OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 444461 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1125 Dátum: 2020. Március 09. 09:49 »
...............................................
Szerintem te Rádi Tibor beszámolóját nem hallottad tegnap.
.....
Nagyernyei Attila

Sajnos én sem hallottam egy beszámolót sem. Így Rádi Tiborét sem.
Szerintem még sokan vannak ezzel így.
Éppen ezért nagyon jó lenne ha "VALAKI" hitelesen beszámolna (persze csak az aki ott volt) a tegnap történtekről, hallottakról.
Lehet meg szűnnének az össze vissza való vagdalkozások.

Ha lehetne kérni valamit, én csak azt szeretném kérni, hogy a választás ne a bosszúról szóljon, hanem a jövőnkről.
A méhészek jövőjéről!!!

Nekem ez a véleményem!
Elekes László

A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1126 Dátum: 2020. Március 09. 09:51 »
Éppen most akartam egy rövid beszámolót közzétenni a tagnapi OV-ról, a teljesség igénye nélkül, és amit érdemesnek tartok veletek megosztani, az etikai bizottság beszámolóját az imént megtettem.
- A tisztelt OV tagok nem terjesztettek be más napirendi javaslatot, így a kiküldött pontokat tárgyaltuk.
- A küldöttek létszámát úgy határozzák meg, hogy minden befejezett 75 fő után jár egy küldött +az elnök, aki automatikusan küldött.
- Sok helyen választás lesz, ma éppen Jászberényben, ahol az eddigi elnök Molnár Gyuri lemondott, és el is búcsúzott tőlünk.
Én innen szeretném neki üzenni, hogy köszönjük szépen a Jászberényi Mézvásár szervezéseit, és a sok sok csinos mézkirálynőt!
Gyuri történelmet írt ezzel, bölcs döntése emberi nagyságát bizonyítja.
Köszönjük Gyuri a 30 éves munkádat a méhészekért!!!
- E hónap 18-án lesz a jelenlegi felállásban az utolsó elnökségi ülés.
- A tisztújító küldöttgyűlés időpontja jelenleg bizonytalan, amennyiben a korona vírus miatt a tömegrendezvényeket szüneteltetik az OMME vezetése értesíti a küldötteket, egyelőre továbbra is az április 4-i időpont a mérvadó.
- Biztosító váltás volt, az AEGON Biztosító fog továbbra együttműködni az OMME-val.
- A szakik új extra gyors szkennereket fognap napokon belül kapni, így felgyorsul az ügyintézés.
- A Gödöllői Méhész Múzeumban és a gödöllői "méhesben" kaotikus állapotok vannak, az ismételt vezetőváltás miatt.
Az eszközök, ISUZU, konténer, fedelező, fűkasza stb. az OMME honlapján fent lesznek, meg lehet őket vásárolni.
- Az OMME elkészítette a beporzók védelmében a kitűzőket, hamarosan meg lehet vásárolni őket.
- A "Műméz" szót nem lehet levetetni az üvegekről, amely ilyen terméket tartalmaz, mert nem lehet más szóval helyettesíteni, nem úgy mint a tejél....a reggeli itallal.
- 1 milló méhcsaládra 10.000 méhész igényelt beporzási  támogatást!
A keret rendelkezésre áll, mert kipótolta az állam.
- December 4-5 -én volt egy agrárkonferencia, a növényvédő gazdákkal, itt felszólalt Bross Péter is.
- Erdősi Norbert helyett az EU Mezőgazdasági Bizottságában a méhészek ügyeit továbbá Hidvéghi Balázs fogja képviselni.
- A média "rákattant" a méhészekre, szinte minden nap hallani rólunk.
- Azt, hogy az OMME vegye át a méhegészségügyi hálózat irányítását a jelenlegi elnökségből 3-an nemmel szavaztak, 1 fő tartózkodott.
- Terv, hogy 200 Ft/méhcsaládra emeljék az eü. felelősök javadalmazását, ehhez az állam fix pénzt biztosít.
Most már csak az OMME-n múlik mikor vesszük át az irányítást, ez lesz a z újonnan felálló elnökség első feladata.
- Irtózatos ami a fórumokon zajlik.
- Új marketinges lesz alkalmazva, akinek egyik feladata lesz a folyamatos hír közlés. (Na végre!)
- Új NP program asszisztens kerül alakalmazásra.
Lászlóffy Zsolt Külkapcsolatokért felelős alelnök beszámolója következett.
Gyakorlatilag ennek nagy részét az OMME honlapon is olvashatjátok.
-Ami érdekesség volt számomra, hogy az Apimondia elnökének kérésére az INTERPOL is beszállt a mézhamisítás elleni küzdelembe!!!!!!
- A a Méz Élelmiszer Könyvben jelenleg 9 paraméter vizsgálatát írják elő a hatóságok, ezt további 15-el fogják kiegészíteni, hogy minél jobban kiszűrhető legyen a hamis méz a termelői mézek közül!(Jó hír!)
- A Copa-Cogeca Méz Munkacsoport főtitkára levelet írt az EU Mezőgazdasági Biztosának, ezt Zsolt felolvasta.
Ennek terjedelme max. egy oldal lehet, de várják még a javaslatokat, amit a héten szerdán továbbítanak.
Ebben keményen követelik az európai termelők a mézek eredetének pontos megjelölését!
- Kérést nyújtottak be az agrárminiszter felé, hogy a méhészeknek ne kelljen iparűzési adót fizetniük. Döntés Pintér Sándor belügy-miniszterre vár.
- Ugyan úgy mint a 3.5 tonnás tehergépjárművekre is járjon a  "Deminimis" támogatás.
-Szó van a méhészeknek járó gázolaj-támogatásról is.
A jelölő bizottság kihirdette az OMME tisztségekre jelöltek személyét.
Ezt nem teszek most közzé, az OMME honlapján hamarosan olvashatjátok!
- Ficzere Péter az EB elnökének beszámolóját hamarosan olvashatják a küldöttek.
-Tóth Péter kórtani mintavételekről beszélt, repce alatti káresemények dokumentálásáról.
Nem kívánom előadását közölni, mert perben állunk, és ha valamit nem úgy közlök ahogy elmondta azonnal benyomja a peranyagom mellé.
Röviden ennyi.
Néhány érdemi hozzászólás történt még, de a lényeget közöltem.
További szép napot!
Nagyernyei Attila

