OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 442419 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #810 Dátum: 2018. Április 05. 20:03 »
Olvastam!

Most olvastam írásod, és azon gondolkodom, hogy ha ennyi ilyen, és ehhez hasonló tényekről van információd TP viselt dolgairól, amit bátran megosztasz a nagyérdeművel, és feltételezhetően ezért az itt leírottak egytől egyik hitelesek, miért nem kezdeményezed TP etikai eljárás alá vonását.
Megjegyzem, mindezt a méhek, és a méhészek érdekében.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #811 Dátum: 2018. Április 05. 20:16 »
QUQURIQ !!!

...és folytatnám!

...és miért nem indított senki eddig etikai eljárást Tóth Péter ellen?
...mert holott évek óta hajtogatja, hogy semmi gond a neo-kal!
Olvassátok el a monitoring füzetkéket...
Az első mondatom kérdését magamnak is feltettem!
...de Tóth Péter köpönyeg forgatása, úgy látszik mindenkit megzavart!
Azért egy alapos etikai vizsgálat, alapos szövegértést is megkíván, nem elfogultan, csak a realitások mezején!
Jó volna végre tudni, hogy kinek, vagy kiknek a felelőssége 13 500 méhész méheinek folyamatos pusztulása?
Ezt és az elmaradt hasznot művészet lenne forintosítani...

Kiskakas
 

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #812 Dátum: 2018. Április 05. 20:34 »
Üdv. Uraim!
Idézet:

QUQURIQ !!!

...és folytatnám!
Jó volna végre tudni, hogy kinek, vagy kiknek a felelőssége 13 500 méhész méheinek folyamatos pusztulása?
Ezt és az elmaradt hasznot művészet lenne forintosítani...

Erre a kérdésre szinte egy napi olvasnivaló válasz született korábban.
Írták:neo,Geddekas és talán még többen is csak azt nem tetszik valamiért elolvasni,megérteni.
Sejtem az okát,csak nem akarom Én is potyára leírni.
 


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #813 Dátum: 2018. Április 05. 21:08 »
Bross Péter és Tóth Péter egy gyékényen árul. Mind a ketten súlyos etikai vétséget követtek el. Nincs mese, a mindenkori miniszter iránti lojalitás ára volt az, hogy a méhészeket és méheket fel kell áldozni 1,5 milliárd Ft-os pénzosztási lehetőségért cserébe.

2005 óta ez a paktum létezik és ezt a paktumot a OMME mindenkori vezetése betartja. Szégyen, de így van.

Ma óriási vita volt arról, hogy induljon-e etikai eljárás Bross Péter ellen, amiért 2017-ben három alkalommal is elszabotálta az elnökségnek a neonikotinoid ügyben hozott határozatát.
A vita végén 5 elnökségi tag
Fekete József,
dr. Hegedűs Dénes,
Csonka Imre
Dózsa Tamás Károly
Simonné Venter Éva
Úgy döntött, hogy nem kell etikai eljárást indítani Bross Péter szabotázsa ügyében.

Viszont 4 elnökségi tag
Bezzeg László Mihály
dr. Mészáros László
Tóth Péter
Úgy döntött, hogy kellene etikai eljárást indítani.

Az én meggyőződésem szerint Bross Péter és Tóth Péter egyaránt felelős a kialakult helyzetért, ezért mind a kettőnek azonnali hatállyal le kellene mondania a hatályos tisztségéről.

Éppen ezért a méhészek számára súlyos csalódás az 5:4 arányú szavazás. Ezzel az 5 ember letette a voksát amellett, hogy az OMME nem védi a méhészek érdekét és nem is kell megvédenie a méhészek érdekét. Szégyellem magam helyettük, hiszen vannak közöttük olyan emberek, akiket nagyon tiszteltem tudásuk és a méhek szeretete miatt. Legalább annyit tettek volna, hogy egyenlő mérce alapján mind a két ember ellen etikai eljárást javasoltak volna.

Kedves Méhésztársak!

