Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658249 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #570 Dátum: 2014. Október 23. 13:52 »
Annyi tájékoztatást tudok adni, hogy a nyomozás hamarosan lezárul és az ügyészi vádemelés nagyon valószínű.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #571 Dátum: 2014. Október 23. 17:45 »
SzurkeVereb79!
Teljesen igazad van, az IB is sáros.
Így lesz érdekes Csuja Laci EB-FB feljelentése az elnök ellen.
Majd kitalálják ki a fogó.
Tajti és Elekes tudomásom szerint egy másik IB-ről lett kizavarva.
Ez egyre érdekesebb.
Kollektív bűnösség nincs, így az elnök viszi a balhét, Ő pedig rántja magával az egész galerit.
Honnan is büdösödik a hal?
Na már most az elásott kutya is megvan. Az ÖSSZEFÉRHETETLENSÉG miatt tisztújítás lesz.
Ezt éppen két éve javasolta Baldavári Laci, most jutottak el idáig.
Azóta annyival változott a történet, hogy akkor Bross mellett felállhattak volna, nagy részüket visszaválasztjuk.
Ez a hajó elment, a méltó távozás is. Akkor mi jöhet ezek után?
Ebből már jól nem jön ki senki. Végül is megérdemlik, ők választották ezt az utat.
Dr. Fendrik Péternek volt még egy próbálkozása, hogy kérjenek maguk ellen bizalmatlansági szavazást.
Ezzel sem élt senki. Ezek után az is szép eredmény lesz, ha  nem is zavarják el őket a küldöttek.
Hiába ma van az 56-os forradalom évfordulója.


Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #572 Dátum: 2014. Október 23. 18:21 »
Csuja Úr!
Ön szerint független vizsgálatot fog lefolytatni Rádi Tibor? Ő is az ZOMME-tól kapja a kenyere javát, bemutató méhes, szaka előadó. Ezt maga sem hiszi el Csuja Úr, hogy majd ő vizsgálódik azok ellen akitől az alamizsnát kapja.
Fákerti László detto ugyan ez. Ő meg a mézes-mázas Gyulai fesztiválját félti a sok sok aranyérmes mézzel együtt.
Ki fog itt vizsgálódni az ügyészségen kívül? Azt a vonalat nyomja Csuja Úr, azért sokan drukkolnak Önnek, mert össze vannak ezek úgy nőve, és egymást mentegetik. Gratulálok a fórumhoz, ne kíméljék őket.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #573 Dátum: 2014. Október 23. 18:39 »
Rádi Tibor előadása jó, bemutató méhészete szintén. Miért ne tarthatnak előadásokat és bemutató méhészetet továbbra is? Ez legyen független az ő bizottsági feladatától. Nem szabad kicsinyesnek lenni, mert akkor elsüllyed az OMME hajója.

Amit OMME elnöke elkövetett, az viszont nagy bűn és ezt már ő nem tudja rendbetenni.

Ha az OMME etikai vagy fegyelmi bizottsága ezt nem szankcionálja, tovább fog menni az ügy bíróságon.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #574 Dátum: 2014. Október 23. 19:04 »
SzurkeVereb79 vagy inkább A tényfeltáró SZVEREB!

Már már majdnem elégedett lehetnék a tényfeltáró írásoddal kapcsolatban.
DE.
Ha már tényfeltárás, akkor legyen tényfeltárás! Látom, hogy komoly, hiteles adatokkal segíted az OMME-ért aggódók munkáját. A hitelesség kedvéért nagyon jó lenne, ha a jelenléti ív szerinti neveket is közkincsé tennéd. 
Idézet
Jelen vannak: az OMME Intéző Bizottság tagjai közül a jelenléti ív szerint.

Csak remélni tudom, hogy téged sem rémiszt meg az igazság. Látom hogy tiszta vizet szeretnél a pohárba te is.
Rögös az út az igazság felé, de hidd el megéri.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #575 Dátum: 2014. Október 23. 20:56 »
Annyi tájékoztatást tudok adni, hogy a nyomozás hamarosan lezárul és az ügyészi vádemelés nagyon valószínű.

