OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 444762 megtekintés
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #960 Dátum: 2019. Április 07. 20:54 »
Beeznisz!
Valahogy félre megy ez a téma.
Te egyébként az OMME ellen kampányolsz most, vagy csupán Bross, esetleg személyem nem tetszik?
Ha az utóbbi kettő az rendben, ha az előbbi (OMME) akkor nincs.
Ezen a honlapon nem engedek teret az egyesület lejáratására.
Személyeket kritizálhatsz, ez a szabad véleménynyilvánítás  része.
Az OMME-tól meg el a kezekkel, különösen ha nem vagy tag.
Nagyernyei Attila


Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #961 Dátum: 2019. Április 07. 21:13 »
Attila!
Ez most Neked eléggé félre sikerült ! Nem is igazán értem ez honnan jött!
Idézz egyetlen egy olyan tőlem származó írást, amiben OMME ellen kampányoltam, amivel másokat az OMME ellen bőszítettem! Tovább megyek: Mutass egyet amelyikben személyek ellen szóltam ! Lehet, hogy neked ez hihetetlen, de senki személyével nincs gondom. Tisztázzuk:
Én a tényeket szeretem! Mindig pártatlan voltam OMME-OMME ellenes, Nagyernyei-Vivaldi, Nagyernyei- Tóth, Nagyernyei kontra Molnár  ;D stb..stb.. vitákban, és az is maradok. De véleményem azért had legyen....

Ne próbálj engem negatív színben feltüntetni, légy szíves!
Nem szeretem az ilyesfajta játékokat, nem érzem méltónak magamhoz!
Ennek fényében folytasd kérlek!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #962 Dátum: 2019. Április 07. 21:24 »
Írd alá gondolatidat névvel, mert így valóban csak egy játék az eszmecserénk.
Vállald önmagad!
Egyébként azt sem tudom kivel nem értek egyet.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #963 Dátum: 2019. Április 07. 21:34 »
"K
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:28 írta oszkár »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #964 Dátum: 2019. Április 07. 21:35 »
OFFTOPIC

Bocsánat, közben jött ez Tőled:

"Egy kis magyar órára invitálnálak!
Íme:
"Arra is használhatóak az idézőjelek, hogy jelezzék: az általuk kiemelt kifejezést nem szó szerint kell érteni."
Forrás Wikipédia
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila
Klubvezető "

Köszönöm a meghívást ! Szeretném felhívni a figyelmedet a "rabsic" szó jelentésére: "A német Raubschütz nyelvjárási raabschitz alakjának átvétele; olykor rabsic formában is írják. A német szó a rauben (‘rabol, fosztogat’) és Schütz (‘vadász’) elemekből áll. Lásd még rabol." Véleményem szerint, az általad használt szövegkörnyezetben, idézőjellel írva, még megfelelő emotikonnal sem állja meg a helyét. Túlmutat a "rabsic"- nem OMME tag párhuzam, a jómodor határain (és még sorolhatnám,hogy min ...)=> illemtan+ nyelvtan+irodalom  óra

ONTOPIC

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #965 Dátum: 2019. Április 07. 21:48 »
Jajj Attila! Ez a fedd fel magad, vállald magad meg mittudomén kártya ez mindennek a ...... Kiskakas nevére sem voltál kíváncsi. Na 111. (Ne haragudj Jenő  ;D)

Fejtsd ki légy szíves a véleményedet a MEGPORZÁSI TÁMOGATÁSról annak fényében amit ÉN írtam , és válaszolj oszkárnak is kérlek.

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #966 Dátum: 2019. Április 07. 21:58 »
[qu
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:28 írta oszkár »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #967 Dátum: 2019. Április 07. 21:59 »
Történelmi időkben nem OMME tagsághoz volt kötve a támogatás. Vagy a terméktanácsnak, vagy az OMMÉ-nak kellett tagnak lenni.

Miért?

Mert a hatóság nem volt azon a szinten, hogy bármilyen szervezettséget megalkosson, foglalkozzon a képzéssel stb. Szóval volt a lehetőség, hogy nemzeti programot lehet készíteni.