 

« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 09. 10:08 írta Nagyernyei Attila »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1127 Dátum: 2020. Március 09. 18:17 »
Itt a jelöltek listája.
ELNÖK:
BROSS PÉTER
TÓTH PÉTER
ÁLTALÁNOS ELNÖKHELYETTES:
DÓZSA TAMÁS KÁROLY
PÁSZTOR ZOLTÁN
DR. SEBŐK PÉTER
SZAKMAI ELNÖKHELYETTES:
DR. HEGEDŰS DÉNES
DR. LUDÁNYI ISTVÁN
TÓTH PÉTER
NEMZETKÖZI KAPCSOLATOKÉRT F. ELNÖKH.:
HEVESI MIHÁLY
LÁSZLÓFFY ZSOLT
DR. BÓNAI ANDRÁS
ELNÖKSÉGI TAGOK:
ÁBRAHÁM PÉTER
BALOGH LÁSZLÓ
BÁRBICS JÁNOS
CSONKA IMRE
DÓZSA TAMÁS KÁROLY
DR. KORUHELY PÉTER
DR. LUDÁNYI ISTVÁN
DR. BÓNAI ANDRÁS
DR. SEBŐK PÉTER
DR. ZSIROS ISTVÁN
KÉKES GÁBOR
KÓNYA LAJOS
KŐVÁGÓ KÁROLY
LÁSZKA ISTVÁN ATTILA
PÁSZTOR ZOLTÁN
PETNEHÁZY ANTAL
SIMONNÉ VENTER ÉVA
TÓTH PÉTER
VARGA KÁROLY
ZSIBRITÁNÉ PACZUK ANIKÓ
ELLENŐRZŐ BIZOTTSÁG:
ELNÖK:
DR. KÖRMENDY-RÁCZ JÁNOS
MÉSZÁROS JÁNOS
MÉSZÁROS JÓZSEF
TAGOK:
FICZERE PÉTER
DR. KÖRMENDY-RÁCZ JÁNOS
MÉSZÁROS JÁNOS
SOMOGYI MAGYAR JÓZSEF
SZLÁVIK-ORVOS MÁRIA
ETIKAI BIZOTTSÁG:
ELNÖK:
RÁDI TIBOR
TAGOK:
DR. SÓLYA NÁNDOR
KALÓNÉ TEKES MAGDOLNA
SZEGEDI ERIKA
---------------------------------------------------------
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1128 Dátum: 2020. Március 10. 09:44 »
Két jelölt "kilóg" a sorból.
Igazából három, két elnökségi tag és egy EB elnök jelölt.
Kíváncsian várom ismeritek e eléggé az OMME belső dörgéseit, és tudtok rá válaszolni kik lehetnek azok?
Remélem lesznek jó megoldások, ha nem majd segítek.
Itt dől el a hozzászólók mennyire ismerik a jelenlegi belső viszonyokat.
Nekem nyitott könyv az egész.....
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1129 Dátum: 2020. Március 10. 19:52 »
Lassan templomba kell járnom és megesküdnöm, hogy a Zöldről több írást nem veszek át, de ez annyira "aranyos" Pötétől, hogy nem bírtam ki.
Ezt írja :
"Tóth Pétert én is támogatom.
Tudom, hisz sokat beszélgettem vele és sok közös baráttal is a jelöltségről. Bross Péter a veled való összefonódás miatt (is) SAJNOS alkalmatlanná vált arra, hogy a méhészek vezetésére, képviseletére. Tóth Péter szerencsére megértette azt, hogy ebben a helyzetben lépnie kell, bárnagyon szereti a monitoring munkát, amit nagyon jól is csinál, de most a legfontosabb, hogy az OMME renoméját rendbe tegye, a méhészek bizalmát visszaszerezze. Ehhez ő kell, hogy legyen a következő ciklus elnöke. Azt nagyon jól látja Tóth Péter, hogy ez akkora erőfeszítést igényem ami mellett sem a monitoringot, sem pedig a szaktanácsadóskodást nem tudja majd csinálni, így megválasztása esetén ezen munkáktól visszavonul. Az Április 4-e után rá váró munka 110%-ot kíván.