Hujujj, és akkor ki megy a böribe?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #576 Dátum: 2014. Október 23. 21:43 »
Három ember jöhet szóba, de nem egyforma a felelősségük.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #577 Dátum: 2014. Október 24. 19:24 »
Dr. Cserényi Péter állatorvos az OMME szakmai elnökhelyettese újra bizonyítékát adta inkorrektségének és szaktudása hiányosságainak.

Magyar Professzionális Méhészek Egyesületének kongresszusán "a méhegészségügy aktuális tennivalói" címmel tartott előadást és nem felejtette el újra félreértelmezett információval besározni nagy nyilvánosság előtt Csuja Lászlót.

Tette ez úgy Dr. Cserényi Péter, hogy Csuja László nem tudta elmondani, hogy Cserényi úr álláspontja félrevezető és hamis.

Tisztelt Cserényi Úr!

Nem tehetek róla, hogy Ön nem figyel oda kellő alapossággal a méhcsaládjaira, nem használja a józan eszét és nem olvas szakirodalmat sem. De sajnos a tollam alól kikerülő cikkeimet sem olvassa el, pedig ha egyik értelmiségi kritizálni kívánja a másikat, akkor illendő kellő alapossággal megismerni annak érveit akit kritizál, mert máskülönben saját magát hozza kellemetlen helyzetbe.

A Varroa atkát nagy valószínűséggel előbb ismertem meg, mint Ön, lévén Debrecenben és környékén méhészkedtem azokban az években amikor az atka átlépte a magyar határt Románia felől. Pocsaj és Bakonszeg településen találták meg az atkát először, de akkor már nemcsak ott volt, hanem az egész Román határ mentén élő méhészetekben is jelen volt.

Mint fiatal diplomást azonnal belevontak a diagnosztikai munkákba, felmérésekbe, atkairtók kipróbálásába. Örömmel vállaltam a feladatot. Kipróbáltuk a Folbexet, de nem hatott, kipróbáltuk a többi atkairtót is és nagyon gyorsan rátaláltunk az amitrázra, hogy azt a méhecske jól tűri és az atkát pedig kiválóan pusztítja. A szerves savak közül egyedül a hangyasavat alkalmaztuk, de jó technikát nem találtunk arra, hogy a párolgást megfelelően szabályozzuk, ezért azt hamar elvetettük. Az amitráz használati technikája a permetezés és a füstölőcsík volt. A füstölőcsík volt a legkisebb munkaigényű, ezért ez terjedt el.

Már akkor megfigyeltem néhány alapvető dolgot.
1.
A legerősebb legnagyobb mézelő képességű méhcsaládokról hullott le a legtöbb atka minden évben.
2.
A fiatal anyás, még csak felfutóban levő és az évben elindult családokról kevés vagy kevesebb atka hullott.
3.
A bármilyen betegségben szenvedő méhcsaládok egy részéről szintén kevés atka hullott az atkairtás során, míg más részéről rendkívül sok.
4.
Azokban a legyengült családokban, amelyekről sok atka hullott, voltak csavarodott szárnyú, csökött potrohú, szárnyatlan és egyéb anatómiai rendellenességgel bíró méhek, sőt a fiasításban is láttunk rendellenességeket.
5.
A végállapotú méhcsalád a fiasítást hagyja kihűlni, sok kényszer rajzással lehagyja a kaptárt. Sok méhcsaládból egyszerűen eltűntek a méhek.

Szöget ütött már akkor a fejemben, hogy annyira összetett tüneteket tapasztalunk, ami arra utal, hogy bár kulcstényező az atka, de nemcsak az atka az oka ennek az egész tünetcsoportnak. Akkor még nem tudtuk, de ma már tudjuk, hiszen a szakirodalom leírta, hogy az atka vírusgazda és megfertőzi a méhcsaládot. A varroa atka rengeteg vírust hordoz és ezek a vírusok adják az atkafertőzés tüneteinek változatosságát, sőt ezek okozzák a betegség súlyosságát.

