OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 444670 megtekintés
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1050 Dátum: 2019. November 17. 20:18 »
Malya Péter tökéletesen rátapintott a lényegre.
A Tolna Megyei Méhész egyesület erőszakos szétszakítását elleneztem, most pedig örvendek, hogy különváltunk.
Azóta ismét családias a hangulat, nincsenek bekiabálások és zűrzavar.
Franciaországban is két országos egyesület működik egymás mellett párhuzamosan, és semmi gond.
A tegnapi küldöttgyűlésen az összeférhetetlenségről szavaztunk arról, hogy szaktanácsadók csücsülhetnek e az elnökségben.
Ha még nem láttatok zűrzavart, jogi adok kapomat, akkor azt tegnap láthattok volna.
Az OMME-ban van két kiváló jogász, akik gyakorlatilag Dr.Soós Tibor ügyvédi irodájának intelmeit, semmibe veszik.
Na akkor rátok bízom van e összeférhetetlenség méhésztársak.
Annyit segítek nem kell jogi diploma hozzá!
Tehát amikor arról szavaztunk az OMME Küldöttgyűlésén, hogy szaktanácsadók lehetnek e az elnökségben az összes szaktanácsadó szavazott, az elnökségben ülők közül egy nem, ő Lászlóffy Zsolt.
És jött a szavazatszámlálás, amelyet SZAKTANÁCSADÓK számoltak.
Ez ma az OMME!
Még az is, lehet, hogy valami ügyes jogász azt mondja ez így rendben, saját magatokra szavaztok, aztán azok számolják a szavazatotokat akik pénzét ti szavazzátok meg.
Nem húzom tovább, siralmas.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 17. 20:42 írta Nagyernyei Attila »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1051 Dátum: 2019. November 17. 21:05 »
Nem tudom, mióta lettem klubvezető Izso. Én tettem volna fel, ha küldöttek jó része nem ment volna el...
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1052 Dátum: 2019. November 17. 21:08 »
Izso60 is lassan kényszerpihenőt vesz.
Elég volt ebből a stílusból!
Nagyernyei Attila
klubvezető

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1053 Dátum: 2019. November 17. 21:10 »
izsó
Az egyebek napirendi pontnál cc 16.30 kor a résztvevők 20%-a sem tartózkodott már a teremben. Tényleg jól írtad el lett ba@va az idő, "baromságokkal".

Üdv. jani bátya

*

leo

  • ***
  • 199
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1054 Dátum: 2019. November 17. 22:33 »
Nem látom Izsó hozzászólását? Mi ez a technikai hiba? Várom 111-et hogy felvilágosítsa a pórnépet.
Vagy nem lépek be, mint az önkéntes kilépők.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1055 Dátum: 2019. November 18. 06:45 »
Ne keresd mert töröltem.
Ki kellett volna tiltanom, de megesett rajta a szívem.
Majd meglátom, hogy mennyire használt neki, és döntök ha folytatja ezt a stílust.
A zöldön ez simán elmegy, onnan kapom én is a peremhez az anyagokat, de itt nem fogjuk engedni!
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1056 Dátum: 2019. November 18. 07:02 »
Attila, miután egyetértesz vele a következő OV-n, Kgy-n előlterjesztenéd szavazásra az OMME szétválásának gondolatát, annak érveivel?

