Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1663451 megtekintés
*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #615 Dátum: 2014. November 10. 19:41 »
Elnöki tájékoztatás 2014.11.10.
OMME oldalon olvasható.
Részemről,szánalmas!

Re:Gőzölgő
« Válasz #616 Dátum: 2014. November 10. 20:06 »
Hát elolvastam.
Ennyi mellébeszélés után, vajon mennyi hihető ebből a szövegből.
"Itt a farkas, itt a farkas"

Üdv. jani bátya

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #617 Dátum: 2014. November 10. 20:23 »
A felperesnek is kellene helyet biztosítani az oldalon az érthetőség érdekében!

Ez így,önfényezés!

JA,17.-én már üveg is kapható!? :D

Igen,dübörög a .....

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #618 Dátum: 2014. November 10. 21:28 »
Szép estét a jelenlévőknek!

Mint azt már mindenki tudja, aki az OMME-ért tenni akar, és tud, az itt kaphat csak helyet, a klubbon.
Most olvastam, az Elnöki tájékoztatás 2014.11.10 című szösszenetet.
Az író nagyon hadilábon áll a hiteles, és a tényszerű szavak jelentésével.
Nagyon bízom abban, hogy senki nem felejtette még el, a 2014 április 5-i  küldöttgyűlésen elhangzott és megszavazott dolgokat. Már ott is kinyilvánították a küldöttek, hogy a közhasznú státusz megtartása fontos az egyesületnek.
KI vette ezt semmibe?? Ki nem tájékoztatta a nagyérdeműt, hogy nem hajtotta végre maradéktalanul a feladatát?? Kik veszik fel a "fizetését" stikában, küldöttgyűlési határozat nélkül??
A rossz döntéseket, sorozatban rossz döntések követik. Meg kell végre állítani ezt a sorozatot, még mielőtt  nagyobb baj lesz!!
Azóta is sorba dőlnek ki a csontvázak a szekrényből.
Nem tudom, hogy kik vannak az Alapszabály módosító bizottságban, de remélem egyre kevesebb Bólogató Jánost találtak.  Szeretném hinni, hogy nem olyanok foglalnak helyet, akikkel nem kel vitatkozni, mert nincs véleményük, viszont nagyon jól bólogatnak.
Szükség lesz 2014.11.16-án a magyar Méhésztársadalom vezetőinek korrekt, a valóságnak minden tekintetben megfelelő, józan többségi döntésére!
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 10. 21:40 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #619 Dátum: 2014. November 13. 23:07 »
QUQURIQ!!!

Szia Anti!

Vasárnap hozol magaddal tojást Gödöllőre?

Kiskakas

Re:Gőzölgő
« Válasz #620 Dátum: 2014. November 13. 23:33 »
Egy kosárral elég lesz?
Tyúkocskádtól Te is hozhatnál.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #621 Dátum: 2014. November 13. 23:59 »
QUQORÍQ!!!

Nálam mindig van tojás!
Igaz, hogy tyúkocskám nagyon vigyáz rá!
Azért az OMME-ért az egyiket felajánlom!!!

Kiskakas!

Re:Gőzölgő
« Válasz #622 Dátum: 2014. November 17. 13:27 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #623 Dátum: 2014. November 23. 08:41 »
Veszti1982!
Írásodból 1 részlet, a Mézmarketing / Mézárak -ból.
Idézet
Mindezekkel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy akárki van az Egyed Árpád helyett, Orosháza akkor is elégedetlen lett volna.
Nem tudom mennyire ismered, úgy egyébként a gazdasági társaságok gazdasági, és üzletpolitikáját.
Azt sem tudom, hogy mennyire ismered a szóban forgó Kft működését a kezdetektől. Az írásodból az sejlik, hogy semennyire!
Szerinted ha ezt a Kft-t nem az OMME pénzelné a mai napig is, akkor meddig maradt volna életben a civil szférában??
Szerinted mi a legfőbb feladata a Kft vezetőjének, ha a Kft-t a magáénak érzi?? Na látod!!
Ha már meg alakult : - mindent meg kell tennie, hogy életben maradjon a piacon.
                                  - profitot csinálni / mert abból tudja fizetni a járulékokat, az alkalmazottat, és egyébként         
                                    mindent ami a további fejlődéséhez elengedetlen. /
Írásodból még az is szembe tűnik nekem, hogy te nem vagy piacra járó.
Ne téveszd össze a két dolgot!
Aki piacozik, annak VEVŐI vannak! Akár hogy is alakul a méz ára, azokat a VEVŐKET nem had hatja cserben, hisz keservesen megdolgozott értük. Kialakította azt a kört akik csak az Ő mézét fogyasztják.
De fogalmazhatnék úgy is, hogy kivonzotta a multiktól, az őstermelőkhöz a fogyasztót.
Egyébként a boltban kapható Akác méz kg-onkénti ára: 2700.-Ft-tol 3300.-Ft-ig található, ha persze nincs AKCIÓ.