Ti ezt a helyzetet elfogadjátok? Ti jónak látjátok, hogy a méhészeknek ne legyen érdekképviselete? Ti nem láttok esélyt arra, hogy valódi érdekképviselete legyen a méhészeknek? Szombaton lesz esélyetek, hogy ezen változtassatok.

Személyi változások nélkül nincs esély arra, hogy az OMME képviselje a méhészek érdekét és lépjetek, és követeljetek, kérjétek számon, hogy mi nem történt és mi történt!

Nem kötelező igennel szavazni az előterjesztésekre! Nem kötelező elfogadni az elnökségi beszámolókat. Lehet ezekre nemet mondani, mert változásra van szükség. Ezt a küldöttek tudják elérni azzal, hogy nemet mondanak az OMME elnöksége által beterjesztett beszámolókra.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 05. 21:21 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

trobi

  • *
  • 35
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #814 Dátum: 2018. Április 05. 21:17 »
Ki volt a 4. tag?

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #815 Dátum: 2018. Április 05. 21:17 »
"Viszont 4 elnökségi tag
Bezzeg László Mihály
dr. Mészáros László
Tóth Péter
Úgy döntött, hogy kellene etikai eljárást indítani. "

Vajon ki volt a negyedik?
Csak nem e azon gárda akik kezdeményezték Csuja Laci kizárását is?

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #816 Dátum: 2018. Április 05. 21:21 »
És vajon hol van az az egy hiányzó??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #817 Dátum: 2018. Április 05. 21:22 »
A negyedik dr. Sebők Péter volt.

Lászlóffy Zsolt hiányzott az ülésről.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #818 Dátum: 2018. Április 05. 21:56 »
Ejnye bejnye!
A Fekete-Fehér Méhészklub nem tűr el ekkora tájékozatlanságot!
Ez egy etikai vizsgálat mögé bújtatott hatalmi harc!
És ki kezdeményezte?
Az a Mészáros József aki több esetben is perben áll az OMME-val!
Vegyétek már észre, hogy itt semmi másról nincs szó, mint a húsosfazék visszaszerzéséről.
Innen üzenem Tomipapának, meg az egész sleppjének, hogy ez nem fog összejönni!
Dörzsölték a tenyerüket, hogy most jól megleckéztetik az OMME elnökét, de a bosszú nem jó tanácsadó.
A Kft. alapításnál ugyan ez a vonal dominált, és az sem fog sokáig működni.
A trükkök sokasága egy civil szervezeten belül sokáig ne életképes mutatvány.
Cserényi doktor kirohanása már nem megy élményszámba, természetesen engem tett felelőssé a kialakult helyzetért, csak azt téveszti el, hogy ezzel hízeleg nekem.
Annyi rossz hírem van számára, hogy erősen munkálkodok még azon, hogy végre olyan emberek üljenek az OMME elnökségében akik nem az elnök b@szogatására, hanem a méhészek önzetlen, alázatos érdekvédelmére esküdtek fel!
Jó néhányuk(legalább négyen) nem oda valók!
Az ő céljuk a gáncsoskodás, a bosszúállás, ahogy ezt az előző ciklusban is tették.
Aki nem értett velük egyet, (még ha jobbító szándékú javaslatai is voltak)....neki kuss, ülj le.
Hála az égnek a nagy részükkel sikerült leszámolnunk, de a "maradék" sem gyenge.
Bross ebben nagyot hibázott!!!!!!
Nem tárta az akkori OMME Küldöttgyűlés elé, hogy kikkel tudna együttműködni, és ennek issza most az egész ágazat a levét!
Az már borítékolható volt, hogy a "Mészi" hívek ott tesznek be ahol csak tudnak!
Meddig tartható ez az állapot?
Amíg nem következik be egy igazi biliborítás, ahol szépen tételesen mindenki elmondja bánatát, és előadja, hogy mit tett le az asztalra az elmúlt két évben, ami az ágazatunk és a méhészek hasznára is vált!
Itt befejezem, mert néhány elnökségi tag előtt egy üres fehér papír marad.
És ők a legnagyobb kardoskodók.
Nagyernyei Attila






Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #819 Dátum: 2018. Április 05. 22:07 »
Szóval hol vannak az adatok, hogy a méhész kára több, mint 7 %?

