OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 443496 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #750 Dátum: 2017. November 07. 19:26 »
Idézet
Nem láttalak a Küldöttgyűlésen.
Az OV-n igen, de csendben voltál.
Mindent a maga idejében.
Az én nevem ne hitelesítse a mostani tagdíjemelést. Nem indokolt emelni. Nincs miért! A marketinget lehet növelni más forrásból, sokkal erőteljesebben.

Nézd Attila! Péter teljesen semmibe vette mindazt, amiért éveken keresztül dolgozunk, azzal az egyetlen tettével, hogy benyújtotta a Fővárosi Bíróságra azt a tákolmányt. Bár Ő többször magyarázkodott, de nem ez lett volna a korrekt megoldás, amit tett.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #751 Dátum: 2017. November 08. 11:41 »
Geddekas

Én személy szerint örülök annak, hogy a marketing elindult a "jó" úton, én még 5 Ft-ot emeltem volna. persze van még bőven tennivaló a témában.
Mi az más forrás ami tutibb mint a biztos 20 Ft/mcs ??
Az hogy még lehet hozzá szerezni az bizonyos:
Kifejtenéd, Te mitre gondolsz??

Köszi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #752 Dátum: 2017. November 09. 00:00 »
Vannak állami marketing programok. Van a NAK-nak garmadányi pénze.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #753 Dátum: 2017. November 09. 12:20 »
Ha hozzá lehet jutni, az a lóvé hab a tortán!
Akkor már csak pályázat kérdése, vagy pályázni sem kell???
Fogd a pénzt azt fuss???:

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #754 Dátum: 2017. November 09. 20:48 »
Figyeltétek már a borászokat, hogy milyen szépen felépítették a magyar bor hírnevét?
A jó bornak is kell cégér. És ők ki is használták a közösségben rejlő erőt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #755 Dátum: 2017. November 09. 20:51 »
Ja, meg literenként nem tudom hány forint megy a reklám-marketing alapjukba.
Ez önmagában több mint a Magyar Méhészeti Nemzeti Program támogatás!
Amit mi méhészek összedobunk, az ehhez képest nagyon karcsú.
Ezért kell célirányosan, okosan elkölteni.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #756 Dátum: 2017. November 10. 00:07 »
QUQURIQ !!!

A bort ne hasonlítsátok össze a mézzel!
Hány alkoholista él az országunkban?
Hány mézfüggő él az országunkban?
Ne feledjétek, hogy harminchárom éve figyelem a piac alakulását.
A tendencia folyamatos emelkedést mutat.
Igaz, régóta mondogatom, hogy egy profi céget kellene felkérni árfogó méz marketing stratégiára.
NE CSAK EGY-EGY ESEMÉNYT RAGADJUNK KI!
A koncepción van a lényeg!
A nagybani eladás kulcsa a hamis mézek likvidálása a "világpiacról"

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #757 Dátum: 2017. November 12. 20:27 »
Idézet
literenként nem tudom hány forint megy a reklám-marketing alapjukba.

Jó az ötlet. A boti forgalom minden kilójára tenni kell 1 Ft marketing adót, amit be kell fizetnie a méhészek marketing alapjára.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #758 Dátum: 2017. November 27. 23:26 »
Hülye az akiben nem ébred fel a gyanú!
Milyen ügyben? NEONIKOTINOID, ugyanis elhangzott a hír, hogy a jövő évet lehúzhatjuk a wc-n, mert a napraforgó, kukorica és a napraforgó is nagyon nagy valószínűséggel neo-s csávázott lesz.
Miért? A tények önmagukért beszélnek.

Miért itt írok erről a témáról? Mert aki tehetett volna bármit is ez ügyben, hogy ez ne így legyen, az OMME intézményei és az ott űlő és a tagok bizalmából megválasztott személyek szerint, úgymint az
 - elnök,
 - elnökhelyettesek,
 - elnökségi tagok,
 - elnökség,
 - ellenőrző bizottság elnöke
 - ellenőrző bizottsági tagok
 - küldöttek
Személyneveket nem írok, mert túl hosszú lenne a felsorolás.
Azt látom, hogy senki nem érzi a felelősséget, továbbá ha tisztába is van a felelősségével, akkor is igyekszik ezt eltitkolni és úgy tesz, mintha nem lenne ebben felelőssége. Pedig ....

Szóval. Nézzük az eseményeket. A közvélemény és a méhész közvélemény is szépen el lett altatva. Két éven keresztül csak kicsi területeken vetettek neo-s csávázott növényeket. Ez évben viszont elszabadult a pokol. És ez ellen csak a Greenpeace szólalt fel, de se a politikai pártok, se a társadalmi szervezetek egy szót se szóltak.

