Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1666752 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #630 Dátum: 2014. November 24. 07:54 »
Veszti 1982!
Nem Téged pécéztelek ki, de ne védd ennyire az OMME  Kft, és annak vezetőjét.
Nézzünk egy kicsit vissza a nem túl rég múltba!
Mikor is készült el a Kft. üzleti terve?
Az OV előtti hajnalon !!!!!
Ezt úgy hívják, hogy DILETTANTIZMUS, vagy pofátlanság?
Nem volt piackutatás, hatástanulmány, nem kellett hozzá vállalkozási ismeret, csak póker arc.
A méhészek pénzén könnyű vállalkozást indítani. Én nem mertem volna.
A Kft. az üveg eladásból él? És az OMME?  Vérzik a szívem, de soha nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle.
A marketingről az OMME-ban azt sem tudják, hogy eszik e vagy isszák!
Ez egy külön szakma, az új időkben az eladások szinte ezen múlnak.
Szerinted van az OMME-ban egy ember is közöttük akinek ilyen végzettsége van, esetleg vette a fáradtságot és egy tanfolyamra becsücsült? Két évig ilyen cégnél dolgoztam, szerintem a hasukat fognák volt főnökeim, hogy mertek így vállalkozni. Lövésük sincs arról, hogy lehet egy terméket a leghatékonyabban értékesíteni.
Teljesen alkalmatlanok a feladatuk ellátására!
Minél tovább hagyjuk őket rombolni, annál nagyobb kár éri az OMME-t!
Azért nem írtam, hogy dolgozni, mert az OMME-ban valójában azt sem tudják melyik ügyvezető csinálja a Kft.-vel kapcsolatos ügyeket.
Teljesítmény centrikussá kellett volna tenni az első pillanattól kezdve a fizetéseket.
Talán akkor megmozdulnának ezek az urak.
Így ne várjunk tőlük érdemi munkát. Ha nem kapható üveg akkor is 500.000 Ft a zsozsó?
Az üveg forgalmat simán meg lehetne duplázni.
Nem adok rá tippet, mert nem érdemlik meg!
Ha a méhészeknek így minden megfelel, minek erőlködjek.
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. November 24. 07:58 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #631 Dátum: 2014. November 24. 08:00 »
Egymás kisegítése máskor is volt. Egy piacozó méhész tudja mennyi az átlagos forgalma és  hagy éppen eleget , de ha nem termett elég , hát vesz hozzá, Üveghiány az viszont van , legalábbis a gyárban van időszak amikor nem tudnak éppen adni. Mondjuk ez sem éppen hiány, mert nem akkor szaladunk üvegért amikor az utolsó raklap is lefogyott
Az átlagos forgalmat tudjuk. Most viszont nem átlagos a forgalom. Miért? Mert a méhészek többségének nem tartott ki még a tél kezdetéig sem az a kevés, ami termett. A vevőköreik másoknál keresnek vigaszt ;), és a méhészek is, akik a vevőiket szeretnék jövőre viszont látni.
(Bogaras! Szerdán Soltvadkerten jártam. Írtam privátot, de nem láttad :(, és senki nem tudta megadni a számodat, akiknél érdeklődtem. Éppen erről is akartam veled beszélni, mesélni.)

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #632 Dátum: 2014. November 25. 19:03 »
Szürkeveréb!

Kevés az információ ahhoz, hogy igazán tisztán lehessen látni az OMME IB és EB tudatos és következetes félrevezető magatartását.

Én úgy látom, hogy Fáskerti Laci buktatni akarja az OMME elnökünket és mindenért rá akarja tolni a felelősséget. Nem vitatom, tényleg nyakig ül a szagos lében OMME elnökünk, de azt azért remélem senki nem hiszi, hogy Csipolla mester őket is képes volt megbabonázni.

Kívül állóként - ahogy rálátok a vezérkar által viselt dolgokra -, nekem úgy tűnik, hogy az OMME IB és EB tagjai ugyanabban az orrfacsaróan bűzös szagos lében csücsülnek, csak jelenleg azt hiszik, hogy mi nem látjuk ezt.

