Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1662191 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #555 Dátum: 2014. Október 22. 11:24 »
Hiszed,hogy így van?Vagy reméled,hogy egyszer így lesz?
Lehet,hogy én vagyok túl cinikus,de a gyakorlat sajnos mást mutat…
Nekem is akad pár népi bölcsesség a tarsolyomban. Sajnos csak remélni tudom,hogy eljön még az a nap,amikor a mindennapi élet is ezek alapján fog működni. Tényleg csak párat idéznék…ha valakinek valami eszébe jut róluk,az nem az én hibám… ;)
Pl.:Ebül szerzett jószág ebül vész el.
Aki másnak vermet ás, maga esik bele.
A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát.

P.S. :Akinek nem inge,ne vegye magára.(Bár ezt már akkor leírtam,igaz más szavakkal,amikor megosztottam a képet. Sajnálom,hogy magadra vetted.)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #556 Dátum: 2014. Október 22. 12:09 »
Lindzzykém!

Nem vettem semmit magamra. Közzétettél egy alapvető butaságot, aminek a második mondata arra utal, hogy „az országot öltönyben teszik tönkre”. Hisztizel itt nekem, mert nem értek egyet a véleményeddel, miközben a hozzászólásaid alá odabiggyeszted a következő mondatot: "Az európai ember azokat is tiszteli, akik nem értenek vele egyet, mert tudja, hogy az igazság sokarcú és mindig relatív." Megjegyzem, hogy ezt sem tartom igaznak, de számomra ez már marginális kérdés.

Leírok neked a nem is távoli múltból és a jelenből is néhány történelmi személyiséget, akik ténylegesen nagy befolyással voltak az ország, az országok életére, az emberek sorsára: Ferenc József, IV. Károly, Horthy, Mussolini, Hitler, Sztálin, De Gaulle, Kim Dzsong Il, Fidel Castro, Pinochet, Idi Amin, Kadhafi, lehetne a sort még folytatni. Ezek az emberek nem viseltek öltönyt, nem öltönyben tárgyaltak, hanem zubbonyban (katonai öltözet). Lassan már nekem is kínos, hogy magától értetődő történelmi tényeket is magyaráznom kell.

A személyeskedésedre nem vagyok kíváncsi, én csak a véleményeddel foglalkoztam, a személyedre egyetlen megjegyzést sem tettem. Így ezt elvárom a részedről is.

Re:Gőzölgő
« Válasz #557 Dátum: 2014. Október 22. 13:00 »
„Nem a ruha teszi az embert.”
 
Akkor az elnökünk, miért öltözött vissza? ;D ;D


Nem tudom, nem voltam jelen, talán fázott a himbilimbije. Valójában az a kérdés, hogy az egyesület nevében eljárva, miért tolta le a nadrágját a tárgyaló felek előtt? Nem a hátsó felét mutatta, hanem a himbilimbije látszott. Én az idők során több jelenlévő elmondását hallottam, de nem tudnak egységes álláspontot kialakítani arról, hogy mi lehetett az igazi cél. Arról kellene elsősorban bizonyosságot szerezni, hogy kontroll alatt tudja-e tartani egyáltalán az elnök az ilyen irányú késztetését?

Én mindenesetre megijedtem, amikor arról adott hírt az OMME honlapja, hogy az OMME tárgyalásokat kezdeményezett a Kaposvári Cukorgyárral. Elképzeltem amint az elnökünk a tárgyalás egy szakaszában váratlanul letolja a nadrágját. Mit is gondolhatnának egy ilyen esetben a Cukorgyár sokat látott vezetői? Talán valami ilyesmit: - Gyerekek, minél előbb ki ebből a tárgyalóból, mert a végén ez még meg..... bennünket.
 