Az OMME meg olyan puha és lájtos, amennyire csak lehet. Tavaly kapott tiltakozó levelet az OMME-tól a minisztérium, de ez évben semmit. Lassan eltelik a 2017-es esztendő és az OMME nem lépett semmit.
Vajon miért?
Ha Tóth Péter pontosan tudta februárban, hogy baj van és baj lesz, sőt ez ügyben február végén riasztotta is az elnökség tagjait, akkor ERRŐL A VESZÉLYRŐL MINIMUM AZ ELNÖKHELYETTESEK, DE LEGFŐKÉPPEN AZ ELNÖK IS ÉRTESÜLT.

Miért tudhatott erről az elnök és elnökhelyettesek?
1. Létezik email, internet és telefon.
2. Az elnök rendszeresen tárgyal a minisztérium és a NÉBIH vezetőivel.
3. Az elnökhelyettesek rendszeresen tárgyalnak a Nemzeti Agrárkamarával és a NÉBIH dolgozóival.

Az őszi küldöttgyűlésen elhangoztak a legrosszabb hírek, amiket méhész kaphatott a jövő évvel kapcsolatban. És mégsem robbant a hír. Mintha nem fogták volna fel.
Miért?
Mert úgy lett tálalva, hogy ne érezzék a méhészek a gyilkos fájdalmat, az öldöklő kínt.

Egy jól nevelt egyesületben a tagok és az Ellenőrző Bizottság azonnal lázad és számon kér. Itt ez MIÉRT nem jutott eszébe senkinek se? Mert arra vannak trenírozva a küldöttek, hogy a méhészek hátán fát lehet vágni, a méhészekkel bármit lehet csinálni és a méhészek tulajdonképpen ragszolgák, akik le vannak sz@rva, a választott vezetőik pedig nem egyebek, mint kápók.

ÉS TI EZT ELTŰRITEK ÉS ELFOGADJÁTOK.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #759 Dátum: 2017. December 17. 10:48 »
Aki eljut addig, hogy az OMME elnökségébe beválasszák, nem tekinthető naív embernek. Ebben ugye valamennyien megegyezhetünk? Ha ez így van, akkor nem tekinthetők véletlennek az elnökségi ülésen történtek. Szándékok, akaratok, félelmek, tudások és tudatlanságok ütköznek. Ezeket kellene cselekvéssé formálnia az elnökségi tagoknak és az elnöknek. Ez miért nem történik meg? Vagy miért úgy történik, ahogy történik? Ezeket vitatjuk meg itt a fekete-fehér méhészklubbon.

A neonikotinoid ügyben 2016 nyarán fogalmazta meg az OMME elnöke utoljára az OMME Véleményét a minisztérium felé, de azóta nem. Pedig azóta lényeges méheket veszélyeztető események történtek. Sőt az elnökség egyes tagjai tavasszal, illetve maga az elnökség is ősz elején utasította az elnököt újabb állásfoglalás megírására és elküldésére. Nem történt semmi. Miért? Nem kéne az elnököt ezért etikai bizottság elé citálni? Csujalacit koholt vádakkal kirugták, az elnököt felelősségre se vonják. Hol itt az érdekvédelem?

Kinek az érdekét védi az OMME? A Bayer és Syngenta érdekét? Merthogy Csujalaci fő bűne, hogy számonkérte folyamatosan az előző elnökség tagjain a neonikotinoid ügyben viselt korrupt magatartást. Erre mi történik most? Ugyanez.

Ébresztő méhészek! Nincs érdekképviseleti szervezetünk, mert az OMME most sem az.
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 17. 21:18 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #760 Dátum: 2017. December 17. 19:51 »
Geddekas!
Most van itt az a pont, hogy ismét meg kell állítsalak.
Az utolsó mondatod túl megy a véleménynyilvánítás szabadságán.
Anno engem is hasonlóért citáltak az etikai bizottság elé, de én legalább meg tudtam indokolni kijelentésemet, így a feljelentő vissza is vonta.
Ezt írod:
"Az OMME most is egy korrupt elnökséget és azt kiszolgáló apparátust cipel a hátán több mint százmilliós tagdíjunkból és további többszázmilliós állami támogatásból."
Azt gondolod ha kizártak az OMME-ból (ami miatt még tart a bírósági eljárás) mindent írhatsz?
Tévedsz.
Utoljára szólítalak fel, ha konkrét dolgot nem írsz, (mert azért a jogérzékenységed nem gyenge)  akkor végleg töröllek a Fekete-Fehér Méhészklubról!
Az, hogy korrupt az elnökség  ezt meg kell indokolnod, mert ha olyan adatok birtokában vagy amit eltitkolsz, te is bűnös vagy.
Ha pedig csak lövöldözöl a levegőbe, az nagyon veszélyes.
Én úgy látom te akarattal keresed a konfliktus helyzeteket, de akkor innen távoznod kell.
Már abban bíztam, hogy megváltoztál, mivel Tomipapával összeölelkezve békét kötöttetek.
Próbálj meg úgy fogalmazni, hogy ne lázíts.
Ha pedig vádaskodsz, tegyél mögé tényeket.
Nagyernyei Attila
Klubvezető


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #761 Dátum: 2017. December 17. 21:13 »
Attila!