Miért nem azon gondolkozol el, hogy ha most ennyit adnak a mézért, akkor miért nem tudtak tavaly is ennyit adni? FELTÉTELEZEM :  Egyébként szerintem szezonális szerződések vannak, és az év elején mikor megkötik, az esetleges szerződéseket, még nem tudták, hogy milyen lesz az év. Vagyis, mennyi haszonnal dolgoznak, mert haszon az biztos van, nem úgy mint a méhésznek?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #624 Dátum: 2014. November 23. 11:50 »
"Mindezekkel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy akárki van az Egyed Árpád helyett, Orosháza akkor is elégedetlen lett volna. "

Természetesen az üveg gyártójának, mint gyártónak az a lényeg, hogy minél több darabban tudjon termelni, a termelés annál gazdaságosabb. Az OMME-nak mint a termék kitalálójának szintén az lett volna a legfontosabb, hogy minél nagyobb darabszámban fogyjon az üveg /2 forintok/. Jelen pillanatban a közelemben olcsóbb az OMME üveg /65ft/ mint a facettes,/75ft/ ezért én is ezt használom.
A kft-nek effektív munkája nincs és nem is volt a számlázáson (az OMME-ban munkaidőben végezték) kívül a "járulék" mégis a duplájára emelkedett /2+2 ft/. Az, hogy az üvegforgalmazási jogot átadták vagy nem adták a kft-nek igazándiból az OMME mint tulajdonos kasszáját rövidítette meg, garantált bevételt -összeg nélkül- biztosítva a kft-nek, hogy legyen miből kifizetni a magas bért ami mögött munka nem igazán van. Az , hogy az ügyvezető bérét a szaktanácsadóékhoz viszonyították, és az IB önhatalmúlag határozta meg jó pár kérdést von maga után, mint ahogy személyének kiválasztása az IB-ből erre a posztra.
Ha sikerül elfogadni az új törvényeknek megfelelő alapszabályt, remélem csak múlt időben lehet majd beszélni ezekről a ténykedésekről és valódi demokratikus úton megválasztott arra alkalmas ügyvezetőt kap a kft,már ha marad a kft. Bár a tervezetben ennek kinevezését az elnök saját és IB hatáskörbe akarja vonni ,ami ellent mond a Ptk-val.

Üdv. jani bátya

*

Veszti1982

Re:Gőzölgő
« Válasz #625 Dátum: 2014. November 23. 16:33 »
Atya nehéz olyankor profitot csinálni amikor a kutyának sem kell az üveg.
Nem ismerem a kft működését, de annyit tudok, hogy a kft fő bevételi forrása az üvegeladás. Te azt mondod, hogy azért nem veszik az üveget mert a vezetőség nem tesz meg mindent azért, hogy nőjön az eladás, én pedig azt, hogy az általam felvázolt körülmények miatt.
Valóban nem piacozok, és nem is tervezem. Nekem nem éri meg.
Aki a multiktól elcsábította a VEVŐ-t és neki érték az, hogy valaki csak az ő mézét eszi, hát áldásom rá. Piacozzon!


*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #626 Dátum: 2014. November 23. 17:17 »
Voltatok már piacon mostanában? Mert sem üveg, sem mézhiány nincs. Le kéne már számolni azzal a tévhittel, hogy Magyarországon el lehet adni a magyar mézet. Több üveg csak akkor kellene, ha valaki venné a fáradságot és üvegezve szállítana külföldre. De mint tudjuk a jó elromlik a rosszon meg nem lehet változtatni. Így az is biztos, hogy marad a hordós kiszállítás. Legalább is az én életemben már nem látok reményt arra, hogy ez változzon. Azt beszélik az ECHO tv-n valakik polgár háborút akarnak. Tehát két választás van. Vagy polgárháború lesz, vagy marad minden ilyen. El kell dönteni, hogy mi a jobb, ha felfordul minden, vagy jó ha marad így a szar is.

Re:Gőzölgő
« Válasz #627 Dátum: 2014. November 23. 17:37 »
Pedig mézhiány van. Mifelénk már egymást segítik ki mézzel a méhészek, mert nem tudják ellátni sokan a vevőket.

Vivaldi! Ha polgárháború lesz, akkor március és október között piszokul sok elfoglaltságom miatt nem érek rá.  :P
Télen jöhet, legalább kikapcsolódunk. ;D

Re:Gőzölgő
« Válasz #628 Dátum: 2014. November 24. 05:51 »
Egymás kisegítése máskor is volt. Egy piacozó méhész tudja mennyi az átlagos forgalma és  hagy éppen eleget , de ha nem termett elég , hát vesz hozzá, Üveghiány az viszont van , legalábbis a gyárban van időszak amikor nem tudnak éppen adni. Mondjuk ez sem éppen hiány, mert nem akkor szaladunk üvegért amikor az utolsó raklap is lefogyott

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #629 Dátum: 2014. November 24. 07:13 »
veszti!

Be kel látnom, hogy veled nem érdemes vitatkozni, vagy legalább is válaszolni a felvetett állításaidra.
Legalább is addig nem, míg nem vagy képes elfogadni azt, hogy egy "cég" megalakításánál nem csak azt kel számolni, hogy az ügyvezető mennyit tud zsebre tenni. Ha ez a "cég" komolyan gondolja, akkor kellene rendelkeznie üzleti tervvel, kockázat számításokkal, és egyéb más olyan körültekintő körülmények terveivel, amivel át tudja hidalni, a nem várt eseményeket. Ez a "cég", nevezzük Egyed Árpádnak, semmivel nem számolt. Ö a megtestesítője annak a klasszikus esetnek, mikor csak az a lényeg, hogy mennyi a fizu, így nyugdíj előtt.  :-[
Én úgy látom, hogy neked igazán nincs bajod ennek a "cégnek"a működésével. Azt viszont elfogadhatod, hogy nekem van! Már a megalakulása sem volt törvényes! Az azóta eltelt működési idejével kapcsolatban is vannak aggályaim.
Mi lenne ha beleásnád magad a témába, és mielőtt kétértelmű dolgokról kezdesz írogatni, tájékozódnál.
De talán elég lenne itt a klubbon megjelent, ezzel kapcsolatos írásokat böngészni, máris látnál olyan dokumentumokat, melynek láttán csak pillázik az ember.  ::)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.