Engem érdekelne, hogy szerinted ezt milyen kísérleti elrendezésben lehetne/lehetett volna vizsgálni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #820 Dátum: 2018. Április 05. 23:07 »
QUQURIQ !!!

Attila!

"Az már borítékolható volt, hogy a "Mészi" hívek ott tesznek be ahol csak tudnak!"
Szerintem a küldöttek emlékezhetnek Dr. Mészáros László volt elnök kijelentésére a választás éjszakáján:
Töretlenül együtt szeretne működni az új elnökkel (Bross Péterrel)és az új vezetőséggel!
"Egy csapatban kell játszanunk"...
Mi a fene? Most meg öngólokat lövöget?
Közgyűlésen valaki azért rákérdezhetne, hogy mit tett az OMME-ért az ex elnökünk?
...vagy már azt is elfelejtettétek, amikor az OMME közhasznúságát elveszítettük a "szakértelme " miatt?
Vagy az Ő elnöksége alatt ment be a minisztériumba, hogy nincs semmi gond a neo-val?
Most ennek isszuk a neo-s levét...
Cserényi meg csak maradjon a fenekén, mert Ő is ezt az álláspontot támogatta mint "szakmai" elnök!
A Francia intézetben sokunk előtt megvádolta a méhészeket, hogy a mászkálás és az elhullás a méhészek tudatlansága miatt van!
Ki volt az aki az elnökséget megerősítette és támogatta ennek a hipotézisnek propagálásában?
Igen, jó a válasz Tóth Péter!
Most meg, mint a jól lakott óvodás, hátradől a székében, és az ellenkezőjét állítja?
Az is szégyen, hogy Bezzegh László a profik elnöke sem lépett fel a neo ellen!
Minden profi méhész meg van elégedve a mostani növényvédelemmel?
Kiskakast meg ezzel a mocskos neo-s repcemaggal etetgetitek?
...és az idős embereket?
...és a gyerekeket?
..és a terhes anyákat?

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #821 Dátum: 2018. Április 05. 23:18 »
Kiskakas! Nagyernyei Attila!

Bajnak kárnak nincs gazdája! A méhészek érdekvédelme 2005 óta halott. Most kiderült, hogy egyik oldal se akar ezzel foglalkozni. Viszont kiválóan tudnak egymásra mutogatni. Áttolni azt a sza----rkupacot amit legyártottak 2005 óta másik fél oldalára. Tóth Péter áttolja Bross Péter oldalára és Bross Péter áttolja Tóth Péter oldalára.

Mi méhészek meg évente 300 000 méhcsaládot áldozunk fel a növényvédelmi lobbival való korrupt összekacsintás miatt. Mennyi is ennek az értéke 30 000 Ft-jával? Hogy viszonyul ez az 1,5 milliárdos nemzeti programos kerethez? MEGÉRI?

Bocsássatok meg, Lőhet rám mind a két oldal, ebben akkor is igazam van.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 05. 23:30 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #822 Dátum: 2018. Április 05. 23:35 »
Szóval hol vannak az adatok, hogy a méhész kára több, mint 7 %?

