden lehetséges módon fellép ellenük, de csak a lehetőségei között. Emlékezzetek, évek alatt a polcokon levő mézek tekintetében a sok-sok hamis mézet kiszűrte. Ma már nincs jelentős botrány a magyar piacon, a hamis méz nincs ott.

Akinek ilyen hamisítóról tudomása van egyetlen kötelessége van, - bejelenteni a rendőrségen a gyanúját. Ha ezt nem teszi, akkor maga is bűnrészessé válik.

Ahogyan az OMME nem tud egyetlen méhtolvaj után futni, az a rendőr dolga. Az OMME szabályozások kidolgozásban tud segíteni, nem lesz karhatalmi ereje, nem mehet oda az általad megjelölt méhtartóhoz, hogy kiöntse a löttyeit. A bizonyítékok elkobzása, a tevékenység megszüntetése a rendőrség dolga: BEJELENTENI!!!!

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

neo

  • *****
  • 939
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #877 Dátum: 2018. Szeptember 22. 16:03 »
Szerintem a kristálycukorból előállított terméknek, méz utánzatnak nem szabad megjelenni sem a magyar sem az uniós piacon.
Jelen pillanatban erre nincs jogi szabályozás, ezért természetesen nem jelenhetne meg. Azzal azonban vitatkoznék, hogy a János által felsorolt tevékenységek a bűncselekmény kategóriájába esnének. Senki életét nem veszélyezteti, ha nem szerepel a méz szó a címkén, akkor nem meríti ki a csalás fogalmát. Engem érdekelne, hogy akkor miért is bűncselekmény?
Az már egy érdekesebb dolog, ha valaki ilyent mégis forgalomba hoz méhek által feldolgozott mézszirup néven, akkor a hatóság milyen indokkal vonhatná ki a forgalomból? Élelmiszer-biztonsági okra való hivatkozással nem, csalásra hivatkozással nem. Ha a kiszerelő üzem engedélyei rendben vannak, akkor mi állna az indoklásban?

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #878 Dátum: 2018. Szeptember 22. 17:29 »
Haló! Ébresztelek benneteket Szabó méhésztárstól idézve.  ;) ;D

Jó reggelt

A cukorméznek még vámtarifa száma is van. Nincs benne a méz szó, de törökül igen :o Majd Tomipapát megkérem, hogy keresse elő, de a "Ződre" tegye fel, mert itt ugye a királyságban az alattvaló, az uralkodó parancsára persona ...nononono... gratanak jelölte.
Körmendi Úr! Én már találkoztam akácon szirupot etető méhésszel. Nem is eggyel. Alig hordtak el neki valamennyit. Hülyeség. Az nem megy. Nem hiányosságnak rovom fel neked, mert bizonyára nem találkoztál ilyen személlyel és ezek szerint magad sem próbáltad, ami tiszteletet érdemel, tehát nehogy b@szogatásnak vedd amit írok. Akác után etetik. A profik nem cukorsziruppal, hanem (nem adok tippeket) mással. Akkor már nincs repcepollen, és vaddohányon aztán semmi sem, esetleg....hagyom....kaptam én már ezért Bicskától, és Attilától.


« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 23. 22:47 írta kivancsi111 »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #879 Dátum: 2018. Szeptember 22. 17:36 »
Szerintem a kristálycukorból előállított terméknek, méz utánzatnak nem szabad megjelenni sem a magyar sem az uniós piacon.
Jelen pillanatban erre nincs jogi szabályozás, ezért természetesen nem jelenhetne meg. Azzal azonban vitatkoznék, hogy a János által felsorolt tevékenységek a bűncselekmény kategóriájába esnének. Senki életét nem veszélyezteti, ha nem szerepel a méz szó a címkén, akkor nem meríti ki a csalás fogalmát. Engem érdekelne, hogy akkor miért is bűncselekmény?
Az már egy érdekesebb dolog, ha valaki ilyent mégis forgalomba hoz méhek által feldolgozott mézszirup néven, akkor a hatóság milyen indokkal vonhatná ki a forgalomból? Élelmiszer-biztonsági okra való hivatkozással nem, csalásra hivatkozással nem. Ha a kiszerelő üzem engedélyei rendben vannak, akkor mi állna az indoklásban?

Először is a méz szó szerepel benne. Tehát hamisítvány.
Másodszor, ha nincs benne a nevében a méz, hanem valami ilyesmi: "méz és méhek által feldolgozott cukor keveréke", akkor ha van gyártmánylapja, amit a hatóság elfogadott, akkor semmi baj nincs vele. De kétlem, hogy méznek kinéző olyan termékre ráütné a hatóság a pecsétet, amire az van írva, hogy méhek által feldolgozott  cukor.

Akkor meg az a bűncselekmény, ha gyártmánylappal nem rendelkező terméket hoz forgalomba.

Nem úgy van, hogy összekevered a sertés lépet egy kis marhaepével, hozzákeversz egy kis mézet, pontosan címkézed, azt mehet a boltokba! Kell gyártmánylap!!!

És csak a méz az, ami alapélelmiszer, nem kell hozzá gyártmánylap. Minden máshoz kell!