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1057 Dátum: 2019. November 18. 07:45 »
Az OV-n mindenképpen, de a következő OMME Küldöttgyűlés egyik (ha nem a legfontosabb) napirendi pontja az elnökválasztás.
Többször volt erről szó, hogy egészségesebb lenne két szervezet.
Azt látom gondnak, ha végül sikerülne az elnökségen belül az egységet megteremteni, attól még a tagság nem vonul egy zászló alá.
Már csak az a kérdés, hogy ezt ki cseszte el?
És ezzel a kérdéssel azonnal rávilágítok arra, hogy már ezt az alap kérdést is sokan másként látjuk.
Egy biztos, amióta az OMME-ba dől a "lé", azóta van harc.
Pénz nélkül lenne igazi érdekvédelem.
Ha előkerül a pénz, az mindent maga mögé szorít, emberi kapcsolatokat, barátokból ellenségeket csinál.
A pénz sok embert kifordít önmagából, és annyira ragaszkodik a pozíciójához (vagy pozícióihoz),
hogy képes elsírni magát.
Sok minden megoldódna két egyesület esetén.
Nagyerenyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1058 Dátum: 2019. November 18. 09:07 »
Fogok reagálni még.
Most rohannom kell.
Azt azért alapnak gondolom, hogy nem cél az OMME szétrobbantása!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alapító tagként nagyon fájdalmasan élném meg, de ennek a háborúnak valahogy véget kell vetni.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1059 Dátum: 2019. November 18. 11:07 »
Nem kellene ketté válni. Elég lenne,ha a támogatásokat az MVH utalná  mindenkinek!Tagságtól független!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1060 Dátum: 2019. November 18. 14:54 »
Annak vizsgálata, hogy ki cseszte el nem lehet cél, ez csak újabb vitákat generál, márpedig abból van épp elég.
Előre kell nézni, mit, hogyan érdemes változtatni, hogy pl. csökkenjen az OMME-ban lévő pénzek, elnökségi tagokra vonatkozó személyiségdeformáló hatása.
A túl sok pénz a megválasztottak esetén érdekalapú szakmapolitizálást eredményez. Ennek lehettek tanúi a szombati küldöttgyűlésen résztvevők.Az értékalapú szakmapolitika, azaz a választók szolgálata, ilyenkor kevésbé fontos.Nem jó ha a választottak érdeke, felülírja a választók által képviselt értékeket.
Az OMME szétszakítása senkinek sem lehet célja, továbbfejlesztése, átalakítása, annak kikényszerítése a választottakból, hogy valóban a választókat szolgálják és ne egymás legyőzésével foglalkozzanak, a szervezeti egységnél is fontosabb. A szakmának egy szakmai értelmisége van.Ha tartósan nem tudnak egymással együttműködni, ezzel pont a választóikat csapják be, erőforrásaikat nem a tagok szolgálatára, hanem egymás legyőzésére összpontosítják.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1061 Dátum: 2019. November 18. 15:26 »
Én azt hallottam ma reggel egy elég bennfentes helyről, hogy Bross Péter nem meri újra összemérni támogatottságát dr. Mészáros Lászlóval a 2020 évi tavaszi tisztújító választáson, mert tudja, hogy veszítene. Mivel nem nyerné meg a választást Mészilacival szemben, ezért még elnökségi tagnak se jelentkezik mert abban se reménykedhet, hogy sima elnökségi tagként megkapná Fekete Józsi, Hegedűs doktor és Lászlóffy Zsolt támogatását, a négyek bandájáról ne is beszéljünk. Bár a négyek bandája teljes létszámmal aligha fog bejutni. Lesz egy kis vérfrissítés biztosan.   

Vajon hajlandó lenne-e Bross Péter Felügyelő Bizottsági elnöki székre pályázni, hogy kontrollálja majd Mészit? Ti mit gondoltok? Nem nagy pénz és nem is döntéshozatali pozíció, de az FB elnöke mindent pontosan lát, ahogy most mindent pontosan lát Körmendy Rácz János. Vajon van-e annyi alázat Bross Péterben, hogy ezt felvállalja?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1062 Dátum: 2019. November 18. 17:01 »
Csuja Laci teljesen elvesztetted a fonalat.
Végül is már hallom, hogy itt nálunk megy az OMME felszabdalása, és megindult a szétverése.
Első lépésként az elnökségben kell egységnek lenni, és akkor lehet tovább lépni.
Az egység nem azt jelenti, hogy nem lehet valakinek más véleménye.
De ha már egyszer a többség döntött egy témában, akkor ne gáncsoskodjon tovább az az elnökségi tag aki nem ért egyet a többség döntésével.
Jelenleg az OMME vezetésében teljes a széthúzás, ebből kaptunk többször ízelítőt, szombaton egy kicsit többet is.
Bicska húzta a strigulákat hányszor esett egymásnak a két oldal.
Én 16-nál feladtam.
Egyébként ha nem tud a következő elnökség sem megbékülni, az élet fogja a szakadást kikényszeríteni.
De!
Ez nem lehet senkinek célja, mert az egységben az erő.
2020 áprilisában el fog dőlni, hogy merre tovább OMME.
Azt pedig egy marha nagy csúsztatásnak érzem Pötétől, hogy a szaktanácsadók üldözve lennének!
Ez egy sima választási kampány, hogy Bross ellen hangolják őket, és még 100.000 Ft-os fizuemelést is ígértek nekik.
Szóba sem került a szaktanácsadók üldözése, egyedül a 3 elnökségi tag összeférhetetlensége.
Ha annyira gáz a lóvéjuk akkor miért ragaszkodnak ennyire hozzá?
Végezetül, de nem személyeskedve, a Tolna megyei utódomra semmi panasz nem lehet.
Alázatos, segítőkész, percíz és ami nagyon fontos, próbál független maradni.
Nekem az ég világon semmi gondom nem volt vele, akár mikor kértem a segítségét, mindig megkaptam.
Az elnökségben lévő BÁRMELY szaktanácsadó (tehát nem a mostaniak) Dr. Soós Tibor szerint összeférhetetlenek.
Ha nem így van, és hamis a tanulmánya, nem kell kifizetni neki a munkadíjat.
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1063 Dátum: 2019. November 18. 20:14 »
Kedves Attila!

