Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1662490 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #690 Dátum: 2014. December 24. 16:30 »
Dehogynem kell. Hogyne kellene.
 Az ember néha félre olvas, vagy félre ért valamit. Azért talán nem voltam nagyon sértő. Csak megkérdeztem, hogy kije az illető zsírosnak.
De, még egyszer elnézést, senkit nem akarok megsérteni, pláne ha csak félre értés az egész.

*

trobi

  • *
  • 35
Re:Gőzölgő
« Válasz #691 Dátum: 2014. December 24. 22:44 »
Fuss neki még egyszer.. ;D

Re:Gőzölgő
« Válasz #692 Dátum: 2014. December 25. 07:34 »
.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 21. 00:15 írta deGonosz »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Gőzölgő
« Válasz #693 Dátum: 2014. December 25. 07:47 »
De gonosz vagy!

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #694 Dátum: 2015. Január 01. 12:32 »
Tudod Kánya most is bebizonyítottad, amit állandóan számonkérek rajtad. A logikai következtetések képességének hiányát. Azt írtam, hogy a kontraszt alázza meg a szösszeneteidet. Te nem látod azt, ami mások számára teljesen nyilvánvaló. Akárhány néven írsz (van úgy, hogy más, valóságos személy   neve alatt), a gondolatmeneteidet ezer közül is fel lehet ismerni. Én azt nem vitatom, hogy a kutakodásaidban ne lenne érték. Számtalan esetben jutottam én is olyan felismerésre, amit a veled való viták során voltam kénytelen sok százszor átgondolni. Persze, hogy igazad van abban, hogy sértő, bántó Veled kapcsolatban Tomipapa. Ez nekem sem tetszik. Az irodalomban ezt hívják azt hiszem groteszknek. A célja szerintem sokkal inkább az, hogy nézzél néha magadba. Legalábbis remélem, hogy ez a célja.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #695 Dátum: 2015. Január 03. 12:35 »
QUQURIQ!!!

Az OMME honlapon így küld ünnepi jókívánságot az OMME vezetése!

Magyar embernek, magyar méhésznek a karácsony magyarul, karácsony!!!
Nem pedig CHRISTMAS!
Inkább ne írjanak semmit, mert sérti a magyar Kiskakas magyar szemét és magyar tudatát!!!

Egy magyar Kiskakas!

*

Veszti1982

Re:Gőzölgő
« Válasz #696 Dátum: 2015. Január 03. 13:10 »
Áldott, békés karácsonyt és boldog, sikerekben gazdag új esztendőt kívánunk minden Méhésztársunknak, kedves családjaiknak és a weblapunkat látogatóknak.

Mi ebben a nem magyar? A karácsonyfa díszlete? Azért ez már csak a valamibe belekötni kategória.

Re:Gőzölgő
« Válasz #697 Dátum: 2015. Január 03. 13:34 »
Veszti1982!

Azt írta le, hogy neki mi nem tetszik. Mások ízléséről pedig semmi értelme vitatkozni. (De gustibus non est disputandum.)

Re:Gőzölgő
« Válasz #698 Dátum: 2015. Január 03. 13:57 »
Vesztikém!