Bocsánatot kérek, ha bárki közvetlenül személyes sértésnek tekinti azt amit írtam. Nem rosszindulatból írtam semmit. Nem a belső marakodás a célom. Elég az, hogy mindenki engem mar meg ahelyett hogy a valódi ellenséggel foglalkozna. Persze, hogy elgurul a gyógyszerem, ha mindíg engem támadnak.

Írásaim kimondott őszinte célja, hogy aktív érdekvédelemre, cselekvésre ösztönözzem a méhészeket és az OMME vezetését is. Álljon össze az OMME elnöksége mint a beton, és egységes akaratot mutasson fel, de ne Geddekas ellen, hanem a valódi ellenséggel szemben mutasson cselekvőképességet. Nem igaz, hogy mi méhészek tehetetlenek vagyunk! Van mozgásterünk, nem kell tehetetlenül várnunk, hogy a gázkamrákba hajtsanak minket, ahogy anno a zsidókat.

Egyszerűen kétségbeejtőnek tartom a helyzetet. Elfogadhatatlan számomra, hogy a Bayer és Syngenta ölbe tett kézzel néz minket és röhög rajtunk, hogy mi méhészek simán az Ő guillotine-juk, nyaktilójuk alá tesszük évente a fejünket. Az általuk kisebbik rossznak és nagyon korszerűnek hirdetett technológiájuk számunkra rendkívül káros és valójában nagyon elavult. A tudományos és műszaki fejlődés már rég túllépett ezeken. Ezeket a technológiákat a tőzsdei árfolyamok és a mögöttük álló rövidtávú haszonszerzési célok tartják életben.

Szerintem pontosan tisztában vagy te is és bárki az elnökségben, hogy mit jelent az a szó, hogy korrupció! De az alábbiakban közérthetően ismertetem és részletezem.

A korrupciót elkövetheti egy személy és egy csoport is. A korrupció olyan megalkuvás, ami az illető személy vagy személyek által védendő csoport számára súlyos kárt okoz.

Ilyen megalkuvás azaz korrupció, ha egy szakszervezeti vezető a munkások beleegyezése nélkül alkut köt.

A káros megalkuvás (korrupció) súlyossága elsősorban nem azzal mérendő, hogy a megalkuvó kapott-e a zsebébe pénzt a megalkuvásért cserébe, és ha zsebre tett pénzt, akkor mennyit, vagy megmenekült-e pl kirúgástól a szakszervezeti vezető vagy kapott-e egy magasabb jövedelmű pozíciót, hanem a védendő csoportnak, közösségnek, esetünkben a méhészeknek okozott kár mértékével.

Ilyen káros megalkuvás (korrupció) az is, ha a megalkuvó ismert súlyos veszélyt eltitkol az általa képviselt és megvédendő csoport elől.

Ilyen káros megalkuvás (korrupció) az is, ha a megalkuvó az által képviselt csoport érdekében az ismert veszély esetén a csoport felszólító magatartása esetén sem teszi meg a személy a szükséges és lehetséges lépéseket.