04090000-es vámtarifaszám TERMÉSZETES MÉZ, Natural HONEY. Ha ekként árul valaki méhekkel feletetett cukrot, az csalás.

17029020 vámtarifa szám alatt van a Törököknél, de az az EU-ban nem találtam ilyet (http://ekaer.hu/vtsz-kalkulator/ ), és oda az van írva, hogy műméz. Törökül. Az EU-ban vagyunk.

« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 22. 17:57 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #880 Dátum: 2018. Szeptember 22. 18:03 »


Először is a méz szó szerepel benne. Tehát hamisítvány.
Másodszor, ha nincs benne a nevében a méz, hanem valami ilyesmi: "méz és méhek által feldolgozott cukor keveréke", akkor ha van gyártmánylapja, amit a hatóság elfogadott, akkor semmi baj nincs vele.

ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ úgy látom benne van ;D

Talán a cukrot hamisítják mézzel :o Ma már minden lehetséges.
Majd ezt említsd meg kérlek, ha valakiben felmerülne ismét, hogy az omme kéri az akácpollen % szintjének csökkentését!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 22. 18:07 írta kivancsi111 »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #881 Dátum: 2018. Szeptember 22. 18:08 »


Először is a méz szó szerepel benne. Tehát hamisítvány.
Másodszor, ha nincs benne a nevében a méz, hanem valami ilyesmi: "méz és méhek által feldolgozott cukor keveréke", akkor ha van gyártmánylapja, amit a hatóság elfogadott, akkor semmi baj nincs vele.

ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ úgy látom benne van ;D

Talán a cukrot hamisítják mézzel :o Ma már minden lehetséges.
Majd ezt említsd meg kérlek, ha valakiben felmerülne ismét, hogy az omme kéri az akácpollen % szintjének csökkentését!

A méz szó a cukormézben van benne... A "mézbe kevert dió"-ban is benne van.

Szerintem növeljük az akácpollent 50 %-ra. Nekem úgysincs akácom, Ezután majd Neked se lesz ;D :D ;D :D
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #882 Dátum: 2018. Szeptember 22. 18:38 »


Szerintem növeljük az akácpollent 50 %-ra. Nekem úgysincs akácom, Ezután majd Neked se lesz ;D :D ;D :D
Nem növelni akarta valaki, hanem csökkenteni.  :o
Ne bántsuk a pollent. Főleg ne rontsuk rizssziruppal.  >:(

*

neo

  • *****
  • 939
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #883 Dátum: 2018. Szeptember 22. 19:58 »
János!
Gyártmánylapra nem kell hatósági pecsét.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #884 Dátum: 2018. Szeptember 22. 23:30 »
...
Az OMME sose tűrte, és sose fogadott el/be bűnözőket. Minden lehetséges módon fellép ellenük, de csak a lehetőségei között. Emlékezzetek, évek alatt a polcokon levő mézek tekintetében a sok-sok hamis mézet kiszűrte. Ma már nincs jelentős botrány a magyar piacon, a hamis méz nincs ott.
...

Van itt ez a cikk 2009-ből:
https://index.hu/gazdasag/magyar/2009/09/21/versenyt_futunk_a_mezhamisitokkal/

Ez akkor hogy is volt? Sose tűrte? Ki volt 2009-ben az elnök? :o

Sajtóértesülések szerint elsősorban a piacvezető mézfelvásárlóval, az Aranynektár Kft.-vel volt problémája a hatóságuknak. A cég feldolgozóüzemét tavaly tavasszal be is záratták.

A törvény értelmében én nem nevezhetem meg azt a céget, amely tavaly szeptember előtt bukott meg a helyszíni ellenőrzésen. Másrészt mi mindig is gyanúról beszéltünk, annak ellenére, hogy az a cég, amely gyanúba keveredett, eddig közel százmillió forint bírságot fizetett be mézhamisításért az élelmiszerlánc-ellenőrző hatóságnak. Az üzemben lefolytatott hatósági ellenőrzés során nagy mennyiségben találtunk mézhamisításra alkalmas technológiai berendezéseket, cukrot, virágport és enzimeket. A vizsgálat azt is feltárta, hogy az a vállalkozás fiktív külföldi címekre papíron nagy mennyiségű – több tízezer kilogramm – mézet szállított. Arra a kérdésre is választ kerestünk, hogyan tudott a vállalkozás 80 tonnával több mézet értékesíteni, mint amennyit a méhészektől felvásárolt.

Hogyan lehetséges, hogy az üzem azóta ismét működhet?

Az a vállalkozás az ügyet megelőzően közel 300 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott erre az üzemre annak érdekében, hogy ne az olcsó, hordós kiszerelésű, hanem a fogyasztói kiszerelésű magyar méz kerüljön a világpiacra. Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke személyesen tájékoztatta a minisztériumot, hogy több ezer méhész egzisztenciája kerülhet veszélybe a bezárás következtében, így a nemzeti érdekre való tekintettel egy folyamatosan szolgálatot teljesítő állatorvos kollégám felügyelete mellett tovább folytathatta működését az a mézcsomagoló üzem.