Engem érdekelne, hogy szerinted ezt milyen kísérleti elrendezésben lehetne/lehetett volna vizsgálni.
Én még ennél is egy picit korábbra mennék. Olvastam tájékoztatása úgy a korábbi írásai alapján, mint eme beszámoló kapcsán hitelesnek tűnik. Ezért nagyon jó volna, ha több ember is beszámolna ugyanarról az eseményről. Attila beszámolójában kicsit alulreprezentált volt a 7 százalék. Engem az érdekelne, hogy melyik jogszabály írja elő ezt a hét százalékot? Abból talán kiderülhetne, hogy ez mit mit is takar? Egymillió méhcsalád 7 százalékát átlagosan, ha ekkora területet lecsáváznak, vagy egy konkrét területet, ahol a csávázott területaránya 100 százalék a röpkörzetben, vagy egy-egy méhész esetében, aki felismerte a problémát, és eljárást indított? Ha tíz méhész közül egy méhész bizonyít 7 százaléknál nagyobb kárt, akkor az engedélyezés jogszabály ellenességét jelenti? Vagy kártérítést? Kinek? Aki bizonyítani tudja, vagy mindenkinek? Arról ugyanis én nem vagyok meggyőződve, hogy mindenütt van kár, ahol ilyent használtak.  Erre pont a monitoring adja meg a választ. Nem lehet mindenhol a virágzatban kimutatni a hatóanyagot. Más kérdés, hogy ilyenkor is fennáll a kumuláció veszélye, de nem biztos, hogy be is következik: a repce túlnövi magát, a nektárban küszöbérték alatti szintek lesznek.
Ezután jön Gábor kérdése. Az eltűnő méhek vizsgálati módszere. Létezik-e ilyen módszer a jogszabályban leírva? HA nincs, akkor mi a hiteles?

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #823 Dátum: 2018. Április 06. 07:49 »
.
Annyi rossz hírem van számára, hogy erősen munkálkodok még azon, hogy végre olyan emberek üljenek az OMME elnökségében akik nem az elnök b@szogatására, hanem a méhészek önzetlen, alázatos érdekvédelmére esküdtek fel!
Jó néhányuk(legalább négyen) nem oda valók!
Az ő céljuk a gáncsoskodás, a bosszúállás, ahogy ezt az előző ciklusban is tették.
Aki nem értett velük egyet, (még ha jobbító szándékú javaslatai is voltak)....neki kuss, ülj le.
Hála az égnek a nagy részükkel sikerült leszámolnunk, de a "maradék" sem gyenge.
Bross ebben nagyot hibázott!!!!!!
Nem tárta az akkori OMME Küldöttgyűlés elé, hogy kikkel tudna együttműködni, és ennek issza most az egész ágazat a levét!

Nagyernyei Attila

Te így gondolod,de ettől még nem így kell kinéznie,vagy dolgoznia  egy civil szervezet vezetőségének.
Csupa egy nézetet valló,saját véleménnyel nem rendelkező "bólogató János" ez kéne.
Az elnök meg azt csinál,és akkor amit akar,minek ide O.V. és a többi,csak felesleges időpazarlás.
Innen már csak egy lépés a KIRÁLYSÁG!

Attila,egyébiránt ki,vagy kik hatalmaztak fel erre a "munkálkodásodra",a 13 000 méhész érdekeiről illene meg nem feledkezni.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #824 Dátum: 2018. Április 06. 08:57 »
Bükk méhésztárs ezt kérdezi tőlem:
"Attila,egyébiránt ki,vagy kik hatalmaztak fel erre a "munkálkodásodra",a 13 000 méhész érdekeiről illene meg nem feledkezni."

Mivel a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnöke, és egyben küldötte is vagyok, nekem ennyi felhatalmazás untig elég.
Azonkívül mindig a demokratikus utat szoktam választani, az OMME OV-t, vagy az OMME Küldöttgyűlését.
Én nem hátulról, lesből támadok!
A tegnapi elnökségin lebőgött az elnök megbuktatásán szorgoskodó csapat.
Egy olyan ember kezdeményez etikai vizsgálatot aki ellopott egy laptopot?
Azóta így hívják, hogy "LOP-TOP"! (Volt aki csak cukitáskát vásárolt a tagdíjunkból magának, majd egy menő laptop táskát, hogy szebben tudjon vele virítani.)
Ne viccelj már Bükk méhésztárs!
Te is csak hírmorzsákból élsz, és emiatt torzak számodra is a személyek megítélése.
Nem szabad indulatból, bosszúból cselekedni, az soha nem vitte előre a dolgokat.
Amit én állítok, azt vállalom, mert informátoraimban megbízok.
Most is azt állítom, hogy az elnökségben néhány tag nem oda való!
Ezt hamarosan meg is fogom indokolni.
Nagyernyei Attila