Egy biztos, hogy egyik-másik vezérkari tiszt már szeretne kihátrálni a bűzös léből, de a tettestársak még visszatartják. 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #633 Dátum: 2014. November 25. 20:10 »
"Kevés az információ ahhoz, hogy igazán tisztán lehessen látni az OMME IB és EB tudatos és következetes félrevezető magatartását. "

Szerintem aki az elmúlt két évben ott volt az OV-kon és a küldöttgyűléseken és nem aludt vagy álmodozott valamiről azokon, símán össze tudja rakni azokat az ok, okozati összefüggéseket ami nem feltétlen velejárója a demokratikus egyesületi életnek. Az már más kérdés, hogy ki kinek vagy minek asszisztál a pénznek avagy a becsületnek e.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #634 Dátum: 2014. November 26. 07:07 »
Lehet, hogy nem önszántából aludt, és álmodozott!! Lehet direkt altatták, mert ezt tartották célszerűnek, hogy ne sérüljön az egyéni imázs!!
Persze tudjuk jól, hogy van ilyen még máshol is, nem csak a nagy OMME-ban.
De jön a hideg zuhany!
Tapasztalat: jég hideg vízzel!!
Ha máskor nem, akkor most biztosan felébred az ember fia.
Sokan mondják, mindennek meg van az oka, ok nélkül nem történik semmi.
Az okot már látjuk, de vajon számoltak-e, a következményekkel?? Akár az egyik, akár a másik oldalon??
A szavakat, a hiteles ember, megtölti értelemmel. Ha ez nem így van, akkor az csak hangember!!
Próbálj meg úgy élni, hogy ne sűrűn kelljen bocsánatot, elnézést kérni!!
Az életben is, egy igazi jó kapcsolat, kibírja az egyenességet. Sőt: ezen alapul egy kapcsolat!!
Persze sokkal könnyebb az embereket manipulálni, egy egy jó szándék mögé bújva megtéveszteni, mint felvállalni az esetleges vitát.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #635 Dátum: 2014. December 01. 19:16 »
KEDVES FOTEL FORRADALMÁROK!

Tele van a tököm azzal, hogy itt a fórumon és a személyes beszélgetéseken mindenki nagyon bátran elmondja mi a baj, de amikor támogató felszólalásokra lenne szükség a 6-7 vezérszónok mellett, akkor bezzeg nem jelentkezik senki felszólalásra. Pedig 1 percben kellene csak annyit mondani, hogy nagyon igaza van az előttem szólónak, mert ..... És el kellene mondani 1 mondatot, hogy miért van igaza.

Minden küldött látja, tudja, hogy Dr. Mészáros László miatt kellett már kétszer fölöslegesen összehívni a küldöttgyűlést és kell még biztosan legalább kétszer összegyűlnünk.

Értsétek meg!
Dr Mészáros László eddig a legfontosabb dolgainkat rosszul csinálta és ezen túl is rosszul fogja csinálni. Már tavaly októberben megmondta Dr. Ese Ferenc, hogy mit kell tenni és természetesen Dr. Mészáros László mégse azt csinálta. Nagy nehezen tavaszra mégis született egy alapszabály tervezet. Erre mit ad Isten! Ez a nagyagyú elnökünk a küldöttgyűlés elé nem terjeszti be. Pedig tudta, hogy ebből az OMME számára nagy bukta lesz.
Az is lett.
Kifizetett az OMME már a három ügyvédnek az alapszabályért legalább 1 millió Ft-ot, és még ki fog fizetni nem tudom mennyit.
Ráadásul elvesztette az OMME a közhasznúságot és most ahogy látom aligha lesz esély egyhamar ennek a visszaszerzésére, hiszen a 404 küldöttből több mint 300 küldöttnek az egybehangzó igen szavazatára lesz szükség a közhasznúság visszaszerzéséhez.
A közhasznúság elvesztésével további milliók esnek ki az OMME kasszájából, sőt veszélybe kerülhet az MMNP feleti rendelkezési jog is.

Annyi kárt okozott az OMME-nak Dr. Mészáros László, hogy etikai eljárással még az OMME-ból is ki kell zárni. Szégyen a mit tett.
Ráadásul Dr. Mészáros László az OMME-nak havonta több mint 1 millió Ft-jába kerül.

Tavaly ősszel fizetett Dr. Mészáros László az OMME pénzéből egy ügyvédnek az alapszabály ügyében.

Tavaly októberben az OV-n arra "kényszerítette" az embereket dr. Mészáros László, hogy a közhasznúság ellen szavazzanak. Tavasszal a küldöttgyűlésen Dr. Mészáros László "teljes következetességgel" a közhasznúság mellett szavaztatta meg a küldöttgyűlést. Nyáron Dr. Mészáros László arra játszott, hogy ne legyünk közhasznúak.

Idén ősszel Dr. Mészáros László eltitkolta a bíróság levelét, majd csak komoly zsarolással lehetett arra kényszeríteni, hogy a bíró levelét nyilvánosságra hozza. Nagy nehezen megszereztem a bíró levelét és feltettem ide a fekete-fehér fórumra.
Ekkor kidőlt a bili.

Újabb ügyvédet bízott meg dr. Mészáros László az OMME pénzéből.

Az idei őszi OV tisztelve az elnököt, úgy döntött, hogy legyen egy közhasznú és egy nem közhasznú változat a rendkívüli küldöttgyűlés elé terjesztve.