A kipontozott részre természetesen csak a választékos „őrjít” szót tudom elképzelni a Cukorgyár részéről.  :)

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #558 Dátum: 2014. Október 22. 16:55 »
Litterae

Úgy gondolom, hogy ez az eset nem is olyan nagy horderejű már, mint az azóta felhalmozott problémákból akár egy is.
Ezt akár el is lehetne felejteni, hisz csak 6 emberrel történt meg.
Az a legnagyobb gond, hogy az ott elhangzott, az elnök által tett ígéretekből semmit, de semmit nem tartott be.
Úgy ahogy a küldöttgyűlés óta, ahol a küldöttek a közhasznúság megtartása mellett döntöttek, az elnök semmit nem tett a küldöttgyűlésen született határozatok betartásáért. Tehát semmit nem csinált. Ezért kapta azt az ominózus levelet (közhasznúság megszűnéséről) amint szerintem a mai napig nem ért, hogy miért kaphatta. Ez itt a legnagyobb probléma!!
De azok, amik azóta történnek, az 12.000 méhészt érint valamilyen szinten. Koncentráljunk, (fókuszáljunk)  a közösséget, igen igen mélyen érintő dolgokra.   
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #559 Dátum: 2014. Október 22. 20:37 »
A mai napi dolgokról ez a kép jutott eszembe:

 Hihetetlen a valóság, de ilyen is tud lenni. Akkor is, ha nem veszünk tudomást róla. Viszont ezzel az állapottal kérkedni nem kéne. Ez az ember viszont ezzel nincs tisztába.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 22. 22:03 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #560 Dátum: 2014. Október 22. 21:16 »
Csak úgy magamban gőzölgök.
Az OMME honlapon semmi nem szerepel a legutóbbi OV ülés határozatairól, és maga az ülésről sem.
Pedig szerintem az egyesület legfontosabb kérdéseiről volt szó, amely nagyon is érdekelhetné a tagokat is.
Vajon mi az oka, hogy nincs még rajta a rendkívüli küldöttgyűlés összehívásáról semmi és olyan kérdésekről sem mint a közhasznúság sem./ Biztosan fontosabb, hogy hány árus lesz Gödöllőn./ Hogyan várhatja el a "vezetőség" a küldöttektől és azon OV tagoktól akik nem vettek részt az OV-n, hogy bármiről is felelősen szavazzanak a tagságot képviselve, ha az információkat szándékosan visszatartja? Vajon van e lesz e elég ideje a helyi  vezetőknek a saját tagságukkal megvitatni azt, hogy milyen álláspontot képviseljenek a szavazáson?
Vagy talán az is a cél, hogy ne is legyen önálló gondolat, mindenki szívja be  az első elé vetett velős csont illatát, csak sajnos ebből az illatból nem lesz mindenkinek vacsora, ezt be kell látni, csak annak aki elhinti.

Üdv. jani bátya

Re:Gőzölgő
« Válasz #561 Dátum: 2014. Október 22. 21:42 »
Jani bátya!
 Vegyétek már észre, hogy az OMME most nem érdekkérvényesítő (képviselő) szervezet.
Kirekesztenek, kidobnak, hátsó sorba ültetnek, ha kérdezel lenyomnak, ha javasolsz ellenségnek kiáltanak, ha számon kérsz,  sértődött vagy. Alapszabályt áthágnak, valótlan információkat terjesztenek.
A pénz dominál, és az önös érdek. Ezen kell közösen változtatnunk, hogy visszaszálljanak közénk az urak,
arra a rövid időre, amíg közöljük velük, hogy érdemeik elismerése mellett.....
Aztán ismét repülhetnek.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #562 Dátum: 2014. Október 23. 07:23 »
Tisztelt Méhésztárs!
Idézet
AZ EB dolgáról hosszasan írtam másik bejegyzésben, légy szíves olvasd el.
Szóval az EB nem napi ügyeket irányít.
Üdv KRJ
Szerintem a közhasznúság nem számít napi ügynek! Vagy igen? Évente egyszer kellene vele foglalkozni.
Idézet
Az EB-nek sajna nem tiszte beleszólni az egyesület irányításába sem, csak az ellenőrzésbe. Ha a kettő keveredne, akkor ki ellenőrizné az EB által forszírozott, erőltetett, stb. döntéseket? Így sajnos - pont a tudatos funkciók szétválasztása miatt - annyi a dolgunk, hogy szóljunk, ha törvénytelenséget látunk. Először az EB-nek, azután az OV-nek, ezt követően a Küldöttgyűlésnek, ezt követően az ügyészségnek. Így semmilyen nyilvános szereplést ne kérj rajtunk számon!
Nem hiszem hogy el lehet mondani azt, hogy megfelejtkeztek, hisz a tavaszi két gyűlésen is téma volt a közhasznúság. Miért nem ellenőrizték a folyamatot? Az érdek védelemnek az EB is szerves része. Nem?
Idézet
Szerintem a közhasznúságról kár vitázni, minden évben megvolt az OMME társadalmi támogatottsága is és minden feltételnek eleget tettünk. Ezekkel sosem volt gond, most sincs……………………………………………………………………………………………………
Szerintem a közhasznúság az OMMÉ-nak szinte kötelező, hiszen tevékenységét nemcsak az Egyesület Tagjai részére fejti ki, hanem a rendezvényei nyitottak, azokat ingyenesen bárki látogathatja, azokból a közösség részesül. Osztva az OMME általános alelnöke, Fekete József véleményét, - és tudomásul véve a Törvényszék végzését,  az elvesztett közhasznúsági státust - csatlakozom azokhoz, akik javasolják, hogy az OMME készítse el azokat a dokumentumokat, amelyek a törvényszéki benyújtáshoz kellenek és kérvényezze ismét a közhasznústátust  ……………………………………………………………………………
Az előző két évi közhasznúsági jelentésünk megvan, a többi papír pedig előállítható, de komolyan kell venni,  az OMME jelenlegi alapszabálya nagyos sok helyen nem felel meg a hatályos törvényi szabályozásnak.