A szervezettség előnyéről lehet vitatkozni, de nem érdemes. Nézd meg a méhegészségügyi füzeteket. Értelme van, el kell olvasni. Aki nem érdekelnek ezek a dolgok, az nem áldoz rá évi 5000+85 / méhcsaládot. Az nem lesz része annak, hogy a mézet népszerűsítő filmhez összedobtuk a pénzt. stb. stb.

A területalapú támogatás és a méhészeti program teljesen más.

A Területalapú támogatás, a SAPS mikor finanszíroz olyan vásárt, ahol a civil lakosság egészséges élelmiszerről kap ingyenes előadást, ahol mézet lehet kóstolni, ami megtetszett azt megvásárolni. A SAPS-nál azt csinálsz, amit akarsz a pénzzel, vehetsz rajta neonikotionidot. Neonikotionid a méhészeti program keretből nem vásárolható. Ez például kapásból egy nagy különbség. 

Kérdezed, hogy van-e hasonló rendszer. Igen van. pl. a csirkések. Az más kérdés, hogy időközben a terméktanács megszűnt. Az meg szerencse, hogy legalább az OMME megmaradt. Mert ha nem lenne, akkor lehet, hogy úgy járnánk, mint egyes országok méhészei: az állam nem teszi hozzá az 50 %-nyi pénzt, és szinte semmit nem kapnak az Úniótól. Az államnak nem kötelező ezt a pénzt rendelkezésre bocsátania.

Szóval sokféle támogatási közreműködő van, a mééhszetben ez egy szakmai szervezet, amiben Te és én, mi mindannyian választjuk a tisztségviselőket.

SAPS-ot meg ne akarj, mert nem tudod, hogy az mennyi macerával jár. Benő egy fa, lehet körberajzolni, eltűnik a tábla, és így tovább. És még a természetben nem is voltál. Kötelező biztosítás. Nem jó csípőből bedobni, hogy SAPS jobb, vagy mondjunk még valami hasonló támogatási rendszert.



Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #968 Dátum: 2019. Április 07. 22:03 »
És a SAPS (területalapú támogatás) se jár mindenkinek. NEM jár a földtulajdonosnak!!!!!

Annak jár, aki művel (és ez a művelés a földhasználati nyilvántartásba be lett jegyezve). Meghatározott dolgokat lehet termeszteni. Sokféle jogcím van, de nem mindegy, mit termelsz. És van minimális táblaméret. Olyan ez, mint amikor azt mondják, hogy minimum 150 méhcsaládtól lenne Nemzeti Program. Ekkor kezdene a SAPS-hoz hasonlítani.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #969 Dátum: 2019. Április 07. 22:12 »
N
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:28 írta oszkár »

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #970 Dátum: 2019. Április 07. 22:18 »
"A
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:27 írta oszkár »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #971 Dátum: 2019. Április 07. 22:20 »
Jó, egyetértek, de ez volt a példa, amit előttem szóló felhozott.

Van olyan méhészeti támogatás, amiről írsz. Az EMVA.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #972 Dátum: 2019. Április 08. 08:13 »
"H
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:27 írta oszkár »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #973 Dátum: 2019. Április 08. 20:40 »
Egy kis emlékeztető a szombaton történtekhez:
Annak aki Magyarország "egyenruháját" viselte szerintem illett volna tudnia. S nem poénkodni vele.
https://www.csaladinet.hu/hirek/szabadido/hobbi_kreativitas/13974/keszitsunk_kokardat_marcius_15_alkalmabol
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kok%C3%A1rda#/media/File:Barab%C3%A1s_Mikl%C3%B3s_J%C3%B3kai_m%C3%A1rcius_15-%C3%A9n.jpg
Mindenesetre felszólalása után az jutott eszembe, hogy fizessük már be ezt az embert egy "alapos" méhésztanfolyamra, hogy legalább azzal legyen tisztába hány lába vagy hány pár szárnya van a méhnek.

Üdv jani bátya

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #974 Dátum: 2019. Április 09. 00:47 »
 Már rég mondtam a Méhészek zászlaját sem tisztelte, mit várhatsz tőle, de,h a Magyar szimbólumot sem tiszteli?....... szégyellhetné magát. :-[ ::) :'(

 Albert