A káros megalkuvás (korrupció) lelkiismereti, erkölcsi kérdés. A csoportom érdekét mindíg következetesen képviselem bármikor és bármilyen hatalommal szemben. Én soha nem akartam megfelelni másnak, szerintem nem is vagyok képes megfelelni másnak, mert hiányzik a belőlem a cserben hagyás képessége, csak és kizárólag a saját csoportomhoz tudok hű lenni. Remélem Attila, hogy megértetted érveimet és célomat. Én 2013 óta írok a méhészfórumokra és tudhatóan mindíg következetesen azonos értékrend szerint a méhészek közösségének érdekét tartottam szem előtt. Ezek ismeretében tedd amit jónak látsz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #762 Dátum: 2017. December 18. 19:43 »
Geddekas!
Így ezzel a kiegészítéssel elvetted az élét a dolognak, valamint megértem, hogy fáj ha mindig támadnak.
Sajnos téged így skatulyáztak be, ennek okát most nem firtatom, viszont részben magadnak is köszönheted, hogy ilyen képet alakítottak ki rólad.
Többször felhívtam a figyelmed, hogy az OV-n és a küldöttgyűlésen ha hozzákívánsz szólni, írd le, mert türelmetlen a társaság.
Amikor már emelted a kezed, szinte felmordult a terem.
Véleményem szerint sok dolgot jól látsz alapszabály ügyben, de nem egyedül vagy az egyesületben!
Ez a 14.000 fős létszám 14.000 önálló gondolkodású embert jelent, és ezeket kéne közös nevezőre hoznunk.
Amikor a szervezeti-működési munkacsoport előterjesztette az önálló egyesületek szövetségének gondolatát, volt aki egyenesen kikérte magának.
Meg kell győzni a küldötteket, és elnököket, hogy ez miért jó, és miért korszerűbb a jelenleginél.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Más téma.
A legutóbbi elnökségi ülésen két elnökségi tag megkérdőjelezte a küldöttgyűlés azon határozatát, hogy az elnöknek mennyi tisztelet díj jár.
Az EB vette a fáradtságot, és utána nézett.
Két határozat szól arról, hogy al elnöknek mennyi legyen a tiszteletdíja.
Várjuk meg az elnökségi jegyzőkönyvet és akkor akár etikai vizsgálatot is kezdeményezhet az EB a két elnökségi tag ellen, aki feljelentéssel fenyegetőzött.
Megjegyezni kívánom, hogy az egyikük az elmúlt ciklusban küldöttgyűlési határozat nélkül vette fel a pénzt az utolsó hónapban, hogy még a nyugdíját is megkaphassa.
Innen töröltem egy mondatot!(Nagyernyei Attila)
Az elnökségben nincs béke, de az lesz.
A szaláminak még vannak darabjai, igaz a vége már kicsit romlott.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 21. 18:59 írta Nagyernyei Attila »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #763 Dátum: 2017. December 18. 21:43 »
Emberek !!!!! Szerintem a " károkozó rovar " az nem Csuja Laci !!!!! Nem Őt kell " csávázni " !!!!!!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #764 Dátum: 2017. December 19. 11:43 »
Elnök javadalmazása:

Helyesnek tartom, hogy az elnöknek van javadalmazása, hiszen neki kötelessége a nap 24 órájában ellátnia feladatát. Ez egy nagyok komoly feladat és az a helyes, ha teljes személyiségét odaszenteli.

A régi és az új alapszabály is erről külön rendelkezik és a rendelkezés azonos.
1.
Az elnök javadalmáról a küldöttgyűlés dönt.
2.
Az elnök javadalmáról a küldöttgyűlés KÜLÖN határozatban dönt.
3.
Az elnök javadalmazására az EB tesz javaslatot az elnökség felé.
4.
Az elnök javadalmazására, csak akkor tehet összegszerű javaslatot a EB, ha az OMME költségvetése nem veszteséges.

Mi történt ez ügyben?
1.
A 2017 évi költségvetésbe be voltak tervezve a tiszteletdíjak.
2.
A küldöttgyűlés külön szavazással döntött az elnök tiszteletdíjának mértékéről.
3.
A dec 14-i OMME elnökségi ülésen az EB elnöke bejelentette, hogy a tiszteletdíjak kifizetése után is marad az OMME kasszájában még cca 24 mFt,
4.
Tehát a tavasszal megszavazott mértékben az elnök tiszteletdíja is kifizethető.
5.
A vita nem is erről szólt az OMME dec 14-i elnökségi ülésén. Akkor miről?
6.
Arról, hogy a küldöttgyűlés által megszavazott 600 eFt/hó tiszteletdíj emelhető-e 700 eFt/hó mértékre.
7.
Többen azt állították, hogy mivel tavasszal 600 eFt/hó volt megszavazva, ezért most csak ez a havi járandóság fizethető ki.
8.
Mások azt állították a dec 14-i OMME elnökségi ülésen, hogy egyrészt megvan a fedezet, ezért kifizethető, másrészt azt állították, hogy volt olyan szavazás, ami szerint 700 eFt/hó is kifizethető.

Az én szerény véleményem az, hogy a felét se kéne kifizetni neki, mert szerintem nem az a költségvetési mérleg a mérce, hanem az érdekvédelmi munka és annak eredménye. Az érdekvédelmi munka mércéje pedig jól látható az neo-val csávázot vetésterület nagyságán.  Aki nem dolgozik, ne is egyen.

Kinek az érdeke, hogy a neo-val csávázott terület növekedjen? Ki dolgozott jól a saját érdekében? Az OMME-nak? Kínában az orvos akkor kap fizetést, ha a páciens nem beteg. Itt se kéne másképp lennie az érdekvédelemben.

Ennyi! A többi habverés és gittrágás.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.