Üdvözlettel Dr. Körmendy-Rácz János
OMME EB tag
Én is így gondolom, de: hiányolom, hogy senki nem figyelmeztette az illetékest vagy illetékeseket, hogy határidőre adják le a tagság által  megszavazott közhasznúságot megtartó dokumentációt.
Ez sajnos jelen esetben azt a látszatot keltheti, hogy mást akar a tagság, és mást a vezetőség. Ki érti ezt? Én nem.   Ki van kiért? A tagság van a vezetőkért? Vagy fordítva kellene lennie?  Ki érti ezt? Én nem.
   
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #563 Dátum: 2014. Október 23. 08:09 »
Atya!

Most jutottunk el arra a pontra, hogy ki kell mondanunk nem mi vagyunk az ellenzék!!!!!!!!!!

Ezt kérdezed, pont Te?

 "Ki van kiért? A tagság van a vezetőkért? Vagy fordítva kellene lennie?  Ki érti ezt? Én nem."

Ezt sokan nem értik, és ez a bajok gyökere!

A vezetés elszakadt a tagságtól, önös érdekek irányítják minden léptüket.
Úgy nem lehet egyesületet irányítani, hogy az első kérdésük..

Jó ez nekünk? (már mint nekik)
Vagy
Megéri?

Teljesen üzleti alapokra helyezték az OMME tevékenységét. Ezért nem szorgalmazzák a közhasznúságot, mivel az nem fér bele a képbe.
 
Kérdésedre a válaszom:

Az OMME és a tagság belső ellenzéke maga az OMME vezetése!

Amit ránk próbálnak erőltetni, elhitetni a méhészekkel, pont ők követik el.

Nem akarok régi lerágott csontocskákat előcincálni, de mit műveletek csávázó szer ügyben?
Nem felejtünk!
A tagság érdekeivel ellentétes cselekedetek sorozatát próbálják lenyomni a torkunkon.
Az OMME-ban 2014-ben 56 van!
Mi a célunk, mit akarunk?
A szlogen a régi! Vissza akarjuk kapni az OMME-t!
Új csapat kell! Átlátható gazdálkodást, a méhészek érdekeiért harcosan kiálló vezetést, teljesen más mentalitású szakmai vezetést, alulról építkező, önkormányzatiság elvén működő civil szakmai szervezetet akarunk.
Nincs zárt ajtó nincs titok! Közhasznú érdekérvényesítő egyesületet követelünk!
A hang és képfelvételek készítése mindenki számára engedélyezett legyen!
Reméljük a történelem ezen szakaszán márt túl vagyunk.

https://www.youtube.com/watch?v=dg-T-0AWmIo

Nagyernyei Attila
   
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 23. 17:24 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #564 Dátum: 2014. Október 23. 09:13 »
QUQURIQ!!!

Forradalmi szép reggelt Mindenkinek!