Az egy karácsonyfa díszlet? Angol szöveggel. Én sokkal vizuálisabb vagyok. Szerintem a Mikulás Bácsi rénszarvasainak citromjai piramis formába rakva a tetején sárga csillaggal. Mindez lábakkal. Ezt hívják lábon járó szarkupacnak. A Karácsony fája nem így néz ki. Egyébként ez legyen a legnagyobb gondunk az idén.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #699 Dátum: 2015. Január 03. 14:16 »
Az ízléstelenség és a jó ízlés között van különbség és erre karácsonykor is illik odafigyelni. A karácsony nemcsak keresztény ünnep, hanem nemzeti ünnep is. Ahány nép, ahány kultúra annyiféleképpen ünnepli a szeretet, a természet újraindulását, az új élet indulását, Jézus születését. Ezt fogja össze az amit karácsonyi ünnepkörnek nevezünk. Nem véletlen, hogy a hordalék angolszász kultúra díszletei a nagyon mély gyökerű magyar kultúrán nevelkedett ember számára giccsesnek, ízléstelennek tűnik. (Véleményem szerint nemcsak annak tűnik, de az is.) Ezekre a nagyon lényeges apróságokra oda kell figyelni még szakmai körben is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #700 Dátum: 2015. Január 03. 14:29 »
Csak úgy.  ;)
Tanmese felnőtteknek
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy együgyű gazda. Egész életében tett vett, dolgozott keményen, mégsem jutott ötről a hatra. Történt egyszer, hogy észrevette, fogynak a tyúkok a tyúkudvarból. Hiába próbálta nyakoncsípni a tolvajt, sehogy sem sikerült. Gondolta, keres magának egy őrzőt, aki megvédi a baromfikat a titokzatos tolvajtól.
Válassz engem. - mondta a kutya. - Jó a szemem, jó az orrom, éles a fülem. Meghallom, meglátom, megszagolom, ha jön a tolvaj. Akkor majd sarokba szorítom, hangosan ugatok, és te elfoghatod.
Válassz inkább engem - mondta a róka. Az én fülem élesebb, az orrom jobban szagol, a szemem jobban lát, mint ennek itt, - és a kutya felé bökött. - Én nem verlek fel ronda ugatással éjjeli álmodból, hanem lefogom helyetted a tolvajt. Ezt a ronda korcsot meg zavard el, mert ahogy látom, csak a tyúkjaidra fáj a foga.
Tetszett a gazdának a róka beszéde, meg aztán csinosabbnak is látta, mint a gubancos szőrű kutyát. Felfogadta hát a sima beszédű vörös komát a tyúkudvar őrzésére. Látszólag minden rendben volt, a róka minden reggel tisztelettudóan jelentette, hogy az éjjel nem történt semmi, mind megvannak a tyúkok, csak a kutya ugatott hangosan a kerítésen túl. A gazdának tetszett ez a nyájasság és tisztelet, és megerősítette a rókát tisztségében, bár mintha a tyúkok kevesebben lettek volna, mint annak előtte. Történt egy éjjel, hogy a gazdát zaj verte fel éjjeli álmából. Kiszaladt az udvarra, és látja ám, hogy a róka épp egy tyúk tollat tépdesi veszettül, és a nyakát próbálja átharapni.
- Mit művelsz?! - rivallt a gazda a rókára.
A róka azonnal elengedte a tyúkot, és így szólt a gazdához:
- Hazudtam neked. Bizony én fosztogattam az udvarodat, én loptam a csirkéidet és tyúkjaidat, én rágtam össze a tojásokat. De csak mostanáig. Direkt csaptam zajt, hogy meghalld, és kigyere. Sőt, örülök neki, hogy most minden kiderült, mert egyébként épp mától vegetáriánus lettem, megundorodtam a húsevéstől és a hazudozástól, hogy be kellett csapnom téged. Amúgy meg a kutya sokkal több csirkét lopott volna, és még jobban becsapott volna téged. Én csak meg akartalak óvni ettől. Látod, most igazat beszélek, úgyhogy tarts meg hivatalomba, mert innentől kezdve már bízhatsz bennem.
Ilyen csak a mesében történhet meg?
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #701 Dátum: 2015. Január 03. 14:29 »
QUQURIQ!!!

Veszti1982!

Az akácmézedre meg írjad ki angolul, hogy akácméz, és álljál ki a piacra – 10 C –ban árulni…
Ne csodálkozzál, hogy mit mondanak az emberek…
Addig is, oda kell figyelni, hogy az OMME miket jelentet meg a honlapján!
Nem csak mi méhészek olvassuk!
Sajnos nem volt akinek a figyelme kiterjedt volna erre!
Ez, csak egy gesztus…

A gusztusos, ja!
Gesztusos Kiskakas!

*

Veszti1982

Re:Gőzölgő
« Válasz #702 Dátum: 2015. Január 03. 14:52 »
Igazatok van, nem illik oda egy angol felírat, de szerintem ez huszadrendű kérdés.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #703 Dátum: 2015. Január 03. 14:59 »
Az OMME Intéző Bizottsága novemberi ülésén úgy döntöttek az IB tagok, hogy Csuja László ellen jogi eszközökkel kell fellépni. Erről szavazással született IB határozat. Magyarán hajtóvadászat indult ellenem. Ennek a támadásnak vannak nyílt és burkolt formái. Fekete József a nyílt formát választotta. De dr. Cserényi Péter is elindította a maga csatáját ellenem. Kíváncsi leszek, hogy dr. Mészáros László, Tóth Péter, Lászlóffy Zsolt, Kollár Imre, Nagy Gyula, Bognár Éva, Mészáros József hogyan fogja végrehajtani a közös döntést. Megfutamodnak vagy ők is keresik a lehetőséget, a fogást.  Arra is kíváncsi leszek, hogy Fáskerti László és Rádi Tibor mint elnökök, a maguk posztján mit tesznek ez ügyben?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #704 Dátum: 2015. Január 03. 19:06 »
Geddekas!

Így a helyes!
Én meg is köveznélek!

Laci!
Nem mindenben értek egyet veled,de IB határozatot hozni arról,hogy
ellened fel kell lépni,ez nevetséges!
RÖHEJ!


Csányi Amtal