Azt is leírja a szakirodalom, hogy a világ számos részén élnek úgy méhállományok, hogy állandóan magas bennük az atkaszám és mégis élnek, termelnek fölösleget, rajzanak, szaporodnak. A tudományos kutatók és az Ön tisztelt szakma társai, tehát az állatorvosok megállapították, hogy azokban az állományokban képes az atka és a háziméh egyensúlyban maradni, ahol nincs számottevő vírusfertőzés.

Kérem Ön Dr. Cserényi Péter állatorvos urat, hogy legalább saját szakmatársainak tapasztalatát, vizsgálati eredményeit legyen szíves elfogadni! Magyarországon és általában Európában azért pusztul el az a méhállomány, amiben nem irtanak atkát, mert az atka olyan vírusokat terjeszt, ami a lárva halálát okozza, a lárva egyedfejlődését megsérti és ezek következményeként elnépteleníti a méhcsaládot.

Egy gondos méhész, ha a rendszeres atkairtás ellenére bármilyen vírusfertőzésre gyanút lát a méhcsaládjainál, akkor teszi a legjobban, ha azonnal atkairtásba kezd. Ezt a mondatot még az Ön szájából soha nem hallottam.

Pedig ez lenne a korrekt szakmai továbbképzés kulcsmondata, nem pedig mások mószerolása. Ha nem ért egyet szakmai álláspontommal, akkor legyen szíves álljon ki vitára olyan helyen, ahol nekem is van annyi időm megszólalni, mint Önnek!

Maradok tisztelettel
Csuja László Geddekas
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #578 Dátum: 2014. Október 24. 19:46 »
Érdemes figyelni erre a Csuja Lászlóra.
Úgy látszik nagyon irritálhatja a vezetést, mert sokszor van napirenden. Szerintem ha nem mondana értelmes dolgokat, nem is foglalkoznának vele. Néha az az érzésem, hogy rendesen "belepiszkít" a vezetés tányérjába. 
Vajon miért érzi azt Cserényi, hogy Csuja a legfőbb riválisa??

KI ÉRTI EZT? ÉN NEM.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #579 Dátum: 2014. Október 24. 21:27 »
Tisztelt Méhészek!

Csuja László írására reagálnék, mert felháborít, annak ellenére, hogy nem én vagyok az érintett.
Mindig zavart, és nagyon csúnya dolognak tartottam, ha valakit nyilvánosan pocskondiáznak, és az érintett nincs a helyszínen, nem tud rá reagálni.
Nagyon félhetnek Csujától, ha folyton támadják. Persze, éppen a napokban tett feljelentést az OMME elnöke ellen, az etikai és az ellenőrző bizottságban a közhasznúságunk elvesztése miatt. Most ez kapóra jött, hogy a profikon lehet sározni. Mi kiállunk mellette, és ha kell tiltakozunk az ilyen módszerek ellen!
Nagy nyilvánosság előtt mást lejáratni? És pont Csuját, bátorság.
Elhangzott egy utalás arra is, hogy a Méhészet szaklap felelős szerkesztője, hogy tehette be Csuja cikkét.
Tisztelt Méhészek! A hideg borzalom jár a hátukon ha Bross Péter nevét kiejtik, ezért támadják őt is. Gyalázzák, áztatják azokat akik veszélyesek számukra, és itt jövök én is képbe, ezért írom soraimat. Ez már a vég, nincs tovább.
Maroknyi csapatról beszélnek folyton, hogy megkeserítik az életüket. Ez a maroknyi csapat viszont elszánt, önzetlenül küzd, és abban bízik, hogy a méhészek rádöbbenek kik a valódi érdekképviselők.
Azok akik a Nemzeti Program mögé bújva szedik fel a milliókat, vagy akik a családi kasszát sem kímélve féltik a 30 éves OMME-t?
Ha egyszerre sokan rádöbbennek erre forradalom lesz, ha lassan akkor nagyon sok áldozat árán érjük el nemes célunkat.
Az OMME a méhészeké, és nem egy néhány olyan emberé, akik üzleti alapokon látják a jövőt.
Üzleteljenek a saját pénzükkel, minket pedig hagyjanak békén!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 24. 22:17 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #580 Dátum: 2014. Október 25. 10:44 »
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 25. 10:48 írta lindzzy »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #581 Dátum: 2014. Október 25. 12:18 »
Szerintem nem kell azon különösképpen megütközni, hogy a Cserényi elmondja a véleményét. Bárki megteheti ezt, sőt, a közös ügyeinket esetenként a vélemények ütköztetése viszi, viheti előre. Azonban az mindenkitől elvárható, hogy mással szemben ne legyen becsületsértő vagy rágalmazó. Rágalmazás és becsületsértés estén a jog is védelmet kínál, bírósághoz lehet fordulni. Az egyesület esetében pedig etikai eljárás is kezdeményezhető, ha valakinek a szakmai hitelét, megítélését alaptalanul és szándékosan igyekszik valaki rombolni.