Dr. Mészáros László az alapszabáylkészítő bizottságot egy alkalommal összehívta és akkor a javaslatok 20 %-a meg lett vitatva.

De az ügyvédnő abbahagyta a munkát, mert a normális munkavégzés feltételeit Dr. Mészáros László nem biztosította.
Jött az a gödöllői rendkívüli küldöttgyűlés, ami szintén Dr Mészáros László jóvoltából botrányosan zajlott.

Dr. Mészáros László mostmár egy újabb ügyvédet kerített elő. Ez az ügyvéd maga dr. Lucifer. És bizony olyan drága is az OMME számára.

Most Dr. Mészáros László, hogy legyen már következetes a következetlenségében, egy teljesen új és NEM KÖZHASZNÚ alapszabályt tett a küldöttek elé és még csak arra se méltatta őket, hogy nyomtatott formába a kezükbe adja.

Az alapszabály tervezetének kinyomtatására nem volt pénz, de a méregdrága ügyvédekre viszont igen!

De ti fotelforradalmárok mit tettetek, hogy lelepleződjön mennyire alkalmatlan a feladatára Dr. Mészáros László? Mit tettetek, hogy menjen már vissza végre vámtisztnek vagy borászkodjon, de ne packázzon 12 000 emberrel?
Nem álltatok fel és nem mondtatok néhány egyszerű mondatot a jó ügyet folyamatosan hangoztató 6-7 ember mellett!
Hogy gondoljátok ti az OMME jövőjét megjavíthatónak, ha csak a fotelben vagytok forradalmárok? 

Mitől féltetek?
Hagyjátok, hogy a 6-7 megszólaló ember elvérezzen a küldöttgyűléseken és hagyjátok az OMME-t tönkremenni!
Hát nem látjátok, hogy Dr. Mészáros László az elkövetkező két évben sírba fogja dönteni az OMME-t?
Ha csak annyit tesztek, hogy 2-3 mondatban ti is megszólaltok, akkor már változna a helyzet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #636 Dátum: 2014. December 02. 08:06 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #637 Dátum: 2014. December 02. 14:17 »
Geddekas!

Igazad van!
Ha igazad van akkor is két lehetőség adódik
1. Igazad van és tényleg összekakilták magukat a "fotelforradalmárok" amikor a szemekbe és nem a monitorba kell "beszélni".
2. Mivel eltűrt, ill. módi álnevet használva az észt osztani, ezért a neve elfedésével a "fotelforradalmár" felelőtlenül azt írogat amit akar, egyszerűen csak csapdába csalta azt a pár lelkes- az OMME létéért aggódó - őszinte embert.

Na mit gondolsz?

Üdv: Bercsényi

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Gőzölgő
« Válasz #638 Dátum: 2014. December 02. 17:34 »
Geddekas!

Ezekszerint akik ott voltak a küldöttgyűlésen és nem szólaltak fel, vagy nem ismételték a felszólalásokat visszhangként, azok miatt fog az OMME tönkre menni!

NB18. aki nem használja itt az anyakönyvezett nevét=beszarifotelforradalmár! Igaz GEDDEKAS?
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 02. 17:38 írta Nb18 »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #639 Dátum: 2014. December 02. 18:32 »
Kedves (Vörös Balázs) NB18 nick nevű küldött társ!

Lehet, hogy te még nem ismered, de a méhészeti közéletben gyakran megjelenő méhészek pontosan tudják, hogy Geddekas ki. Ha a Méhészet főszerkesztője engedné, akkor mindig Geddekas aláírással jelennének meg a cikkeim az újságban. Nyugodtan írhatnám, hogy Csuja László, de az interneten több Csuja László is van, viszont Geddekas csak egy.

A Geddekas szó nem álnév, nem nick név, hanem itt a méhészek között használt becenevem. Azt a speciális rakodókaptárt jelöli a Geddekas szó, amit én fejlesztettem ki. Rakodó rendszerű keret nélküli kaptártípus, amiben a bioméhészkedés sajátos formája űzhető.

Felteszed a kérdést, hogy miért fog az OMME tönkremenni? A kérdésed jogos. Szerintem az OMME-t most nagyon rossz irányba vezeti a vezérkar. Nagyon nehéz elhinni, és nem esik jól senkinek, nekem se, hogy saját egyesületi vezetőim rossz munkájára kell felhívnom a figyelmet, de sajnos így van. Részletesen leírtam egy hozzászólásomban, hogy Dr. Mészáros László hányszor kényszerítette a közhasznúság kérdésében más és más irányú szavazásra az OMME küldötteit. Leírtam, hogy ha az első felfogadott ügyvéd javaslatára  hallgatva, idén tavasszal elfogadtuk volna a közhasznú alapszabályt, akkor elmaradhatott volna a két őszi küldöttgyűlés. Ha a neonikotinoidok ügyében az OMME vezérkara hallgatott volna a külföldi tapasztalatokra és a tudományos kutatások eredményeire, akkor figyelmeztethette volna a méhészeket a veszélyre. És még sorolhatnám azokat a súlyosan káros szakmai döntéseket, amikre felhívtuk a figyelmet, de mind ez ideig hasztalanul. Mert nemcsak te, hanem mások is érzéketlenek ezekre a figyelmeztetésekre.