Most először írok ide, nem is bitos, hogy lesz időm és energiám figyelni a válaszokat és a téma alakulását, de ez kikívánkozik.
Nem mondtam, hogy a szakikat csak ti támadtátok vagy csak itt érték vádak, sérelmek. Sőt, ahogyan azt szó szerint le is írtam a fészbukon mostanában tényszerű hazugságokkal és csúsztatásokkal vádolták meg őket. 750 ezres fizetés és egyebek... Ez szerintem rémesen káros, mert a vidéki méhészek számára ők testesítik meg az OMME-t. Kapni viszont kaptak itt is. Ezt nagyon káros dolognak tartom és e mellett azt is tartom, hogy a fizetésük revízióra szorul. Nem csak az az 50 ezer a kiadásuk amit a KATA után kell fizetni, de ezt te is jól tudod! Ezeket az embereket a lehető legtovább meg kell tartani, munkájukat mind anyagi mind erkölcsileg meg kell becsülni, jelenleg mind a kettő csorbát szenved.
Tudod, hogy téged is kedvellek, mai napig szívesen gondolok arra amikor megtiszteltél a meghívásoddal, szívesen folytatok veled mindenféle szakmai vitát ha az a közös szekerünk előre mozdítását szolgálja. Nem baj az, ha nem értünk mindenben egyett, de a célnak közösnek kell lennie.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1064 Dátum: 2019. November 19. 01:05 »
Csuja Laci teljesen elvesztetted a fonalat.
Végül is már hallom, hogy itt nálunk megy az OMME felszabdalása, és megindult a szétverése.
Nagyernyei Attila

Attila!

Egy szót nem írtam arról, hogy az OMME-nak szét kell válnia. Ezt te gondolod bele a mondataimba. Bár nem tartom lehetetlennek, hogy Bross Péter arra gondol, hogy lesz egy olyan szövetség, aminek Ő lesz az elnöke és lesz egy olyan szövetség, aminek meg Mészilaci. Szép álom.

Én úgy gondolom, hogy az OMME egybe fog maradni egyelőre, de nem Bross Péter elnökletével, mert Bross Péter megmondta, hogy Ő csak egy ciklusra vállalta az elnökséget, tehát ha becsületesen betartja az ígéretét, akkor nem is fog elindulni a tisztújító választáson. De jobb is ha nem indul, mert nem 10 %-kal fog kevesebbet kapni a győztesnél, hanem végzeteset, mint amennyit Cserényi doktor kapott.

Az is egy reális alternatíva, hogy Bross Péter nem indul a 2020-as tavaszi OMME tisztújító választáson, hanem megszervez egy másik egyesületi szövetséget, amibe csak azok az egyesületek lépnek be, amelyek őt biztosan megválasztják elnöknek.

Persze ebben az esetben a nemzeti programhoz az igazolás kiadásának jogát a miniszter nagyon valószínű, hogy elvenné az OMME-tól és odaadná a NÉBIH-nek, ahol végre jó helye lenne és akkor az összeférhetetlenségi ügyek köre is jelentősen szűkülne.

Hogy is áll most a Magyar Méhészeti Nemzeti Programos rendelet? Azt egy hét alatt át tudja írni a minisztérium és rá tudja ütni a pecsétet Nagy Pista.

Kedves Malya Péter!

Szép lenne egy békés szétválás, de ne reménykedj ilyenben. Minden ember sírva üvöltve és vérben, mocsokban születik. Hiába vagyunk méhészek, mi sem vagyunk különbek, mi is emberek vagyunk, nem vagyunk rovarok, akik szépen kibújnak a bábruhából, mint a tiszavirág vagy a méhecske.

https://www.youtube.com/watch?v=KWvDKw8i0ds
https://www.youtube.com/watch?v=pATX-lV0VFk

Jó éjszakát!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.