Erre Tóth Péter azért is alkamas, mert ahogyan írtad jó munkabírású és ami ettől sokkal fontosabb, hogy kész elfogadni az elnökség tagjainak segítségét, hajlandó csapatban játszani, közös erőfeszíttésekkel mindent alárendelni a méhészek érdekének.
Bárki is fogja alkotni Tóth Péter elnökletével összeálló elnökséget én kívánok nekik sok erőt és kitartást a munkához, van mit rendbehozni egy elpocsékolt 4 év után!"
Kiemelek belőle néhány nekem tetsző sort.
"...bárnagyon szereti a monitoring munkát, amit nagyon jól is csinál,..."

Kedves Pöte!

Tóth Péter évi 30 milliót költ el kárfelmérésre, mi ebben a monotorig légy szíves fejtsd már ki?
Ezen akkorát nevettem, mert ritka nagy viccnek tartom!
".. hajlandó csapatban játszani..."
Az a baj, hogy Tóth Péter jelenleg is csak játszik, de az elnökségben dolgozni is kellett volna!
Szaktanácsadóként, kárfelmérőként dolgozott....pénzért, de mit csinált elnökségi tagként...játszott ahogy olvassuk Pötétől.
Szerintem meg tök alkalmatlan erre a posztra, úgy is mondanám nagy rá a zakó, ja meg növényvédős.
Őt Cserényi doktor tolta előre, mert azt gondolja meg tudja verni Brosst.
Dr.Zsíros István is Bross bukásáról beszél, jó hogy sok ellenőr és szavazatszámlálók is lesznek, mert már néhányan borítékolják az eredményt.
Az előbbi bejegyzésemre tett kérdésemre senki nem válaszolt, így megteszem most.
Az egyik Dr.Ludányi István, a másik Kékes Gábor.
Ők ketten utálják talán Brosst a legjobban, így Cserényi előre tolt bástyái, bár Kékest majd be kell mutatni, mert a fiatalok már nem is ismerik.
"Kismészit" pedig Tóth Péter nyomja, mivel őt Bross kirúgta.
Ugye milyen egyszerű ez?
Már csak egy kérdésem van, mikor lesz itt béke, mert azt látjuk, hogy így soha.
Érdekesnek tartom, hogy valaki több pozícióra is pályázik.
Teljesen mind1 csak legyek végre valami?
Pöte utolsó mondata meg ismét érdekes:
"Bárki is fogja alkotni Tóth Péter elnökletével összeálló elnökséget én kívánok nekik sok erőt és kitartást a munkához, van mit rendbehozni egy elpocsékolt 4 év után!"
Szerintem várjuk meg a szavazást!
Vagy ennyire féltek még mindig Brosstól?
Nagyernyei Attila





« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 12. 08:31 írta Bicska »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1130 Dátum: 2020. Március 10. 21:14 »
Ami számomra feltűnő, hogy van aki nem akarja a véletlenre bízni pl. Tóth Péter 2 poszt. Ez olyan mint több pecával horgászni. Egyébként ezt a kérdést szerintem a választási szabályzatban tisztázni kellene, mert ugyan tiltva nincs, de nem is szól arról hogy valaki két egymandátumos szavazáson is részt vehet e :D
Szintén furcsa Ludányi dr indulása, jó ideig távol tartotta magát tartani a vezetőségtől, vajon mi az ok. Valszeg megtudhatjuk majd a motivációs leveléből ha nyilvánosságra hozzák. Meglepő még Dr Mészáros indulásának elmaradása vagy lehet ezt a helyszínre tartogatja? Szintén furcsa Mészi tanácsadójának elnökhelyettesi ambíciója. Szóval én úgy látom, hogy próbál rendeződni a Brosst leváltani szándékozók tábora, majd meglátjuk mire lesz elég. Az biztos, hogy nálunk megtörtént tegnap a szavazás, szinte kizárólagos felhatalmazást kaptam arra hogy nem kell a lelkiismeretem ellen szavazni. Nyugodtan várom április 4.-ét.


Üdv. jani bátya

« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 10. 21:38 írta jani bátya »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1131 Dátum: 2020. Március 11. 15:52 »
Barátim!

Váltóláztól vacogó önérdekvédők, személyes és személyeskedő helikopterek, cirkuszi oroszlán és idomárnevek, önjelölt jómadarak! A tavaszi választásokat bizonytalan időre elnapoltuk. Talán majd ősszel összejönnek a megmaradt érdeklődők. Addig is kaszát-kapát lábhoz! Többen említék már, hogy a nyugalom a hosszú élet titka.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1132 Dátum: 2020. Március 11. 17:07 »
Sziasztok!

Egy kicsit civilizáltabb stílusban:
http://www.omme.hu/elmarad-a-tavaszi-kuldottgyules/

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1133 Dátum: 2020. Március 11. 19:03 »
Szia Drusza!

Szerintem itt senki nem ideges. A kaszát megfenten, a kapának új nyél kell. Most van időm farigcsálni! Áldás-békesség! Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1134 Dátum: 2020. Március 11. 21:58 »
Ha ez így igaz akkor bőven van idő kibeszélni,esetleg ismertetni a közszereplésre vágyó indulók motivációját. Például azt hogy kismészi mit szeretne, mit akarhat az EB elnöki poszttal? Nemrég még pereskedett az egyesülettel, most meg fizetett pozíciót szeretne? Valszeg az Ő motivációs levelét is olvashatjuk majd, legalábbis remélem.

Üdv. jani bátya

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1135 Dátum: 2020. Március 11. 23:28 »
Szia Drusza!

Szerintem itt senki nem ideges. A kaszát megfenten, a kapának új nyél kell. Most van időm farigcsálni! Áldás-békesség! Bicska

In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti. Amen.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1136 Dátum: 2020. Március 12. 08:24 »
Mindörökké!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1137 Dátum: 2020. Március 12. 09:06 »
Nix KGY, nix ugri-bugri!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1138 Dátum: 2020. Március 12. 10:31 »
Én is várom a leendő OV tagjainak motivációs levelének közzé tételét.   
      Remélem leírják hogy  az OV többséggel elfogadott döntései ellen nem áskálódnak még ha e döntés ellen szavaztak is.

szs

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1139 Dátum: 2020. Április 21. 06:43 »
Mivel egyelőre elmaradt az OMME-ban a Tisztújító Küldöttgyűlés, egy idézetet szeretnék ideemelni.
Kicsit gondolatébresztőnek szánom, már csak az a kérdés kire illik az idézet...
"Szokták mondani, hogy az igazán karakteres, nagy formátumú embereket vagy szeretni szokták, vagy pedig utálni, átmenet nem igazán létezik. Ez abszolút logikus is. Elvégre, aki markáns (pozitív és negatív értelemben egyaránt), erőteljes, tekintélyt parancsoló jellemmel rendelkezik, azokat az "átlagemberekkel" szemben sokkal könnyebb véleményezni,....."
Nagyernyei Attila