Most az alapszabályról szólt a küldöttgyűlés. Úgy sejtem, hogy szerinted teljesen rossz szándékkal tettem a javaslataimat. Pedig nem így van.
Csak egy példát vitassunk meg
Azt javasoltam, hogy az OMME elnöke és elnöksége a 20 millió Ft feletti kötelezettség vállalása esetén kérjen jóváhagyást a küldöttgyűléstől.
Senki nem szólalt meg a javaslatom mellett, pedig otthon a háztartásokban mindenki sokkal szigorúbb szabályok betartását követeli meg a családtagoktól, mint amit az OMME számára ti megengedtetek. Szerinted ez a javaslatom olyan szörnyű teljesíthetetlen dolog volt, ami mellett egyetlen jó szót nem volt szabad mondani?

Magyarázd meg nekem, hogy ti miért nem állítottatok kötelezettségvállalási korlátot az OMME vezérkara elé? A családi megtakarításokat nálatok bárki bárhogy felhasználhatja? Nincs semmi közös kontroll a pénzfelhasználás felett? Nem beszélitek meg, hogy mire is kellene és mire nem kellene nagy összegeket költeni? Magyarázd meg nekem, hogy minden küldött ugyanolyan felelőtlen, amilyen felelőtlenségben az OMME vezetését tartja? 
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 02. 18:38 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Gőzölgő
« Válasz #640 Dátum: 2014. December 02. 20:51 »
Geddekas!

Pontosan tudom, hogy ki vagy, ismerem munkásságod! A Geddekas mibenlétével is tisztában vagyok, hála Neked! Tisztában vagyok vele (vagy legalábbis kapizsgálom), hogy az OMME vasárnap óta egy még meredekebb lejtőn rohan a szakadék felé, de nem tudom azt honnan szedted, hogy szerintem rossz szándékúak voltak a javaslataid. Igenis ez a 20 milliós "limit" egy jó dolog lett volna, hogy legalább az OMME szétrablását kicsit le lehetett volna lassítani. Amikor ezt beterjesztetted addigra már a küldöttgyűlés nyomaiban sem hasonlított egy gyűlésre, hanem inkább már vurstli hangulat uralkodott. Ebben a zavarban szerintem már senki nem látta értelmét, hogy bármit hozzátegyen és beletörődött abba, hogy minden lepereg a vezetőinkről.
 Ettől függetlenül, megértem a csalódottságodat, mert biztos nem lehet kellemes érzés, ha valaki jobbító szándékkal beterjeszt valamit amit kapásból visszadobnak és ráadásul még ki is nevetik!

Üdv.

Re:Gőzölgő
« Válasz #641 Dátum: 2014. December 02. 20:54 »
A nevetés sokkal jobban oldja a feszültséget, mint a sírás.

Laurell Kaye Hamilton

Ez is tetszik:

A nevetés félelmetesebb fegyver, mint a kard.

Lina Wertmüller


Talán ez a legjobb!



Nevetés. Az egyetlen dolog a világon, ami nem nevetséges.

Karinthy Frigyes
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 02. 20:59 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #642 Dátum: 2014. December 02. 23:10 »
QUQURIQ!!!

Ki nevet a végén???

A Kiskakas!

Re:Gőzölgő
« Válasz #643 Dátum: 2014. December 03. 08:50 »
Az ember életvitelét és döntéseit, a másokhoz való viszonyát és tetteit döntően meghatározza az, hogy milyen társadalmi közegben szocializálódott!!
Lásd a mai OMME vezetése, viszonyuk az "alattvalókhoz",  döntéseik, hazugságok, megtévesztések és retorziók.!

 - Csongrádi egyesület széttördelése ( L. Zsolt )
 - Szekszárdi egyesület kettéosztása ( M. László- F. József )

 - KI  vagy kik lesznek  a KÖVETKEZŐK ?  Te vagy -  Te, vagy Én??

Üdv: Bercsényi

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #644 Dátum: 2014. December 03. 09:06 »
Ezt írta kiskakas:
"Az meg nem is lesz csoda, hogy Veszi 1982 fog bennünket tudósítani."
Ő már akart egyesületet alapítani.
Most milyen szerep jutott számára?