Tudod Attila, a régi elnököknél, eszünkbe se jutott hangfelvételt készíteni!
Minden nyíltan, a tagság tudtával ment, és az aktivisták segítségével!
Csak az ágál a hangfelvétel ellen, aki csalni, jegyzőkönyvet hamisítani akar!
Vigyázzatok, a rendkívülin az ajtóba meg lesz mindenki motozva, esetleg még a gumikesztyű is előkerülhet!!!  :-[

A forradalmi Kiskakas!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #565 Dátum: 2014. Október 23. 09:16 »
Idézet
esetleg még a gumikesztyű is előkerülhet!!!
De csak nálad!! ;D ;D
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #566 Dátum: 2014. Október 23. 09:21 »
QUQURIQ!!!

Látom tetszik az ötletem, mert nagyon mosolyogsz!
De Te nem kapsz vazelint a kesztyűre!

A Kiskakas!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #567 Dátum: 2014. Október 23. 11:57 »
Összefutottam egy kávézóban Révész Sándorral, az egykori Piramis együttes énekesével. Szekszárdtól kb 15 km -re lakik.
Valamiért rögtön ez jutott eszembe, és küldöm ezt nagy nagy szeretettel az OMME vezérkarának.
https://www.youtube.com/watch?v=YoACVRChSkI
Hallgassátok ti is szeretettel.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #568 Dátum: 2014. Október 23. 12:06 »
Akkora a szemétdomb, hogy besegítek a kapirgáló kiskakasnak:

Az IB FELELŐS A KÖZHASZNÚSÁG ELVESZTÉSÉÉRT:

Ők tudták, hogy határidő van az új alapszabály  benyújtásra, mégpedig 2014. május 31-e.
Azt is tudták, hogy addíg nem lesz új küldöttgyűlés.
Mégis megakadályozták, hogy az elkészült, a 2014 tavaszi küldöttgyűlés napirendjén szereplő szavazás tárgyában, az alapszabályról a szavazás megtörténhessen! Tudatosan félrevezették a méhészeket!!!

Ha ugyanis beadja az OMME az alapszabályt is a Törvényszékre, akkor legrosszabb esetben hiánypótlásra hívja fel a Törvényszék az egyesületet, hogy ezt és ezt javítani kell.

De így, hogy a közgyűlés nem szavazhatott a meghirdetett napirendben, nem lett alapszabály, így nem lehetett benyújtani. Az OMME IB a határidő biztos tudatában arra kényszerítette a Törvényszéket - az egyesülési jogot sértő módon alkalmazott jogi játékával - hogy vonja meg az OMME közhasznúságát. Ez volt a tagság akaratának megkerülésének trükkös jogi módja.

MINDENT TUDTAK EGY ÉVVEL ELŐRE!!!

A tényfeltáró SZVEREB



MELLÉKLET EMLÉKEZTETŐÜL:

Jegyzőkönyv az OMME IB gyűléséről
Helyszín: OMME tárgyaló
Budapest, Viola u. 50.
IX. kerület

Időpont: 2013. október 11. du.13. 00 óra
Jelen vannak: az OMME Intéző Bizottság tagjai közül a jelenléti ív szerint.
Részt vesz még: Tajti Zoltán, Elekes László

Jegyzőkönyvvezető: Tukacs Zsófia
Hitelesítők: Egyed Árpád, Kollár Imre

TERVEZETT NAPIRENDI PONTOK
...

1. Alapszabály módosítás megvitatása
Dr. Ese Ferenc ügyvéd tájékoztatja a megjelenteket az alapszabály módosítás mostani állásáról. Dr.
Ese Ferenc foglalkozott az elmúlt időszakban az alapszabály módosításával, amiről beszámol az IBnek.
Tájékoztat, hogy 2014. június 30-ig az alapszabály módosítást be kell nyújtani a bíróságra.
Tájékoztat, hogy az Intéző Bizottságban van három szaktanácsadó, ami véleménye szerint
összeférhetetlen és a mostani alapszabály ezt kizárja.
...

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #569 Dátum: 2014. Október 23. 12:41 »
QUQURIQ!!!

Csúnya ez a nap is, időjárásilag!

Csak az az érdekes, hogy Tajti Zoltánt meg Elekes Lászlót kizavarták erről az értekezletről.
Ez idő alatt éppen a rendőrségen tettek feljelentést az OMME vezérkara ellen!
Hogy szerepelhet a nevük a jegyzőkönyvben???
És a hitelesítők is rosszul láttak???
Érdekes, szellemjárás van az OMME irodájában….

A szellemes Kiskakas!