Nem ismerem a Cserényi által elmondottakat pontosan, de ha a fent említett hibákba nem esett, akkor ugyan érthetően fájó lehet a kritika az érintetteknek, de a szabad véleménynyilvánítás körében azt kénytelenek elviselni. Ha mégis tiltott területre tévedt az OMME szakmai elnökhelyettese, akkor a Csuja Laci habitusát ismerve az egyesületen belül etikai vagy adott esetben bírósági eljárást fog indítani az ügyben…

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #582 Dátum: 2014. Október 25. 14:53 »
QUQURIQ!!!

Derengő, napsütéses szombatot Mindenkinek, még a közhasznúságot ellenzőknek is!!!

Az OMME-ban az etikai bizottság elnökéhez fordulni badarság!
Rádi Úr most is kijelentette Csujának, hogy esze ágában sincsen vizsgálatot indítani az OMME elnöke ellen, mert az elnök miatt elvették az egyesületről a közhasznúságot!
Miért?
Mert Ő is egy húron pendül a jelen vezetéssel!
Tehát csak az „ellenzék” ellen indít fegyelmi vizsgálatot!
Igen ez egy független, pártatlan etikai elnök…
Cserényiről meg csak annyit, hogy az előző tisztújító közgyűlés előtt a jelen elnökre minden elmarasztalót elmondott ország szerte, mert nem a saját csapatába való!
Brossnak is évekig nyalta a….. most meg ott köpköd rá ahol csak tud!
Pedig Ő volt a legfőbb oka Brossnak, hogy lemondott! (ez fáj most Cserényinek)!
Ha már most itt tartunk, Csuját is ledegradálta a profik előtt!
Arról pedig Cserényi nem beszél, hogy a nagy hozzáértése miatt két éve miért hullott el a méh állományának egy része!
Most meg lehet köpködni…..

A Kiskakas!

Re:Gőzölgő
« Válasz #583 Dátum: 2014. Október 25. 16:05 »
Ha már most itt tartunk, Csuját is ledegradálta a profik előtt!

Te pedig most „ledegradáltad” a Cserényit. Most mi legyen? Ha valóban relatív az igazság - mint ahogy egy hölgy hirdeti itt-, akkor most mindenki elmehet haza, vége a bulinak. Persze az igazság nem relatív, kibontható, csak éppen nem mindenkinek érdeke a teljes kibontása… 

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #584 Dátum: 2014. Október 25. 18:26 »
QUQURIQ!!!

Szép estét Mindenkinek!

Én nem írtam volna le Cserényiről  a tetteit!
Csak bizonyítékként konstatáltam, hogy másokat,  közösségek előtt degradál.
Persze ez már megszokott Tőle, máskor is előfordult.
Tudom, ezen sokáig vitatkozhatnánk, de csak egy gyenge részét írtam le.
Jó!
Cserényi egy korrekt ember, mindenkit szeret, becsül, mindig is becsült. Imádta mindenki!
Ez így jó???

Üdv. Kiskakas!